Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich sympatykow Rodka6.

 

Jestesmy z Gdanska, bedziemy budowac sie w Cedrach Malych, w tej chwili jestesmy na etapie "papierologii".

Mamy badania geologiczne, czekamy na mape i wtedy bedziemy startowac z adaptacja projektu.

 

Mam pytanie, czy na forum jest ktos z wpj. pomorskiego z kim moglabym porozmawiac, ew. zobaczyc domek na zywo, posluchac dobrych rad itp.?

 

napisz [email protected] my mamy dom w zukowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mam doła budowlanego:(

tyle rzeczy idzie na opak, kominy mi się nie podobają, ja wiem żę to pierdoła, ale jak buduję dom na całe życie to ma mnie zachwycać każdy jego element.

przyszła ekipa to tynku pod bramę garażową (jutro zakładają) zaczeli od południu i "myśleli" że w pół dnia się wyrobią( łącznie z sufitem) i wyobraźcie sobie ekipa droga, pomyślałam że sprawdzę ich na małej powierzchni przed całymi tynkami a tu taki zonk.

dla zainteresowanych budujemy systemem gospodarczym i stan surowy zamknięty kosztował nas 110 tysięcy- chociarz to jest pocieszające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Co do doła ta ja tez dzis przybiłem sie w hurtowni kiedy kolejna 10 tys poszls za materialy. 110 000 to powiem szczerze bardzo malo bo nas SSO bedzie kosztowal ok 140 000 w tym robocizna 45 000. Tyle ze na materialy nie zalowalem i wszystko z gornej polki. Ale idzie zima odpoczniemy zeby z wiosny mocno ruszyc do przodu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do doła ta ja tez dzis przybiłem sie w hurtowni kiedy kolejna 10 tys poszls za materialy. 110 000 to powiem szczerze bardzo malo bo nas SSO bedzie kosztowal ok 140 000 w tym robocizna 45 000. Tyle ze na materialy nie zalowalem i wszystko z gornej polki. Ale idzie zima odpoczniemy zeby z wiosny mocno ruszyc do przodu!!

 

Tak, 110 to naprawdę niedużo.

U nas tak jak u Lokmena, nawet ciut więcej bo SSO z 4 oknami dachowymi fakro z rynnami i podbitką wyszło 155 tyś (fundament i strop szalowany i lany, ściany porotherm 25 i wewnętrzne porotherm 11, dachówka Roben, kominy systemowe Schiedel i cegła kinkierowa na górze, ekipa też 45 tyś, garaż 2 stanowiskowy)

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

a ja wracam do tynków (c/w)...

Czy w umowie z tynkarzami mieliście zapis odnośnie zużycia materiału na m2? Chodzi mi konkretnie o punkt, w którym tynkarze zabezpieczają się przed krzywymi ścianami, i podają - w moim przypadku - średnie zużycie tynku c/w 20kg na m2. Przy przekroczeniu tej wartości dopłata 0,50 PLN za kilogram.

Jeśli mieliście, to co konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Chciałbym przed zimą zaizolować jeszcze balkony w rodku. Wszystkie 3 na piętrze. Wykonawca zaśpiewał za wszystko 3400 PLN netto - w tym robocizna i materiał (izolacje przeciwilgociowe, termiczne, papy, wylewka); sama wylewka z izolacjami. Gwarancja 3 lata.

Czy takie ceny to jest norma czy ja żyję w innym świecie? Tam wychodzi chyba ok. 11-13 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przed zimą zaizolować jeszcze balkony w rodku. Wszystkie 3 na piętrze. Wykonawca zaśpiewał za wszystko 3400 PLN netto - w tym robocizna i materiał (izolacje przeciwilgociowe, termiczne, papy, wylewka); sama wylewka z izolacjami. Gwarancja 3 lata.

Czy takie ceny to jest norma czy ja żyję w innym świecie? Tam wychodzi chyba ok. 11-13 m2.

 

Ja robię sam - balkon nad wykuszem (ok. 5m2) wyszedł mnie do tej pory około 600zł ale jeszcze potrzebuję obróbki blacharskie/okap. Roboty trochę przy tym jest. Wydaje mi się zatem, że 3400 za wszystkie 3 nie jest jakoś mocno przesadzone aczkolwiek mało to też nie jest. Jeszcze w sumie zależy jakie materiały.

U mnie są takie warstwy: płyta żelbetowa, masa dyspersyjna, papa termozgrzewalna, 2x folia, płyty PIR 7.5cm, wylewka wzmocniona siatką stalową, hydroizolacja Mapelastic z zatopioną obróbką blacharską. Na to pójdą płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Dzięki michur.

Ręce mi opadają; to prawie 300 PLN za metr kwadratowy.

U mnie ten balkon nad wykuszem jest źle zrobiony, podobnie jak u Ciebie mam ok. 12cm na wylewkę (Ty miałeś chyba mniej), poza tym spad jest do środka i zbiera się na nim kałuża podczas deszczu. Jakby było mało, to chyba po ostatniej zimie mróz zrobił swoje i przy ulewach kapie mi do salonu (w wykuszu), choć obłożyliśmy balkony foliami na zimę żeby nie przemarzły za bardzo.

Chyba będę musiał awaryjnie wysupłać te pieniądze, bo mi rozsadzi go jeszcze bardziej w tą zimę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michur.

Ręce mi opadają; to prawie 300 PLN za metr kwadratowy.

U mnie ten balkon nad wykuszem jest źle zrobiony, podobnie jak u Ciebie mam ok. 12cm na wylewkę (Ty miałeś chyba mniej), poza tym spad jest do środka i zbiera się na nim kałuża podczas deszczu. Jakby było mało, to chyba po ostatniej zimie mróz zrobił swoje i przy ulewach kapie mi do salonu (w wykuszu), choć obłożyliśmy balkony foliami na zimę żeby nie przemarzły za bardzo.

Chyba będę musiał awaryjnie wysupłać te pieniądze, bo mi rozsadzi go jeszcze bardziej w tą zimę :(

 

Miałem 8cm do dolnej krawędzi ościeżnicy drzwi... tyle co papa + termoizolacja. Wylewkę mam prawie do górnej krawędzi - odwodnienia z drzwi poprowadzone rurkami w wylewce - taką mam "rzeźbę"...

Te balkony z przodu i z tyłu w sumie nie potrzebują tak mocnej hydro/termoizolacji więc tam cena powinna być dużo niższa. Skonsultuj to z innymi wykonawcami.

 

 

Swoja drogą grubość tego balkonu nad wykuszem wykonanego zgodnie z projektem musi być imponująca ;-)

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W prawdzie nie buduje rododendrona 6 lecz rododendrona 8, ale zaglądam do was dosyć często, bo oba projekty są prawie takie same. Mam prośbę do osób, które są na etapie wykańczania domu- proszę o opinie i zdjęcia salonu. Zastanawiam się nad zostawieniem gabinetu na dole, ale boję się że salon będzie za mały i dosyć nie ustawny.... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janet 13:

piękny domek z zewnątrz,zatem jak pięknie będzie się przedstawiał w środku.

Mam pytanie odnośnie ozdoby drewnianej u szczytu dachu,zwanej często pajączkiem,czy pionową deskę robił Wam ktoś indywidualnie czy można gdzieś kupić gotową z takim wyrzeźbieniem?Pozdrawiam

wszystkich budujących-Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Powtórzę się:

Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janet 13:

piękny domek z zewnątrz,zatem jak pięknie będzie się przedstawiał w środku.

Mam pytanie odnośnie ozdoby drewnianej u szczytu dachu,zwanej często pajączkiem,czy pionową deskę robił Wam ktoś indywidualnie czy można gdzieś kupić gotową z takim wyrzeźbieniem?Pozdrawiam

wszystkich budujących-Marta

Witam:)

Dziękuję,nasz domek z zewnątrz już jako tako wygląda(ale kosmetyka ostateczna dopiero na wiosnę...) ale w środku to jeszcze dużo pracy,chęci,pomysłów i i kasy potrzeba:(

Co do ozdoby drewnianej to robił ją nam od razu fachowiec od dachu sądzę że można też taką zamówić gdzieś indywidualnie ale po co wydawać pieniądze zapytaj swoich dachowców czy umieją i czy mogą coś takiego zrobić .

Pozdrawiam serdecznie Aneta:):)

Edytowane przez JANET 13
literówka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się:

Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

 

lokmen ja równiez mam spiżarkę pod schodami, nie pamietam jakie masz rozmieszczenie pomieszczeń bo ja przeniosłam kotłownie za garaż i na tej scianie gdzie miały być drzwi postawię szafę, choć przyznam,że wiatrołap jest mały i ciasny.

Też miałam takie plany ale wygrała kuchnia bo to w niej będe przesiadywać więcej. Ktoś na forum dawno temu tak zrobił poszukaj może są jakieś zdjęcia.

W tej chwili zastanawiam się nad układem w łazienkach jak to ma wszystko wygladać i stać, bo od poniedziałku przychodzi fachowiec i robi pierwszą hydraulikę.

Macie już jakieś plany? nie wiem gdzie postawić pralkę, zakładając że w dwóch bedzie wanna narożna i prysznic robi się trochę ciasno. Łazienka dolna powiększona o kotłownie.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się:

Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

 

Ja powiększyłem wiatrołap do ściany nośnej z kominkiem. Tam zmniejszyłem otwór pod drzwi do salonu. Ze spiżarki w kuchni zrezygnowaliśmy, żeby zrobić szafę wnękową. Wchodząc do domu z lewej strony (od kuchni), mam ścianę za którą zaczynają się kuchenne meble, później drzwi i na końcu szafę. Z prawej mam miejsce na małą szafkę/pomocnik i wieszak na kurki. Z wiatrołapu wchodzi się u mnie do pomieszczenia przejściowego i łazienki. Łazienkę mam powiększoną o przestrzeń pod schodami i lekko pomniejszoną ze względu na wnękę przy kominie (która wg mnie w projekcie była za płytka i za wąska. Nie daję tam co prawda pieca, ale mam na niego w razie trudnych sytuacji z energią elektryczną miejsce. Dodam, że w kuchni pozostawiłem dwa okna i dwa wejścia. To od strony salonu jest pomniejszone proporcjonalnie do wejścia od strony wiatrołapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się:

Mam pytanie odnośnie wiatrołapu i kuchni. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki- nasza będzie pod schodami i w połowie łazienki dolnej- zostaje tylko WC- jak robiliście wiatrołap?- bo brakuje nam szafy i myślimy o wykorzystaniu przestrzeni spiżarki na szafę...

 

Witam:)

U nas wiatrołap jest jak w projekcie i mam nadzieje że zmieszczę tam choć jakąś małą szafę-tak po prawej stronie od wejścia na ścianie kotłowni a czy mi się to uda to zobaczymy....

W kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarki natomiast zostawiliśmy dwa okna - czy dobrze zrobiliśmy się okaże .......

Świetny pomysł na szafę wnękową zamiast spiżarki:)

Pozdrawiam Aneta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my chcemy zrobić szafę w wiatrołapie po prawej stronie od wejścia (czyli po tej stronie co drzwi do kotłowni). Duża nie bedzie ale trochę płaszczy się zmieści.

 

Spiżarkę też zlikwidowaliśmy i część tej powierzchni jest w wiatrołapie - będzie tam taka niska szafka-skrzynia jakby, na której można usiąść ubierając buty, no a w środku będzie też powierznia do trzymania butów np czy szuflady na inne rzeczy.

 

Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale jak skończę to zrobie zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...