Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hym, my kotłownie będziemy mieć w piwnicy:) i rzeczywiście okna w piwnicy mamy mniejsze niż w projekcie jeśli o to chodzi:) a jeśli chodzi o okno na parterze to jest dokładnie takie jak w projekcie.czyli w łazience jest mniejsze niż w kuchni.

 

Aaaa...bo Ty masz rodo 6 P, już rozumiem.

 

Też wybraliśmy orzech w Oknoplus:) Ładne są bardzo.

 

Rozważałam te suwane drzwi no ale u nas wyjście na taras jest jak w projekcie i przy suwanych otwierałaby się tylko połowa. czyli 90 cm..pozatym jednak były droższe ale głównie z tego pierwszego powodu zrezygnowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Jestem z tych którzy zostawili pokój na dole w oryginalnych rozmiarach i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. Nie wyobrażam sobie jego braku i biegania na górę po każdą rzecz. Póki co też będziemy wykańczać tylko dól, więc sypialnia jak znalazł. Salon faktycznie mało ustawny ale wkońcu ma się tam mieścić tylko wypoczynek, jakiś tv i roślinki:) Moim zdaniem salon zyskuje dużo uroku przez te drzwi do małego pokoju właśnie w tym miejscu co w projekcie. Okien jeszcze nie wstawiłam ale wybrałam Vidok na profilu VEKA. I nie jak większość w kolorze tylko białe. Na kolor jest wszędzie więcej reklamacji ze względu na większe nagrzewanie się okien i tym samym wyginanie profili. Okno plus na przykład zszokował mnie ceną..

 

Witam, my również rozważaliśmy powiększenie salonu, jednak po wszystkich wpisach i rozważaniach z mężem stwierdziliśmy, że warto jest mieć pokoik na dole, a salon zrobi się tylko przytulniejszy (jak sądzę). Ma może ktoś już salon umeblowany? Jeśli tak, bardzo bym prosiła o przesłanie zdjęć na maila: [email protected]

My jesteśmy dopiero na etapie więźby, ale ja już sobie planuje wnętrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.

Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

DSCN5920.jpg

DSCN5921.jpg

DSCN5922.jpg

DSCN5923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.

Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

 

Kuchnie macie super! Też mam zamiar kuchenkę w narożniku zrobić i widzę że naprawdę fajnie to wygląda:) No, to czekamy na dalsze zdjęcia i powodzenia w dalszym meblowaniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo proszę o zdjęcia przedstawiające salon razem z małym pokoikiem nadal się nie mogę zdecydować a za chwilę będę musiała:) [email protected] będę bardzo wdzięczna. Jaki macie pomysl na pralnię? Myślalam o garażu ale czy się tam zmieści....

 

Ja zaplanowałam pralnię w małym pomieszczeniu nad garażem - koło górnej łazienki.

Pomieszczenie wyszło naprawdę fajnej wielkości, ale mamy garaż 2stanowiskowy.

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac. Pozostala czesc salonu rowniez pokaze pozniej - na razie jest tam niesamowity balagan - brakuje jeszcze drzwi wewnetrznych.

Okna to wlasnie Oknoplus orzech - nawiazujac do kilku ostatnich postow.

 

Ładna kuchnia ładne okna:)

 

Zostawiliście przejście z holu do kuchni? Bo na zjdęciach nie widać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo proszę o zdjęcia przedstawiające salon razem z małym pokoikiem nadal się nie mogę zdecydować a za chwilę będę musiała:) [email protected] będę bardzo wdzięczna. Jaki macie pomysl na pralnię? Myślalam o garażu ale czy się tam zmieści....

 

Ancyk powiem, że ja też miałam takie wątpliwości i wiesz co zrezygnowałam z niego bo zawsze "na starość" jakby nie chciało mi się wchodzić po schodach do sypialni to mogę postawić tam ścianę chocby z płyt kg i mieć pokój, a teraz ważny jest dla mnie duży salon, byłam w rodo gdzie był pooój na dole i salon był mały, stół jadalniany który stał w wukuszu zasłonił prawie całe wejście do kuchni, bo w drugą strone nie mozna było go postawić bo stała sofa, która nie powiem już, że weszła na wykusz. świeta to prawda zrobisz raz- dwa razy w roku, ale imieniny mężą, żony (zaprosić 10 osób ) urodzuny dziecka , więc tych imprez robi się więcej, zależy kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam! Mam pytanko: czy miał ktoś może do czynienia z oknami firmy DRUTEX?

Firma jak firma, ważne na jakich profilach robią, jaki współczynnik przenikania ciepła przez szyby, ilu komór w profilu, jak długo firma istnieje na rynku, czy ma serwis, etc. Zanim kupowałem okna, przesiałem dość dokładnie rynek i przygotowałem się od strony technicznej do wyboru okien - okna to nie panele, mają długo służyć, nie wypaczać się i domykać się (niby jasne, ale nie wszyscy producenci to pojmują). U mnie Drutex, Dobroplast to były firmy z dolnej półki, wykreśliłem je przy zapytaniach. Jedna z nich robiła na chińskich profilach, nie pamiętam nazwy. Druga miała jakieś Decco, też naczytałem się dużo złych komentarzy. Podobno ponad połowa profili okiennych w Polsce jest na Aluplaście, mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Osobiście wybrałem jednak profil Salamander-Bruegmann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jak firma, ważne na jakich profilach robią, jaki współczynnik przenikania ciepła przez szyby, ilu komór w profilu, jak długo firma istnieje na rynku, czy ma serwis, etc. Zanim kupowałem okna, przesiałem dość dokładnie rynek i przygotowałem się od strony technicznej do wyboru okien - okna to nie panele, mają długo służyć, nie wypaczać się i domykać się (niby jasne, ale nie wszyscy producenci to pojmują). U mnie Drutex, Dobroplast to były firmy z dolnej półki, wykreśliłem je przy zapytaniach. Jedna z nich robiła na chińskich profilach, nie pamiętam nazwy. Druga miała jakieś Decco, też naczytałem się dużo złych komentarzy. Podobno ponad połowa profili okiennych w Polsce jest na Aluplaście, mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Osobiście wybrałem jednak profil Salamander-Bruegmann.

 

Dokładnie tak jak pisze Mariusz:)

 

Przeszłam tą samą ścieżkę.

 

Na profilach Brugman robi okna własnie Oknoplus. Oknopalst natomiast na niemieckich profilach Veka. Na dobrych profilach produkuje też Jezierski.

Sprawdź sobie z jakiej klasy są profile na których produkuje firma u której chcesz kupić okna. Jeśli mają być trwałe to powinny to być profile z klasy A (jak na przykład powyższe).

Warto też sprawdzić jakie firma stosuje okucia.

 

Osobiście też odrzuciłam DRUTEX na samym początku ze względu na jakość tych okien, choć oczywiście wycena od tej firmy była dużo dużo tańsza niż np Jezierski czy Oknoplast i Oknoplus i była to różnica naprawdę spora (dochodząca do 8 tyś w zależności od wybranych opcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie zostawili;)

 

U nas będzie podobny układ, z tym że cała lewa ściana będzie z wysoką zabudową...

Montaż mebli przewidziany na koniec października :)

 

O...to czekamy na zdjęcia:)

Własnie myślę o ustawieniu kuchni i baaardzo mi zależy na tym miejscu w domu, żeby było fajne, ładne i praktyczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewelka mój mąż mnie przekonuje żeby pokoju nie było:) Mam pytanie do Artka czy ty poszerzałeś ściany od wyjścia z kuchni do salonu? chyba że zostawiłeś pokoik na dole tak?? Ja chyba zamuruję to małe okno w kuchni oraz ścinę boczną jedno wejście do kuchni wystarczy a zyskam dodatkowe szafki co wy myślicie?

Nutka fajny pomysł z tą pralnią my tez mamy garaż dwustanowiskowy ale wjazd mamy z boku domu. W środę nam leją płytę górną domek się już fajnie prezentuje. Ale nadal jestem niezdecydowana na kilka rzeczy:) Powiększacie łazienkę na dole?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewelka mój mąż mnie przekonuje żeby pokoju nie było:) Mam pytanie do Artka czy ty poszerzałeś ściany od wyjścia z kuchni do salonu? chyba że zostawiłeś pokoik na dole tak?? Ja chyba zamuruję to małe okno w kuchni oraz ścinę boczną jedno wejście do kuchni wystarczy a zyskam dodatkowe szafki co wy myślicie?

Nutka fajny pomysł z tą pralnią my tez mamy garaż dwustanowiskowy ale wjazd mamy z boku domu. W środę nam leją płytę górną domek się już fajnie prezentuje. Ale nadal jestem niezdecydowana na kilka rzeczy:) Powiększacie łazienkę na dole?

Pozdrawiam wszystkich

 

Dom generalnie mam poszerzony o 80cm - symetrycznie po 40cm. Zlikwidowalem spizarke a miejsce spizarki + poszerzenie zagospodarowalem na szafe wnekowa od strony wiatrolapu (ktory rowniez zlikwidowalem) i wieksza kuchnie. Kuchnia ma 320x270cm.

Pokoik rowniez zlikwidowalem, w jego miejscu bedzie kacik TV.

Co do ilosci szafek - rozklad ktory mam juz teraz widze ze jest bardzo funkcjonalny i ustawny. Do tego od strony ogrodu urzadzilismy cos w rodzaju stolika sniadaniowego w przedluzonym blacie - gdyby nie to to doszloby jeszcze 150cm szafek dolnych - az nadto. Myslalem o wariancie by slupek przerzucic naprzeciw lodowki - ale zonka sie uparla na stoliczek - teraz widze ze to dobry pomysl. Maly minus to slonce - beda potrzebne zaluzje - w poludnie jest az za jasno w kuchnii.

Nie wyobrazam sobie realizacji wariantu kuchnii jak w projekcie Archonu. Chocby ze wzgledu na zasade trojkata roboczego oraz na brak miejsca po drugiej stronie zlewozmywaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Buduję rodo 6,a właściwie zamierzam lada chwila ocieplać już dom z zewnątrz. No i pojawił się mały problem. Jakiś czas temu zamontowałem żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe. Czyli standard - kasety żaluzji mocowane do nadproży na zewnątrz domu. Problemem jest to, że te kasety bezpośrednio przylegają do nadproży i tak naprawdę powierzchnia ,którą przylegają do nadproży nie będzie w żaden sposób ocieplona. Czyli możliwe przemarzanie tych powierzchni. Niestety nadproża są gotowe,wiem ,mogłem pomyśleć o ocieplanych,teraz za późno, czy ktoś miałby jakiś pomysł jak w jakiś sposób ocieplić te kasety żaluzji. Czy może nic nie kombinować, bo nie powinno przemarzać? Proszę o jakieś opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na kuchnię jeżeli możesz to wklej jeszcze zdjęcia z tym stolikiem śniadaniowym. Czyli masz dwa okna w kuchni tak??? a przejścia od strony głównych drzwi do kuchni nie masz nie masz?

 

Na trzecim zdjeciu widac stoliczek - to po prostu przedluzenie blatu bez szafek na dole. Zmiescilo sie tam jeszcze cargo 30 na butelki przy szafce naroznej.

Tak, sa dwa okna w kuchni, przejscia nie ma - nie zmiesciloby juz sie sensownie - trzebaby bylo zrezygnowac z blatu po prawej stronie zlewozmywaka, z ktorego to miejsca nie zrezygnowalbym za nic w swiecie :)

Edytowane przez artek-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

A ja z innej beczki,chcę się pochwalić naszymi postępami...

http://images40.fotosik.pl/1124/2f5a334a5e311447m.jpg

http://images46.fotosik.pl/1090/4733394c569cd1a4m.jpg

http://images37.fotosik.pl/1095/58c07cd586f2fbd6m.jpg

http://images40.fotosik.pl/1124/4b8e0819eaff050am.jpg

http://images38.fotosik.pl/1123/b6d83c30ae88a7ebm.jpg

http://images37.fotosik.pl/1095/2d9ba3a87197a717m.jpg

http://images37.fotosik.pl/1095/5e4d3e4d6f5ad1e8m.jpg

http://images38.fotosik.pl/1123/51c18be3c93a4f71m.jpg

http://images49.fotosik.pl/1106/d964b1b6c36494fcm.jpg

http://images43.fotosik.pl/1132/29ba6aace584224em.jpg

:)

-elektryka zrobiona

-tynki zrobione

-hydraulika i centralne(prawie) skończone

-posadzki zrobione

teraz czas na ocieplenie poddasza i kominek-może ktoś ma fotki swojego kominka bardzo proszę wrzucajcie je na forum :)

Edytowane przez JANET 13
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artek-Oto nasz pomysl na "Kuchnie w Rododendronach". Po wielu perypetiach wprowadzka za dwa tygodnie - jesli nie pojawi sie cos nieprzewidywanego. Kuchnia w lekkim balaganie jeszcze, ale wszystko co najwazniejsze widac......

 

 

Świetna kuchnia:)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...