Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

Owszem minusem jest to ze wiatrolap niewielki ale my tam sie tylko rozbieramy, na tyle mamy duza szafe zabudowe ze miesci sie i odziez z danego sezonu, jest wbudowana szafka na buty, torebki, wieszak zewnętrzny, polka na czapki, szaliki i dodatkowy pawlacz + wielkie lustro. czego wiecej trzeba w wiatrolapie?

To właśnie dość mocno mi przeszkadzało, bo nie wyobrażałem sobie kilku osób w tak mały pomieszczeniu. Przez to powiększyłem wiatrołap do ściany nośnej z kominkiem. Z wiatrołapu mam wejście do kuchni, łazienki, pomieszczenia przejściowego. Zrobiłem metrową szafę wnękową zaraz na tyłach kominka (kosztem przestrzeni w kuchni). Drzwi do salonu zmniejszyłem (mają ok 1m szerokości i razem z prześwietleniem 2,5 wysokości). Ze względu na zabudowę wkładu kominkowego obok komina, taki sam otwór zrobił mi się między kuchnią i salonem. Wizualnie na pewno to się mocno zmieniło. Nie jest tak efektowne jak kominek wokół którego można się poruszać. Zdecydowanie postawiłem na funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W drugim poście, żeby się tematy nie pomieszały:

 

Ma ktoś zdjęcia lub rysunki garderoby. Muszę dzisiaj wysłać propozycję do wykonawców, a czasu już mi brakuje. Pod skosem chcę zrobić proste półki, z lewej jakąś rurę na zimowe łaszki, a z prawej mam miejsce na moją szafę rackową (mam nadzieję, że nie będzie się tam gotowało) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam to jak dotad nie przeszkadzalo, ewentualnie ci, ktorzy sie nie miescili przechodzili / przeczekiwali / przebierali sie w pralni, tam tez jest miejsce. dajemy rade a nigdy dzikie tlumy nas nie odwiedzaja :D nasza szafa w witrolapie zajmuje sporo miejsca, scianek nie przesuwalismy, a dookola kominka lubi ganiac sie nasz Okruch, kupa smiechu jak sam przed soba ucieka, jakby mial lapki pogubic :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim poście, żeby się tematy nie pomieszały:

 

Ma ktoś zdjęcia lub rysunki garderoby. Muszę dzisiaj wysłać propozycję do wykonawców, a czasu już mi brakuje. Pod skosem chcę zrobić proste półki, z lewej jakąś rurę na zimowe łaszki, a z prawej mam miejsce na moją szafę rackową (mam nadzieję, że nie będzie się tam gotowało) :D

 

 

no nie wiem, a masz tam klime? bo gotowac sie moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam to jak dotad nie przeszkadzalo, ewentualnie ci, ktorzy sie nie miescili przechodzili / przeczekiwali / przebierali sie w pralni, tam tez jest miejsce. dajemy rade a nigdy dzikie tlumy nas nie odwiedzaja :D nasza szafa w witrolapie zajmuje sporo miejsca, scianek nie przesuwalismy, a dookola kominka lubi ganiac sie nasz Okruch, kupa smiechu jak sam przed soba ucieka, jakby mial lapki pogubic :D

 

Widzę biała kuleczka oczkiem w głowie koleżanki :) Jedno zdjęcie w galerii, to na którym padł z wycieńczenia, rozwaliło mnie na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, a masz tam klime? bo gotowac sie moze

 

Klimy nie mam, ale nadmuch zimnego powietrza jest w pokoju w którym jest garderoba (raczej używane tylko latem). W szafie nie będzie ogromnej ilości sprzętu, więc liczę, że nie będzie się przegrzewał. Do garderoby zrobiliśmy żaluzjowe drewniane drzwi, więc powietrze powinno sobie wędrować między tymi pomieszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
lokmen czy jakieś ścianki działowe planujesz przy schodach? na spiżarkę czy takie tam???

 

dziś wieczorem lub jutro z z samgo rana prześle zdjęcia schodów z kostki (wyglądają rewelacyjnie) i podam koszt.

Piec kupiony defro akm uni moc 22 w, 9700 brutto, na miał , eko-groszek, wegiel i drewno i pelet.

W tej chwili wylewamy chudziaka i myślimy nad wiatrołapem czy robić go zamkniętego czy otworzyć na salon, po zamknięciu bedzie miał 3,2 m, a bez 7m, drzwi do łazienki wychodzą dopiero dalej więc nie grają roli. Jak myslicie wiatrołap otwarty czy zamknięty???

 

Tam obok schodów będzie ścianka i drzwi do spiżarki.

 

Wiatrołap zamknięty.

 

U nas na salon będą drzwi takie mniej więcej jak te poniżej:

http://www.progress-drzwi.pl/images/drzwi%20wewnetrzne/wewn_modern30_dwuskrzydlowe.jpg

 

Powiększyliśmy wiatrołp i jak na razie nie żałuję tego bo:

Drzwi do kibla są niewidoczne z salonu, w wiatrołapie zmieści się duża szafa wnękowa (120cm x 60 cm) przejście z garażu do kuchni i odwrotnie odbywa się cichaczem :) no i przede wszystkim jest dużo miejsca - co przy jakichś większych imprezach nie będzie powodowało, że część gości będzie czekało w kolejce przed domem.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przekonaliście mnie:wave:

Nie ma to jak rady osób, które wiedzą o co chodzi, ten sam dom, wiatrołap metraż.

Wasze rady są nieocenione, dziękuję:) sama służe radą i wiedzą jaką posiadam na tym etapie.

fajnie, że każde pytanie jest niebagatelizowane i jest tu tyle osób, które z chęcią na nie odpowiada.

Pozdrawiam wszystkich budujacych,a wieczorem zdjęcia schodów:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przekonaliście mnie:wave:

Nie ma to jak rady osób, które wiedzą o co chodzi, ten sam dom, wiatrołap metraż.

Wasze rady są nieocenione, dziękuję:) sama służe radą i wiedzą jaką posiadam na tym etapie.

fajnie, że każde pytanie jest niebagatelizowane i jest tu tyle osób, które z chęcią na nie odpowiada.

Pozdrawiam wszystkich budujacych,a wieczorem zdjęcia schodów:):D

 

Ewelka, nie ma to jak zgromadzenie w jednym miejscu osób zainteresowanych tematem budowy:)

 

Stwierdziliśmy ostatnio z mężem że jesteśmy chyba monotematyczni bo jak ktoś z naszych znajomych pyta co u nas to my od razu opowiadamy o budowie.

Temat conajmniej umiarkowanie interesujący dla naszych przyjaciół z których ogromna większośc własnie kupiła mieszkania w bloku i kolejne etapy budowania są raczej abstrakcją:) Postanowiliśmy więc w tym temacie konsultować się na forum i nie zanudzać innych:)

 

Apropo - własnie wyceniam ogrodzenia i ceny mnie powalają.....Mamy działkę wielkości 31 m x 32 m i nawet ogrodzenie z siatki + podmurówka to dobre kilkanaście tysięcy (materiały około 10 tyś a reszta to robota, najdroższa jest brama ale cena za materiały uwzględnia wszystko - podmurówkę, siatkę, słupki, bramę z fundamentem, furtkę, etc).

Macie jakieś tańsze na to sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach bacznego wczytywania się w forum, postanowiłam przedstawić się jego Uczestnikom :)

Jesteśmy pięcioosobową rodzinką z woj. pomorskiego, dość zaawansowaną w latach ;) Z tego co czytam, chyba zasiądziemy tu w "loży seniorów", co nie zmienia faktu, że postanowiliśmy wybudować dom na podstawie tytułowego projektu forum (w wersji 6N). Wiele cennych informacji zdobyliśmy podczas lektury forum. Bardzo to przydatne miejsce, dzięki Wam oczywiście.

Mimo, że jesteśmy na etapie "papierologii" (mamy nadzieję uporać się z nią do wiosny, kiedy to planujemy rozpocząć budowę), nasza ziemia nie stoi odłogiem. W miniony weekend zasadziliśmy pierwsze krzewy czarnej porzeczki, :) trochę na próbę, a trochę po to, żeby jakiś owocek był, gdy już zaczniemy mieszkać w domu.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających forum :)

Elżbieta

 

P.S. Co do wiatrołapu, nie wyobrażam sobie życia bez niego, z tych samych względów, o których pisała TAR. Chętnie ujrzałabym zdjęcia z aranżacją i zagospodarowaniem tego maleńkiego, a tak ważnego pomieszczenia w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witaj ejama. Z której częsci pomorza jestes?

 

Polecam filmik- wirtualny spacer po rododendronie 6

 

 

Apropo - własnie wyceniam ogrodzenia i ceny mnie powalają.....Mamy działkę wielkości 31 m x 32 m i nawet ogrodzenie z siatki + podmurówka to dobre kilkanaście tysięcy (materiały około 10 tyś a reszta to robota, najdroższa jest brama ale cena za materiały uwzględnia wszystko - podmurówkę, siatkę, słupki, bramę z fundamentem, furtkę, etc).

Macie jakieś tańsze na to sposoby?

 

Ja zrobiłem płot z paneli drucianych, jako podmurówka dana jest płyta betonowa (taka co idzie na przęsła do płotu betonowego.

Wygląda to całkiem fajnie. Koszt bez mojej robocizny zamknął się w 7000 działka ok 40 x 40 przy czym ogrodzenie robiłem z 3 stron.

 

20100816255.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...