Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie sadze, bo by pytanie brzmialo gdzie stoja wasze domki :D:D:D a tu chyba ktos pyta o konkretny domek :)

 

Oczywiście żartowałem :wiggle:choć może czas wybudowac domek modelowy?;)

każda ścian z innego materiału, dół z went grawutacyjną, góra z mechaniczną i klapą hi hi w podłodze. Możnaby porównywac do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie do tych co mieszkają, lub meblują dom. Czy w pokoju na górze z balkonem od frontu na ścianie drzwi-balkon lewa ściana jest na tyle miejsca by postawić biurko? Drzwi otwierają się do środka i zaraz drzwi balkonowe.

Pytam dlatego, żę mam hydraulika i nie wiem gdzie umieścić grzejnik, chciałam po prawej stronie tego balkonu frontowego, ale jak biurko mi nie wejdzie przy drzwiach to w miejsce grzejnika będe musiała je wstawić. Nie mam jeszce tynków a bez nich jakoś nie potrafię sobiw wyobrazić, powinno wejść ale żeby nie zagraciło wejścia i okna. Może macie jakieś zdjęcia, albo plan mebli . Ten pokój u nas jest dla dziecka.

Jak możecie to poradźcie, oglądam zdjęcia na forum wstecz, ale sporo jest pokasowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka, ja mam grzejnik wlasnie na prawej scianie, na biurko nie ma szans - bedzie problem z wesciem do pokoju. za to biurko (nazwijmy to tak - toaletka) mam po lewej stronie balkonu, miesci sie doskonale. docelowo u mnie, jak bede meblowac to biurko bedzie stało prawdopodobnie na scianie kominowej lub na tej z oknem (teraz tam stoi lozko).

 

edit: grzejnik po prawej stronie balkonu to dobry pomysl, pod skosem na sciance kolankowej mozesz zrobic jakies zabudowy regaly dla dziecka, biurko tak jak wczesniej pisalam.

pomiedzy kominem a scianka drzwiowa mam zabudowe (która nie może sie doczekać na drzwiczki ;) ) odradzam grzejnik pod skosem , wtedy pokoj kompletnie bedzie nieustawny.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Grzejnik pod skosami będzie bardzo brudził powierzchnię nad nim. My jednak w tym pokoju zamiast wyjścia na balkon nad wykuszem robimy okno i tu się da grzejnik.

 

 

Gdyby ktoś szukał wycen okna i dachu to jestem z cenami na bierząco

I tak Okna dla Rodosa 6 G2 ona wg projektu ceny z montażem:

Na profilu Brugman 5 komorowy 2 szyby z fabryki Metalplast Kalisz- 12200

Na profilu Aluplast 5 komorowy 2 szyby - 13500

Na profilu Tytan bez pianki w środku 5 komorowy 3 szyby (tylę że dają szyby 3mm) z fabryki Ms Okna - 16500

Na profilu VEKA Profiline okucia Roto 5 komór 3 szyby po 4mm każda firma KASTER (kiedyś mieli okna Termoplast)- 15300

Na profilu GELAN Fussion Round Plus 6 komór (profil 83mm) 3 szyby okucia WikHaus firma KASTER - 16800

OknoPlast 2 szyby 5 komór i cena prawie 17 000 wiec słabo...

 

Na dzień dzisiejszy wybiorę chyba GELAN

 

Dach:

Dachówka Roben Monza Plus Antracyt wszystkie pierdoły, 6 okien dachowych, 1 wyłaz, rynny PCV cena 25800 (z VAT 23%)

Dachówka Roben Piemont Czarna wszystkie pierdoły, 6 okien dachowych, 1 wyłaz, rynny PCV cena 26000 (z VAT 23%)

Blachodachówka RUUKKI Finnera PureX wszystkie pierdoły, 6 okien dachowych, 1 wyłaz, rynny STALowe cena 27000 (z VAT 23%)

Robocizna za dachówkę 55zł/m2 (12 000)

Robocizna za Finnerę 8 000 zł.

 

Potrzebuję porady- planowałem zrobić w tym roku okna i dach jak widać potrzebuję na to ok 60 000 (masakra)

Teraz wpadł mi pomysł aby:

- wstawić okna,

-a zamiast dachu zrobić w środku instalacje elektryczne i hydrauliczne - te zrobie sam z pomocą fachowca kolegi

- wytynkować wewnątrz

- wylać posadzki

- jak da radę ocieplić z zewnątrz dom styropianem i zaciągnąć tylko klejem

Te operacje w/g moich wyliczeń powinny wynieść ok 70 tysięcy. Dzięki temu będę mógł wejść przez zimę do środka i coś działać.

Dach w roku następnym jak już się złamię i wezmę kredytttt...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Potrzebuję porady- planowałem zrobić w tym roku okna i dach jak widać potrzebuję na to ok 60 000 (masakra)

Teraz wpadł mi pomysł aby:

- wstawić okna,

-a zamiast dachu zrobić w środku instalacje elektryczne i hydrauliczne - te zrobie sam z pomocą fachowca kolegi

- wytynkować wewnątrz

- wylać posadzki

- jak da radę ocieplić z zewnątrz dom styropianem i zaciągnąć tylko klejem

Te operacje w/g moich wyliczeń powinny wynieść ok 70 tysięcy. Dzięki temu będę mógł wejść przez zimę do środka i coś działać.

Dach w roku następnym jak już się złamię i wezmę kredytttt...

 

Mówiąc zrobię dach masz na myśli całą konstrukcję, czy położenie dachówki na deskowaniu/papie? :)

Pamiętaj o tym, że formalności kredytowe w ostatnich czasach to jakieś nieporozumienie. No chyba, że masz na papierze wykazany dochód rzędu 10 tyś na rękę, wtedy jeszcze chcą rozmawiać. Powoli kredyty hipoteczne długoterminowe stają się wirtualną ofertą. Niby jest, ale nikt nie może jej dostać. Człowieka przeciągną po oddziałach, wywala się kasę na rzeczoznawców, ubezpieczenia, formy oszczędzania, a i tak guzik z tego wychodzi. Dlatego proponuję z kredytem, a przynajmniej z ofertą kredytową nie czekać do samego końca.

 

Jak będziesz miał okna to instalację w środku jak najbardziej można robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób powiększających salon o pokój na dole. Jak macie rozplanowane oświetlenie salonu? Wg mnie jeden "żyrandol" w centrum wykuszu nad stołem drugi w miejscu dawnego pokoju na dole ( u mnie nad stolikiem kawowym przy tv), i zastanawiam się co zrobić przy wejściu do salonu. Jak wchodzi się do niego np z zewnątrz to mozna by coś zapalić aby nie włączyć jadalni lub tv, ta część jest ciemna, macie coś zaplanowane, bo trzeci żyrandol to chyba przesada albo nic nie robić, ale czy to wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób powiększających salon o pokój na dole. Jak macie rozplanowane oświetlenie salonu? Wg mnie jeden "żyrandol" w centrum wykuszu nad stołem drugi w miejscu dawnego pokoju na dole ( u mnie nad stolikiem kawowym przy tv), i zastanawiam się co zrobić przy wejściu do salonu. Jak wchodzi się do niego np z zewnątrz to mozna by coś zapalić aby nie włączyć jadalni lub tv, ta część jest ciemna, macie coś zaplanowane, bo trzeci żyrandol to chyba przesada albo nic nie robić, ale czy to wystarczy?

 

hehehe, ja mam 6, jeden (trzy punktowy) na wejsciu do salonu -przy lazience, drugi (3 pkt) rownolegly ze schodami, trzeci (4 pkt) w czesci dawnego pokoju, dwa (3 pkt) w czesci naprzeciwko kominka, prostopadle do drzwi tarasowych i jeden (4 pkt) w wykuszu nad stolem. plus 5 pojedynczych kinkietow, 5 halogenkow w suficie podwieszanym i 5 ledow podswietlajacych zabudowe - zaszalalam co nie? plusem jest to ze oswietlenie jest strefowe i palimy swiatlo tylko tam gdzie w danej chwili siedzimy, co ma odbicie w rach. za prad -nie sa wysokie, minus - kwota jaka przeznaczylismy na lampy, zarowki i wylaczniki. a bylabym zapomniala - mam jeszcze przewidziane swiatelka przy kominku - ale kabelki sa zabudowane, bo nie bylo potrzeby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób powiększających salon o pokój na dole. Jak macie rozplanowane oświetlenie salonu? Wg mnie jeden "żyrandol" w centrum wykuszu nad stołem drugi w miejscu dawnego pokoju na dole ( u mnie nad stolikiem kawowym przy tv), i zastanawiam się co zrobić przy wejściu do salonu. Jak wchodzi się do niego np z zewnątrz to mozna by coś zapalić aby nie włączyć jadalni lub tv, ta część jest ciemna, macie coś zaplanowane, bo trzeci żyrandol to chyba przesada albo nic nie robić, ale czy to wystarczy?

 

Ja mam dosyc gesto rozmieszczone halogeniki na dole. 8 w kuchni, 5 w wykuszu (+ kabelki pod zwis nad stolem), 2 w rogu pod naroznik, 8 w miejscu po pokoju (choc mogloby byc mniej), 5 nad kominkiem, 7 w samym salonie (+kabelki pod zyrandol na srodku), 8 w przedpokoju i wiatrolapie.

Zastanawialem sie gdy je rozplanowywalem czy nie za duzo, ale doszlem do wniosku ze lepiej zrobic wiecej niz mialoby byc niedoswietlone, a po to by nie bylo za duzo "watow" planowalem ze tam gdzie jest za jasno wymienie je na LEDy. Teraz - gdy juz mieszkam - sukcesywnie wszystkie zamieniam na LEDy (z uwagi na to ze LEDy jednak sa drozsze), a 3W LED swieci jak na moj gust jasniej niz halogen 20W tylko mniej kierunkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie centralny żyrandol 5 pkt, plafon w wykuszu 3 pkt, plafon nad stołem w dawnym pokoju 3 pkt, kinkiet na ścianie ze schodami, kinkiet na ścianie obok drzwi tarasowych, podświetlenie przy kominku i na około (jeszcze do realizacji) jeden waż ledowy. Tutaj nie przesadzę mówiąc, że im więcej tym lepiej. Po pierwsze tak jak Tar napisała, masz strefy w których przebywasz, po drugie można pokombinować z klimatem w pokoju po trzecie lepiej się manewruje z meblami - jakby pierwsze koncepcje nie wypaliły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie moja wypowiedż nie była zbyt fortunna :-)

TAk naprawdę chcieliśmy zapytać, czy jest na forum ktoś z okolic trójmiasta kto buduje lub wybudował taki dom.

Byłbym bardzo wdzięczny za mozliwość obejrzenia go "na żywo"

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...