Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wkleje na chwile, cykniete podczas sprzatnia wiec prosze o wybaczenie, szmaty w oknach , kolor scian i meble - tymczasowka

 

 

 

nie widac przejscia ale jest wygodnie, nie obijamy sie ani o slup ani o sofy.

nie mamy tez zabudowanej cianki schodowej przez co wizualnie dosc lekko jest.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

za 2 lata robimy odbicie lustrzane i tv idzie na przeciwlegla sciane, sofy tez, mamy tam odbita instalacje rtv. natomiast w miejsce sofek przestawimy jadalnie. lubie kombinowac z ukladem, wiec nie przywiazuje sie za bardzo do mebli. kolor, zmienialam zawsze co 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jesoooo:rolleyes:

 

No wiem, wiem marudzę :p Ale teraz już widziałem, wielkie dzięki. W sumie nie ma tragedii z tą różnicą, że Ty masz otwarte schody i to już inaczej wygląda wizualnie. Najwyżej kupię to co się znajdzie w dobrej cenie i później będę szurał po salonie, żeby znaleźć idealny dla nas układ.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam narożnika lepiej dać sofę 3 osobową + ewentualną duża pufę (ja ma 120cm x 60cm). Też miałem dylemat jak rozstawić wypoczynek szczególnie, że lubię sobie leżeć do późna przed TV. Wypoczynek ma szerokość 270cm tak więc 3 osoby wchodzą bez problemu a i na pufie zmieszczą się 2 osoby. Miejsce z tyło za wypoczynkiem często służy jako parkiet do tańczenia na imprezkach :)

U mnie jest tak:

P1020537.JPG

 

P1010957.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D ja wiem, ze moje sofki beda sie rownie wygodnie prezentowac po drugiej stronie. dlatego ustrzegam sie naroznikow, choc zawsze mi sie podobaly. sa na tyle male ze mozna nimi szurac i na tyle duze, ze sie da na nich wypoczac.

 

jesli bym miala inny dom z wiekszym, ustawniejszym salonem tez bym kupila 2 sofy moze wieksze ale na pewno 2 a nie naroznik. jestem za praktyczna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam narożnika lepiej dać sofę 3 osobową + ewentualną duża pufę (ja ma 120cm x 60cm). Też miałem dylemat jak rozstawić wypoczynek szczególnie, że lubię sobie leżeć do późna przed TV. Wypoczynek ma szerokość 270cm tak więc 3 osoby wchodzą bez problemu a i na pufie zmieszczą się 2 osoby. Miejsce z tyło za wypoczynkiem często służy jako parkiet do tańczenia na imprezkach :)

U mnie jest tak:

P1020537.JPG

 

P1010957.JPG

 

Na schodach masz kafelki? Ciekawie to wyglada.

Jak mozesz to wrzuc jakies zdjecia swojej kuchni i wiatrolapu:) Masz super pomysly co do uradzania wnetrz i nie tylko:)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo! aLien - właśnie tak trochę przesuneliśmy tą ścianę między wiatrołapem a kuchnią żeby taką zrobić szafeczkę niską jak Ty masz :)

Dzięki za zdjęcie bo mogłam zobaczyć jak to wygląda :)

No, tak może odrobinę więcej tam zostawiłam, o jakieś 10 cm, może 15, także w sumie jest ze 40 cm na taką szafeczkę. Siadacie na niej ubierając buty? Ja mam taki właśnie plan.

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien mogłabys wrzucic jeszcze zdjecia kuchni,kominka i wiatrolapu robione od salonu,tak od konca.Nie widzialam Rodo6 na zywo a dzieki twoim zdjeciom mam calkiem inne spojrzenie na ten dom.Wydaje mi sie wiekszy niz normalnie.

Ja chcialam zostawic tak jak ty 2 pary drzwi z kuchni. te od holu zostawic tak jak u ciebie,a drugie chcialam zrobic podwójne rozsuwane drzwi do salonu-tak by kuchnia mogła byc otwarta i zamknieta zarazem.Tylko jakos tak mi sie wydaje ze dziwnie bedzie jak z jednej strony beda drzwi a z drugiej tylko przejscie bez drzwi.Co myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 gratulacje, super domek, bardzo mi sie podoba ten porzadek w garazu :)

 

Czy Wam tez sie tak leje z okien dachowych, po prostu irytacja na maxa !!!

 

Co do okien połaciowych to w pokojach nie leje mi się pewnie dlatego, że mam pod nimi grzejniki, natomiast w łazience szczególnie po kąpieli okno jest mokre ale to chyba normalne. Wtedy okno te wycieramy i wietrzymy łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lazience fakt normalka, po intensywnym wietrzeniu da rade. grzejniki mam pod wszystkimi oknami dachowymi ale specyfika ogrzewania domu gazem jest taka ze nie sa one cieple caly czas tylko okresowo, zbyt rzadko aby osuszyc veluxa. w pokojach dochodzi do tego ze w rogach okien polaciowych mam lod, co ciekawe nie wydaje mi sie zebym w domu mial duza wilgotnosc powietrza (brak higrometru).

Nawet ci sie nie zarosza wokol ramy okiennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się zimno - mam w związku z tym pytanie: jakie ilości opału idą Wam dziennie?

Wszyscy mamy ten sam projekt, do pełni wiedzy proszę o info o grubości ocieplenia i temp zewnętrznej.

 

Artur

 

Też jestem bardzo ciekaw jak to u Was wychodzi.

 

U nas teraz schodzi około 40kg ekogroszku na dobę ~ 25zł plus prąd na zasilanie dmuchawy, podajnika i 3 pomp.

Temperatura wewnątrz wszędzie w części mieszkalnej 22.5st, na zewnątrz w nocy -16 w dzień -11.

W piwnicy chłodniej, najzimniej w garażu (chociaż grzejnik na full ale jednak brama robi swoje)

Ocieplenie 15cm styro, na piwnicy 10cm, nie mamy nawet jeszcze kleju na siatce, więc mogą być nieszczelności

Skosy 25cm wełny, sufity 30cm wełny.

 

Można nas podglądać ;-) na https://esterownik.pl/remote/974 "Archiwum > Wykresy", a w "Archiwum > Alarmy" są daty zasypów - jeden zasyp to około 130kg węgla.

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...