Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani podpowiedzcie jak macie ocieplony wykusz? Chodzi mi o moment kładzenia dachówki przy wykuszu. Przy wykuszu dachówka jest docinana. Jak mieliście zrobione ocieplenie - styropian lub wełna ? Czy opiera sie na dachówce ??, czy dachówka była zdejmowana przyklejone ocieplenie i na nowo docinana dachówka??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michell życzę powodzenia !

 

remle a pamiętasz jak mieliście ocieplane? czy styropian opiera sie na dachówce ??, czy dachówka była zdejmowana - przyklejony został styropian i na nowo załozona dachówka??

Mam jeszcze pytanie odnośnie schowka pod schodami. Wiem, że macie dostęp od strony łazienki. Jeśli to nie problem czy możesz zrobić fotkę jak sobie to zorganizowałaś? Nie mogę sie zdecydować jak to urzadzić?

Pozdrawiam

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka99

najpierw robisz docieplenie CAŁEJ ścianki (my mamy styropian 15) i dopiero później bijesz krokwie a następnie do krokwi łaty, które mają dochodzić do docieplenia (z małym powiedzmy 1 cm luzem). na to wszystko idzie dachówka i jest ona docinana na wymiar. można też zrobić więźbę przed dociepleniem tego kawałka ale trzeba zostawić odpowiednio miejsca na ten styropian.

Jeśli już masz tą więźbę i dachówkę i nie masz miejsca na styropian to trzeba się będzie po gimnastykować (może wełnę) aby powtykać i ocieplić te "trójkąty" - ale to mało profesjonalne rozwiązanie i na pewno mniej szczelne. w każdym razie docieplenie musi wejść pod dachówkę.

Jakby coś to pytaj. pozdrawiam.

zdjęcie nie jest najlepszej jakości ale może Ci pomoże.

http://images33.fotosik.pl/110/6a4888918068bacb.jpg

i zdjęcia po ułożeniu dachówki:

http://images30.fotosik.pl/142/e9a0c807326165fc.jpg

http://images32.fotosik.pl/110/ca127874bf05cdbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Wielbicieli Rodo 6 !!!

Śledzimy ten temat juz od dawna i jest nam niezmiernie miło patrzeć na wasze śliczne domki.

A oto nasz domek.

Początek realizacji 1.09.2007 - wbity pierwszy palik na działce

Stan surowy 22.12.2007 położenie ostatnich dachówek :-) zimno ..Brrrr !!!

Na razie..pozdrawiamy jeszcze raz wszystkich :-)

 

http://images32.fotosik.pl/110/23dbcd7b8456beb0.jpg[/url]

http://images29.fotosik.pl/141/bea7835cad61c649.jpg[/url]

http://images32.fotosik.pl/110/53eef6bb0efdb177.jpg[/url]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie. Niestety caly czas czekamy na wypisy z ksiegi wieczystej i nic sie nie dzieje w naszym przypadku.

Dzis siedze w domu bo sie przeziebilam i postanowilam poczytac forum od poczatku. I wiecie co, strasznie to szybko poszlo wam z budowa. PIeknie wasze domki wygladaja a ja zazdroszcze po cichutku i jestem przerażona tym co mnie czeka i moim brakiem wiadomosci, mam nadzieje ze z czasem postepu budowy moja wiedza bedzie rosla. Najgorzej ze wiem jak ma wygladac moj domek ale ustalanie sczegolow tak jak piszecie gdzie maja byc gniazdka itp to nie mam pojecia, nie wiem gdzie bedzie pralka, chce przeniesc kotlwnie jak wiekszosc z as za garaz a jej miejscu zrobic spizarke, w pokoju nad garazem chcialabym miec i gadrerobe i pralnio-suszarnio-prasowalnie i gdyby zmiescil sie tam pokoj (maly gabinecik) to wtedy spokojnie moge zlikwidowac pokoj na dole na koszt salonu. Miliony pytan klebia sie po glowie a nawet jeszcze projektu nie mam w domu, jednak zakochalam sie w tym domku (wstepnie mial byc rodo2 ale stwierdzilam ze za malutki) no i nie moge sie doczekac az bede miala go w rekach.

vanka - zorientowalam sie ze budujesz w okolicach wrocka a ja wlasnie tu mieszkam, moze moglabym odwiedzic wasza budowe? bo na zywo nie widzialam jeszcze zadnego rodo.

sorki ze sie tak rozpisalam, pozdrawiam wszystkich, trzymam kciuki za wasze domki

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La_buijta i Morpheusz super! Już widać, że to rodo6 :D Z radością obejrzałam te fotki wspominając naszą drogę do stanu obecnego :D :D :D Teraz super się Wam zacznie czas okien, drzwi, wykończeń..... dużo energii i sił na ten okres.

Vanka takich szczegółów już nie znam :roll: wybacz

Aniak a budujecie z podwójnym garażem? Bo jeśli tak to spokojnie te 3 pomieszczenia o których piszesz zmieszczą się w pokoju nad garażem. Jak potwierdzisz to opiszę, bo byłam w podobnym rozmieszczeniu pomieszczeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle dzieki, Taras wymyslił mój mąż. Do końca nie moglismy sie zdecydować ze względu na dodatkowe koszty. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Wejscie na działkę jest od strony wschodnio - południowej, więc taras wypada na stronę zachodnią. Myslałam ,że będzie trochę ciemno ale jest sporo okien i odpowiednia wielkość, więc nawet w pochmurny dzień salon jest doświetlony. My mamy rodo5 -i zlikwidowaliśmy balkon w zamian jest taras. Wyjscie na balkon było z lazienki i z najmniejszego pokoju w którym będzie coś w rodzaju garderoby więc uznalismy że za wiele nie tracimy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... kupcie to co tańsze. Weźcie też pod uwagę, że przy porothermie wystarczy wylać fundament 25 cm (ława musi mieć 50 cm) . Natomiast przy max'sie 29 cm. Daje to nam, 4 cm różnicy, przy obwodzie ok 60m i wysokości fundamentu, np 90cm, wynik 2,16 m3 betonu czyli jakieś 500 zł :))). Dodatkowo porotherm trzeba ciąć powiedzmy jakimś diaksem i te kawałki pustaka zawsze się gdzieś wciśnie, natomiast max'y murarze odrąbują młotkiem murarskim i czasem trafi, a czasem nie, a druga połówka przeważnie jest nie do użycia. myśmy zepsuli może 10 pustaków na całej budowie! nic gruzu nie zostało. Do porotherma nie trzeba też dawać zaprawy w spoiny pionowe - to też jakaś oszczędność. Moja rada: policz ile dasz za jedno i za drugie, następnie dodaj 1000 zł do max'a i kup to co tańsze.

Pozdrawiam.

 

Witam Po długiej przerwie.... sam mam mętlik w głowie z czego robić dom... jeden gość z hurtowni materiałów podpowiedział by się zastanowić nad pustakami Keramzytowymi (np.: system Betard)... wystarczy 38 cm pustak i podobno wystarczy .. no i nie trzeba ocieplac... W związku z tym pytanko małe czy ktoś z tego robił dom ?? Albo czy ktośma większą wiedzę na ten temat?

 

Aaa.. zapomniałbym mam wyliczenie robocizny na 35- 40 tys. zł za stan surowy zamknięty... czy to dużo czy jest normalna stawka za dom typu Rodo 6?

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zrobiono ocieplenia wykuszu tak jak u was na fotce więc szukam jakiegos rozwiązania ktore nie bedzie kosztowne a zarazem nie zniszczą sie dachówki.

vanka99

no to masz do d..py!

to ekipa robiąca dach nic nie powiedziała?!

dziwi mnie to trochę.

Teraz wg mnie musisz popytać jakiegoś prawdziwego fachowca co z tym zrobić. najlepiej tą ekipę która Wam dociepli. Oni pewnie zrobią co trzeba.

Bez docianania i ściągania dachówek się nie obejdzie :(. W dodatku pewnie krokwię po samej ścianie Macie położoną (no ale w końcu drzewo to izolator).

Pozdrawiam wszystkich nowo budujących rodo 6! wiele Nas się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...