Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 80mariusz80

@oskarek: u mnie rurki na wodę i rury kanalizacyjne przed tynkami, a po tynkach były robione bruzdy w ścianach na kaloryfery. Właśnie wczoraj te bruzdy instalatorzy zatynkowali. Tynki c/w, częściowo (nie wszystkie pomieszczenia) przejedziemy jeszcze gładzią.

Ja się pytałem instalatorów przed robotami, czy będą robić przed czy po tynkach, bo są dwie szkoły. Oni mieli akurat taki sposób. Uzgodniłem wcześniej, że jak po tynach, to dziury za sobą zaklejają :) Po roku musiałem im przypomnieć te słowa, ale zrobili to bez ociągania. Zostawiłem sobie wcześniej od tynkarzy parę worków mieszanki. Jak będziesz robił po, zostaw sobie paręnaście worków 25kilowych, bo trochę tam idzie tego na łatanie dziur wokół rur kanalizacyjnych (chyba że będziesz miał na tynku). U mnie na te bruzdy na grzejnikach poszło chyba 4-5 worków. Zdziwiłem się, bo na oko nie było dużo do zaklejania. Instalator powiedział, że na workach pisze jednak, że w przypadku użycia nie-maszynowego, wydajność jest mniejsza. Nie chciało mi się tego już sprawdzać :)

Powodzenia.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka:)

A ja pytanie nieco z innej beczki:

Jak macie zrobiony taras tzn. kostka, płytki, a może coś innego? Bardzo proszę o porady,opinie i fotki jeśli ktoś takowe posiada.

Przyszła wiosna więc czas na taras,odwodnienie,chodnik i porządki w ogrodzie:)

pozdrawiam Aneta:)

 

PS. oskarek u nas cała hydraulika i elektryka była robiona przed tynkami.

Edytowane przez JANET 13
:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

A ja pytanie nieco z innej beczki:

Jak macie zrobiony taras tzn. kostka, płytki, a może coś innego? Bardzo proszę o porady,opinie i fotki jeśli ktoś takowe posiada.

Przyszła wiosna więc czas na taras,odwodnienie,chodnik i porządki w ogrodzie:)

pozdrawiam Aneta:)

 

Taras zmienialiśmy względem projektu. Zdecydowanie bardziej odpowiadała nam wersja prostokątna na długość domu. Szerokość tarasu ustaliłem na ok 3,5 m. Całość była murowana z bloczka betonowego. Boki chcę zrobić z mozaiki żywicznej tak samo jak dół elewacji, a górę mam już wyłożoną płytkami. W przyszłości planuję drobną zabudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras zmienialiśmy względem projektu. Zdecydowanie bardziej odpowiadała nam wersja prostokątna na długość domu. Szerokość tarasu ustaliłem na ok 3,5 m. Całość była murowana z bloczka betonowego. Boki chcę zrobić z mozaiki żywicznej tak samo jak dół elewacji, a górę mam już wyłożoną płytkami. W przyszłości planuję drobną zabudowę.

 

:) bardzo dziękuję za błyskawiczną i pomocną odpowiedź,pozdrawiam :)

a mogłabym prosić fotkę tarasu?

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam schody bukowe bielone, balustrada bukowa bielona +stal nierdzewna , taras jak w projekcie betonowy na to gres. schody i taras widac w albumie okruszkowym wiec nie wklejam :) i chyba taras sie przewija w watku ogrodowym

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź:) schody rewelacyjne a Okruszek pięknie się na nich prezentuje i taras też ok ,pozdrawiam:)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

U nas też taras zmieniony i dany po długości domu i szeroki na 4m

 

IMG062.jpg

 

Jak widać jest na nim pierdzielnik na razie bo zostało sporo betonu ze stropu to chłopaki wylali częściowo. W kwestii wykończenia to bardzo nam się podoba drewno- tyle że dobre drewno np. Teak kosztuje duuużo kasy. Ostatnio będąc u znajomych odpatrzyliśmy imitację desek drewnianych zrobioną z kostki brukowej- rewelacja. Tyle że oni z tego mieli zrobiony parapet- ciekawe jak to wygląda na tarasie.

Dokładnie tak to wygląda:

 

http://www.pref-bet.pl/obrazki/deska/deska-duza-profil.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też taras zmieniony i dany po długości domu i szeroki na 4m

 

IMG062.jpg

 

Jak widać jest na nim pierdzielnik na razie bo zostało sporo betonu ze stropu to chłopaki wylali częściowo. W kwestii wykończenia to bardzo nam się podoba drewno- tyle że dobre drewno np. Teak kosztuje duuużo kasy. Ostatnio będąc u znajomych odpatrzyliśmy imitację desek drewnianych zrobioną z kostki brukowej- rewelacja. Tyle że oni z tego mieli zrobiony parapet- ciekawe jak to wygląda na tarasie.

Dokładnie tak to wygląda:

 

http://www.pref-bet.pl/obrazki/deska/deska-duza-profil.jpg

 

Wygląda świetnie, chciałbym to zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Minusem tego jest to, że te owe deski są dosyć krótkie (ok 1m).

Drugi minus tego to to, że w nasłonecznionych miejscach taras może się sporo nagrzewać.

Od razu powiem, że to coś też nie jest tanie :) ale nie trzeba tego konserwować etc.

Sprawdziłem: deska o dł. 90cm x 22,5cm kosztuje 34 zł :) czyli 1 m2 ok 120 zł

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem tego jest to, że te owe deski są dosyć krótkie (ok 1m).

Drugi minus tego to to, że w nasłonecznionych miejscach taras może się sporo nagrzewać.

Od razu powiem, że to coś też nie jest tanie :) ale nie trzeba tego konserwować etc.

Sprawdziłem: deska o dł. 90cm x 22,5cm kosztuje 34 zł :) czyli 1 m2 ok 120 zł

 

ladne to jest. tyle, ze dla mnie minusem jest cena i to, ze nie sa one gladkie jak deska/kostka/kafle tylko lekko falowane (takie cos widzialam), gdy postawic na tym stol, krzesla to beda sie kiwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też taras zmieniony i dany po długości domu i szeroki na 4m

 

IMG062.jpg

 

Jak widać jest na nim pierdzielnik na razie bo zostało sporo betonu ze stropu to chłopaki wylali częściowo. W kwestii wykończenia to bardzo nam się podoba drewno- tyle że dobre drewno np. Teak kosztuje duuużo kasy. Ostatnio będąc u znajomych odpatrzyliśmy imitację desek drewnianych zrobioną z kostki brukowej- rewelacja. Tyle że oni z tego mieli zrobiony parapet- ciekawe jak to wygląda na tarasie.

Dokładnie tak to wygląda:

 

http://www.pref-bet.pl/obrazki/deska/deska-duza-profil.jpg

 

lokmen fajna inspiracja tarasowa !! :)

chociaż ja bardziej bym się skłaniała do ułożenia na tarasie kostki i tak się nad tym zastanawiam i mętlik powstaje w głowie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... i kolejne nurtujące mnie pytanie:( czy w wiatrołapie zmieści się jakaś szafa ?? czy może tylko zwykły wieszak i szafka na buty??? jestem otwarta na różne propozycje :) bardzo proszę o fotki jak to możliwe ( fotki dają dużo do myślenia i bardzo dużo pomagają!!!!) pozdrawiam:)

 

Ja co prawda mam powiększony wiatrołap i szafę wnękową na powierzchni kuchni, ale zrobiłem również szafkę obok drzwi wejściowych, która składa się z wysokiego słupka, podwójnej szafki na buty nad którą są wieszaki na odzież. W tym miejscu spokojnie można zrobić nawet całkiem pojemną zamkniętą szafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...