Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nutka piekny dom, ja jestem za tobą własnie deskują i papują dach, blacha na wiosnę, okna w przyszłym tygodniu, zobaczymy:)

Nutka napisz jakie wybrałaś drzwi wejściowe?

 

Witaj Ewelko:)

 

My właśnie do końca nie wiedzieliśmy jak z tymi drzwiami wejściowymi zrobić.

Z jednej strony za 3 tygodnie już będziemy mieć okna i chcieliśmy zamknąć całość żeby dać w domu kilka czujek, założyć alarm i spać spokojnie.

 

Z drugiej strony mamy świadomość że przed nami jeszcze tynki, wylewki, elewacja....sporo ekip się przewinie przez następną wiosnę i lato no i baliśmy się że drzwi nam zwyczajnie zniszczą.

Ktoś inny jeszcze nam powiedział że drzwi wejściowe to dopiero po wylewskach się robi....

 

Ostatecznie zbiliśmy dwie ościeżnice i drzwi z desek które zostały z budowy. Kupiliśmy zawiasy za 4 złote w składzie i na razie tak to wygląda. - Możesz zobaczyć zdjęcie tych drzwi w moim dzienniczku:) Więc docelowe drzwi będziemy zamawiać chyba dopiero na wiosnę i wtedy też będziemy wybierać jakie...

 

Nie wiem jak inni forumowicze - Czy kupowaliście drzwi przed wylewkami czy już po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich bardzo serdecznie, my z mężem również zakochaliśmy się w rodo 6, niestety wydanie warunków zabudowy na naszej działce strasznie się opóźniło i jesteśmy w plecy ok. 12 m-cy:(... cóż zrobić z biurokracją się nie wygra. Jeszcze nie kupiliśmy projektu gdyż nie wiemy co z naszą działką. Bardzo proszę prześlijcie wstępny kosztorys do naszego wymarzonego rodo, niech nasze marzenia staną się bardziej realne. Bardzo proszę o email: [email protected] Pozdrawiam wszystkich ulubieńców rodo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

 

Jak nie jest Wam potrzebny ten gabinet, to powiększaj salon. Przy powiększeniu teraz rozważyłbym zamianę miejscami okna z drzwiami tarasowymi - tak jak u niektórych forumowiczów. Z jednej strony bardziej pasuje mi jak w projekcie (wizualnie), a z drugiej ciężko zagospodarować przestrzeń (praktycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam wszystkich,

Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

My powiększyliśmy salon likwidując gabinet, w naszym przypadku zadecydowały względy praktyczne: mamy liczne rodziny i też chcemy mieć min. trójkę :) więc trzeba ich potem gdzieś poupychać na imprezach :) Restauracje i dwudniowe fety (na raty) nam nie w smak, dlatego postanowiliśmy go zlikwidować. Gdybym był w innej sytuacji, tj. na rodzinnych zlotach miał co najwyżej 10 gości, zostawiłbym sobie ten gabinet. Na tym forum jedna Pani chyba wspominała kiedyś, że bardzo się jej ten gabinet przydał, gdyż mając dzidziusia, ma go na parterze i wykorzystuje ten gabinet na jego dzienne drzemki - ma go wtedy pod ręką i nie musiała latać na górę.

Tak więc, różne możliwości, różne opinie, różne gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzo proszę o zdjęcia salonu zaczęliśmy właśnie budowę naszego domku i nie mam pojęcia czy zostawić pokoik na dole . Czy ten salon nie będzie wtedy za mały??? Z góry dziękuję [email protected]

 

My zostawiliśmy pokoik na dole, wprawdzie jeszcze nie mieszkamy ale jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W pokoiku będziemy mieli sypialnie a i nie wiadomo co nas czeka na starość albo czy nie będą mieszkali u nas moi rodzice obłożnie chorzy. Mały pokoik na dole przydaję się również gdy się ma małe dzieci. Po co ganiać na piętro do dziecka małego czy śpi jak można kuknąć do pokoiku. Pokoik na imprezy zrobiliśmy w pokoju nad garażem będzie tam tylko duży stół bez mebli. Zresztą wielkie imprezy są może 4 razy do roku więc korona z głowy mi nie spadnie jak sobie pokursuje z jedząkiem do gości. Ostatni plus według mnie jest taki że możemy się wprowadzić do domku jak jeszcze nie będziemy mieć wykończonej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
My zesmy tem pokoj zlikwidowali w 1 kolejnosci bo uwazamy ze w domu o powierzchni prawie 150m salon wielkosci malego pokoju w bloku to przesada. U gory sa 3 pokoje 4y nad garazem wiec nam styknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zostawiliśmy pokoik na dole, wprawdzie jeszcze nie mieszkamy ale jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W pokoiku będziemy mieli sypialnie a i nie wiadomo co nas czeka na starość albo czy nie będą mieszkali u nas moi rodzice obłożnie chorzy. Mały pokoik na dole przydaję się również gdy się ma małe dzieci. .

 

U nas tak samo:) też zostawiliśmy i tez podoba mi się ten układ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi chyba jednak zostawię ten pokoik na dole ale go pomniejszę:) Zamieniłam okna balkonowe z oknem więc chyba muszę wrócić do wersji z projektu bo jak by wyglądało okno balkonowe w małym pokoiku. Mam problem bo taras możemy mieć tylko od strony wykuszu więc tam zrobimy rozsuwane drzwi, więc w ogóle po co mi robić drzwi balkonowe??? może zrobić po prostu dwa okna bez drzwi balkonowych mam tam tylko 3 metry od tej strony!!! a co ze schodami do góry czy nie są zbyt wąskie? w projekcie jest napisane prawie 4,90 jak mam to rozumieć czy to jest szer od ściany do ściany? bo na zdjęciach które zamieszczacie wyglądają na trochę wąskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:D

 

My też zostawiliśmy pokoik na dole i uważam że to świetne rozwiązanie jeśli się ma małe dziecko. My zamierzamy wykańczać na razie sam dół, więc pokój się nam przyda. Nasz domek jest wydłużony o 1,5 m więc salon jest spory i bardziej ustawny.

 

Lauren SSO już macie,a jak jeszcze wstawicie okna to zima może przyjść:D Mam pytanko na jakie okna się zdecydowaliście? My zrobiliśmy wyceny chyba w 5 firmach i teraz mamy problem na co się zdecydować:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z tych którzy zostawili pokój na dole w oryginalnych rozmiarach i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Nie wyobrażam sobie jego braku i biegania na górę po każdą rzecz. Póki co też będziemy wykańczać tylko dól, więc sypialnia jak znalazł. Salon faktycznie mało ustawny ale wkońcu ma się tam mieścić tylko wypoczynek, jakiś tv i roślinki:) Moim zdaniem salon zyskuje dużo uroku przez te drzwi do małego pokoju właśnie w tym miejscu co w projekcie. Okien jeszcze nie wstawiłam ale wybrałam Vidok na profilu VEKA. I nie jak większość w kolorze tylko białe. Na kolor jest wszędzie więcej reklamacji ze względu na większe nagrzewanie się okien i tym samym wyginanie profili. Okno plus na przykład zszokował mnie ceną..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie okien, kolega montujący okna powiedział mi - nie kupuj okien z ukrytymi zawiasami, tam nie ma praktyczne możliwości dobrej regulacji. Kolejna NOWOŚĆ która ma przyciągać klientów...

 

To nei jest prawda, nie ma takiej zasady - co to znaczy "nie ma dorej regulacji??"

 

Mam takie zawiasy w domu w którym mieszkam i takie same zamówiłam do nowo budowanego rodka.

 

Przy ukrytych zawiasach nie ma opcji stopniowej regulacji kilkustopniowej uchyłu okna, jest tylko jednostopniowa możliwość uchyłu (tak jak w oknach drewnianych) ale dla mnei np jest to wystarczające i wole mieć mocniejsze zawiasy i niewidoczne.

 

Generalnie do niektórych dużych okien plastikowych można użyć tylko i wyłącznei ukrytych zawiasów bo sa mocniejsze.

Oczywiście przez to że zawias jest ukryty to trochę więcej siły trzeba użyć do zamknięcia, ale to nie jest raczej jakiś problem.

 

Ukryte zawiasy sa zazwyczaj opcją do której trzeba dopłacić, chyba że oczywiście trafi się na promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauren, czy Wy macie jedno okno na przedniej elewacji mniejsze? (To w kotłowni) ?

 

Hym, my kotłownie będziemy mieć w piwnicy:) i rzeczywiście okna w piwnicy mamy mniejsze niż w projekcie jeśli o to chodzi:) a jeśli chodzi o okno na parterze to jest dokładnie takie jak w projekcie.czyli w łazience jest mniejsze niż w kuchni.

Edytowane przez Lauren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:D

 

My też zostawiliśmy pokoik na dole i uważam że to świetne rozwiązanie jeśli się ma małe dziecko. My zamierzamy wykańczać na razie sam dół, więc pokój się nam przyda. Nasz domek jest wydłużony o 1,5 m więc salon jest spory i bardziej ustawny.

 

Lauren SSO już macie,a jak jeszcze wstawicie okna to zima może przyjść:D Mam pytanko na jakie okna się zdecydowaliście? My zrobiliśmy wyceny chyba w 5 firmach i teraz mamy problem na co się zdecydować:o

 

Zdecydowaliśmy się na Oknoplus. Pakiet 3 szybowy, kolor obustronny orzech, ukryte zawiasy. 21tys z montażem. (w tym drzwi tarasowe suwane o szerokości około 3m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...