Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Michur - popatrzyłam jeszcze na zdjęcia z Twojego dziennika, schody sa naprawde super, kuchnia tez mi się podoba. Fajnie to dobrałeś kolorystycznie wszystko - okna, schody, podłogę, kuchnie, drzwi wew, widać że przemyślana całość i dom ma swój charakter. Całość jest w jednym stylu - to mi się bardzo podoba.

 

My jeszcze przed tynkami ale jak widzisz moje myśli krążą wokół wykończeniówki:)

 

Dziękujemy za uznanie :) Jakoś tak niechcący wyszło, że wszystko co drewniane (-nopodobne) w domu poza dolną podłogą wpada w "złoty dąb" ;)

 

A za kuchenną inspirację dziękujemy forumowemu Alienowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy zamiana na piętrze drzwi balkonowych na okno wymaga wprowadzenia takich zmian przez architekta adaptujacego czy mozna to zrobic juz po uzyskaniu pozwolenia na budowe, nie zglaszajac tego wczesniej? Tak samo jesli chodzi o likwidacje okna dachowego, musze to wczesniej zglosic?

Wizyte u architekta mamy w poniedzialek, zdenerwowal nas troszke, bo jest bardzo zdziwiony ze w ogole chcemy jakies zmiany(pomimo ze zglaszalismy mu to wczesniej).Czekalismy na jego telefon by porozmawiac o zmianach a on prawie skonczyl adaptacje. I teraz nie wiem czy jakiekolwiek zmiany bedziemy mogli zrobic:(Moze we wlasnym zakresie to sie uda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiana na piętrze drzwi balkonowych na okno wymaga wprowadzenia takich zmian przez architekta adaptujacego czy mozna to zrobic juz po uzyskaniu pozwolenia na budowe, nie zglaszajac tego wczesniej? Tak samo jesli chodzi o likwidacje okna dachowego, musze to wczesniej zglosic?

Wizyte u architekta mamy w poniedzialek, zdenerwowal nas troszke, bo jest bardzo zdziwiony ze w ogole chcemy jakies zmiany(pomimo ze zglaszalismy mu to wczesniej).Czekalismy na jego telefon by porozmawiac o zmianach a on prawie skonczyl adaptacje. I teraz nie wiem czy jakiekolwiek zmiany bedziemy mogli zrobic:(Moze we wlasnym zakresie to sie uda:(

 

Klient płaci - klient wymaga. Mnie dziwi zdziwienie architekta :)

Zmiany wymiarów okien można dokonać w trakcie budowy, kierbud wpisze to w dzieniik, jako zmiany nieistotne. Zmiany położenia okien są "istotniejsze" :)

BTW które z dachowych chcecie zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient płaci - klient wymaga. Mnie dziwi zdziwienie architekta :)

Zmiany wymiarów okien można dokonać w trakcie budowy, kierbud wpisze to w dzieniik, jako zmiany nieistotne. Zmiany położenia okien są "istotniejsze" :)

BTW które z dachowych chcecie zlikwidować?

 

Mysle o usunieciu okna dachowego w pokoju naprzeciwko łazienki oraz zamianie w tym pokoju drzwi balkonowych na okno. Chcialabym zrobic tam duza garderobe. Wydaje mi sie ze w takim miejscu okno dachowe to niepotrzebny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o usunieciu okna dachowego w pokoju naprzeciwko łazienki oraz zamianie w tym pokoju drzwi balkonowych na okno. Chcialabym zrobic tam duza garderobe. Wydaje mi sie ze w takim miejscu okno dachowe to niepotrzebny koszt.

 

Jeśli ma tam być garderoba to rzeczywiście okno dachowe jest zbędne. Co do drzwi balkonowych - ja "wyrzuciłem" dwa balkony: frontowy i właśnie ten od strony ogrodu. Oczywiście drzwi balkonowe zamienione na okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkama, wszystkie zdjęcia, które wstawiłeś są od strony ogrodu, a mnie ciekawi jak rozwiązałeś "problem" daszku nad drzwiami wejściowymi. My też zlikwidowaliśmy balkon od strony frontowej, a nawet całą jaskółkę, tylko teraz trzeba coś wykombinować na zadaszenie wejściowe.

 

Od frontu wygląda podobnie:

[ATTACH=CONFIG]97961[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o usunieciu okna dachowego w pokoju naprzeciwko łazienki oraz zamianie w tym pokoju drzwi balkonowych na okno. Chcialabym zrobic tam duza garderobe. Wydaje mi sie ze w takim miejscu okno dachowe to niepotrzebny koszt.

 

nie robcie tego, pokoj naprzeciwko lazienki jest kiepsko doswietlony, my mamy i balkon i okno dachowe i po zabudowaniu sufitow k-g jest to najciemniejszy pokoj w domu. wy jak zrobicie tylko samo okno to bedzie tam ciemno, a w garderobie okno dachowe ladnie doswietli, mozna tez latem przewietrzyc.

my w garderobie tez mamy okno dachowe i jest super. a moze kiedys z garderoby zrobicie pokoj i wtedy bedzie taka ciemna "norka"

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od frontu wygląda podobnie:

[ATTACH=CONFIG]97961[/ATTACH]

 

O, ładnie też tak jest. A my wypuściliśmy tam dłuższe krokwie i wysuneliśmy daszek o 2 dachówki. O jedną by chyba wystarczyło ale wydawało nam się że będzie na drzwi deszcz zacinał. Daszek na szerokość jaskółki zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was wygląda wiatrołap? Zmienialiscie cos? Ja sie zastanawiam jak tam w ogole wcisnąć jakąkolwiek szafę, bo jest bardzo mało miejsca. My przenosimy kotłownie za garaz, wiec bedziemy mieli z wiatrołapu wejscie do pomieszczenia gospodarczego. Pomyslalam nawet zeby te pozmieszczenie polaczyc z wiatrolapem, ale jak tak sie zastanawiam dluzej nad tym, to jest tam tak nieustawnie ze i tak szafa nie wejdzie. Jak wy rozwiazaliscie ten problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur o ile centymetrów powiększyłes garaz? Jak bedziesz mial chwilke to napisz ile kosztowala twoja brama garazowa, jakiej jest firmy i jakie ma wymiary?

 

Garaż mamy szeroki w środku na 3.80m, jeśli dobrze pamiętam. Brama ma wymiary 315x210cm, ale światło wjazdu to około 310x190cm. Jest to brama Wiśniowskiego, a kosztowała z montażem 4400zł. Ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jak u was wygląda wiatrołap? Zmienialiscie cos? Ja sie zastanawiam jak tam w ogole wcisnąć jakąkolwiek szafę, bo jest bardzo mało miejsca. My przenosimy kotłownie za garaz, wiec bedziemy mieli z wiatrołapu wejscie do pomieszczenia gospodarczego. Pomyslalam nawet zeby te pozmieszczenie polaczyc z wiatrolapem, ale jak tak sie zastanawiam dluzej nad tym, to jest tam tak nieustawnie ze i tak szafa nie wejdzie. Jak wy rozwiazaliscie ten problem?

 

Miałem te same obawy co do jego wielkości i powiększyliśmu go o przestrzeń łazienki- czyli drzwi do łazienki będą po stronie wiatrołapu.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same obawy co do jego wielkości i powiększyliśmu go o przestrzeń łazienki- czyli drzwi do łazienki będą po stronie wiatrołapu.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiatrolap2.jpg

 

Ja jeszcze zapytam o ustawienie narożnika. Osobiście mam spore obawy, że po 1 nie będzie to dobrze wyglądało od strony wejścia do salonu z wiatrołapu, po 2 przejście między schodami, a narożnikiem będzie strasznie wąskie. Mam bardzo zbliżony układ ścian, tylko, że ja nie rezygnowałem z dużej łazienki i nie mam wejścia do niej z salonu, tylko jak u Ciebie z wiatrołapu. Stoły zamówiłem dwa, jeden mały do wiatrołapu i drugi większy do wnęki po gabinecie. Narożnik jakoś mi nigdzie nie pasował, to wymyśliłem zestaw krótka osoba 3 osobowa i dwa fotele ustawione tak aby z jednej strony widzieć ogród przez drzwi tarasowe, a z drugiej kominek. W narożniku koło wykusza chciałbym kredens, ale jeszcze mnie nie stać :/ Obawiam się u siebie, że między fotelami i sofą wypadałoby postawić jakiś mały stolik, ale 3 w jednym pomieszczeniu to już przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast naroznika mam 2 sofki, uklad sofa+ fotele byl na poczatku, nie pasowalo mi to, ten kto siedzial na fotelu zawsze byl pokrzywdzony :D wieczorkiem czasem milo sie rozlozyc na kanapie przed tv. do mnie nalezal fotel, boszsz jak ja wtedy zazdroscilam mezowi kanapy :rolleyes:. u mnie uklad trudniejszy z powodu slupa. ale 2 sofki daja rade kazda o szer. 160 cm. jedna ustawiona tak jak u lokmena prostopadle do drzwi tarasowych, druga wzdłuz sciany "schodowej".

 

wiatrolap mam niepowiekszony, szafa z pawlaczem sie miesci, jest bardzo pakowna tak 5 w 1, pomysl szafy zaczerpnelam od kogos z naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko powiem czemu akurat te sofy wybralismy:

1. wyglad (dosc lekkie nie masywne, na stopkach)

2. wymiar

3. niskie podlokietniki

4. sa dosc niskie dzieki czemu nasz kolana sa ulzone pod odpowiednim katem i nie bola

5. na tyle niskie ze Okruszek bez problemu na nie wskoczy jak chce pokimac ;)

6. wystarczajaco twardo/miekkio pod pupa

7. dosc szerokie siedzisko i wygodne oparcia

8. dosc pakowne 3 szt. zmieszcza sie na jednej

9. na tyle szerokie i glebokie ze mozna pokimac

10.mozliwosc pomacania i wyprobowania na miejscu tudziez wybrania dpowiedniej tkaniny z wzornika (lacznie z wypozyczeniem do domu by upewnic sie z kolorem)

11. cena i termin oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to seven 2 brw, obicie wybralismy sobie sami.

 

Troszkę kiepsko sprecyzowałem. Nie chodziło mi o model sof, tylko o to jak wyglądają w Twoim układzie "...u mnie uklad trudniejszy z powodu slupa. ale 2 sofki daja rade kazda o szer. 160 cm. jedna ustawiona tak jak u lokmena prostopadle do drzwi tarasowych, druga wzdłuz sciany "schodowej"." Ja jestem skłonny porobić sobie plansze z papieru o rozmiarze sof, ale zawsze w przestrzeni inaczej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...