Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Mam pytanie do wszystkich, którzy już mieszkają. Robiliście kratkę ściekową w kotłowni i garażu tak jak jest w projekcie??

Jeżeli tak, to czy po dłuższej nieobecności w domu wydobywa się "zapach" z tych kratek?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

tak (na jedno i drugie pytanie) raz w tygodniu lub co 1,5 tygodnia uzupelniamy syfon woda i srodkiem biologicznym do szamb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do wszystkich, którzy już mieszkają. Robiliście kratkę ściekową w kotłowni i garażu tak jak jest w projekcie??

Jeżeli tak, to czy po dłuższej nieobecności w domu wydobywa się "zapach" z tych kratek?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

Tylko w garażu, teraz zrobiłbym w kotłowni, bo tam częściej wylewali mi wodę. Z garażu jeszcze nie korzystam, na kratce stoi sterta drewna na ogrodzenie. Mam tam podłogówkę, wali niemiłosiernie (nie ma wody w syfonie). Przede wszystkim jak się zdecydujesz, to sprawdź dobrze uszczelnienie syfonu w takim odpływie, a po drugie pamiętaj, że trzeba raz na jakiś czas dolewać do niego wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kotlowni obowiazkowo byc musiala: zbiornik na wode 300 l., rozdzielacze c.o., pralka, dodatkowy zlew - caly wezel wody i c.o. juz raz nam wywalil zawor bezpieczenstwa na siecowce jak remontowali droge i nagle wlaczali/wylaczali wode. poza tym jak wczesniej pisalam na biezaco uzupelniamy syfony i wtedy nie smierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR czyli rozumiem, że więcej kłopotu niż korzyści z tymi kratkami, o ile w ogóle są jakieś korzyści?

 

Raczej więcej korzyści, bo przy sytuacji jaką opisała Tar, woda miała odejście, a tak to szukałaby miejsca gdzie wypłynąć, albo gorzej stałaby w zamkniętym pomieszczeniu i wsiąkała np w ściany. To że śmierdzi to nic dziwnego. Miska wc też jest swojego rodzaju syfonem. Wypuść z niej wodę, to poczujesz problem. Z odpływami jest podobnie. One są podłączone do kanalizacji. Jeśli nie będzie wody, to smród bez problemów przedostanie się do pomieszczeń. Woda w tym przypadku jest izolatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ

W kotłowni jest niższy poziom niż w części mieszkalnej, zawsze można zrobić lekki spad i woda spłynie do garażu.

Myślisz, że w razie awarii to nie wystarczy?

 

ja mam kotlownie na tym samym poziomie co reszta domu (nie przenosilam za garaz) podloga jest ze spadkiem do kratki. jesli zalaloby mi garaz to myslisz, ze sa to mniejsze szkody? w zyciu, zamieszkasz to zobaczysz co sie trzyma w garazu, wykorzystuje sie kazdy cm2 powierzchni, ja np. w garazu mam szafy na moje buty (a troche ich mam :D ) bo tam mi najwygodniej a wiatrolapie nie mam miejsca na takie ilosci obuwia. plus jeszcze mase innych rzeczy, regalow, narzedzi itp.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz prog pomiedzy wiatrołapem a kotłownia?, ja mam spadki tylko do kratki w podlodze a z kotlowni 2 schodki do garazu., nie wyobrazam sobie kotłowni nizej o 19 cm.

 

W projekcie nie sprawdzałem, ale w rzeczywistości mam wiatrołap i kotłownię w jednej płaszczyźnie, a później dwa schodki do garażu. Też sobie nie wyobrażam tam progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...