Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To szkoda że nie widziałaś mojej:D hehe A co do murarzy i ogólnie wszystkich wykonawców to pilnować pilnować i jeszcze raz mierzyć:D Bo niewiem jak u was ale ja latałam z metrem i jeśli mi ktoś coś proponował zmienić to trzeba to przemyśleć do samego dachu. Niestey ale w większości jedna zmiana pociąga następne. A ja tam swoje wiem i każdy proponuje zmiany, najczęściej po to żeby się nie orobić:) A jak naprawde trzeba coś zrobić inaczej to mu się nie chce przeliczać i mierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to dobrze jak wyszło ok. Gorzej jak ktoś potem zmierzy i powie o k...:D

 

Słyszę to niestety od każdej ekipy wykańczającej (łącznie z sobą). Obok tego słychać jeszcze delikatniejszy zwrot: "Jest problem [..]" Masakra - dobrze, że to już finisz prac w środku.

Na budowie dobitnie poznaliśmy znaczenie dwóch prawd: "Chcesz mieć dobrze, zrób to sam" oraz "z przysłówków: dobrze, tanio, szybko tylko dwa dowolne mogą wystąpić obok siebie i opisać sposób wykonanej roboty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Nam podoba się szara elewacja taka jak u jednego z forumowych Rodosowiczów

z jednym wyjątkiem- chcemy odwócić kolory- mniej ciemnego więcej jasnego:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/elewacja.jpg

 

Co do majstrów i ich pilnowania- nasz Bob jest tego zaprzeczeniem naprawdę złego słowa nie powiem i właściwie nie ma się do czego czepnąć jak na razie. Cieśle też zrobili dobrze swoją robotę. Zadrą jest ta belka nieszczęsna tyle że tak jest w projekcie więc nie mam co się czepiać- a że ich czas naglił to i pewnie zabrakło woli żeby zadzwonić pogadać, zmienić etc. Ogólnie spoko loooz. Właśnie dzwonili że skończyli, za tydzień deskujemy i kończymy na ten rok :) wreszcie.

Przy okazji rozgryzłem czemu też ta belka jest tak nisko- bo nie podnosiliśmy ścianki kolankowej- jakbyy było podniesione o 1 pustak nie byłoby problemu wtedy problemem byłby widok domu jak stodoła... :]

 

Ta strona o kominach jest ciekawa. Nie ma co ale talentów partaczy nam nie brakuje.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podniesienie ścianki o 1 pustak nie robi wielkiej różnicy. O 2 to już bym się zastanowiła o wygląd z zewnątrz. Ale za to w środku jest dużo lepiej jak jest wyżej. Ja mam okolo 95 cm ścianki i muszę przyznać, że mi się dość nisko wydaje. Może jak się otynkuje i zrobi na gotowo to będzie jaśniej, piękniej i w ogóle. Do tej pory nie miałam ze skosami doczynienia, może stąd to dziwne wrażenie. Wkońcu pokoje na górze to raczej sypialnie a życie toczy się na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Mam szybkie pytanie do tych, co już otynkowali dom - jak wykończyliście w środku domu komin systemowy (z pustaków i ceramiki) - czy daliście go otynkować czy nie? Jedni tynkują, drudzy nie, okładają go potem wełną mineralną i przykrywają płytą g/k.

Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy u was też okno w łazience dolnej wychodzi tak fantastycznie że mieści się tylko kabina 80cm????? Kurcze jakoś nam toi uciekło przy murowaniu, ktoć coś wspomniał o tym ale było szybko, szybko i dopiero teraz jest lipa.... Mała ta kabnia :(((((

 

Więc i DOBRA RADA DLA TYCH CO BUDUJĄ - ZAPLANUJCIE KABINE 90CM ..... teraz żałujemy że nie przesunęlismy tego okna....

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
z info na stronie którą podała TAR wynika że każdy komin winien być otynkowany.

http://www.kominiarze.pl/?site=galeria#

Otynkowany musi być tradycyjny ze zwykłych cegieł. Chodzi mi o komin systemowy, a la Icopal, Schiedel, czyli rura ceramiczna w środku, izolowana wełną i pustak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już czytałem - to dotyczy komina, który wystaje ponad dach; mnie chodzi o część komina który jest w domu (wewnątrz budynku)...

 

Ja tynkowalem (tynk gipsowy), z tym ze pod tynk tynkarze dali jakas siatke czy cos takiego. Tynkowanie bylo tylko na gorze, bo na dole komin ukryl sie w zabudowie kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

kojak139- najlepsza folia- to jej brak- TYLKO DESKOWANIE i nie dajcie się robić w wała że folia wytrzyma 30 lat....

 

Pięć lat temu położyłem dach. Dachówka cementowa, pod nią membrana/ folia paroizolacyja. Zapewniano mnie, że folia jest doskonałej jakości i warto ją zastosować.

Dzisiaj jestem załamany.Po upływie zaledwie kilku lat okazało się , że folia zamienia się w pył , a jej resztki na dachu wyglądają tak jakby pochodziły z grobu faraona.Teraz pod dachówką mam tylko wełnę.Na moją skargę producent odpowiedział , że gwarancja na folię jest na JEDEN ROK , a rękojmia na DWA LATA.Według mnie to skandal.Kładąc dachówkę o gwarancji 30-letniej nie przypuszczałem ,że po 5-ciu latach będę musiał robić remont kapitalny dachu.

Może ktoś miał podobny problem.Jak zmusić producenta foli do uznania reklamacji ? Przecież producenci muszą ponosić odpowiedzialność za głośno reklamowane buble.

 

Tu masz cały temat poświęcony czy deskować czy nie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26074-LUDZIE!!!-DESKOWA%C4%86-CZY-NIE-BO-OSZALEJE!!jest-01.42-w-nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam_jaką_polecacie_folie_dachową.

PILNA_SPRAWA

U mnie na dachu mam Strotex Supreme 1700/3000 (paroprzepuszczalność 1700-3000g/m2/dobę) z firmy Foliarex. Kupiłem to co miał mój dostawca dachówki i rynien (wszystko z jednej ręki); tam były bodajże 3 typy: Basic, Medium i właśnie Supreme. Różnice były o ile dobrze pamiętam w wytrzymałości mechanicznej (rozrywanie) folii. Wybrałem ten typ z górnej półki, nie chciałem oszczędzać na dachu. Nie wspominam jednak miło tej firmy,gdyż próbowałem ściągnąć od nich aktualny atest ITB (Instytutu Techniki Budowlanej) - na swojej stronie mieli ten atest nieaktualny i bałem się, iż aktualna (wtenczas) produkcja tych folii może już nie spełniać wymogów atestu. Niestety, próbowałem się skontaktować i telefonicznie i emailowo, za każdym razem mnie olewano na recepcji i w laboratorium, natomiast szef firmy pan Borowik nieosiągalny.

Z moją folią nic się nie dzieje, opinię będę mógł wystawić i tak za n-lat, ale gdybym miał drugi raz kupować to bym wziął Deltę z Doerkena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak139- najlepsza folia- to jej brak- TYLKO DESKOWANIE i nie dajcie się robić w wała że folia wytrzyma 30 lat....

 

 

 

Tu masz cały temat poświęcony czy deskować czy nie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26074-LUDZIE!!!-DESKOWA%C4%86-CZY-NIE-BO-OSZALEJE!!jest-01.42-w-nocy!

 

Swięta racja. Jeśli to nawet nie będą dosłownie strzępy, to folia traci swą paroprzepuszczalnośc za góra 5 lat. Kasa w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...