Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cudne te zadaszenia tarasu,zwłaszcza opcja ogrodu zimowego jest kusząca...tylko kurcze przeraża mnie ta ilość szyb dodatkowych do mycia...:)

 

Nutka śliczny domek ,nie mozemy sie doczekac obejrzenia go.

 

Nasza przeprowadzka w przyszłą sobotę,wreszcie wrzucimy zdjęcia jak poodklejamy folie

Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

"Obudowa" niewielkiego ogrodu zimowego o wymiarach rzutu 3 x 4 m, wysokości 2,5 m i kącie nachylenia dachu 30st, o łącznej powierzchni 45 m2 zamknie się w kwocie:

 

Koszt Materiał profili

od 23 925 zł konstrukcja z PVC

50 000 zł konstrukcja aluminiowa

84 000 zł konstrukcja z drewna egzotycznego.

 

 

źródło: http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,5487570,Ogrod_zimowy___konstrukcja_i_forma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obudowa" niewielkiego ogrodu zimowego o wymiarach rzutu 3 x 4 m, wysokości 2,5 m i kącie nachylenia dachu 30st, o łącznej powierzchni 45 m2 zamknie się w kwocie:

 

Koszt Materiał profili

od 23 925 zł konstrukcja z PVC

50 000 zł konstrukcja aluminiowa

84 000 zł konstrukcja z drewna egzotycznego.

 

 

źródło: http://ladnydom.pl/budowa/1,106575,5487570,Ogrod_zimowy___konstrukcja_i_forma.html

 

Szczerze, to za taką kasę wolałbym kilka dobrych lat jeździć na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mieszkających.

Jaki piec posiadacie i czy się sprawdza czy nie, jaki polecacie, jaką moc?

Mi hydraulik podał 20-23kw. Ale chodzi mi o markę, rodzaj. U mnie sprawa jest utrudniona bo mam kotłownie przeniesioną za garaż, a tam szerokość równa się 120 cm!! I tu zaczynają się schody.

Chcemy piec z podajnikiem, a tam standardowe się nie zmieszczą tylko takie wąskie, a podajnik za jego plecami, takie do 60 cm szerokości. Normalnie jaja.

czy ktoś z was ma kotłownie z tyłu i problem rozwiązany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
mamy kotlownie za garazem ale jej szer to 1,6m. co do pieca z zasobnikiem to 2 zimy temu kupilismy bratu piec firmy Heiztechnik i chodzi bez problemu co wazne maja swietny serwis. dla siebie tez kupie albo tego Heiztechnik lub Defro tyle ze wersja Dual to znaczy ze mozesz na raz palic i weglem i drewnem. w zwyklym aby palic drewnem trzeba dokladac ruszta co bywa denerwujace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
U mnie piec Seko, typ Eko2w1 - z podajnikiem i tradycyjny, zasypowy. Na razie nie mogę sprawdzić jego funkcjonalności, myślę że w tym roku uda nam się uruchomić kotłownię i wtedy napiszę coś więcej. Cenowo 6800 brutto z wysyłką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

Miło zakomunikować nam, że SSO zaliczony. Majster w sobotę zakończył ścianki działowe. Jak by ktoś potrzebował sprawnej ekipy w ok. Żyrardowa to ekipę mogę szczerze polecić. Wreszcie dzisiaj zobaczyliśmy efekt przemeblowania ścianek w wiatrołapie i kuchni. Wyszło extra. Jest spora szafa, duuży wiatrołap fajna wnęka na pralkę i szafę za kibelkiem na dole. Kuchnia też jest spora.

 

KilkA stron wcześniej zadawałem pytanie czy 50 000 wystarczy od stropu: odpowiedź brzmi NIE i to zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img513.imageshack.us/img513/4144/obraz318800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img689.imageshack.us/img689/8510/obraz330800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img338.imageshack.us/img338/462/obraz325800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A u nas tak to wygląda:) piorunochron zamontowany na dachu, ogrodzenie postawione:) noi dalej czekamy na okna

Edytowane przez Lauren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) przeglądałam wasze koszty, liczyłam wszystko od samego początku, łącznie ze wszystkimi sprzętami potrzebnymi do budowy systemem gospodarczym, łącznie z papierologią, kopaniem studni aż do stanu surowego zamkniętego (Bez drzwi wejściowych). Dach z blachodachówki szwedzkiej, okna białe vidok, brama wiśniowski, dom z piwnica, budowany z maksa,piwnica z pustaków szalunkowych, poddasze murowane i ocieplone i wychodzi mi jakies 120tyś. Troszke mi się Wasze koszty w głowie nie mieszcza jak przeglądam domy bez piwnic.. Tyle że nasze koszty robocizny to jakieś 16tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciała do wszystkiego brać ekipę to zapłaciła bym 40tyś. Ekipa to tylko do dachu - 6 tyś. A tak to murarz sąsiad i robota własna mojego męża i braci. Szalunki , zbrojenia, izolacje, drenaż,folia, cięcie i malowanie łat, wszystko robiliśmy sami. Do wprawiania okien kolega, do ocieplenia poddasza kuzyn za przysługę. Ekipy to te ceny mają zabójcze. No i dom nie powstał w 2 miesiące tylko od lipca tamtego roku aż do chwili obecnej. Lepiej poświęcić czas niż potem spłacać..

 

Bez takich informacji jak teraz podałaś, to nie ma sensu chwalić się, że robocizna kosztowała 16 tyś. Żeby postawić dom na własną rękę, trzeba mieć umiejętności i czas lub dobrych pomocników. Większości pewnie brakuje czasu, który również sporo kosztuje. Oczywiście nie neguje Twojej decyzji, powiem więcej, nawet ją podziwiam, ale patrząc zdroworozsądkowo nikt nie rzuciłby pracy żeby wybudować sobie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wszyscy maja takich zdolnych braci, meżow, sasiadow itp. i jak mWilQ zauważyl nie kazdy moze sobie pozwolic na rezygnacje z pracy i budowac dom. nie ma co sie dziwic ze koszty pozostalych sa znacznie wyzsze niz 16 tys. ja za robocizne SSO zaplacilam ok. 50 (w tym dodatkowo koparka, kominy, scianki wewnetrzne, deskowanie, papowanie dachu, rozlozenie styro na posadzki, obrobki i izolacje balkonow). Ale my pracujemy od rana do pozna wiec placilismy za spokoj i porzadne wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...