Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich...

My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????

Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...

My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????

Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).

 

bozenm jak możesz to wklej zdjęcia łazienki na górze, co prawda u mnie już po ptakach:), ale ciekawa jestem jak to wyszło.

a ja w holu na górze wymyśliłam małą wnęke obok komina (na wprost schodów) i mam tzw bieliźniarkę, schowek na pościel, ręczniki itd zabuduję ja lustrem i wyjdzie taka szafa wnękowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam Wszystkich...

My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????

My kupowaliśmy w grudniu a na wiosnę był montaż. Impulsem dla nas była podwyżka VATu od Nowego Roku (z 7 na 8%) oraz czas oczekiwania (ok. 1-1,5 miesiąca). O rabatach zimowych też słyszałem, ale nie brałem ich na poważnie. W moim odczuciu więcej tu krzyku i marketingu niż faktycznych obniżek. Celuje w tym zwłaszcza Norma2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozenm jak możesz to wklej zdjęcia łazienki na górze, co prawda u mnie już po ptakach:), ale ciekawa jestem jak to wyszło.

a ja w holu na górze wymyśliłam małą wnęke obok komina (na wprost schodów) i mam tzw bieliźniarkę, schowek na pościel, ręczniki itd zabuduję ja lustrem i wyjdzie taka szafa wnękowa.

 

Obiecuje że wkleję jak tylko zrobimy nowe zdjęcia. Nie możemy się zmobilizować do założenia dziennika, ale obiecujemy poprawę. :)

Właśnie norma2000 ma jakieś SUPER promocje do 20 .10. Jest jeszcze druga strona medalu, jak nie wstawimy teraz okien to nie bardzo można w środku coś działać....a tak mąż mógłby sobie dłubać pomalutku instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie czekalismy na promocje zimowe, po prostu chcielismy zamknac nasz dom przed najwiekszymi mrozami. kupilismy dobre okna i w przyzwoitej cenie Kolor jednostronny, szyba zewnetrzna dzwiekochłonna. O tym, ze dobre przekonalismy sie podczas użytkowania. I montaz raczej tez prawidlowy, bo nie ma potrzeby regulacji nawet tych duzych powierzchni tarasowych / balkonowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...

My właśnie dotrwaliśmy do SSO. Zastanawiamy się czy wstawiać okna już teraz czy poczekać na zimę i rabaty zimowe:)????

Co do kuchni to jak większość zlikwidowaliśmy spiżarnię a okno od strony wykusza zaplanowaliśmy dość nietypowo bo znajdzie się między dolnymi a górnymi szafkami. Dzięki temu kuchnia będzie jasna i blat roboczy dobrze doświetlony. Jeśli chodzi o rozwiązanie miejsca na pralnie to zrezygnowaliśmy z pokoju nad kuchnią, ścianę miedzy tym pokojem a łazienką przesunęliśmy za balkon. Tym sposobem mamy dużą łazienkę z balkonem i z niej przejście do pralnio suszarni. Wszyscy "zwiedzający" nasz domek są zdumieni z pomysłu na łazienkę z balkonem, ale bardzo pozytywnie:).

bozzenm jak bedziecie mieli fotki to wklejcie na forum zdjęcie tej łazienki jestem ciekawa jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
zuziax jestesmy na tym samym etapie :) mam prośbę zrób zdjęcie domu z połacią od tylnej strony. Jak patrzę to się denerwuję że jako jedyni chyba tutaj na forum trafiliśmy na majstra cieślę co nie myśli i belki nie podniósł do góry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie za wiele widać, ale wyobraźnia daje pole do popisu:) wkleję je jutro, dziś troszkę zamieszania. Zapomnieliśmy o odgromówce, cieśli już nie ma i chyba samemu trzeba będzie skakać po dachu....a dać zarobić kolejny tys. obcemu nie uśmiecha mi się ....

Odnośnie zbrojenia... Nasi wykonawcy też się śmiali , że to bunkier ale nas kierownik nie był by sobą i kazał jeszcze ze 2 druty dorzucić.... Mam nadzieje, że te anomalie pogodowe nie ruszą naszego Rodosa. a i do więźby po dokładał sporo i Cieśle mieli ubaw(mamy dom poszerzony o 80 cm od strony wykusza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziax jestesmy na tym samym etapie :) mam prośbę zrób zdjęcie domu z połacią od tylnej strony. Jak patrzę to się denerwuję że jako jedyni chyba tutaj na forum trafiliśmy na majstra cieślę co nie myśli i belki nie podniósł do góry...

 

Witam, nie wiem dokładnie o jaką belkę chodzi, do tej pory myślałam, że wszystko jest jak być powinno. nie wiem, czy oglądałeś galerie ale na razie tylko tyle zdjęć mam zrobionych. dalszy etap z budowy będę miała w sobote a dodatkowo dodaje zdjęcie więźby od środka i z zewnątrz tylnej części domu. Może mógłbyś rozszerzyć temat tej belki?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=78019&d=1317843681

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=78020&d=1317844422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli ta belke ktora podpieraja slupy. w projekcie jest ona na wys. 2,3 nad stropem. Tyle ze kazdy ja podnosi wyzej.

 

To pewnie ma związek z faktem, że większość ludzi tu na forum podniosła ściankę kolankową przynajmniej o te 22cm przez co cały dach poszedł do góry.

 

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie nawet sprawy, że jest taka niespodzianka w projekcie, a faktycznie widać te płatwie na przekrojach w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) jestem na początku drogi - tzn brnę przez biurokracje - projekt mamy, warunki przyłaczy mediów także, czekam na mapke do celow projektowych itd.. Forum śledze od kilku lat - teraz czytam od początku - jeszcze zostało 300 stron :D ale mam pytanie.

Nasz przyszły kierownik budowy powiedział że zmiany ktore chcemy wprowadzić tj m.in przeniesienie kotłowni za garaż stanowi zmiane nie istotną dla projektu wobec czego nie musimy nanosić tego przy adaptacji projektu przez architekta, gdyż nie zmienia sie bryła budynku.. hm i zwatpiłam.

Jeslibysmy chcieli nanieść zmiany na projekt to koszt ok 4 tys zl - nie za dużo?

Wydłużaliście garaż przy tym? Czy wystarczy miejsca do wydzielenia miejsca na piec gazowy? Z podniesieniem ściany kolankowej o 1 pustak oczywiście już może być problem wg niego.. Pogubiłam sie troche w tym wszystkim. Czy to naprawde takie duże zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ma związek z faktem, że większość ludzi tu na forum podniosła ściankę kolankową przynajmniej o te 22cm przez co cały dach poszedł do góry.

 

Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie nawet sprawy, że jest taka niespodzianka w projekcie, a faktycznie widać te płatwie na przekrojach w projekcie.

 

My w sumie nawet nie pomyśleliśmy z początku, żeby podnieść tą ściankę kolankową. Później to już za późno było. W każdym razie rozumiem teraz o co chodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam iw idze że budujących przybywa:)))

 

Ja juz raczej kończe - jak sie nie skończe wczesnisj wrzuce kila fotek niebawem.

Co do rozważań nad szerokością garażu to uważam że jest bardzo dobry pomysł - poszerzyałam o 50 sm i dopiero teraz garaż jest taki w sam raz tzn. z boku weszła jakas szafka na wiecznie plączące sie po domu graty i moge przy tym otworzyć drzwi w samochodzie, żeby nie wysadzac dziecka przed domem....

 

co do salonu i pokoju na dole - zdecydowanie potrzebny jak się ma małe dzieci - lub potrzeba miejsac na gabinet, komputer, biblioteke ....

Ale fakt faktem salon wtedy nie jest "przestronny" zwłaszcza jak w wykuszu mamy stół... Miejce na tv to duży problem.....

Dlatego ja dzis z perspektywy czasu zmieniłabym układ tak żeby kuchnia została na swoim miejscu, z przejściem ptosto dpo salonu (czyli 2 wejścia) stół w wykuszu, kominek prawdopodobnie wtedy narożny a pokój na dole cofniety w głąb o jakiś ok. 1metr. Po to bym go cofnęła że w miejscu powstałej "wnęki" można ustawić tv i zrobic na tej samej scianie wejście do tego pokoju. Pokój nie wychodzi wtedy duży - ale umówmy się że duże pokoje to mamy na górze:)))

 

Co myślicie o takim rozwiązniu???U mnie juz za późno bo przeprowadzka na dniach - ale, dług wobec forum uwazm trzeba spłacić dzieląc się przemysleniami:))

 

pozdrawiam wszystkich i życze powodzenia

Mariola

 

Wiem że wtedy cos z oknami by pewnie nie wyszło tak jak w projekcie, ale uwazam ze to by było PRAKTYCZNE rzowiązania dla naszego RODKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...