Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ancyk drzwi wejściowe firmy kmt, koszt 2400 zł, drzwi piękne mają refleks wypukły i...

i... przez refleks wypukły goście widzą cię w środku:( nie działają na zasadzie lustra weneckiego, więc mała "wpadka" gdy chcesz zajrzeć kto cie odwiedza, bo przez nie wszystko widać. Więc mały dylemat piękne czy praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wejściowe PCV?- jakoś tak lipnie brzmi i wydaje mi się, że plastik będzie bardziej podatny na odkształcenia.

Znajomy ostatnio robił drzwi zew. z drewna- podobały mu się bardzo drzwi Gerdowskie tyle, że były b. drogie. Poszedł do stolarza i gość mu takie zrobił- wyszło sporo taniej- może nie wyglądają idealnie tak samo ale są ładnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, może niektórym wyda sie śmieszne:)

Chodzi mi o wymiary okien. Czytając forum(powoli mi to idzie,bo dopiero mijam 50 stronę:( widziałam, że wiele osob zmienia wymary okien. Nie mam projektu przed sobą bo wszystko mamy złozone u projektanta adaptujacego. Czy one są jakieś niewymiarowe (tzn.drogi będzie koszt zakupu?) czy na jakiej podstawie zmienialiście wymiary?by były większe?

Wiem, że jeżeli sama będę zmieniała wymiary to musze to podać na poczatku budowy. Czyli najpierw obejść firmy i zobaczyć jakie wymiary mają? Czy wszedzie są standardowe?

 

 

No i jeszcze jedno, domyślam się że pewnie już za pozno na to:( Skladajac projekt do projektanta adaptujacego nie zglosilam ze chcialabm zrezygnowac z tego malego pokoju na dole. Wydawalo mi sie ze salon jest wystarczajaco duzy. teraz jak ogladam wasze zdjecia powiekszonego salonu to jestem zachwycona i mogę mieć tylko pretensje do siebie:0

Czy myślicie że jest jeszcze szansa pozniej z kierownikiem budowy wprowadzic zmiany i zlikwidowac ten pokoj? Czy to tylko projektant mogl zrobic? A ogolnie taka zmiana wiaze sie ze zmiana konstrukcji? czy to nie jest ściana nośna? Pytania może głupie, ale nie mam nawet kogo zapytać o to:)

Będę wdzięczna za każdą wypowiedz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ada1984 - w moim przypadku wyglądało to tak: w trakcie budowy czyli po adaptacji projektu wprowadziłam wiele zmian : zmiana wielkości okien, przesunięcie ścianek działowych, zlikwidowałam balkon później go jednak zrobiłam itd. za każdym razem zgłaszałam to projektance która jest również nadzorcą budowy i nie było problemu. Z likwidacją pokoju na dole też nie było problemu ale ja zostawiłam dwa słupy. Wiecej zachodu było by gdybym chciała z nich zrezygnować ( wiecej podciagów itd) . Musisz dogadać się z kimś kto prowadzi ci budowę i pamiętaj że oni pracują dla ciebie a nie ty dla nich. Być może będziesz musiała zapłacić za nowe zmiany, ale t abyś czyła się idealnie w swoim domu jest tego warte.

A pamiętam jak kiedyś nadzorczyni mi powiedziała: dopóki pierwsza łopata w ziemie nie wbita, zmieniaj co chcesz.

Oczywiście po konsultacji z nią. A co do okien to ja zmieniałam prawie wszystkie, frontowe 150x150 bo takie mi się podobają. Jak będziesz zainteresowana to prześle ci wszystkie wymiary i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada, u mnie zmiany okien wynikaly z checi wiekszej funkcjonalnosci pomieszczeń, prowadzenia instalacji itp.czesc okien zmniejszalam, czesc drzwi balkonowych zmienialam na okna itp.

W trakcie budowy odwidzial nam sie pokoj na dole, zrezygnowalismy z komina przechodzacego przez lazienki (mamy wentylacje mechaniczna). wszystkie zmiany ustalalismy z kierbudem i on naniosl zmiany na projekcie. poniewaz nie byly one istotne nie bylo potrzeby korzystania z uslug architekta, a co za tym idzie placenia wiekszej kasy. nie ingerowalismy w konstrukcje. zmiany okien , pokoju na dole nie musisz zglaszac przy wniosku o PNB, dopiero kiedy robisz odbior domu skaldasz projekt z zaznaczonymi na czerwono zmianami, ktore poczynilas w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli drzwi zewnętrzne to najlepiej drewniane

my mamy firmy WIATRAK cena około 2.800 zł

tylko mamy problem bo mamy te drzwi otwierane do środka do wiatrołapu i chcemy je odwrócić tak aby otwierały się na zewnątrz czy da radę?może ktoś coś wie na ten temat?

Pozdrawiam:cool:

 

Możesz bez problemu przełożyć razem z ościeżnicą - tylko, że będą oczywiście mieć klamkę po przeciwnej stronie. Z "lewych" nie zrobisz "prawych" estetycznie (zostanie dziura po wkładce czy zamku listwowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli drzwi zewnętrzne to najlepiej drewniane

my mamy firmy WIATRAK cena około 2.800 zł

tylko mamy problem bo mamy te drzwi otwierane do środka do wiatrołapu i chcemy je odwrócić tak aby otwierały się na zewnątrz czy da radę?może ktoś coś wie na ten temat?

Pozdrawiam:cool:

 

a nie mozecie od razu zamowic w wersji otwieranej na zewnatrz z okresleniem prawe/lewe? kazda szanujaca sie firma drzwiowa daje taka opcje. my mamy drzwi Gerdy i nie bylo z tym zadnego problemu. Jesli wiarak nie daje takich mozliwosci to moze lepiej poszukac drzwi innej firmy, rownie ladnych a nie nastreczajacych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozecie od razu zamowic w wersji otwieranej na zewnatrz z okresleniem prawe/lewe? kazda szanujaca sie firma drzwiowa daje taka opcje. my mamy drzwi Gerdy i nie bylo z tym zadnego problemu. Jesli wiarak nie daje takich mozliwosci to moze lepiej poszukac drzwi innej firmy, rownie ladnych a nie nastreczajacych problemow.

 

Ja zrozumiałem, że te drzwi są zamontowane. A takie chyba już nie tak łatwo wymienić u producenta.

Ale może niech autor się odezwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem, że te drzwi są zamontowane. A takie chyba już nie tak łatwo wymienić u producenta.

Ale może niech autor się odezwie :)

 

 

aaa rzeczywiscie, nie doczytalam, drzwi chyba kupione. no to teraz juz tylko pozostaje kombinacja z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

W kwestii okien i innych cennych uwag:

1. szerokość okien i drzwi balkonowych na piętrze jest za duża i większość producentów okien to kwestionowała

2. wysokość drzwi wejściowych jest niestandardowa przez co same drzwi będą droższe o ok 30-40%

3. okno w kuchni to po stronie wykuszu- jeśli zamierzasz je robić odsuń je od ściany z salonem- zmieścisz tu lodówkę.

4. jak będziesz lać strop wezwij jakiegoś hydraulika niech powie gdzie będą piony - zrobisz sobie w tych miejsca dziury (ja nie zrobiłem i będę kuć)

5. Kominek - proponuję takie rozwiązanie jak u nas- komin od piętra- na dole sama ściana działowa= sporo miejsca gratis.

6. Jeśli nie podnosisz ścianki kolankowej zwróć uwagę cieślom aby podnieśli belkę (płatew) bo wg projektu jest za nisko i będziesz miała ładną dekorację wenątrz pomieszczeń.

7. Jeśli likwidujesz pokój na dole zlikwiduj też jeden słup- zostaw ten przy schodach. Kolega z forum mWilQ na folderze publicznym ma projekt stropu terriva, który takie rozwiązanie przewiduje.

 

To tyle.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...