Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy sobie mam tylko wizualizację remle, na której bazowałem. U mnie lodówka zamieniona względem słupka z piekarnikiem. Zmywarkę mam zaraz przy pierwszym słupku i narożnik dolnych szafek mam prosty.

 

Okay, dziękuję.

U mnie to jednak będzie wyglądać zupełnie inaczej, choć piekarnik z mikrofalą chce zrobić w słupku - koło lodówki, zlew pod oknem, płyta po drugiej stronie...

Będę to projektować w najbliższych dniach to się pochwalę.

 

 

Jeszcze pytanie do osób które już mieszkają - gdzie macie wc w dolnej łazience? Czy tam pod skosem ktoś wciskał czy tak jak jest w projekcie na tej ściance z kominem?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze pytanie do osób które już mieszkają - gdzie macie wc w dolnej łazience? Czy tam pod skosem ktoś wciskał czy tak jak jest w projekcie na tej ściance z kominem?

 

Pozdrowienia!

 

ja mam na sciance z kominem (tylko ja nie mam komina wiec tak nie wystaje), na prawo od wejscia mam prysznic a na scianie pomiedzy łaz/kotł szafke z umywalka nablatowa. jak dla mnie dobra funkcjonalnosc.

i pod schodami skladzik + pod wyzszym skosem pralka nr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwego Nowego Roku,

od jakiegos czasu czytam forum ale ciezko przebrnac przez ponad 360 stron:) Wlasnie dostalismy pozwolenie na budowe i szukamy firmy budowlanej, moze ktos moze kogos polecic w okolicach Bielska -Bialej? stad moje pytanie, czy ktos pamieta ile wynosza koszty robocizny i materialow to stanu surowego otwartego.

 

Hej... Ja polecam ekipe z Wilamowic. My budujemy w Oświęcimiu... Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli jesteś zainteresowana to proszę info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@superelmirka

U nas stan SSO ok. 180 tys. PLN, SSZ (ze stolarką) ok. 198 tys. PLN - to są kwoty robocizny i materiału.

Sama robocizna za SSO (włącznie z dachem) to ok. 60-70 tys. PLN. Ekipa sprawdzona, ze średniej półki, byliśmy i jesteśmy generalnie zadowoleni.

Uwaga: u nas rodek 100% podpiwniczony.

To są szacunkowe kwoty, płaciłem za robociznę, wszystkie materiały i logistykę załatwiałem sam. Dużo zależy od tego kogo wybierzesz i z jakich materiałów będziesz budować. Ja starałem się unikać chińszczyzny i masówki, kupowałem materiały lepszej klasy. Dużo czytałem na internecie i filtrowałem lokalny i ościenny rynek, udało mi się nawet policzyć współczynnik przenikalności cieplnej dla domu (wyszedł mi ten sam co w projekcie, choć trochę mniejszy, w projekcie architekt go zaokrąglił), potem bawiłem się z różnymi materiałami i grubością przegród, kombinowałem z cenami (cegła 25,38,wełna,styropian różnej grubości, etc).

Jestem z tej kategorii co wolą zapłacić trochę więcej i spać spokojnie. Budujemy bez kredytu i mamy (jeszcze) cierpliwość, choć mieszkamy z teściami ;)

Powodzenia.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Wlasnie mamy upragnione pozwolenie i zaczynam meczyc firmy budowlane o wycene wiec chcialam miec odniesnie no i znac koszty, zeby sie psychicznie przygotowac :) Niestety nie mieszkamy w Pl tymczasowo, bo jakos trzeba zarobic na ten dom :) no i w zwiazku z tym poszukujemy firmy ktora kupilaby rowniez materialy, bo my nie mamy jak sie tym zajac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Co do kupna materiału to my robiliśmy tak: Załatwiłem w naszej lokalnej hurtowni, że nasz majster zamawia towar na WZ a raz na koniec tygodnia dzwoniłem jakie jest saldo i przelewałem kasę na konto. Dzięki temu, że kupowałem wszystko u nich dostałem też ładny upust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytania do tych osób które juz maja kominek:

Czy możecie udostępnić - wstawić zdjęcia swoich kominków?

Jakich firm macie wkłady kominkowe , co polecacie?

pozdrawiam:)

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

 

Ja jak się dowiedziałem ile kosztują wkłady to mnie zmroziło... Ostatecznie w cenie która mnie interesowała (czyli maks 6 tyś z zabudową) i w rozmiarach które mi pasowały (czyli maks 60cm), wybrałem Maję LUX z krateki.pl. Wziąłem do niej moduł z doprowadzeniem powietrza. Nie wiem jak się spisuje, bo mimo, że od 2 miesięcy jesteśmy na swoim, to nie było czasu rozpalić w kominku - to tak nawiązując do osób, które sporadycznie palą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytania do tych osób które juz maja kominek:

Czy możecie udostępnić - wstawić zdjęcia swoich kominków?

Jakich firm macie wkłady kominkowe , co polecacie?

pozdrawiam:)

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

 

Janet 13

Masz bardzo ładny dom z zewnątrz (nie widziałam jeszcze takiego rodka). Jesteś na etapie wykończeniówki, więc mam prośbę o zdjęcia z wnętrza domu.

Z resztą proszę o to wszystkich, którzy mają już gotowe wnętrza zwłasza umeblowane gł. kuchnia, salon, łazienki.

Ja jestem na etapie SSZ, ale już myślę o wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się dowiedziałem ile kosztują wkłady to mnie zmroziło... Ostatecznie w cenie która mnie interesowała (czyli maks 6 tyś z zabudową) i w rozmiarach które mi pasowały (czyli maks 60cm), wybrałem Maję LUX z krateki.pl. Wziąłem do niej moduł z doprowadzeniem powietrza. Nie wiem jak się spisuje, bo mimo, że od 2 miesięcy jesteśmy na swoim, to nie było czasu rozpalić w kominku - to tak nawiązując do osób, które sporadycznie palą :D

 

Witam,dzięki za szybką odpowiedź:)

mWilQ czy mógłbyś wrzucić zdjęcia swojego kominka na forum(jeśli nie chcesz na forum to może na priv) ,bo ja jakoś nie mam co do niego koncepcji.

Innych obecnych na forum też poproszę o opinie,sugestie,zdjęcia na temat kominka.

Ja chciałabym aby nasz kominek był panoramiczny,miał 14kw i żeby można było do niego podłączyć turbinę i dogrzewać całą górę tym kominkiem.

pozdrawiam:)

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janet 13

Masz bardzo ładny dom z zewnątrz (nie widziałam jeszcze takiego rodka). Jesteś na etapie wykończeniówki, więc mam prośbę o zdjęcia z wnętrza domu.

Z resztą proszę o to wszystkich, którzy mają już gotowe wnętrza zwłasza umeblowane gł. kuchnia, salon, łazienki.

Ja jestem na etapie SSZ, ale już myślę o wykończeniu.

 

Witam, paulina123 dzięki za opinie mojego rodka :wiggle:, tak jestem na etapie wykończeniówki domu i wykańczania siebie też...

jak na razie to nie mam sprecyzowanej koncepcji kuchni i salonu no i kominka:( fachowcy kończą mi robić gładź na górze...,

do łazienek glazura i terakota jest - układa się jak będą skończone łazienki to wrzucę fotki....

dołączam się do prośby paulina123 o fotki wnętrz...

pozdrawiam:)

 

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

Edytowane przez JANET 13
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Kretyny z Archonu zaprojektowali w rodku drzwi zewnętrzne o wymiarach w świetle muru 230x100 . To jest wymiar nietypowy i słono zapłacicie! Radzę budującym zmienić otwór póki mają czas na typowy. W zamyśle idiotów-projektantów, wymiar ten miał wyrównać poziom z oknami na tej samej ścianie, ale w nowych już projektach udało się jakoś wstawić drzwi typowe. Teraz będę musiał kombinować albo z naświetlem, albo z wycinanką-klejanką g/k albo płacić drożej (Urzędowski ponoć +30% za nietypowy wymiar, co przy kwocie ok. 3000 PLN za drzwi...). Co za fuszera! Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz, kilka razy byla o tym mowa, my od razu nastawilismy sie na typowke, no i fakt drzwi nie sa w linii z oknami, ale mnie to jakos specjalnie nie razi.

 

całkowicie zgadzam się z TAR my tez zrobiliśmy od razu drzwi typowe i nam także nie przeszkadza że nie są na równym poziomie z oknami,moim zdaniem nawet lepiej wyglądają jak są niżej okien.

 

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyny z Archonu zaprojektowali w rodku drzwi zewnętrzne o wymiarach w świetle muru 230x100 . To jest wymiar nietypowy i słono zapłacicie! Radzę budującym zmienić otwór póki mają czas na typowy. W zamyśle idiotów-projektantów, wymiar ten miał wyrównać poziom z oknami na tej samej ścianie, ale w nowych już projektach udało się jakoś wstawić drzwi typowe. Teraz będę musiał kombinować albo z naświetlem, albo z wycinanką-klejanką g/k albo płacić drożej (Urzędowski ponoć +30% za nietypowy wymiar, co przy kwocie ok. 3000 PLN za drzwi...). Co za fuszera!

 

...a ja za późno dotarłem na forum i już miałem otwór zrobiony. Samemu go zabudowałem i zaizolowałem. Mam nadzieje, że nic złego nie będzie się tam działo. W przypadku jednej linii okien z drzwiami, to ja nawet na to nie zwróciłem uwagi... to pewnie przez nadmiar obowiązków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Faktycznie, ten obniżony wymiar lepiej wygląda, niż gdybym tam wstawił naświetle albo drzwi-wielkoludy.

Wkurzyłem się, człowiek lata, sprawdza, czyta, filtruje i jeszcze trzeba sprawdzać projektantów >:-@

W rzeczywistości mam wysokość 243 cm (bez wylewek). Prawie 2,5m. Wykombinowałem sobie już jednak rozwiązanie tego problemu.

Drzwi typowe potrzebują wys. max. 210 cm. Zatem 243 cm - 9 cm wylewek = 234 cm - 210 cm = 24 cm.Czyli 24 cm zostaje do nadrobienia.

Znalazłem nadproże z Ytonga, typ YN-130/24 o wymiarach: szerok. 24 cm x wys. 24,9 cm x dłg. 129 cm. I to wsadzę pod nadproże nad otworem.

Szerokość 24 cm w sam raz pod moje Porothermy, wysokość 24,9 cm również pasi, będzie w świetle muru wys. ok. ~209 cm a na długości się skróci. Podkuję pod nadprożem istniejącym obustronnie siedzenie pod nowe nadproże, parę centymetrów, i wsadzę ten z Ytonga.

Koszt: nadproże ok. 120-160 brutto + zaprawa klejowa do betonu komórkowego ok. 15 PLN + własny czas, robota z ojcem (nadproże waży 67 kg) i nerwy. Tyle kosztuje lekkomyślność projektantów Archonu >:@

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyny z Archonu zaprojektowali w rodku drzwi zewnętrzne o wymiarach w świetle muru 230x100 . To jest wymiar nietypowy i słono zapłacicie! Radzę budującym zmienić otwór póki mają czas na typowy. W zamyśle idiotów-projektantów, wymiar ten miał wyrównać poziom z oknami na tej samej ścianie, ale w nowych już projektach udało się jakoś wstawić drzwi typowe. Teraz będę musiał kombinować albo z naświetlem, albo z wycinanką-klejanką g/k albo płacić drożej (Urzędowski ponoć +30% za nietypowy wymiar, co przy kwocie ok. 3000 PLN za drzwi...). Co za fuszera!

 

To może ja stanę tym razem w obronie projektantów.

Myślę, że się kolega zagalopował z tymi obelgami. A trzeba było może wnikliwiej przeanalizować rysunki i sprawdzić ceny stolarki? Inna sprawa, że to jest projekt gotowy i nikt nie zmusza do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Nikt nie wie co ma pod jastrychem ;) ?

Jeszcze jedna prośba - proszę o podanie szacunkowych kosztów za ocieplenie poddasza i sufitów podwieszanych na piętrze i półpiętrze; robocizna + materiał, tj. wszystkie wełny, folie, płyty GK, OSB, stelaże. Jestem ciekawy jaki mniej więcej to zakres finansowy, 5-10 tys., 10-15 tys., 15-20. tys?

Pozdrawiam

Mariusz

Podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten obniżony wymiar lepiej wygląda, niż gdybym tam wstawił naświetle albo drzwi-wielkoludy.

Wkurzyłem się, człowiek lata, sprawdza, czyta, filtruje i jeszcze trzeba sprawdzać projektantów >:-@

W rzeczywistości mam wysokość 243 cm (bez wylewek). Prawie 2,5m. Wykombinowałem sobie już jednak rozwiązanie tego problemu.

Drzwi typowe potrzebują wys. max. 210 cm. Zatem 243 cm - 9 cm wylewek = 234 cm - 210 cm = 24 cm.Czyli 24 cm zostaje do nadrobienia.

Znalazłem nadproże z Ytonga, typ YN-130/24 o wymiarach: szerok. 24 cm x wys. 24,9 cm x dłg. 129 cm. I to wsadzę pod nadproże nad otworem.

Szerokość 24 cm w sam raz pod moje Porothermy, wysokość 24,9 cm również pasi, będzie w świetle muru wys. ok. ~209 cm a na długości się skróci. Podkuję pod nadprożem istniejącym obustronnie siedzenie pod nowe nadproże, parę centymetrów, i wsadzę ten z Ytonga.

Koszt: nadproże ok. 120-160 brutto + zaprawa klejowa do betonu komórkowego ok. 15 PLN + własny czas, robota z ojcem (nadproże waży 67 kg) i nerwy. Tyle kosztuje lekkomyślność projektantów Archonu >:@

 

Wklej sobie kawałek twardszego styropianu, na to tynk zbrojony siatką i "będzie pan zadowolony" W dodatku częściowo montaż w warstwie ocieplenia wyjdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@michur

Jeśli wymiar pod wszystkie otwory okienne i drzwiowe jest typowy, a drzwi zewnętrzne nie - to jest to niedoróbstwo (w nowych projektach już jest to poprawione) albo lenistwo. Nie chciało się komuś tego poprawić to wsadził drzwi nietypowe, g... go to obchodzi. Drzwi 3000-4000 PLN +30% to na dzień dobry inwestor traci 1000 PLN, kiedy każde 5 PLN się liczy. Inwestor nie jest od sprawdzania wymiarów na rysunku. Projekt ma być zrobiony dobrze.

Tak samo wyłaz dachowy - w projekcie umiejscowiony jest na jednej połaci dachu, a komin - na innej połaci dachu. To jest niezgodne z przepisami - wyłaz i komin mają być po tej samej stronie, jednakże wg projektantów z Archonu inwestor albo kominiarz ma sobie skakać przez kalenicę.

To są fuszerki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...