Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

 

la_bruijta, napisaliscie o likwidacji okna nad garazem w garderobie, zlikwidowaliscie po jednej stronie czy obydwa?, my planujemy zlikwidowac te scianki a tym samym garderoby i zlikwidowac te okna w garderobach,ale garaz mamy podwojny i zasztanawiamy sie jak to bedzie wygladac ....:roll:.poza tym zasugerowalismy sie tym co piszesz o balkonie, bo juz chcielismy ten z tylu likwidowac :-? i o drzwiach balkonowych nad wykuszem, chcielismy zostawic jedno okno balkonowe w srodku i dwa okna zwykle po bokach...czy nie byloby troche ciemno w tych pokojach?

 

Pati_Andrzej_rodo6, tez chcemy kominek z plaszczem wodnym,martwie sie tymi opiniami Waszych znajomych, faktycznie jest tak zle? :( a ogrzewanie planujemy na gaz (jednak), teraz płace za wegiel i tez duuuuuzo to wychodzi.

jezeli chodzi o sciany to ciagle sie wahamy, MAX czy POROTHERM :roll: odezwijcie sie, prosze.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisaliscie o likwidacji okna nad garazem w garderobie, zlikwidowaliscie po jednej stronie czy obydwa?

sierzant36

zlikwidowaliśmy tylko po jednej stronie (tam gdzie jest garderoba).

ale garaz mamy podwojny i zasztanawiamy sie jak to bedzie wygladac ....

na Waszym miejscu wstawiłbym te okna. łyso to może wyglądać takie połacie dachu. zresztą ta wersja z podwójnym garażem w ogóle wg mnie niszczy urok tego domku. Ten garaż jest wtedy gabarytowo jak reszta domu. ale to tylko moje zdanie :).

i o drzwiach balkonowych nad wykuszem, chcielismy zostawic jedno okno balkonowe w srodku i dwa okna zwykle po bokach...czy nie byloby troche ciemno w tych pokojach?

czyli likwidujecie wejście na balkon (ten nad wykuszem) z pokoju nad kuchnią? myślę, że śmiało to można zrobić - na pewno nie będzie ciemno. W obu pokojach.

Jeszcze raz napiszę, że NIE WARTO likwidować balkonów w tym domku! One, plus ten zaniżony daszek nad garażem, tworzą cały urok. Zresztą, skoro podobał Wam się ten domek w katalogu, to takiego trzeba postawić. Żeby później baba jaga nie wyszła.

MAX czy POROTHERM

no cóż... kupcie to co tańsze. Weźcie też pod uwagę, że przy porothermie wystarczy wylać fundament 25 cm (ława musi mieć 50 cm) . Natomiast przy max'sie 29 cm. Daje to nam, 4 cm różnicy, przy obwodzie ok 60m i wysokości fundamentu, np 90cm, wynik 2,16 m3 betonu czyli jakieś 500 zł :))). Dodatkowo porotherm trzeba ciąć powiedzmy jakimś diaksem i te kawałki pustaka zawsze się gdzieś wciśnie, natomiast max'y murarze odrąbują młotkiem murarskim i czasem trafi, a czasem nie, a druga połówka przeważnie jest nie do użycia. myśmy zepsuli może 10 pustaków na całej budowie! nic gruzu nie zostało. Do porotherma nie trzeba też dawać zaprawy w spoiny pionowe - to też jakaś oszczędność. Moja rada: policz ile dasz za jedno i za drugie, następnie dodaj 1000 zł do max'a i kup to co tańsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

la_Bruijta, bardzo dziekuję za wszystkie sugestie, słabo mi wychodziło szukanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w wyobraźni :-? .Tylny balkon zostaje,nie chce przekombinować, żeby nie przedobrzyć, warto było zapytać.

Ulżyło mi, skoro uważasz, że nad wykuszem wystarczą dwa zwykłe okna i jedno balkonowe( widziałam takie rozwiązanie w rodo5,fajnie wygladało) zostawiamy więc środkowe okno balkonowe a dwa skrajne będą zwykłe.

zastanawiam się jak te zmiany w adaptacji projektu(jest ich dużo więcej) wpłyna na mój portfel :-? bo z tego co tu czytam ceny są skrajnie różne, pożyjemy, zobaczymy. Pozwolę sobie pomęczyć Cię jeszcze , bo to dopiero poczatek mojej budowlanej drogi, miło poradzić się fachowca. Jeszcze raz dzieki.PS. No i oczywiście buduje z POROTHERMA. nic tak nie przemawia do ludzkiej wyobraźni jak cena :wink: pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła przekonania uczestników forum jest nieoceniona - likwiduję pokój na dole w celu powiekszenia salonu :D

ale niestety moj ukochany wykusz tez likwiduje, bo i tak musiala bym go zmniejszyc do 40 cm :cry:

remle jak ja bym chciala byc na Waszym etapie budowy...albo chociaz na etapie dziury :roll: fajnie tak popatrzec na Twoje wnetrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już sie wypowiadałam na tym forum - budowe zaczynamy w marcu-tzn. tak mamy na umowie z budowlańcami. dzisiaj jade odebrać papierki od architekta i wyłączenie z produkcji rolnej i od razu składam o pozwolenie na budowe - nareszcie :lol: :lol:

tez planowałam uciąć balkon tylni, a skończyło sie na tym, że obróciłam domek na działce o 90st. i balkon jest od południa, więc zostaje; ale prawdopodobnie (99%, bo nie nanieslismy teraz tej zmiany) nie zrobimy balkonu nad wykuszem, tylko go zadaszymy.

droge mam od strony wykusza, więc dojazd będzie z boku domku.

skożystałam z rady forumowiczów i dostawiamy komin z tyłu garażu-alternatywa ogrzewania na wszystko-to zostało naniesione na plan :D natomiast nie wiem czy nie zrezygnujemy z kominka, ale raczej tak-try kominy to za duuuuzo po tym jak widziałam ceny systemowych :roll: (to nie zostało nanisione do pozwolenie 8)

 

budujemy z porothermu 30, własnie wczoraj przyjechał ostatni transpor z materiałem na działówki-wszystkie będa murowane, a garaz z szarego betonu komórkowego- stanowiskowy

 

mam pyt. do wiolci kuchnia jest bardzo fajnie zaprojektowana, ale jeśli zostawie spiżarke to co sie w niej nie zmiesci? - luki w mojej przestrzennej wyobraźni :cry: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zmian w projekcie, bo ktoś miał taki pomysł. Więc my:

 

zamienimiliśmy kuchnie z gabinetem, zlikwodowalismy przez to tez ścianę miedzy salonem a docelową kuchnia i będzie ją oddzielała wyspa. Dodatkowo zlikwidowalismy też słup przy kuchni, bo dalismy dodatkowe zbrojenie w stropie. Przez to zyskalismy mozliwosc dowolnej aranzacji okoli kuchennych i to dobrze.

 

Z okien na górze, tam nad wykuszem, gdzie w projekcie są trzy balkony dwa skrajne zamienilismy na okna a balkon zostawilismy jeden. Ponadto w balkonie nad wejscie jedno skrzydlo balkonowe zamienilismy na okno i powiem Wam, że wcale źle nie wyglada, a martwilam sie ze tak bedzie. Jak pojdzie balustrada drewniania to nawet tego nie bedzie widać, a przez te zamiany pokój zrobił się dużo ustawniejszy. Ma to być zresztą pokój dziecka wiec bedzie gdzie postawić biurko i łóżko bez obawy o zastawienie okna balkonowego.

 

Zlikwidowalismy balkon od tyłu i złamaliśmy dach na murłacie i powiem ze jestem tym pomysłem zachwycona. W lukarne wstawilismy okna.

Dach zrobilismy łamany także w ten sposób ze mniej jest go nad drzwiamy tarasowymi zeby nam nie zaciemniał. Dzięki temu natomiast zyskalismy zadaszony teraz, gdzie w deszczowe dni bede mogła sobie siedziec i pic herbatkę napawając się jednocześnie widokiem lasu który mam za płotem :lol: :lol: Sie rozmarzyłam.

 

Poza tym z żadnych okien nie rezygnowalismy, wrecz przeciwnie okazało się, że częśc mamy wymurowaną w większych otworach wiec będzie jeszcze wiecej światła.

 

A przy okazji mam wycene na okna z OKNOPLASTU razem z montazem 12 640 za 18 stuk okien sciennych. To chyba atrakcyjna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze w kwestii spizarki i pokoju nad garazem.

 

My tez zlikwidowalismy scianki wewnetrzne w pokoju nad garazem uzyskujac jedna duza przestrzen i pokoj telewizyjny mojego meza majacy ponad 42 m2 (i ja sie o zgrozo na to zgodziłam :))

Nie zrezygnowalismy z zadnego okna dachowego, ale radze zamontowac je tak ja Remle czyli bardziej na srodku. Moj maz chcial miec symetrycznie zamontowane i przez to teraz jak otworzy okno to moze w głownej mierze poddziwiac kawalek wyzszego dachu :lol: ale jak chcial to ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga_ i_ Janusz my jutro zamawiamy projekt G2 i ciekawa jestem czy ten błąd się powtórzy :-? , przy okazji mamy usłyszeć ile będzie nas kosztować adaptacja projektu, bo trochę tych zmian wprowadziliśmy, a teraz już na pewniaka likwidujemy dwa okna balkonowe nad wykuszem i wstawiamy okna zwykłe a w srodku zostawiamy balkon, nie wiedzieliśmy jak to będzie wyglądac ale zasugerujemy sie tym co piszecie.Dzięki :wink:Pozdrawiamy i życzymy postępów w budowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

hej, remle, musiałam się uszczypnąć, że to jest naprawdę, też buduje rodo z dwoma garażami :),dziś wpłaciłam zaliczkę na projekt, we wtorek mam odebrać :D chciałam zgapic od Ciebie kilka "szczegółów konstrukcyjnych", remle, zostawiłaś okno w kuchni od strony wykuszu,też chciałabym je zostawić i z tego co pamiętam z Twoich postów to miałaś świetny projekt kuchni czy mogłabys zamieścic maciupeńkie zdjątko jak to teraz wygląda :oops:, poza tym też podnosze sciane kolankowa o jeden pustak,likwiduje gabinet na dole, problem z ta cholerną belką :-? , likwiduje spizarke i przenosze kotłownie na tył domu. czy był duzy problem z przeprojektowaniem tego komina?(a jak cenowo wyszła ta adaptacja, bo zmiany w projekcie mamy podobne?). Bardzo spodobał mi sie Twój pomysł, żeby zlikwidować ta ścianę koło schodów z jednoczesnym pozostawieniem słupa koło nich, efekt jest niesamowity :D , pięknie to wyszło.no i powiększony wiatrołap, fajna sprawa, gdyby jeszcze mozna było to zobaczyć... :wink: namieszałam strasznie, ale spiesze się z pisaniem, żeby Cię znowu nie stracić "z oczu" .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie masakra...jadę na 13 do kolejnego architekta-zobaczymy co ten powie...

 

co chcemy zmienić?

- przeniesc kotłownie w tył garażu

- zlikwidować balkon od frontu - w zamian lukerna na kolumnach

- zmienić bramę garażowa na jedną a nie dwie ( mamy garaz dwustanowiskowy )

- zmienić położenie kominka

- z połowy pokoju nad garażem zrobić zadazsony taras lub oranżerię zaszkloną

- zmienić położenie schodów

 

przy dwóch ostatnich punktach się nie upieramy...da się to będzie fajnie , jak nie to trudno

 

asia1007 - to nasze zmiany- z tego co widisz-lidzie zmienili położenie kominka, nasz działka jedt wymiarów

26m( - 4 na drogę służebną) czyli 22m x 36m = 8,86 arów

 

pancka my ze zmian naniesionych prez architekta komin za garażem i było to w cnie adaptacji projektu-tzn.kmpletnego przygotowania do pozwolenia na budowie, czyli 1500zł

architekt jest z krakowa. pozostałe zmiany nad którymi się zastanawialiśmy-kolumny pod przednim balkonem -wyceniał na 500zł-zrezygnowalismy. a takie zmiany jak obcięcie któregoś balkonu, ziana okien na mniejsze, czy nawet wyrzucenie komina od kominka pow.że kierownik budowy powinien podpisać w trakcie budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Angela82

 

Ja buduję w Białymstoku. Może ktoś buduje lub bedzie budował w okolicach?

 

Pozdrawiam

 

 

 

witam wszystkich

 

Przymierzam sie do budowy domu rodo 6 na wiosnę. Od dłuzszego czasu śledze forum, domki macie piękne. Zamówiłem już projekt, dostane go pewnie ok 15.01.

 

pozdrawiam

 

witam :lol: ja również zaczynam na wiosnę,a gdzie stanie kolejny rodo6? może bdujemy w sąsiedztwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich nowych rododendrowców :D

Sierzant po kolei mam nadzieję, że nieczego nie pominę :roll: co do ceny za adaptację - za wszystkie możliwe zmiany zapłaciliśmy architektowi 2000zł, by nie było dwóch słupów w salonie tylko jeden (ten rzy schodach) musieliśmy zmienić strop - i tu mogę przesłać skany paperzysk tylko podaj maila. Co do kuchni to jeszcze nie było montażu :evil: facet się coś ociąga, a tłumaczy się noworoczną inwentaryzacją w hurtowniach i brakiem dostaw :roll: Na dzień dzisiejszy posiadam tylko projekt (wklejony gdzieś wyżej, ale mogę wkleić jeszcze raz) :D Z tym kominem to żadnych problemów nie było - trzeb poprostu jeden dodatkowy wybudować.

Pancka w wykuszu środkowe okno ma 1,2 m szer, a te boczne 0,8m :wink: co do innych muszę sprawdzić

 

U nas ciągle już kosmetyka - karnisze zamontowane, większość pstryczków-elektryczków też, szafy też juz po montażu, w zasadzie czekamy tylko na kuchnię, bo balustardy maja być w tym następnym tygodniu. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela82 hmm..gdzie Ty byłaś wcześniej??? trzeba było meldować z miesiąc temu - teraz już " po ptokach" - projekt u architekta, który ( i tak, jak po rozeznaniu się w mieście Kraka jest tani ) zgarnie 2000 zł.

 

remle - podaj mi tych od frontu - kuchennych głównie i jaka jest dł.tych w wykuszu? DZięki ;-)

 

hehe..jak znam życie to pewnie na wiosnę okaże się, że niektórzy z nas zostaną sąsiadami ;-) my też obrzeże krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...