Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mam pytanie czy ktoś robił zmiany do pozwolenia na budowę? Ile Was kosztował taki aneks do pozwolenia na budowę? Nam kobieta powiedziała 1200zł za podniesienie dachu o 25cm i zwiększenie kotłowni a tym samym zmniejszenie łazienki i jeszcze zmiana drzwi w sypiani (nie będzie słupa żelbetowego tylko grubsza ściana 24cm). Pod schodami zostawiliśmy przestrzeń na drobiazgi (wejście pod schody z łazienki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

przeczytałam dyskusje na temat zmian i błędów w domku i mogę dorzucić jeszcze swoje trzy grosze :) my mamy otynkowane i zabieramy sie powoli za strop i właśnie teraz żałujemy że go nie wylaliśmy. oprócz tego zmieniłabym schody ale na jakie to nie wiem :) mam je strasznie spiepszone :/ chodzić jest ciężko. a co do salonu to zlikwidowaliśmy pokój i mi sie podoba, ale fakt ciężko ustawny jest, kuchnia jest w sam raz. Przenieśliśmy kotłownię w tył garażu a na jej konto mamy łazienkę z oknem :) A co do pokoju środkowego na górze wymarzyła mi sie taka duża szafa przesówana, ale niestety błąd murarzy i nasze nie dopilnowanie mamy za blisko drzwi ściany i z tą szafą to nie wiadomo jak wyjdzie :/ Teraz zrezygnowalibyśmy z balkonu z tyły domu a na jego miejsce dwa kurniki a tak pozatym to nie widze większych problemów. Zobaczymy jak będzie w trakcie wykończeniówki :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ktoś robił zmiany do pozwolenia na budowę? Ile Was kosztował taki aneks do pozwolenia na budowę? Nam kobieta powiedziała 1200zł za podniesienie dachu o 25cm i zwiększenie kotłowni a tym samym zmniejszenie łazienki i jeszcze zmiana drzwi w sypiani (nie będzie słupa żelbetowego tylko grubsza ściana 24cm). Pod schodami zostawiliśmy przestrzeń na drobiazgi (wejście pod schody z łazienki).

 

Ja składałam wniosek o zmianę decyzji pozwolenia na budowe, dokładnie zmieniła nam sie wysokość kalenicy o jakieś 40-50 cm i dostalismy nowe po około 3 tygodniach bezpłatnie. Pytanie jaka kobieta czy urzędzie czy nadzorczyni budowy, bo tak jak napisałam w urzedzie bezpłatnie, a takie zmiany jak ty piszesz przesunięcie scianki działowej itd, to nawet nie informowałam nadzorczyni, sama widziała jak przyjechała i powiedziała aby każdą zmiane zapisać bo ona to później zmieni w starostwie do odbioru też bezpłatnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:)

u nas stan surowy zamknięty, w końcu, teraz zastanawiam się nad schodami wejściowymi, co sądzicie o kostce. Mam wątpliwości czy zwykłe betonowe obłożyć później płytkami czy kostka.

 

Ewelka, też właśnie to rozważam i zdecydowaliśmy ostatecznie robić właśnie kostkę:)

Gratuluje stanu surowego zamkniętego - u nas będzie za 2 tygodnie!

 

 

Michur, bardzo ładne schody!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!

 

Trochę mnie tu nie było, ale przeprowadzka zgodnie z planem czyli mieszkamy od 1 września , w sumie brakuje tylko tynku na ociepleniu i napewno już nie w tym roku fachowcy twierdzą ze pogoda nie taka:) nie ma też z przodu płotu ale bez tego można mieszkać.

 

Wiem jedno nie kombinujcie z wylewanie schodów tarasu po prostu szkoda kasy nasz wymurowany taraz koparka rozwaliła w 5 minut teraz bedzie wszystko czyli schody i taras z kostki dużo szybciej i taniej jak już skończą wrzucę jakieś fotki........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zastanawialiśmy się czy robić kostkę czy beton i płytki. MAm na myśli cały taras i cos przed wejściem. I wybraliśmy kostkę - raz że płytki w zimie na schodach to totalna porażka - wiem jak jest ślisko bo nadgarstek wybiłam tamtej zimy.... a dwa kasa - z tego co się orientowaliśmy beton + dobry klej i odpowiednie płytki też nie wychodzą mało, poza tym trzeba się trochę narobić przy tym tarasie (my planujemy taras duuużżżżżży od wykuszu i połączony z tym dużym oknem w salonie ..... )

Zdjęcia schodów od Michura są właśnie takie jak mi sie marzy - tylko gorzej z kasą bo po zamówieniu projektu i wstępnym oszacowaniu całej kostki wokół domu łącznie z tarasem wyszło na ten cel jakieś 20.000 czyli i połowę dla mnie za dużo:((((

Ale to jeszcze nic w kwestii kosztów - ogród + kostka wyszedł wg mojej Pani projektant bagatela 50.000..... (fakt zapowiada sie przeslicznie - jak z innej bajki....)

Wiec jak już sie wprowadzę to wydrukuję ten projekt i powieszę na lodówce z napisem " 50.000 PÓŹNIEJ"....

pozdrawiam MAriola

Edytowane przez eniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, u mojej mamy są schody wylane i na to płytki i to wyglada tak: najpierw szczotka później mop (gdy są brudne, a tak jest codziennie), w zimie ślizgawica, płytki ma od 5 lat, gdy jedna pękła to takiej samej już nie mogła kupić inny odcień itd.

 

Mam zrobiona wycenę na schody z kostki 3 tysiace za materiał i robotę tego typu które przedstawił michur z palisadami, kostka 60 zł za m3, robota tyle samo, a za wstawienie jednej palisady 4 zł kostki wyszło 6 m2 + 140 palisad , od kolumn będzie szedł murek z bloczka a w środku kostka. Wydaje mi się że nie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do cegiel klinkierowych: rodek 6 g2 kotlownia za garazem czyli 3 kominy i poszlo 920 cegiel. Na 2 kominy salon plus ten w dawnej kotlowni poszla cala paleta 420 szt. Przy czym dodam ze w projekcie ktorys komin jest kwadratowy, a my je zrobilismy w scianach czyli sa prostokatne.

@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie do osób które mają okna z oknoplusa. Czy ktoś z Was ma okna thermo plus? interesuje nas jeszcze okna tarasowego. Zmieniliśmy otwór na 3000x2300. rozważamy dwie opcje okno stale +przesuwno uchylne+stałe lub dwuskrzydlowe jedno stałe jedno przesuwne. Proszę o poradę jakich okuć szukać i na co zwracać uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie do osób które mają okna z oknoplusa. Czy ktoś z Was ma okna thermo plus? interesuje nas jeszcze okna tarasowego. Zmieniliśmy otwór na 3000x2300. rozważamy dwie opcje okno stale +przesuwno uchylne+stałe lub dwuskrzydlowe jedno stałe jedno przesuwne. Proszę o poradę jakich okuć szukać i na co zwracać uwagę?

 

Hej, my mamy oknoplus trzyszybowe z wkładem thermo.

Co do okna tarasowego to pamiętaj jak zrobisz przesuwne to otwiera Ci się tylko połowa. My mamy wyjście tarasowe jak w projekcie (180 cm) i choć rozważaliśmy przesuwne w oknoplus to stwierdziliśmy że otwieranie tylko 90 cm to za mało. Jeśli masz większy otwór to może warto nie robić tego stałego elementu?

 

Okucia w oknoplus to winkhaus więc jedne z najlepszych.

Co do innych parametów/istotnych uwag to przejrzyj kilka stron forum do tyłu, była o tym dyskusja, info o profilach, etc

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...