Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NATMAR - u mnie wachania co do schodów były identyczne - cena/drzewo:))) Również wybralismy czereśnie:)))) Cena to 7000 (cały materiał+robota) i czekamy jeszcze na górny "przedpokój" ma to byc 1000zł z tego samego drzewa. Czyli 8.000 - z tego co pisza ludzie to taniość u siebie widzę

:)))))))) a wykonanie jak najbardzij ok!

Wydaje mie sie że wasze schody mają ciemniejszy (bardziej rudy) kolor - czy malowaliście je bajcą czy same tak ściemniały???? i jaki macie lakier matowy czy błyszczący??? My wybralismy pół mat i nie wiem czy dobrze - podobno mnie zarysowania widać....

Oto nasze schody

 

Pozdrawiam MAriola

IMG_9524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My płaciliśmy za arkusz 28złx300 szt okien dachowych nie mamy tylko właz na strych, nasz majster za obróbkę okna bierze 150zł

 

 

https://picasaweb.google.com/111604530212538739847/DomWRododendronach6P?authkey=Gv1sRgCMzn96COpZDCggE#5696855027919074114

Edytowane przez piniaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowo piękne wszystkie wnętrza gratulacje :) a może uchylicie rąbka tajemnicy i wrzucicie kilka fotek salonu ?

Jaki kolor macie paneli w miejscu gdzie stoi stół czyli wykusz-salon ( oglądałam Waszą galerię i kolorek paneli mi się spodobał) pozdrawiam serdecznie.....:)

 

Kiedy ja się doczekam swoich ? wiele czasu upłynie....

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowo piękne wszystkie wnętrza gratulacje :) a może uchylicie rąbka tajemnicy i wrzucicie kilka fotek salonu ?

Jaki kolor macie paneli w miejscu gdzie stoi stół czyli wykusz-salon ( oglądałam Waszą galerię i kolorek paneli mi się spodobał) pozdrawiam serdecznie.....:)

 

Kiedy ja się doczekam swoich ? wiele czasu upłynie....

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3234

 

Wielkie dzięki za miłe słowa :-)

Jeśli chodzi o salon to nie mamy co pokazywać, nic się nie zmieniło stoi tylko stół. Panele są z komfortu DĄB BELFORD, ale jesteśmy z nich średnio zadowoleni, słabo się układały i widać na nich wszystkie nierówności (plus taki, że są łatwe w utrzymaniu)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniac schody byly jasniejsze, z czasem troszke pociemnialy ale mnie osobiscie teraz sie bardziej podobaja. Lakier mamy polmat, jakiej firmy nie wiem, ale juz widze ze w w polowie roku bede musial poprawic i naniesc kolejna warstwe bo poprzednie jakos slabo chwycily. Schody niestety maja to do siebie ze sie rysuja, rowniez charakter drewna jest taki ze widac na nim mocniejsze uderzenia, co coz trudno dom jest do uzytkowania nie do patrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najgorzej wyglada słup, nie dosc ze najpierw byl malowany, potem maz odrywal listwy razem z farba, to slup jest wylizany przez psa, listwy pociamkane i pogryzione. czekam do wiosny zeby salon pomalowac na nowo i przy okazji pouzupelniac jakies ubytki, rysy itp. schody mam w polmacie (mleczny biały) rys nie widac - przewaga schodow jasnych nad ciemnymi :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat schodów w naszym domku był chyba najczęściej poruszany. Bez dłuższego zastanawiania się wiedzieliśmy, że to będą schody lane jak w projekcie, później zmieniliśmy układ na pierwszym spoczniku i od tego miejsca lawina ruszyła. Zmiana rozmiaru schodów, spocznik prosty itd. Od początku założenie było, że na schody pójdzie płytka (taka jak w salonie na stopień) i dekor w stylu portugalskim na podstopnicę. Miało to wyglądać dość nietypowo i w sumie cały czas miałem wrażenie, że ciekawie. Problem się pojawił jak ruszyliśmy na etapie wykończeniowym po płytki do salonu, a ich już nie było :p Zdecydowaliśmy się jednak na zupełnie inne płytki do których schody wg pierwszego planu po prostu by nie pasowały. Zaczęliśmy myśleć o drewnianych stopniach i tynkowanej podstopnicy. Tylko nie pomyśleliśmy o fakcie, że nasze schody są zmienione (niestety na niekorzyść przy chodzeniu po nich). Zaobserwowałem, że każde wejście kończyło się kopnięciem w ścianę podstopnicy przynajmniej na kilku schodach w ciągu. Dało nam to do myślenia, żeby jednak zakryć też podstopnicę drewnem. Okazało się, że taki interes u naszego wykonawcy kosztowałbym 1200zł więcej. Bez dramatu, zagryźliśmy zęby i zrobione. Mamy schody dębowe, pomalowane na ciemny brąz. Oczywiście z ekipy nie jestem zadowolony, ale w tej cenie cudów nie oczekiwałem. Próbowaliśmy się zamknąć w cenie 5000zł za schody i wewnętrzną balustradę. Przy płytkach coś by zostało, przy samych stopniach też bym się zamknął w kwocie, a przy pełnym pokryciu zapłaciliśmy ostatecznie 6800zł. Kolor nam pasuje wizualnie, ale tyle ile jest przy nim pracy, to jakaś porażka. U nas jeszcze są miejsca gorzej wyczyszczone np garaż i kotłownie, do których jak wejdę w klapkach, to później zostawiam ślady. Mam już odruch ściągania ich przed wejściem na górę ;) Co do samego wykonania, to balustrady ok (chociaż można było je lepiej pomalować i polakierować, schody w niektórych miejscach widać rysy, a w niektórych ewidentnie nie przyłożyli się przy szlifowaniu. Koniec końców można było zrobić to lepiej, ale pewnie więcej by to kosztowało. Na pewno nie żałujemy, że mamy drewno a nie płytki. Zdjęcie mam tylko z telefonu, przerzucam je na kompa.

 

edit:

2012-01-13.jpg

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Lokmen my właśnie robimy dach tą Finnerą Purex materiał już wyszedł 16.500 + kontrłaty i łaty 1.650 a robota 7.500zł. Jutro mają kończyć mam nadzieje ze nic nie zabraknie!!

 

Oliwkowo bardzo ładnie,czy możesz jeszcze pochwalić się barierkami?

 

Powiem szczerze, że w/g wyceny materiałowej dachu z dachówką - którą otrzymałem- to po odjęciu kosztów okien dachowych to całość wychodzi 18500 zł. Więc różnica mała, która przemawia do mnie za kupnem dachówki. Nie wiem jak się ma taka wycena do rzeczywistych ilości zużytych materiałów.- Zobaczymy jak przyjdzie wycena z Ruukki.

 

OLIWKOWO

Czy możesz zrobić zdjęcie tak aby było widać schody - konretnie ich pierwsze stopnie- oraz drzwi do łazienki? - będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZAM wpis NATMARA - schody czereśniowe po 3 miesiącach użytkowania posiadaja już drobne rysy na półmatowym lakierze - i już myśle o tym jak je wyczyścic i pomalować - ale pewnie się przezwyczaję... Nie rozczulam się nad ryskami bo prawda jest taka że jak sie wprowadzlismy to nie wszystko było wykończone i dużo śmieci się wnosiło z garażu np.. więc mogły się poryoswać. Poza tym też za długo nie czekaliśmy aż wyschną......

Głównym naszym kryteruim była cena - dąb był droższy o podad 3.000 więc sobie odpuściliśmy na konto zakupu wypoczynku:)))) Ale jeżeli ktoś ma jeszcze na tym etapie kasę to podpowiadam dębowe - bo są twardsze i mnie "rysopodatne".

 

Co do ciemnego kloru schodów - to napewno są bardzo ładne i mozna sobie dobrac drzwi identyczne:))))) ale z praktycznością napewno nie mają wiele wspólnego - co kto woli:)))

Pozdrawiam MAriola

Edytowane przez eniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie nurtuje teraz sprawa ogrzewania. Czy ktoś z Was ma, albo planuje ogrzewanie kanałowe (zastanawiam sie czy nie zrobic takiego przy wykuszu i balkonie, projekt Rodo 6n z mocno przeszklonym wykuszem). Jaki jest tego koszt i czy to się sprawdza. Planuję wtedy dac zwykły kaloryfer pod okno w salonie (salon powiększony o gabinet), a w kuchni podłogówka. Czy to wystarczy? A jesli zwykłe grzejniki, to jak je rozmieścić, żeby wizualnie było fajnie ( nie wchodzić na kaloryfer), ale i żeby bylo ciepło - chodzi o miejsce od balkonu do kuchni łacznie z wykuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

OLIWKOWO - dzięki bałdzo. Browarek się należy- jak będę jechał do Wilgi imprezować to do skrzynki wrzucę :)

 

Paulina co do ogrzewania kanałowego- jeśli planujesz przy drzwiach balkonowych to szykuj się na to, że po sezonie letnim z takiego kanału wyciągniesz ze 2 wiadra piachu. Jeśli w domu będą przebywały jakieś zwierzaki typu kot czy pies będzie się tam zbierało sporo sierści.

Takie ogrzewanie trzeba dosyć wcześnie zaplanować gdyż kanał powinien mieć głębokość ok 40 cm pod poziomem podłogi co za tym idzie w tym miejscu wylewka i ocieplenie powinno być dużo wcześniej zrobione.

 

Najlepszym - uważam - rowiązaniem dla naszych rodosków jest ogrzewanie podłogowe na parterze- ew. grzejnik w wiatrołapie i drabinka w łazience.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących dom w rododendronach6:rolleyes:

ja buduje projekt indywidualny ale bardzo podobny do rodo... narazie jestem na etapie stropów ale trzeba się już powoli zacząć zastanawiać nad wykończeniówka. problem w tym ze nie mam żadnych pomysłów:confused: może wiecie gdzie mogę obejrzeć zdjęcia już wykończonych domków? z góry wielkie dzięki POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ...

Gratuluje pięknych wnętrz i postępów w pracach....My rozkładamy kabelki instalacji elektrycznej i powiem szczerze to jest jakaś masakra... jak przewidzieć każdą lampę, żeby dawała dobre światłooooo i te wszystkie wyłączniki (gdzie co załączyć, gdzie wyłączyć:)) I stąd moje pytanie i prośba... Widzimy, że wielu z Was ma oprawy ledowe przy schodach... czy takie oświetlenie schodow jest wystarczające czy macie jeszcze jakieś kinkiety???(mile widziane zdjęcia :))

Drugi problem mamy z przejściem od wiatrołapu miedzy kuchnią-salonem. tam w projekcie jest żyrandol ale my planujemy tam jakieś halogenki...

wiem , że tematy się powtarzają, ale wykańczających przybywa a z nimi nowych pomysłów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Ponawiam pytanie co do pompy ciepła. Mamy wycene na 30000zł netto bufor,pompa ciepła, zbiornik cwu z grzałką osprzęt dolnego i górnego źródła a gdzie robocizna odwiert ....itp.Proszę o wypowiedzi w tej kwesti tych którzy już użytkują taką pompę dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...