Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piękne te Wasze domki. My wciąż na żadnym etapie, ale kredyt mamy, a to już połowa sukcesu ;) Mam pytanka:

Janet, jakie macie wymiary okien frontowych na parterze?

RozAnia, jaka to dachówka?

:)

 

witam

kayleigh nasze okna frontowe na parterze mają wymiary: szer.150/wys.140 :)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak już o te zdjęcia idzie sprawa :) to nasza galeria publiczna z budowy. my również obserwujemy postępy (fotorelacje) wielu z was i za tą możliwość bardzo dziękujemy. podobnie jak poprzednicy my również kilka razy ją modyfikowaliśmy, z podobnych powodów jak przedmówcy. z żoną strasznie żałujemy że TAR ma już tylko okruszka :) w swojej galerii - ale oczywiście rozumiemy i szanujemy te decyzje, przede wszystkim jak chodzi o prezentacje wykończeniowe.

 

Nasze Marzenie

 

no nie, mam przeciez jeszcze ogrod :rotfl:a wiekszosc zdjec z budowy i wykonczeniowki, kosztorysy, wyliczenia, projekty stracilam kiedy przenosny dysk mi padl i nie zdazylam backupa zrobic - wszystkie dokumenty z 12 m-cy stracone - dostalam nauczke ;) teraz robie co tydzien kopie zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

A u nas niestety odkryłem babola w robocie.

Ten babol zmusi mnie chyba do ucięcia części balkonu z przodu.

W pewnym momencie majster zapytał mnie czy szerokość słupków "jaskółki" przedniej ma być taka jak z tyłu- i się niestety zgodziłem.

W efekcie krokwy zamiast minąć balkon sterczą nad nim i teraz trzeba będzie obciąć po 15 cm balkonu. Plusem jest że mamy większą o 15 cm łazienkę :)

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/babol.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie podać orientacyjne ceny (zaokrąglone do pełnych tysięcy w górę :) ) jaki koszt instalacji CO CWU z konfiguracją:

 

Dół:

salon podlogówka i jeden kaloryfer

gabinet kaloryfer

łazienka podłogówka + drabinka

przedpokój i wiatrołap podłogówka

kotłownia (pralnia) kaloryfer

 

Góra:

łazienka podłogówka + drabinka

nad garażem 3 kaloryfery

reszta po jednym kaloryferze (czyli 5 kaloryferów)

 

Kotłownia:

piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny + zasobnik CWU ok 150 l

 

Woda:

kuchnia zlew zmywarka

łazienki, pralnia (kotłownia) zlew pralka,

garaż zlew wyjście na zewnątrz

 

Gaz - podłączenie w granicy działki

 

Czytałem wątki ale trudno z nich oszacować. Jeżeli to możliwe proszę pisać w stylu:

robocizna, materiał

lub

cena za wszystko kompleksowo

 

Prosił bym również o zdjęcia waszych rozdzielaczy. chodzi mi o to czy w jednej skrzynce można wsadzić i podłogówkę i kaloryfery i jak to fizycznie wygląda. Instalatorzy są wspaniali i mają dużo do powiedzenia jak chodzi o cenę, za to nic jak chodzi o szczegóły techniczne, a ceny mam w propozycjach od 25000 za samą robociznę (do tego jeszcze podłączenie do studni) do 75 000 za kompleks. Powiem szczerze że teraz nie mam pojęcia co wybrać.

 

Dziękuję za ew informacje - jak ktoś nie chce zdjęć umieszczać tutaj a chce się nimi ze mną podzielić proszę wysłać na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

U mnie wyszło niecałe 38.000 PLN, w tym 5700 PLN robocizny + 1950 PLN przyłączenie wody (rurociąg - dom/wodomierz). Bez białego montażu.

Składniki za materiał: grzejniki aluminiowe Ferroli 24,50 PLN za żeberko, w piwnicy x2, garaż x1, salon x4, półpiętro x1, piętro x4 - ogółem 3724 PLN brutto. Podłogówka: kuchnia, wiatrołap, częściowo salon, łazienka dół + góra. Piec na ekogroszek i tradycyjny Seko Eko2w1 - 6800 PLN brutto, bojler z Galmetu 300l, z dwoma wężownicami pod solary, u nas jednak solarów nie będzie a wężownice sobie zmostkowaliśmy dla szybszego podgrzania wody - bojler 2496 PLN brutto z akcesoriami (zawór bezpieczeństwa, anoda magnezowa x2, grzała elektryczna, zbiornik przelewowy, ogółem sam bojler coś ok. 2100,-). Grzejniki drabinkowe Purmo Santorini, łazienka dół i góra, szt. 2 = 620 PLN brutto. Geberity szt. 2 = 1300 PLN brutto. Reszta materiału to rury, złączki, peszle, uchwyty, etc. Jak ktoś jest zainteresowany porównaniem konkretnej pozycji, to proszę pytać.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Prosił bym również o zdjęcia waszych rozdzielaczy. chodzi mi o to czy w jednej skrzynce można wsadzić i podłogówkę i kaloryfery i jak to fizycznie wygląda.

My mamy 3 rozdzielacze. 1 na podłogówkę, 1 na grzejniki parter, 1 na grzejniki piętro. Rozdzielacze 6-cioobwodowe, tj. np. podłogówkę mamy podzielone na 5 obwodów i odpowietrzenie. Każdy obwód jest osobno sterowany w rozdzielaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, w końcu przeczytałam całe forum :) Dzięki za wcześniejsze informacje odnośnie kosztów, trzeba będzie zacząć negocjować ceny..

Bozenm wspominałeś o sprawdzonej ekipie, czy mogłabym prosić o namiary? Jeśli ktoś ma sprawdzoną ekipę z okolic Andrychowa/Wadowic to chętnie przyjmę namiary.

Bardzo fajnie że jest to forum, Wasze porady i pomysły są pomocne.

Czy ktoś zna może jakiś darmowy program w którym można zaprojektować wnętrze pomieszczeń - chyba na pierwszy ogień pójdzie kuchnia, chociaż mam kilka pomysłów z forum chciałabym zobaczyć jakby to mogło wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, mam przeciez jeszcze ogrod :rotfl:a wiekszosc zdjec z budowy i wykonczeniowki, kosztorysy, wyliczenia, projekty stracilam kiedy przenosny dysk mi padl i nie zdazylam backupa zrobic - wszystkie dokumenty z 12 m-cy stracone - dostalam nauczke ;) teraz robie co tydzien kopie zapasowe.

 

Nie próbowałaś odzyskiwać danych? Z całkowicie niedziałającego dysku również można, tylko że to nieco bardziej kosztowne, a nie wiem jaką wartość miały dla Ciebie dane.

 

A u nas niestety odkryłem babola w robocie.

Ten babol zmusi mnie chyba do ucięcia części balkonu z przodu.

W pewnym momencie majster zapytał mnie czy szerokość słupków "jaskółki" przedniej ma być taka jak z tyłu- i się niestety zgodziłem.

W efekcie krokwy zamiast minąć balkon sterczą nad nim i teraz trzeba będzie obciąć po 15 cm balkonu. Plusem jest że mamy większą o 15 cm łazienkę :)

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/babol.jpg

 

U nas też krokwie z przodu lekko nachodzą na balkon. Nie ucinaliśmy go (nawet nikt o tym nie myślał), a balustradę delikatnie cofnęliśmy z obu stron ku środkowi. Z dołu praktycznie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Dzięki za słowa otuchy :) bo powiem szczerze, że z tego powodu ostatnio chodzę taki poddenerwowany. Najwyżej da się mniej wylewki na balkonie.

 

Do projektowania wnętrz polecam program PRO100

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/aranzacja_wnetrz_i_ogrodow/PRO100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen u nas też była taka sytuacja z tymi krokwiami w przednim balkonie,dobrze że mąż w porę zauważył to że dało się to zmienić i jest ok. Za to jak szolowali balkony to majster do mojego m powiedział że po co taki duży balkon nad wykuszem jak można go zmniejszyć a mój chłop to się tak zgodził bez namysłu. Jak przyjechałam na działkę na drugi dzień to dostałam szału jak to zobaczyłam. Łacina leciała nieziemska. Bo oczywiście balkon bez problemu skrócili ale nikt się nie zastanawiał jak potem będzie z wejściem na balkon. Trzeba było potem się głowić bo tam gdzie miało być wejście na balkon nad kuchnią jest okno teraz ale nie wiem czy nie będzie problemów z barierka.

Mam takie pytanie kiedy montowaliśćie stelaże pod geberit przed wylewką czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna i przed, uwzgledniajac styro+wylewke. jednak wydaje mi sie ze lepiej zrobic po, z kilku powodow: mniejszy klopot w przypadku babola z wylewka i gwarancja (po montazu juz biegnie) my montowalismy dopiero przy samej wykonczeniowce tydzien po zakupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas geberity montowane przed wylewką. Są dwie szkoły - jedni montują przed, drudzy po wylewce.

 

Mi to było obojętne kiedy (jeśli odpowiedzialność za ustalenie wysokości brali na siebie instalatorzy). Zresztą było przed wylewką bo to instalatorzy podłączali wodę i wykonywali montaż przy okazji całej instalacji co i cwu. Z drugiej strony mając na uwadze podejście tynkarzy (u mnie prawie nic nie zabezpieczyli, wszystko co się dało upieprzyli, a na koniec zwiali mi z budowy po pierwszym etapie i pierwszym rozliczeniu, to może i warto po tynkach i wylewkach. Chociaż i tak wszystko idzie w zabudowę i później się na to nie patrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Przybliżona ilość.

U nas z podówjnym garażem poszło na pierwszy rzut 24 palety 25 oraz 3 palety 11. Potem jeszcze dobieraliśmy 5 palet 11 i niestety nie pamiętam ile 25 ale 4 przynajmniej.

 

Skoro zaczynasz to zwróć uwagę na drzwi wejściowe bo mają niestandardowy wymiar- przez co są droższe o ok 30% jak pisał Mariusz, a także na Płatew tyle że ty podnosisz ściankę kolankową to problem z głowy. Bo bez podniesienia tej ścianki płatew jest na 2,1m na gotowo- za nisko.

 

mWiLQ jakie jest hasło do folderu? - masło trzasło? :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam

Czy jest to właściwa ilość na rodo z jednym garażem i podniesioną ścianką kolankową o 1 pustak?

porotherm 25 - 1680szt- 28 palet

porotherm 11 8 palet - 768szt

 

Z góry dziękuje :)

Pozdrawiam

U mnie poszło 2405 szt. Porothermów 25; tj. 40 palet. Ścianka kolankowa podniesiona o dwa pustaki. HMB wyliczyła mi pierwotnie 1980 szt. (33 palety), okazało się to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...