Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rowniez w czesci powiatrolapowej do wysokosci kominka podloga jest zimna. Nie wiem co ja tak wychladza....

 

moze obwod jest nieszczelny albo dziurawy. u mnie w pracy tak jest, w moim pokoju , wykonawcy przewiercili rurke od podlogowki i w rezultacie trzeba bylo odlaczyc obieg, wiec nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

No i wszystko jasne z dachem i majstrem.

Ceny jakie zaproponował dla nas to:

zwykła blachodachówka - 7000

Blacha Ruukki - Finnera - 9000

Dachówka 50zł/m - 12 500

 

Dziś oglądałem dach z blachą Ruukki Finnera grafit- bajeczka :) więc wybórł już na 99% padł- majstra umówię na listopad jak za 8 000 się zgodzi to będzie robił.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2012 Dla Was. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek - rzeczywiście masz trochę wg mnie zbyt duże zużycie gazu. Może źle jest zamontowany kocioł,tzn. jakies nieszczelności w wyprowadzeniu rur pieca do komina,może zaciąga "lewe" powietrze przez co wydajność pieca jest znacznie mniejsza. Nie wiem czy rozruch pieca wykonywał u Ciebie fachowiec, ale powinien ten ktoś sprawdzić sprawność pieca po rozruchu specjalnym przyrządem

 

TAR - mam ten sam piec, jakie masz zużycie gazu? jakie wprowadziłaś zmiany w programach względem tego oryginalnego fabrycznego? Pytam,bo będę musiał pomyśleć za jakiś czas pewnie o zmianach ustawień i trochę piec potestować. Póki co mam ustawiony program "przeciwzamrożeniowy" (chyba na +12 stopni) , nie mieszkam jeszcze i na zimę się nie wprowadzę. Dom mam ocieplony styropianem 18cm ,poddasze też zrobione,więc powoli wykańczam wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aroz75 o zuzyciu pisalam w poscie 7133 (zbiorcze zestawienie za 12 m-cy) a o ustawieniach pare postow powyzej post 72496. ustawienie p.zamr +3st. , na pewno zmienialam krzywa grzewcza i jakies inne parametry (dzis juz nie pamietam, musialabym wejsc w ustawienia serwisowe). teraz jedynie musze zmienic ustawienie pompy w kotle - zmniejszyc obroty ze 100 na 75% o ile sie da. mam za duzy przeplyw wody w grzejnikach i czasem szum jest strasznie wkurzajacy. na razie sprobuje to ustawic na piecu a jak sie nie da, to chyba bedzie koniecznosc zamontowania dodatkowej pompy albo jakiegos regulatora przeplywu - o ile cos takiego istnieje ;) Edytowane przez TAR
wstretny ort :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja sie zastanawiam jak udalo Wam sie osiagnac tak niski wynik. 300 PLN oznacza przy obecnych cenach gazu ok 150m3 gazu/miesiac.....

 

Artek, obok naszego rodo wybudował się znajomy z większym domem i osobnym garażem, ocieplił się styropianem 15, okna dwuszbowe, garaż osobny.

W poprzedniej zimie (znacznie chłodniejszej) w najzimniejszych miesiącach miał rachunki 380 zł za miesiąc a było znacznie zimniej bo po minus 20 nawet, kominka używa bardzo sporadycznie w weekendy.

Dlatego cena podana przez Eniac wydaje mi się prawdopodobna.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie zdaje, ze u Artka cos jest nie tak. moze ma takie duze straty ciepla. robiles badanie kamera termowizyjna albo chociaż pirometrem? sprawdz tez okna w dachu, bo my ostatnio zastanawiajac sie dlaczego "podwiewa" nam z gory odkrylismy zle obrobiony wylaz dachowy, znajomi w starszym domu ok. 12 letnim, z kiepska izolacja - 10 cm i piecykiem "ze świeczka" zuzywaja 600 zl miesiecznie. moze tez program fabryczny kotla jest przekombinowany (bardzo czesto z poziomu uzytkownika nie da sie tego ustawic, trzeba z poziomu serwisanta) my na szczescie mamy dosc sensownego serwisanta, ktory dba o interes rowniez klienta i podpowiedzial nam co nieco na temat ustawien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie chcial dac sie przepedzic ani urzadzeniom ani domowym srodkom dostal ostatecznosc - specjalne jedzonko do norki, podzialalo jak widac. profilaktycznie mamy porozstawiane butelki / puszki na pretach i elektroniczne odstraszacze gdyby jakis inny osobnik chcial sie zadomowic. na szczescie u nas krecik dzialal tylko w jednym zakatku ogrodu, choc szkod narobil. szkoda mi bylo krecika ale probowalam wszystkiego a przywyczaic sie nie potrafie jesli ktos mi rujnuje moja prace :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR

a jak pozbylas sie kretow, ja dalem im wypowiedzenie ale nie sluchaja, poprosu masakruja trawnik (nie jest wyasiony ale zawsze to cos)?

 

Natmar, nam nornice i krety zryły pół ogrodu ale zastosowaliśmy takie urządzonko (link poniżej) i okazało się super skuteczne.

Wydaje tylko taki śmieszny dzwięk:) One chyba tego się boją:)

 

 

http://www.mediasklep.pl/solarny-odstraszcz-kretow-nornic-itp-800-m2.html

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Najlepszy środek na krety to Polytanol jednakże aby gokupić trzeba posiadać świadectwo jakieśtam na zakup środków trujących I.kat. Tyle że to się ciska do nory zamyka otwór i ucieka bo wrze jak karbit i jest bardzo toksyczny. Ale kret nie ma szans.

 

Z drugiej strony jak nie chcesz mieć później problemów, a nie masz jeszcze trawy polecam sietkę na krety (nie polecam siatki do styropianu bo szkoda kasy).Taką siatkę układa się ok 5 cm pod powierzchnią trawy i masz spokój z kretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Dzień Dobry,

ja zacznę trochę z innej beczki.

Jak macie zaizolowaną posadzkę w piwnicy, tj. co kolejno kładliście na chudziaku?

Pozdrowienia.

Nikt nie wie co ma pod jastrychem ;) ?

Jeszcze jedna prośba - proszę o podanie szacunkowych kosztów za ocieplenie poddasza i sufitów podwieszanych na piętrze i półpiętrze; robocizna + materiał, tj. wszystkie wełny, folie, płyty GK, OSB, stelaże. Jestem ciekawy jaki mniej więcej to zakres finansowy, 5-10 tys., 10-15 tys., 15-20. tys?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natmar, nam nornice i krety zryły pół ogrodu ale zastosowaliśmy takie urządzonko (link poniżej) i okazało się super skuteczne.

Wydaje tylko taki śmieszny dzwięk:) One chyba tego się boją:)

 

 

http://www.mediasklep.pl/solarny-odstraszcz-kretow-nornic-itp-800-m2.html

 

Pozdrowienia!

 

nutka, nam one nic nie daly, kasa wyrzucona w bloto, do tego te piski doprowadzaja mnie do szalu. my uzylismy saszetek Insekt 2 na krety i nornice. granulatu sie balismy ze wzgledu na psa. saszetki latwiej nam bylo kontrolowac gdyby krecik je wypchnal. przez tydzien byla akcja, najpierw sprawdzenie a potem wypuszczanie psa.

mariusz ze wstydem wyznam, ze nie pamietam, na pewno styro, a na to mielismy siatke wzmacnianą przed wylewka. moge popatrzec na starych zdjeciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy tez mieliście tyle wątpliwości przy projekcie kuchni i dolnej łazienki?

 

Do nas w styczniu przychodzi Pan od Wod-Kan i chce juz miec zaplanowane te pomieszczenia żeby potem nie trzeba było czegoś przekuwać od nowa po tynkach....:)

 

W dolnej łazience kombinujemy z ustawienień WC i umywalki, tylko miejsce na prysznic jest dla nas oczywiste. Nie wiemy tez jeszcze jak zrobić drzwiczki do schowka pod schodami....

W kuchni nie mamy jednego okna więc jakies pole manewru jest ale próbuje zrobić tak żeby było sporo blatów....hmmm no nie za duża ta kuchnia jest trzeba przyznać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy tez mieliście tyle wątpliwości przy projekcie kuchni i dolnej łazienki?

 

Do nas w styczniu przychodzi Pan od Wod-Kan i chce juz miec zaplanowane te pomieszczenia żeby potem nie trzeba było czegoś przekuwać od nowa po tynkach....:)

 

W dolnej łazience kombinujemy z ustawienień WC i umywalki, tylko miejsce na prysznic jest dla nas oczywiste. Nie wiemy tez jeszcze jak zrobić drzwiczki do schowka pod schodami....

W kuchni nie mamy jednego okna więc jakies pole manewru jest ale próbuje zrobić tak żeby było sporo blatów....hmmm no nie za duża ta kuchnia jest trzeba przyznać:)

 

E tam, wiele osób narzeka na kuchnie, a w rzeczywistości jest ona i ustawna i wystarczająco duża. Bez usuwania okna (bo moim zdaniem dom lepiej się z tym oknem prezentuje i kuchnia jest ładnie doświetlona), pomieścił mi się cały sprzęt AGD (w słupku1: szafka, mikrofala, piekarnik, szafka, szafka2: wisząca z dodatkową szufladą, zmywarka w zabudowie, podwójna szafka ze zlewem, szafka wisząca narożna potrójna, szafka obok zlewu, szafka narożna łamana, 3 spore szuflady, dwa cargo, lodówka, i szafka z 7 małymi szufladkami, 3 dużymi pod płytą i kolejnym cargo). Mała kuchnia? Ktoś planuje zakupy przed jakimś stanem wojennym? A może ktoś ma cały możliwy sprzęt kucharski? Ja tam pomieściłem wszystko, zrobiłem zapasy i miejsca jeszcze zostało. Blatów kuchennych wystarczy, a zazwyczaj robimy posiłki wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez z wielkosci kuchni jestem zadowolona, no chyba ze ktos chciałby wyspe, to na to jest za mala. ale mnie wyspy nie kreca ;) wazne zeby blatow roboczych bylo duzo, czasem, jak robie impreze i musze przygotowac wiecej jedzenia to nogi bola od chodzenia w te i we wte. kuchnia jest spora a mam 2 okna, duzo szafek i szuflad, oczywiscie tez sprzet (ale nie w slupku). czego mi brakuje to spizarni w poblizu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wiele osób narzeka na kuchnie, a w rzeczywistości jest ona i ustawna i wystarczająco duża QUOTE]

 

mWilQ a chciałoby Ci się wstawić zdjęcie kuchni?

 

Ja dużo gotuję i sprzętów tez w sumie mam sporo - sokowirówka, ekspres do kawy....może dlatego tak narzekam. A dodatkowo bardzo mi zależy żeby kuchnia wyglądała ładnie.

Chciałam zrobić pikarnik taki na ścianie jak teraz się robi ale boję się że całośc będzie wyglądała zbyt ciężko.

 

Co do okna to masz rację - ja je usunełam ale teraz chyba zrobiłabym inaczej:) choć wtedy jeszcze bardzej marudziłabym z ustawieniem kuchni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie zdaje, ze u Artka cos jest nie tak. moze ma takie duze straty ciepla. robiles badanie kamera termowizyjna albo chociaż pirometrem? sprawdz tez okna w dachu, bo my ostatnio zastanawiajac sie dlaczego "podwiewa" nam z gory odkrylismy zle obrobiony wylaz dachowy, znajomi w starszym domu ok. 12 letnim, z kiepska izolacja - 10 cm i piecykiem "ze świeczka" zuzywaja 600 zl miesiecznie. moze tez program fabryczny kotla jest przekombinowany (bardzo czesto z poziomu uzytkownika nie da sie tego ustawic, trzeba z poziomu serwisanta) my na szczescie mamy dosc sensownego serwisanta, ktory dba o interes rowniez klienta i podpowiedzial nam co nieco na temat ustawien.

 

Nie robilem na razie. Zastanawialem sie mocno nad badaniem termowizyjnym, dostalem kiedys nawet oferte z Groupona za pol ceny ale na razie sie nie zdecydowalem. Dom teoretycznie mam dobrze zaizolowany. Okna z potrojna szyba i ciepla ramka z bardzo dobrym wspolczynnikiem, styropian 15cm w te przereklamowane cieple kropki, 15+5cm welny na poddaszu, 15cm na stryszku, styropian na suficie w garazu, styropian od wewnatrz w sciankach kolankowych, na podlodze na dole rowniez bodaj 18cm styropianu. Piec jak grzeje rowniez nie przekracza temperatury kondensacji. Piec uruchamial serwisant i robil badanie spalin w kominie.

Zastanawiam sie jeszcze nad tym czy nie wydluzyc programu grzania na nizszej temperaturze. Obecnie mam ustawione 1,5h grzania rano i 6h wieczorem.

 

Gdzies cos musi byc nie tak. Nie mam jeszcze wszystkich gniazdek, a tam gdzie sa jeszcze niezalozone w puszkach jest uczucie powiewu chlodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwego Nowego Roku,

od jakiegos czasu czytam forum ale ciezko przebrnac przez ponad 360 stron:) Wlasnie dostalismy pozwolenie na budowe i szukamy firmy budowlanej, moze ktos moze kogos polecic w okolicach Bielska -Bialej? stad moje pytanie, czy ktos pamieta ile wynosza koszty robocizny i materialow to stanu surowego otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ a chciałoby Ci się wstawić zdjęcie kuchni?

 

Ja dużo gotuję i sprzętów tez w sumie mam sporo - sokowirówka, ekspres do kawy....może dlatego tak narzekam. A dodatkowo bardzo mi zależy żeby kuchnia wyglądała ładnie.

Chciałam zrobić pikarnik taki na ścianie jak teraz się robi ale boję się że całośc będzie wyglądała zbyt ciężko.

 

Co do okna to masz rację - ja je usunełam ale teraz chyba zrobiłabym inaczej:) choć wtedy jeszcze bardzej marudziłabym z ustawieniem kuchni:)

 

Przy sobie mam tylko wizualizację remle, na której bazowałem. U mnie lodówka zamieniona względem słupka z piekarnikiem. Zmywarkę mam zaraz przy pierwszym słupku i narożnik dolnych szafek mam prosty.

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwego Nowego Roku,

od jakiegos czasu czytam forum ale ciezko przebrnac przez ponad 360 stron:) Wlasnie dostalismy pozwolenie na budowe i szukamy firmy budowlanej, moze ktos moze kogos polecic w okolicach Bielska -Bialej? stad moje pytanie, czy ktos pamieta ile wynosza koszty robocizny i materialow to stanu surowego otwartego.

 

Superelmirka, za robiciznę dla SSO (dom z podwójnym garażem, dachówka na dachu, kominy systemowe, podbitka drewniana) płaciliśmy w 2011 45 tyś. Materiały kupowaliśmy sami.

 

Co do kosztów materiałów to są one uzależnione od tego z czego będziecie budować. - Jaki strop, jaki dach, z czego ściany, z czego izolacje, itd - Jakoś materiałów ma spore znaczenie.

U nas SSZ nie licząc papierów kosztował około 160 tyś (ściany z porothermu, dachówka roben, okna oknoplus, okna dachowe fakro, strop lany).

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...