Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O rety, 24 stopnie w domu utrzymujecie ? To w sumie dosyć dużo...

 

Rekuperacja oczywiście że zimą nie nagrzeje w pełni nawiewanego powietrza ale przy jej braku to ciepło ucieka w całości z powietrzem wyrzucanym przez wentylację (czy to grawitacyjną czy wymuszoną).

Z tego co pamiętam to przyjmuje się że rekuperacja pozwala zaoszczędzić od 15 do 20% na ogrzewaniu + oczywiście komfort i zdrowie [ gratis ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od 20-24 w zaleznosci od pomieszczenia, teraz jak jest okruch w domu, to utrzymujemy wyzsza temp. on z rodzaju cieplolubnych :D a poza tym juz mam dosyc chodzenia po domu w polarach i swetrach, mimo ze zawsze wolalam raczej chlodek +19 st. :D . A z ta oszczednoscia reku to polemizowalabym, producenci nie biora pod uwage zuzycia pradu ;) w grawitacji ciepla uchodzi zdecydowanie mniej niz w mechanicznej. za to zgodze sie ze komfort przy mechanicznej to bajka :D nie ma potrzeby wietrzenia i otwierania okien zima :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tar. Twoja ilość gazu jest zachęcająca. Nasz dom nie będzie miał rekuperatora, ani pompy ciepła. Dół podłogówka, kaloryfer: gabinet, wiatrołap. Łazienki podłogówka+drabinki, góra kaloryfery. Okresy przejściowe chcemy dogrzać kominkiem z DGP (turbina). Czekamy na jeszcze, proszę napiszcie konfigurację, czy dogrzewacie kominkiem, ilość paliwa za jaki okres/cena, jaka temperatura, czy C.W.U z recyrkulacją Edytowane przez RozAnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas cwu bez recyrkulacji, kominek z dgp jest. uzywany od swieta ;) nie chce nam sie palic i za bardzo wysusza powietrze. bez podlogowki wszedzie grzejniki rowniez w garazu, oczywiscie sa "przewymiarowane" pod kondensat. w lazienkach drabinki. jednak w gornej lazience schodza sie wszystkie rury grzewcze do rozdzielacza wiec podloga tez jest ciepla :) izolacje zewn. 15 cm styro termoorganika silver fasada, posadzki dół i góra 12 cm silver podłoga, dach szczyty + strop wełna megarock 15 + toprock 5. dodatkowo pełne deskowanie dachu i dachowka ceramiczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

RozAnia gratuluję postępów. Możesz podać koszt okrycia dachu blacha + opbróbki + robota.

 

Oglądając Wasze zdjęcia zauważyłem że ściany szczytowe macie wymurowane do samej góry krokwy- to duży błąd na który wiele osób nie zwraca uwagi- ta ściana powinna się kończyc max. w połowie krokwy (zaleca się nawet aby dochodziła do dołukrokwy), a powierzchnię między krokwą a deskami dachu powinno się ocieplić wełną mineralną ponieważ w tym miejscu będzie przemarzała ściana.

Polecam lekturę:

http://ladnydom.pl/budowa/1,106566,9654177,Styk_sciany_szczytowej_z_dachem.html

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota - 9 tys w cenie wykonanie obróbek wykonanie więźby, łacenie no i blacha oczywiście - ALL in ONE

folia wysokoparoprzepuszczalna - 900 zł

cała blacha: regamet mielec olimpia RAL 8019 mat ThyssenKrupp -blachy płaskiej 31 arkuszy (podwójnie kominy, podwójnie czapki), ze wszystkimi dodatkami + orynnowanie - dokupiłem tylko 3 silikony - 13 tys

Okna Fakro 7 tys (2x FTS-U2, 1xFTU-V U3, 3x FTP-V U3)

 

Nadal proszę o informacje na temat ogrzewania

Edytowane przez RozAnia
okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ogrzewanie gazowe nie jest tak strasznie drogie jak nas wszyscy straszą. Może warto przemyśleć jeszcze raz decyzję co do ogrzewania.

 

A może ktoś miałby ochotę pochwalić się aranżacją wnetrza domku :)

 

My mamy kocioł na ekogroszek ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie go w domu bez kotłowni z prawdziwego zdarzenia (czyt: bez piwnicy) - strasznie brudna sprawa. No i trochę miejsca na opał potrzeba.

Jeśli chodzi o koszty - będę mógł powiedzieć po pierwszej zimie. Na razie przy temperaturach w dzień okolicy 3-5st i przymrozkach w nocy spalanie wychodziło jakieś 250-300zł miesięcznie (chyba raczej dużo).

Instalacja: na parterze poza gabinetem podłogówka, w gabinecie, na poddaszu, w garażu i piwnicy grzejniki aluminiowe. Zbiornik CWU 200l.

Ocieplenie: piwnica 10cm (styrodur, styropian), parter 15cm styropian, poddasze skosy 25cm wełny, sufity 30cm wełny, dach z pełnym deskowaniem.

Wentylacja grawitacyjna - żałuję, że nie zrobiliśmy mechanicznej.

Staramy się utrzymać temperaturę 24st na parterze i 22-23 na poddaszu (w domu jest młoda latorośl, poza tym lubimy chodzić na bosaka i w letnich rzeczach :D). W piwnicy jeden grzejnik (w pralnio-suszarni) jest otwarty, reszta poustawiana na 1 na termostatach.

 

A przy okazji ogólne pytanie: ocieplaliście kominy na stryszku? Wydaje mi się że trzeba to zrobić tak samo jak szczyty od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji ogólne pytanie: ocieplaliście kominy na stryszku? Wydaje mi się że trzeba to zrobić tak samo jak szczyty od wewnątrz.

 

myslelismy o tym, ale i wykonawca i kierownik stwierdzili ze nie ma potrzeby, przeciez szczyty masz zaizolowane od zewnątrz, po co wiec dodatkowo w srodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslelismy o tym, ale i wykonawca i kierownik stwierdzili ze nie ma potrzeby, przeciez szczyty masz zaizolowane od zewnątrz, po co wiec dodatkowo w srodku?

 

Stryszek mamy nieocieplony/nieogrzewany, więc zimą będzie tam mróz, a latem upał - temperatura będzie przechodzić na mur i po nim do pomieszczeń na poddaszu. Tak mi się na chłopski rozum wydaje. Szczyty już ociepliłem i zacząłem się zastanawiać nad kominami, bo z nimi jest podobna sytuacją. mamy murowane z cegieł ale chyba to samo dotyczy obudów systemowych.

 

Niestety nie dopilnowałem sprawy wysokości ścian szczytowych, o których pisze lokmen - też mamy mur aż do deskowania.

 

W projekcie od Archonu wysokości są poprawne, a szczyty ocieplone też od środka.

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz teraz nie, latem tak mi w firmie klima dopiekli ze ciagle jestem wymarznieta i w domu ogrzewanie hula. a moze to juz SKS :lol:

 

edit: wiecie ze ja juz w kurtce zimowej chodze, w szaliku, czapce i rekawiczkach??? a nie jak paniusia w cienkiej skorze.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy juz ponad miesiac w domku, przezywajac "szok przestrzeni" po przeprowadzce z 40m2 w bloku. Jeszcze nie wszystko skonczone, ale juz da sie mieszkac, ponizej troche zdjec.

 

Co do ogrzewania - my pobilismy chyba rekord. Miesiac od 10 pazdziernika do 10 listopada - 285m3 gazu. Z tym ze nie jest to wynik miarodajny (mam taka nadzieje) - przez wiekszosc czasu nie mielismy drzwi miedzy garazem a mieszkaniem i drzwi wewnetrznych, termostatow przy grzejnikach do tego szpary w drzwiach wejsciowych i niestety (coraz bardziej sie o tym przekonuje) brak wiatrolapu - ale temperatura dochodzila do 25stopni :). Przy tym w domu rekuperator.

DSCN5964.jpg

DSCN5965.jpg

DSCN5966.jpg

DSCN5967.jpg

DSCN5968.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artek-

czy w salonie macie podłogówkę. możesz napisać jaki piec macie i jakiej mocy

zazdroszczę przeprowadzki. my przesiądziemy się z 48 metrów:), ale to jeszcze potrwa.

 

Możesz zdradzić z jakiej firmy masz okna i jaki to kolor? Bardzo ładnie wyglądają. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia w nowym domku

 

W salonie, w kuchni i przedpokoju jest podlogowka (w sumie 60m2 - miejsce pod meblami + lazienka=60m2).

Piec to Vaillant ecoTec 246 (24kW).

 

Okna to z kolei oknoplus orzech - konsekwentnie wszystko celowalem pozniej w kolory zblizone do orzecha (drzwi, podloga, parapety zewnetrzne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek, gratulacje z tytulu przeprowadzki. I u Ciebie sprawdza sie to co mowilismy o wiatrolapie pare postow wyzej, przestrzen owszem i jest ale zima dokucza. Nie mozecie dostawic ścianki i jednak przerobic wiatrolap? Zuzycie gazu rzeczywiscie spore ale te czynniki o ktorych mowa maja spory wplyw. my mamy wszstkie drzwi pomiedzy pomiszczeniami pozamykane no i od garazu do salonu dziela nas 3 pary drzwi: garaz/kotlownia, kotlownia/wiatrolap, wiatrolap/ salon. Nadmienie tylko, ze w kotlowni mam wybita dziure do wentylacji fi.160, jest tam nawiewnik zawsze otwarty, kotlowni nie grzejemy i tak jest tam dosc cieplo.

 

Uwaga dla budujacych: zwracajcie uwage czy brama garazowa jest z dodatkowa izolacja, wiem ze wiele firm ma takie opcje, zawsze to cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...