Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Staram się o przyłącza i rozumiem, że za zaistalowanie prądu (doprowadzenie prądu od słupa do skrzynki) czyli wpięcie + skrzynka + robocizna tych z zakładu energetycznego może kosztować te 1200 zł, ale przyłącz wody to mnie "zabił".

Koszt coś ponad 1000 zł i jak zapytałem gościa z gminy co oni w ramach tej kasy zrobią (spodziewałem się usłyszeć wpięcie do nitki i doprowadzenie wody do ściany - raptem ze 2 metry) on łaskawie odpowiedział, że nic! Mam sobie to sam zorganizować a ich wezwać w dniu wpinania się do rury głównej.

W związku z tym moje pytanie brzmi: prawda to jest?

jak było w Waszym przypadku? czy on mnie czasem nie oszukuje ?

1000 zł za samo pozwolenie do podłączenia? przecież do samej śmierci im abonament będę płacił! czy to nie wystarczy.

Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas wiele sie do przodu nie posunelo przez to ze wykonawca przylacza do domku wykorzystal wszystkie co do jednego ustawowe dni z 3 miesiecy :( (dodam ze dlugosc do pociagniecia to ok 30m przez co zalatwia przylacz do 2 domkow). Przez co prad bedziemy mieli w domku podlaczony dopiero na dniach jak nam zaloza licznik.

 

Jak tylko bedzie prad jedziemy ostro z alarmem, montazem ogrzewania, lazienka itd.... Mamy duzo do nadrobienia przez to nieszczesne przylacze.

 

Nasz rodo6 grasujacy na sniegu:

 

http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_23_12_2007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiolcia12... proszę powiedz czy nie zalujesz ze nie zrezygnowałaś z pokoju na dole w celu powiekszenia salonu? ja mam straszny dylemat...chce miec ten pokoj, ale nie wiem czy salon nie bedzie wtedy za maly. Jak on sie prezentuje??

POMOCY bo rodzina ze mna zwariuje...please :D

 

a no i oczywiście WITAM, jestem tu nowa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krutny cudo, pieknie się prezentuje Wasz rodo! Bardzo mi sie podoba! Jaki to kolor okien?

 

Anula witamy! Nie wyobrażam sobie salonu nie powiększonego o pokój - jak rozłozyliśmy stół w wykuszu i wypoczynek to salon jest w sam raz.

 

 

A my walczymy teraz już z totalną końcówką: karnisze, poprawki, listwy itp. Dziś bylismy w Dobrodzieniu zamówić komodę (na wymiar) i krzesła do stołu. Prawie wszystko juz jest prócz kuchni i balustardy wew., ale moantaz na dniach. Pozdrawiam Was serdecznie, życzę DOSIEGO ROKU i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych przyłączy wody to sam sobie odpowiem :)

może się komuś przyda.

Otóż nie trzeba tym baranom z wodociągów nic płacić za przyłącz. Trzeba wkopać rurę łączącą dom z rurą wodociągową, kupuje się specjalną złączkę, zakłada i woda jest w domu :)

wtedy należy zadzwonić żeby przyszli i założyli licznik. Także kasiura się im za to nie należy. Zdaje się, że bezprawnie ją pobierają (nowe przepisy, które nie wszędzie chciały być wprowadzone). 1000 zł zostaje w kieszeni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przez moją nieuwagę korespondencja z Wami powędrowała gdzie indziej, no cóż, dopiero się uczę :wink: planujemy wprowadzić w projekcie rodo6 zmiany, które dla Was nie są żadną nowością :

-powiększenie salonu kosztem gabinetu, ale sie opłaca(tak myślę)

-przeniesienie kotłowni na tyły domu, za garaż(podwójny, budujemy rodo6 G2)

-dodanie kolumn przed wejściem (identycznie jak u wiolci :)

-podniesienie ściany kolankowej przynajmniej o jeden pustak

-likwidacja spiżarki w kuchni i zabudowanie tej ściany gdzie miała być spiżarka(nie wiem tak do końca czy to jest dobry pomysł,może coś podpowiecie :roll: )

-nie wiem co zrobić z tym oknem w kuchni od strony wykuszu, zostawić,zamurować,no,mam dylemat :-?

-jeżeli chodzi o poddasze to juz w ogóle bije się z myślami, bo nie mam pojęcia jak ustawne są te pokoje :roll:, pomyśleliśmy, żeby zrobić z tej strony nad wykuszem, jedno okno balkonowe na środku i dwa zwykłe okna po bokach, co Wy na to,oceńćie swoim fachowym podejściem do sprawy :) czy to ma jakiś sens :roll: :roll: :roll: Poza tym wszystkim którzy już mieszkaja lub zamierzaja zamieszkać w rodo6 gratuluję, Macie piekne domki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Forumowiczów miłosników Rododendrony 6

Od kilku dni jesteśmy właścicielami projektu.

Mamy już mapkę i zajmujemy się adaptacją projektu.

Z dużym zainteresowaniem czytamy wszystkie wypowiedzi na temat postępów w budowaniu kolejnych rodo 6. Sami chcemy wprowadzić kilka zmian:

1. likwidacja małego okna w kuchni obok wykusza.

2. przenieść kuchnię w miejsce gabinetu a gabinet w miejsce kuchni.

3. zlikwidować 1 okno balkonowe nad wykuszem.

4. zlikwidować 1 okno dachowe w pokoju nr 5.

5. zlikwidować okna dachowe w garderobach.

6. zlikwidować balkon z tyłu domy, ale co zrobić w zamian?

7. kotłownię umieścić na tyle garażu i tam wstawić piec "na wszystko". Mamy w związku z tym pytanie: czy przeniesienie komina wiąże się z dużym problemem i zamieszaniem?

Poza tym nie do końca jesteśmy zdecydowani na rodzaj ogrzewania domu- myśleliśmy o kominku z płaszczem, ale wielu naszych znajomych szczerze odradza tą formę ogrzewania. Będziemy mieli gaz i ogrzewanie gazowe- jednak tylko w formie alternatywnej, gdyż obawiamy się ogromnych kosztów. Czy ktoś z Was może nam w tej kwestii coś doradzić?

Jeszcze jedno pytanie: stawiacie ściany 1- czy 2-warstwowe i z jakiego materiału? Ile bloczków w zaokrągleniu trzeba zakupić-mamy garaż dwustanowiskowy.

 

Bardzo prosimy o odpowiedź:)

 

pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za piękne domki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula_83

Co do wielkości salonu - rzeczywiście gdybyśmy powiększyli go o gabinet, byłby o wiele przestronniejszy. Co prawda by mamy trochę powiększony domek na długość (pan budowlaniec powiększył nam go o jakieś 60 cm), więc salon też na tym zyskał. Ale jeśli Ty masz jeszcze zmniejszyć, albo zlikwidować wykusz, to obawiam się, że salon będzie bardzo mały. I niestety nie ustawny ze względu na ilość otworów drzwiowych i okien. My teraz wstawimy stół w wykuszu i jakiś wypoczynek, i obawiam się, że może być ciasnawo.

Ale z drugiej strony w czerwcu powiększy nam się rodzina i nie wyobrażam sobie, żeby tego małego pokoju na dole nie było. Musiałabym biegać cały czas do dziecka na górę. A tak będę mogła je położyć w małym pokoju (ciszej i spokojniej) i nie będę musiała biegać na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym zainteresowaniem czytamy wszystkie wypowiedzi na temat postępów w budowaniu kolejnych rodo 6. Sami chcemy wprowadzić kilka zmian:

1. likwidacja małego okna w kuchni obok wykusza.

2. przenieść kuchnię w miejsce gabinetu a gabinet w miejsce kuchni.

3. zlikwidować 1 okno balkonowe nad wykuszem.

4. zlikwidować 1 okno dachowe w pokoju nr 5.

5. zlikwidować okna dachowe w garderobach.

6. zlikwidować balkon z tyłu domy, ale co zrobić w zamian?

7. kotłownię umieścić na tyle garażu i tam wstawić piec "na wszystko". Mamy w związku z tym pytanie: czy przeniesienie komina wiąże się z dużym problemem i zamieszaniem?

Poza tym nie do końca jesteśmy zdecydowani na rodzaj ogrzewania domu- myśleliśmy o kominku z płaszczem, ale wielu naszych znajomych szczerze odradza tą formę ogrzewania. Będziemy mieli gaz i ogrzewanie gazowe- jednak tylko w formie alternatywnej, gdyż obawiamy się ogromnych kosztów. Czy ktoś z Was może nam w tej kwestii coś doradzić?

Jeszcze jedno pytanie: stawiacie ściany 1- czy 2-warstwowe i z jakiego materiału? Ile bloczków w zaokrągleniu trzeba zakupić-mamy garaż dwustanowiskowy.

Pati_Andrzej_rodo6,

odn. 3 myśmy zostawili dwa skrajne wejścia balkonowe i z tego pośrodku zrobiliśmy okno - ładnie to wygląda, wydaje mi się że lepiej jak trzy balkonowe i do tego pokój jest ustawniejszy.

4 i 5 - zlikwidowaliśmy okno w garderobie w pokoju nad garażem, inne zostały. też chciałem polikwidować bo to koszt spory ale teraz się cieszę że zostawiliśmy je. w łazience u góry jest jasno i można w lecie otwierać i wietrzyć ją, na przeciwko w małym pokoju jest wręcz niezbędne, w pokoju nad garażem to okno też jest potrzebne bo trochę ciemno by było.

6. balkonu bym broń Boże nie likwidował! domek straci na wyglądzie zewnętrznym i ciemno by było w pokojach na piętrze gdyby np okna tam wstawił.

co do ścian to my mamy dwuwartswowe (porotherm 25 + ocieplenie). to chyba najekonomiczniejsze rozwiazanie. a bloczków nam poszło 1800 (30 palet poro 25) tj ok 170 m2 - z tym, że garaż jednostanowiskowy. Dorzuć paletę lub dwie więcej i starczy :).

a z ogrzewaniem to ciągle nad tym myślimy. Może ktoś już ma doświadczenie ile wychodzi ogrzewanie gazem takiego domku? to by było wygodne :)

Pozdrawiam.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...