Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz racje bo to nie chodzi o oszczednosc, jesli myslicie ze rekuperator to kolejne urzadzenie do oszczedzania energii to sie mylicie, aby zaoszczedzic energie ludzie zamykaja kratki wentylacyjne i calymi dniami nie otwieraja okien w ten sposob eliminuja strate ciepla do otoczenia. Reku nie "podgrzeje" ci powietrza z minus 10 do 20 stopni, zawsze bedzie to powietrze chlodniejsze od tego w pomieszczeniu, o ile chlodniejsze??? to zalezy od tego jak wykonasz instalacje, jaki reku kupisz, jaka izolacje przewodow zastosujesz po i z jakim wydatkiem reku bedzie pracowalo.

reku wykonuje sie dla komfortu posiadania "wladzy" nad iloscia powietrza naplywajacego i wyrzucanego z domu (choc podczas ostatnich wichurach dalo sie zaobserwowac ze mino iz wentylacja byla OFF, przeplyw powietrza wystepowal)

U mnie nie chodzi wentylacja przez 24 godziny, nie czuje takiej potrzeby, za to niezapomniane sa chwile gdzy w przeciagu 5 minut po zalaczeniu reku czujesz w pokoju swierze powietrze, przydaje sie to glownie w nocy.

ogolnie rzecz biorac na 100% wydacie wiecej kaski na prad i CO w porownaniu do osob twz "beztlenowcow", czy warto??? decyzja na szczescie nie nalezy do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Jakoś pusto się zrobiło na forum, może wszyscy zajęci wykańczaniem wnętrz???

albo dalszą częścią budowy. U mnie stan surowy zamkniety, hydraulika, kanalizacja, częściowo elektryka. Materiały na wiosnę się zbierają, no i dowiedziałam się dziś że moje meble kuchenne są już do odbioru miały być za 6- 8 tygodni, a po 2 już gotowe. I co ja z nimi teraz zrobię? I tak zamówiłam je wczesniej bo po nowym roku maja byc droższe, ale meble przed tynkami, tego sie nie spodziewałam. No cóż postoją w pokoju i poczekają, a przez ten czas będe na nie patrzeć i poatrzeć.

Napiszcie co u was, lokmen ty chyba najbliżej mnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Jakoś pusto się zrobiło na forum, może wszyscy zajęci wykańczaniem wnętrz???

albo dalszą częścią budowy. U mnie stan surowy zamkniety, hydraulika, kanalizacja, częściowo elektryka. Materiały na wiosnę się zbierają, no i dowiedziałam się dziś że moje meble kuchenne są już do odbioru miały być za 6- 8 tygodni, a po 2 już gotowe. I co ja z nimi teraz zrobię? I tak zamówiłam je wczesniej bo po nowym roku maja byc droższe, ale meble przed tynkami, tego sie nie spodziewałam. No cóż postoją w pokoju i poczekają, a przez ten czas będe na nie patrzeć i poatrzeć.

Napiszcie co u was, lokmen ty chyba najbliżej mnie, pozdrawiam

 

Po co je brać przed ustalonym terminem? Niepotrzebne problemy z noszeniem i przestawianiem, a już na pewno niepotrzebne ryzyko uszkodzenia. Ja wczoraj kontynuowałem biały montaż elektryki. Taka pierdoła, a ciszy i mocno zbliża do normalnych domowych warunków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka nie bierz jeszcze mebli, skoro mialy byc za 8 tygodni niech je przetrzymaja. jak wstawisz do domu przy wykonczeniowce, na bank ryzykujesz uszkodzeniem. wykonawcy nie zwracaja uwagi na nic (czasem nawet nieswiadomie) klada narzedzia i pierdoly tam gdzie popadnie. ja sie strasznie wkurzalam na elektryka, ktory w kazdym wolnym miescu zostawial koncowki z kabelkow , srubokrety i inne duperele. inni wykonawcy to samo. efekt: porysowany lakier na meblach lazienkowych i uszkodzone parapety i schody (bo cos spadlo) :mad: a juz mnie najbardziej wpienialo, kiedy polozylam styro na wszelkie blaty, parapety i inne poziome powierzchnie to oni go sciagali, bo niewygodnie bylo im narzedzia trzymac wrrrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka nie bierz jeszcze mebli, skoro mialy byc za 8 tygodni niech je przetrzymaja. jak wstawisz do domu przy wykonczeniowce, na bank ryzykujesz uszkodzeniem. wykonawcy nie zwracaja uwagi na nic (czasem nawet nieswiadomie) klada narzedzia i pierdoly tam gdzie popadnie. ja sie strasznie wkurzalam na elektryka, ktory w kazdym wolnym miescu zostawial koncowki z kabelkow , srubokrety i inne duperele. inni wykonawcy to samo. efekt: porysowany lakier na meblach lazienkowych i uszkodzone parapety i schody (bo cos spadlo) :mad: a juz mnie najbardziej wpienialo, kiedy polozylam styro na wszelkie blaty, parapety i inne poziome powierzchnie to oni go sciagali, bo niewygodnie bylo im narzedzia trzymac wrrrrrr

 

Ja się pod tym podpisuję rękami i nogami i czymkolwiek jeszcze się da... Najlepsi są wykonawcy, którzy na okrągło gadają, że to inni nie szanują ich pracy, a sami są totalnymi ignorantami i niszczą wszystko. Parapety to najlepszy stolik, u mnie się nagadałem, a to i tak nic nie dało. Ściągałem z nich wszystko przy każdej wizycie - pojawiało się ponownie. Szczytem było jak zwróciłem uwagę, że coś jest spieprzone i usłyszałem... "no cóż trzeba będzie się przyzwyczaić". To są sytuacje kiedy uwielbiam być przed rozliczeniem. Wtedy też mówię, no cóż naprawa bubli będzie kosztowała wynagrodzenie "DO WIDZENIA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ewelka mi pozostaje Ci tylko kibocować. Zakończyliśmy SSO-okna zabite i tak postoi bona tą chwilę pozostajemy przy opcji bez kredytu. W przyszłym roku zrobimy dach i może wstawimy okna.

 

TAR znalazłem coś dla Ciebie :)

 

http://archon.pl/images/products/m4b443cc869c95/289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale chodziło mi o dom w którym aktualnie mieszkam (naprzeciwko budowy), mam wolne pomieszczenie więc mogłyby stać spokojnie.

W sklepie mogą jeszcze stać, ale 4 tygodnie mnie nie zbawią, bo tynki dopiero w marcu. i tak wiedziałam, ze będą wcześniej niż mi potrzebne, ale cóż.

http://images43.fotosik.pl/1223/1a0ee2da25d49bfcgen.jpg

http://images43.fotosik.pl/1223/1a0ee2da25d49bfcgen.jpg

Edytowane przez ewelka-sochaczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen dzieks :) gdybym miala jeszcze wyjscie z wykuszu to by pasowalo, a tak to ciezko oknem wychodzic ;) no ale moze sie pokusza o zrobienie projektu zadaszenia nad druga czescia tarasu - bo ja tam tylko chce zrobic. sciane wykuszowa zostawie jak jest.

ewelka to zmienia postać rzeczy, bo z wypowiedzi wynikalo ze na budowie macie zamiar trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gwiazdka

 

Już pierwsza gwiazdka, drżąc dobrą nowiną,

oczekiwaniem upływ czasu mierzy,

i by pojednań magią w dusze spłynąć,

do wigilijnej zaprasza wieczerzy.

 

Spróbuj ją znaleźć w ten wieczór na niebie,

a kiedy ujrzysz jej srebrzyste lśnienia,

poczuj, jak z blaskiem tym płyną do Ciebie,

Świąt najszczęśliwszych, serdeczne życzenia.

 

Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Forumowiczów życzy Renata z rodzinką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wesołych Świąt w zdrowiu i pozytywnym nastroju dla wszystkich!!! :)

 

Mam prośbę- potrzebuję wymiar okna od kogoś kto z 3 drzwi nad wiatrołapem zrobił po środku drzwi, a po bokach 2 okna - o wymiar tych właśnie okien mi chodzi :)

 

http://www.umysl.pl/astrolog/ikony_5_pod_1/war_pkn_choinka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Boże Narodzenie nadchodzi,

przesłać życzenia się godzi.

Przyjmijcie zatem z rąk naszych garść życzeń najlepszych

zdrowia, spokoju, radości,

a w Nowym Roku - olbrzymich Obfitości

 

http://images49.fotosik.pl/1232/faa16e6a0d0a4febm.jpg

 

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt w zdrowiu i pozytywnym nastroju dla wszystkich!!! :)

 

Mam prośbę- potrzebuję wymiar okna od kogoś kto z 3 drzwi nad wiatrołapem zrobił po środku drzwi, a po bokach 2 okna - o wymiar tych właśnie okien mi chodzi :)

 

 

Nad wykuszem? Ja mam tak zrobione. Drzwi 100/210, a okna miały mieć 100/140. Ostatecznie z powodu wbudowanych rolet mają 100/120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...