Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moj sasiad ma blachodachowke czerwona i przyznam sie ze jego nieznacznie splowiala, ona zrobila sie bardziej matowa i chcyba przez to kolor wyglada na lekko splowialy. Choc teraz jego kolor mi sie bardziej podoba, bo wczesniej bil po oczach :D Oczywiscie pewnie wszystko kwestia jakosci materialu i producenta. Sama mam dachowke wiec tylko sa to moje obserwacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie mam dylemat co do koloru blachodachówki. Podoba nam się kolor ceglasty i myślę ,ze będzie współgrał z drewnem na elewacji lecz boje się,że będzie się brudził i płowiał od słońca. Co wy na to.Pomóżcie proszę bo czas nas goni.Dziękuję

My mamy blachodachówkę czerwoną na rodku. Z początku biła po oczach a po paru miesiącach wygląda na matową ale nie spłowiałą, już tak nie swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie dachowka ceramiczna to najlepszy wybor.

edit.: moja dachowa lezy 2 lata, zadnych zanieczyszczen nie ma a miejsce sprzyjajace. chyba tez to kwestia jakosci dachowki. moja to creaton i bardzo sobie chwale.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do działki to różne opinie słyszę- najczęściej że "jakie tu jest zadupie" ale to jest w niej najcudowniejsze. ogólnie ma 1600m2 po odjęciu pasa na drogę jaki gmina zabierze zostanie jakieś 1400m. Dziś jak biłem te deski przyszedł sąsiad na pogadankę i tak gadamy, a obok -dosłownie może 15 metrów- zza winkla 4 sarny wystrzeliły- BAJKA.

Na oczko nie ma szans- brzoza strasznie śmieci. Ale latem za to jak się wisi w hamaku to czuje się szum taki jak nad morzem.- ehh.

 

Jest też minus tego "zadupia"- w tym roku mieliśmy 5 włamań na budowę:

1- poszło 200m kabla

2- poszła rozdzielnia budowlana

3- łopata i jakieś tam duperele

4- nic nie wzięli

5- 1,5 tony cementu i 12 drutów fi12

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie dachowka ceramiczna to najlepszy wybor.

edit.: moja dachowa lezy 2 lata, zadnych zanieczyszczen nie ma a miejsce sprzyjajace. chyba tez to kwestia jakosci dachowki. moja to creaton i bardzo sobie chwale.

 

Codziennie przejeżdżam obok domku z identyczną jak nasza dachówka - Creaton Terra Optima angobowana - pięknie zarasta mchem :) Ale warunki tam są do tego idealne - podnóże północnego, zalesionego zbocza.

Ponoć powłoka glazurowana sprawdza się lepiej - wg. sprzedawców zarasta wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie przejeżdżam obok domku z identyczną jak nasza dachówka - Creaton Terra Optima angobowana - pięknie zarasta mchem :) Ale warunki tam są do tego idealne - podnóże północnego, zalesionego zbocza.

Ponoć powłoka glazurowana sprawdza się lepiej - wg. sprzedawców zarasta wolniej.

 

michur, moze i tak, ja wokol mam pola i creatona premion :) mi sie podobala glazura ale zrezygnowalismy bo:

1. Cena

2. Podobala mi sie tylko na stojaku, a na dachu swieci sie jak ......

kolega z pracy ma dachowke betonowa i po 3 latach strasznie na nia narzeka, ale on w lesie mieszka wiec i mech ma :)

 

lokmen, jak ja lubie takie zadupia, po wariackim dniu pracy to az przyjemnie w ciszy sobie odpoczac, my nie mamy takiego luksusu, mimo ze wiocha to zbyt blisko duzej aglomeracji .

u nas tez sarenek troche biega, niestety szkodniki to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...