Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja składałam wniosek o zmianę decyzji pozwolenia na budowe, dokładnie zmieniła nam sie wysokość kalenicy o jakieś 40-50 cm i dostalismy nowe po około 3 tygodniach bezpłatnie. Pytanie jaka kobieta czy urzędzie czy nadzorczyni budowy, bo tak jak napisałam w urzedzie bezpłatnie, a takie zmiany jak ty piszesz przesunięcie scianki działowej itd, to nawet nie informowałam nadzorczyni, sama widziała jak przyjechała i powiedziała aby każdą zmiane zapisać bo ona to później zmieni w starostwie do odbioru też bezpłatnie .

 

Dziękuję za odpowiedź. Nam zmiany wprowadzała kobieta z urzędu (jest też naszym kierownikiem budowy). Wychodzi na to, że naciągnęła nas na 1200zł :( Muszę troszkę ponegocjować cenę na koniec z naszą kierownik budowy, żeby sobie odbić co na nas zarobiła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Nie naciągnęła- my za zmiany i adaptację zapłaciliśmy 1200 zl. Kierownik budowy wziął 1600.

 

Wczoraj byłem na działce i trochę na sucho "murowałem"- układałem ścianki działowe w wiatrołapie. Wychodzi że zostaniemy przy takim rozwiązaniu jak poniżej:

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!!

 

my mamy napewno ponad 165 punktow elektrycnych i to wcale nie za duzo, po co później mieszkając używać przedłużaczy:))

 

troszkę czasu temu poruszyliście temat izolacji balkonów nam ,,fachowiec,, wziął moim zdaniem duzo za dużó (2800 robocizna i materiały) ale sąsiad za płotem mieszka ze 3 lata a juz 4 razy rozbierał balkony ...........więc nie warto na tym oszczedzać i żeby potem nie było ze nie ostrzegałem. Woda jest ,,wredna,, i zawsze znajdzie sobie dziure:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy mieć wczoraj rozruch pieca gazowego. Nie mamy jeszcze prądu ani gazu w domu, więc gaz będzie z butli a prąd z agregatu i ups-a. No ale w końcu nic z tego nie wyszło, bo okazało się, że coś jest nie tak z uziemieniem, bo piec nie pozwolił się odpalić. No i serwisant sprawdził to nasze uziemienie i wychodzi na to, że go wcale nie ma... Szkoda, że tego nie sprawdziliśmy na etapie ław fundamentowych :( ... Edytowane przez Blacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiamy sie nad instalacja elektryczyną...i mam pytanie do tych którzy maja to juz za soba. Moze ktoś ma rysunki rozmieszczenia swojej instalacji? bo jak czytam ze maja niektórzy 160 punktów czy więcej to się zastanawiam co przeoczyliśmy że nam wyszło nieporównywalnie mniej.

 

w folderze udostępniłem moje projekty dla domku rodo 6 z pojedynczym garażem (z moimi zmianami wewnątrz)

 

 

to jest instalacja dla domku zautomatyzowanego pod moje potrzeby (z umiarem, bo finansowo i tak było ciężko), ale jak ktoś będzie chciał odczytać tylko instalacje tradycyjną to na pewno sobie poradzi

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w folderze udostępniłem moje projekty dla domku rodo 6 z pojedynczym garażem (z moimi zmianami wewnątrz)

pass: mwirodo

 

to jest instalacja dla domku zautomatyzowanego pod moje potrzeby (z umiarem, bo finansowo i tak było ciężko), ale jak ktoś będzie chciał odczytać tylko instalacje tradycyjną to na pewno sobie poradzi

 

och dziękuję bardzo:) na pewno nam to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

 

Mieliście też takie odczucia?

 

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

 

Pozdrowienia, Nutka

 

O kurcze, tego się nie spodziewałem i nawet o czymś takim przy montaży okien nie pomyślałem. Otwór zmniejsza się przez ramę, dodatkowo w niektórych przypadkach jest dzielony, więc automatycznie wpada do środka mniej światła. Zresztą tak jak piszesz, najlepiej oceniać sytuację w wiosenny dzień, a nie gdy na dworze panuje taka aura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

 

Mieliście też takie odczucia?

 

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

 

Pozdrowienia, Nutka

 

Nutka dokładnie mam takie same odczucia, ale przyjdzie wiosna to i odczucia się zmienią.

U nas dziś doprowadzają wodę do domu a w piątek zakładają kostkę na schodach i tarasie:) cała taka przyjemność 6000zł, z tynkami, ociepleniem czekamy do wiosny, aż szkoda

bo chciałabym jak najszybciej zamieszkać w tym cudownym domu.

Nutka dodaj zdjęcia jak twój domek prezentuję się z oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z innej beczki.

Zrobiłam wycenę instalacji wod-kan i CO.

Pan podzielił to na 3 etapy - "pod tynki", "pod wylewki" i "kotłownia.

Będziemy ogrzewać gazem (i kominkiem z nadmuchami).

 

Co myślicie o poniższych cenach za instalacje? (materiały+robota)

 

ETAP POD TYNKI:

etap%252520pod%252520tynki.png

 

ETAP POD WYLEWKI:

Etap%252520pod%252520wylewki.png

 

 

kot%2525C5%252582ownia.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z innej beczki.

Zrobiłam wycenę instalacji wod-kan i CO.

Pan podzielił to na 3 etapy - "pod tynki", "pod wylewki" i "kotłownia.

Będziemy ogrzewać gazem (i kominkiem z nadmuchami).

 

Co myślicie o poniższych cenach za instalacje? (materiały+robota)

 

ETAP POD TYNKI:

etap%252520pod%252520tynki.png

 

ETAP POD WYLEWKI:

Etap%252520pod%252520wylewki.png

 

 

kot%2525C5%252582ownia.png

 

Witam szanowną sąsiadkę:) czy moglibyśmy dostać kontakt do tego wykonawcy?bo wycena wygląda obiecujaco:)przynajmniej my do tej pory dostawaliśmy same wyższe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka-sochaczew

"U nas dziś doprowadzają wodę do domu a w piątek zakładają kostkę na schodach i tarasie cała taka przyjemność 6000zł.........."

 

 

ewelka-sochaczew bardzo proszę o wrzucenie fotek(jeśli to możliwe) na forum jak będą już zrobione schody i taras z góry dziękuję i pozdrawiam Aneta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

W sobotę zamontowali nam panowie okna w rodku - same okna bardzo ładne ale mam wrażenie że w domku zrobiło się znacznie ciemniej:(

 

Mieliście też takie odczucia?

 

Nie wiem czy to efekt 3 szyb czy może szarugi na polu i ciemnych, nieotynkowanych ścian....

 

Pozdrowienia, Nutka

 

Witam,

Nutka gratuluję postępów w budowie domku:)

 

Ja też mam okna 3 szybowe ze szprosami i nie wydaje mi się żeby w domu było ciemno - może masz takie wrażenie przez jesienną,szarą,smutną pogodę:(

Ja latem jak patrzyłam na swój salon to wydawał mi się taki widny i słoneczny:) zresztą inne pomieszczenia też wydawały się jasne - jak dla mnie to w domku jest widno i przyjemnie:) Pozdrawiam Aneta:)

Edytowane przez JANET 13
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...