Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich! :D

Hej, michell, prześledziłam dzis Twoja "rododendronową scieżkę", ależ to u Ciebie pod górke szło wszystko :o , mimo wszystko gratuluję optymizmu i hartu ducha.Tak trzymaj :wink: Zycze zeby teraz obyło sie bez przykrych niespodzianek a budowa ruszyła pełna parą.Pomyśl sobie,że inni mają gorzej :cry: np. ja,czeka mnie cała papierkowa ścieżka :-? a chciałabym zacząc na wiosnę.

 

remle, firanki to niejako gwarant zakończonych prac, wiesza się je i po prostu się MIESZKA :D czego Ci gorąco życzę :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a mnie czeka dziś przeprawa z murarzem, piszę przeprawa no bo o cenach za robocizne rozmawiaić będziemy, aż sie boję co mi powie :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle na chwilę obecna bedziemy budowac z podwojnym garazem choc dopoki projektu nie mam w rece to jeszcze moze byc i pojedynczy. Balam sie przede wszystkim ze ten garaz jest prawie szerokosci domu ale widze u ciebie ze to nie przeszkadza, a jest wiecej mozliwosci kombinowania na w pokoju nad garazem. :) Bede wdzieczna za wskazowki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, gratulujemy postępów w budowach wymarzonego domku.

Czytając forum wiele pomysłów zaczerpneliśmy z Waszych wypowiedzi i zdjęć. Super sprawa, że można powymieniac się doświadczeniami. My właśnie rozpoczynamy budować swoje gniazdko a jest to R6 aneks 2 (2st garaż)

Jesteśmy na etapie planowania robót fundamentowych i tu chcielibyśmy skorzystac z Waszych doświadczeń. Jaki był przybliżony koszt materiałów i robocizny na fundamenty?

Dodam, że domek bedziemy budowali na raty (tzn. w tym roku fundamenty) a w sobote idziemy na pierwsze negocjacje cenowe. Bedziemy wdzięczni za Wasze podpowiedzi.

Pozdrawiamy Kasia i Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodziło mi się eszcze kilka pytań. Po pierwsze celem wyjaśnienia zawsze marzył mi się kącik kominkowy z kominkiem narożnym. Podoba mi sie rozwiązanie wiolci z rzełużenem ścianki z witrołapu ale...teraz pomyslalam sobie ze skoro mamy przenosic kotlownie na tyl garazu a tym samym stawiac 3 komin to moze jednak zlikwidowac gabinet i kominek zrobic wlasnie tam. Czy myślicie ze to realny pomysl? Czy to wymaga za duz zmian w projekcie i wogle, ja jestem zielona z budownictwa a wy to juz znawcy to moze powiedzcie czy to widzicie. W rodo 2 kominek jest na scianie salon/gabinet i to juz byloby lepiej ale tu tak przy wejsciu...tez jest dobrze ale tak byloby lepiej :) A gabinet wygospodarowalabym nad garazem.

I jeszcze taka drobnostka, w rzutach wyglada ze scianka lazenka/kotlownia jest zlamana a na waszyh zdjecia jest plaska, czy wyrownywaliscie ja czy ja cos zle widze?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.

:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

 

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.

:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

 

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?

Mówisz o robociźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kto budował RODO6 z podwójnym garazem jest w stanie odpowiedziec na pytanie ile zużył cegły porotherm (obojetnie jakiej grubosci bo sobie przeliczę). W zestawieniu materiałów ze strony Archon-u wynika ze do wersji z podwójnym garazem trzeba mniej cegły niz do wersji z pojedynczym garażem wiec cos mi sie nie podoba to zestawienie.

:o A za cegłę płacę w poniedziałek i nie chciałby sie bardzo "przestrzelić".

 

I jeszcze jedno - 40 tys za stan surowy (fundamenty + sciany + dach) w Krakowie to chyba dobra cena?

Mówisz o robociźnie?

 

Tak te 4 dychy to za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schloser

Budujemy z pojedynczym garażem ale podpowiem (i nie pomylę się :) ):

- policz dla 180 m2 ściany czyli ok 1860 szt poro 25 (25cmx40cm) czyli 31 palet.

- a jeśli chodzi o cegłę zwykłą to będzie Ci potrzebne do 3 tyś szt.

- kominy z klinkieru? około 500 szt (klinkier od poziomu dachu oczywiście).

- ścianki działowe ( budując zgodnie z projektem) około 90 m2. (np. 620 szt bet. komórkowego - 8 palet)

- dach? to jakieś 200 m2 trzeba liczyć dla pojedynczego + tą 2 część garażu (tak pewnie 240 m2 wyjdzie).

Wyliczenia są przy założeniu, że nie marnuje/psuje się materiału na lewo i prawo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar budować R 6 prosze mi podać jaki wyniósł was koszt budowy surowego stanu lub gotowego domku jak ktoś skończył. Z góry dziękuję.

grand1978

Stan surowy otwarty - 78 tyś zł (od papierów po przykryty domek). Jednak przy założeniu, że jesteś zarazem inwestorem i wykonawcą :).

 

schloser można wiedzieć dlaczego akurat porotherm 30?

bo nie mogę znaleźć jakichś racjonalnych argumentów (chyba, że wystarczy wtedy styropian 10 - ale czy koszty się wyrównają?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...