Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar rewelacja. U nas bardzo daleko do tego momentu. Korzystając z okazji kilka pytań:

 

 

  1. lampki przy schodach - co to jest (producent, LED, czy halogen, własna konstrukcja czy gotowe) i jak są obsługiwane (automatycznie, jakiś czujnik czy razem z głównym światłem czy tylko w określonych godzinach). Mnie chodzi pogłowie taki systemik z czujkami ruchu lub fotokomórkami że zapala się jak wejdzie się w strefę, ale tylko jak na zewnątrz jest ciemno lub w określonych godzinach i dodatkowo główne oswietlenie jak komuś za mało światła
  2. to samo w łazience jak to się zapala, czy świeci się zawsze czy jest jakś automatyka jak tak to jaka

 

śliczne dzięki za zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar rewelacja. U nas bardzo daleko do tego momentu. Korzystając z okazji kilka pytań:

 

  1. lampki przy schodach - co to jest (producent, LED, czy halogen, własna konstrukcja czy gotowe) i jak są obsługiwane (automatycznie, jakiś czujnik czy razem z głównym światłem czy tylko w określonych godzinach). Mnie chodzi pogłowie taki systemik z czujkami ruchu lub fotokomórkami że zapala się jak wejdzie się w strefę, ale tylko jak na zewnątrz jest ciemno lub w określonych godzinach i dodatkowo główne oswietlenie jak komuś za mało światła
  2. to samo w łazience jak to się zapala, czy świeci się zawsze czy jest jakś automatyka jak tak to jaka

śliczne dzięki za zdjęcia

 

wygladaja na oprawy tango, ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżona ilość.

U nas z podówjnym garażem poszło na pierwszy rzut 24 palety 25 oraz 3 palety 11. Potem jeszcze dobieraliśmy 5 palet 11 i niestety nie pamiętam ile 25 ale 4 przynajmniej.

 

Skoro zaczynasz to zwróć uwagę na drzwi wejściowe bo mają niestandardowy wymiar- przez co są droższe o ok 30% jak pisał Mariusz, a także na Płatew tyle że ty podnosisz ściankę kolankową to problem z głowy. Bo bez podniesienia tej ścianki płatew jest na 2,1m na gotowo- za nisko.

 

mWiLQ jakie jest hasło do folderu? - masło trzasło? :)

 

mwirodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,

te oprawy to faktycznie tango mini, mamy zrobione je na czujke ktora zalacza sie gdzy na zewnatrz robi sie ciemno (typowa), czyjka jest w suficie i lapie dosc dobrze ruch na klatce, wystarczajaco dobrze aby wylapac synka jak idzie do nas nad ranem albo do lazienki.

w dolnej lazience sa 3 ledy i 2 tasmy ledowe ktore zalaczamy na pstryczku, jest wystarczajaco jasno od nich aby zalatwic potrzeby, jesli bierzemy kapel mamy do dyspozycji jeszcze 6 ledow w suficie.

Meble kuchenne od lokalnego produceta mebli kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do NATMAR

 

możesz zdradzic z czego masz schody i ile kosztowały???

Z wnetrz gratuluje bardzo dolnej łazienki - szkoda że juz mam ją skończona bo ten pomysł w pólkami z tyłu za "wc" to extra pomysł. Widze to szczególnie to pom jak sam mam tylko dolną łązienkę czynna i miejsca na szampony, płyny ipt to mam raczej mało. .....

Gratuluje pomysłu:))))

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad schodami dlugo sie zastanawialismy, wiekszosc cen poprostu zbijala z nog. Rowniez rodzaj drewna nie dawal nam spokoju, wreszcie postanowilismy zaryzykowac i mamy schody z czeresni - moze nie jest to najtwardsze drewno ale kolorystyke ma naprawde imponujaca. Skala barw schodow to od delikatnego odcienia zieleni poprzez jakis tam pomarancz az po delikatna czerwien, to wszystko z wyraznie zarysowanymi slojami.

Koszt wydaje mi sie nie jest duzy, o ile dobrze pamietam to cos ok 10-12 tys. (musze zaznaczyc ze rowniez podest gorny wykonany jest z tego drewna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad schodami dlugo sie zastanawialismy, wiekszosc cen poprostu zbijala z nog. Rowniez rodzaj drewna nie dawal nam spokoju, wreszcie postanowilismy zaryzykowac i mamy schody z czeresni - moze nie jest to najtwardsze drewno ale kolorystyke ma naprawde imponujaca. Skala barw schodow to od delikatnego odcienia zieleni poprzez jakis tam pomarancz az po delikatna czerwien, to wszystko z wyraznie zarysowanymi slojami.

Koszt wydaje mi sie nie jest duzy, o ile dobrze pamietam to cos ok 10-12 tys. (musze zaznaczyc ze rowniez podest gorny wykonany jest z tego drewna)

 

Witam,

dawno nas nie było na forum :-(

Namtar, jeśli chodzi o schody to nie wiem czy to był nie duży koszt, my zapłaciliśmy za schody 10 tys, mamy schody jesionowe + balustradę ze stali nierdzewnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy za schody trzeba tyle dac i koniec. Ceny niestety zaleza w duzej mierze od lokalizacji. Na poczatku szukania gosci od schodow slyszalem ceny 16 tysiakow za calosc, wiec te 10 wydaje mi sie Ok.

 

to prawda, nasze schody, balustrady + balustrady balkonowe wyszly ok. 18 tys z czego polowa to schody i balustrada. ale schody mamy bukowe, za jesion lub dab doplata +30, 40% i nie mamy podstopnic ani cokolow. drewniany jest tylko spocznik przy pokoju nad garazem, gorny spocznik jest z paneli (tak nam bardziej pasowało). tak wiec jakbym miala to wszystko w drewnie robic + jesion lub dąb to schody kosztowalyby nas 14-16 tysiecy i na tyle wlasnie mielismy oferty. wiec jesli komus udalo sie zrobic schody taniej to gratuluje. Wam sie udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, nasze schody, balustrady + balustrady balkonowe wyszly ok. 18 tys z czego polowa to schody i balustrada. ale schody mamy bukowe, za jesion lub dab doplata +30, 40% i nie mamy podstopnic ani cokolow. drewniany jest tylko spocznik przy pokoju nad garazem, gorny spocznik jest z paneli (tak nam bardziej pasowało). tak wiec jakbym miala to wszystko w drewnie robic + jesion lub dąb to schody kosztowalyby nas 14-16 tysiecy i na tyle wlasnie mielismy oferty. wiec jesli komus udalo sie zrobic schody taniej to gratuluje. Wam sie udało :)

 

Nam się udało, jesteśmy z mazowieckiego, więc u nas ceny są też wysokie, jednak firma która robiła nam schody była z Wielkopolski, jak kogoś interesuje mogę dać namiary (działa na terenie całej Polski).

Oto fotki naszych schodów

schody4.jpg

schody2.jpg

schody1.jpg

schody.jpg

schody3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowo, ja o firmie od schodow wolalabym zapomniec, a wasze schody ladne, ja chyba jako jedna z nielicznych na forum mam schody bielone (akurat tego nie żaluje). prawda jest taka, ze w uzytkowaniu dopiero wyjdzie jak, ktore materialy sie sprawuja. plusem jest ze nasze schody po 1,5 roku na pewno sie nie rozeschły, nie sa tez uszkodzone przez nas (poza jednym wyjatkiem przez wykonczeniowcow) a lakier nie jest porysowany. nic dobrego wiecej o firmie od schodow nie jestem w stanie napisac, popeliniarze i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Oliwkowo bardzo ładne wnętrza.

 

My dostaliśmy wycenę dachówki. Zarówno Roben Monza Plus antracyt jak i Roben Piemont Antracyt kształtują się w cenie 23 500 zł za materiał ((w tym rynny obróbki wyłaz i 5 okien dachowych 74/140) + robocizna 12 500 do tego łaty, kontrłaty browar dla majstrów to wyjdzie 40 000 zł za dachówkę- czekam na wycenę Finnery firmy Ruukki.

 

Jakby kogoś interesowała szczegółowa wycena w rozbiciu na elementy- mogę wysłać na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...