Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Ja zrobiłem płot z paneli drucianych, jako podmurówka dana jest płyta betonowa (taka co idzie na przęsła do płotu betonowego.

Wygląda to całkiem fajnie. Koszt bez mojej robocizny zamknął się w 7000 działka ok 40 x 40 przy czym ogrodzenie robiłem z 3 stron.

 

Lokmen - super to ogrodzenie wygląda i przyznaje że Twoja cena za nie też bardzo mi się podoba.

 

Opowiesz mi coś więcej o wykonaniu? Słupki są wmurowane w ziemię a reszta czyli ta płyta betonowa jest na ziemi, tak?

Robiłeś to sam? Rozważamy z mężem zrobienie ogrodzenia samemu tylko zastanawiamy się czy damy radę bo nie do końca mamy na to pomysł.

Jak oceniasz trudność i pracochłonność tego zadania?

 

Widzę że masz taki "ząbek" tam w jednym miejscu - my mamy spadek terenu więc to dla nas istotny punkt programu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

wiec po kolei:

Kiedys pojechalem na zlom cos zawiezc i natknalem sie na takie grube kątowniki ocynkowane- kupilem w ciemno bo chcialem na plot- wyszlo wg wagi ok 12zl za slupek.

 

Pierwotnie zakladalem siatke ale w Leroy'u byla promocja na te panele i kupilem je wtedy po ok 50 zl za szt (1,5wys i 2,5dl). Producenci oferują je po ok 120zl za szt i w zasadzie roznica jest taka ze te z liroya maja oczka 7,5cm i ocynk galwaniczny podczas gdy te drozsze 5cm oraz ocynk ogniowy.

 

Co do wykonania: schodek wypadl gdyz w głębi dzialki ten plot bylby za wysoki tak wiec nieuniknalem tego.

Mysle ze dacie rade zrobic samemu. Robilem to sam przez ok miesiac w wolnych chwilach po pracy.

Robi sie to tak, ze japie sie poziom za pomoca zylki i jedziemy po kolei slupek- plyta betonowa- slupek następnie poziomowanie/pionowanie i dalej plyta -slupek itd. Robilem tak ze słupki betonowalem na koniec pracy w danym dniu. Na koniec przykreca sie panele. Ja przykrecalem je do slupkow srubami samowiercącymi i sam dorabialem takie blaszki jako uchwyty- troche z tym zabawy ale wychodzi duuuzo taniej. firmy za zrobienie takiego ogrodzenia biora ok 100zl za m bieżący.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie się to prezentuje. Mi się podoba wersja z elementami prostym (zamiast okrągłych). Jak zobaczyłem takie rozwiązanie, to u mnie było już za późno, bo miałem wylane betonowe schody. Obłożyłem je płytką - też mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich ciepło:)

Mieszkamy w naszym rodku od ponad roku, na forum zaglądamy sporadycznie , częściej do TAR :) czytamy jej ogrodowe wariacje ;), TAR pozdrawiamy serdecznie.

 

ewelka-sochaczew my też jesteśmy zwolennikami schodów z kostki , szczególnie gdy są półokragłe jak u nas. Teraz mamy schody wylane ale na wiosnę mamy zamiar połozyć kostkę i schody też będą z kostki , taras pewnie będziemy obkładać gresem.

 

W rodku mieszka się ok, dla nas dom jest funkcjonalny i ma duzo uroku, wiatrołapu nie mamy i jest ciepło, czysto choć rzeczywiście po otwarciu drzwi salon stoi otworem :)

 

TAR łączymy pozdrowienia dla Twojego Okruszka, my od 3 miesięcy też mamy nowego domownika boksera o wymownym imieniu Bono:D

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Siema

W sprawie czochrania to co prawda nie mamy jeszcze psa ale za to 1400m2 działki do zgrabienia liści brzozy - może ktoś pomoże :)

 

Co do schodów z kostki- pierwotnie miałem taki zamysł ale po woli się z tego wycofuję. Prawdę mówiąc słupy i schody w tym projekcie w stylu "witamy was" jakoś mi nie podchodzą. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpadam :D dzis zalowalam ze nie posiadam odkurzacza do lisci, bo bym z rabat wywiala na trawe i tam zgrabila. a tak to wygrzebywalam je sposrod kory. meczace zajecie.

a wejscie u ewelki wykonane ladnie, choc to nie styl, ktory ja osobiscie preferuje.

 

dokładnie gdyby wszystkim podobało się to samo, to co dom do rodos by stał, wykończenie takie samo itd.

apropo moich schodów: samej podobają mi się najbardziej schody klasyczne, czyli kwadratowe, rozlane po bokach, zejścia z każdej strony.

Ale nasz dom stoi w "dołku" i musieliśmy go trochę podnieść, co poskutkowało dodaniem 1-2 schodków i w tym klasycznym modelu moje schody kończyłyby się pod oknem w kuchni i łazience, a przy tak wąskiej elewacji, brzydko by to wyglądało.

Tak właśnie wychodzi "jedna mała zmiana " na początku przynosi takie skutki na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie gdyby wszystkim podobało się to samo, to co dom do rodos by stał, wykończenie takie samo itd.

apropo moich schodów: samej podobają mi się najbardziej schody klasyczne, czyli kwadratowe, rozlane po bokach, zejścia z każdej strony.

Ale nasz dom stoi w "dołku" i musieliśmy go trochę podnieść, co poskutkowało dodaniem 1-2 schodków i w tym klasycznym modelu moje schody kończyłyby się pod oknem w kuchni i łazience, a przy tak wąskiej elewacji, brzydko by to wyglądało.

Tak właśnie wychodzi "jedna mała zmiana " na początku przynosi takie skutki na koniec.

 

czyli podobaja ci sie schody takie, jakie ja mam zrobione :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...