Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

schloser można wiedzieć dlaczego akurat porotherm 30?

bo nie mogę znaleźć jakichś racjonalnych argumentów (chyba, że wystarczy wtedy styropian 10 - ale czy koszty się wyrównają?).

 

Porotherm 30 bo:

1) nie mam żadnego doświadczenia w budowie :-)

2) budowlaniec stwierdził że przy rezygnacji z jednego słupa w salonie (nie bedę tam miał gabinetu i zostaje tylko ten słup przy schodach) lepsza bedzie większa powierzchnia podparcia dla płyty

3) kolega w trakcie budowy (buduje z porothermu 38 i ociepla styropianem) stwierdził że bez wachania wziąłby 30 zamaist 25

4) koszt cegły jest większy w moim przypadku (dosyć dobra cena na 30-tke) o ok 1500 pln (więc nie zabójstwo) wiadomo ze dojdzie jeszcze koszt zaprawy

5) powierzchnia domu sie nie zmniejszy bo cegłe budowlaniec wysunie 5 cm poza obrys fundamentu ( mam nadzieje że tak mozna)

 

Biorąc pod uwage to wszystko a zwłaszcza punkt 1 :-) bedzie 30-tka (juz zamówiona wiec na wycofanie zapóźno).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REMLE !

 

koniecznie wracaj do zdrowia, bo my tu wszyscy nóżkami przerabiamy z niecierpliwości,żeby zobaczyć efekt końcowy w Twoim rodo :D

Zdrówka życzę, no i czekamy na fotki, coś tak czuję, że pięknie będzie :wink:

 

U mnie narazie pod górkę, kto to wymyślił, że urzędy są dla ludzi :roll: jest zupełnie na odwrót :evil:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..no i teraz przez kolibry mamy niezły orzech do zgryzienia :-?

Do tej pory staliśmy okoniem za dachówką cementową a po tym jak wkleił on nam tu fotki swojej blachy zakochaliśmy sie w jego dachu..powiedzcie nam ile kosztuje położenie ceramiki, czy cementowych dachówek na nasze rodo a ile za blachę? no i jak ktos sie bardziej zna ; czy jest jakas duża różnica odnośnie "użytkowania" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka

Nie zastanawiaj się. Wybierz dachówkę :)

Zostaw sobie tylko taki wybór : cementowa czy ceramiczna.

Ja za swoją cementową- Braas podwójne S z powłoką cisar (czy jakoś tak)- dałem prawie 12 000.

Co do ceramiki to te najtańsze to koszt w granicach 13 -16 000 (takie miałem wyceny - marsylka + dopłata za kolor).

Nad blachą się nie zastanawiałem ale powinna być tańsza - 10 000 (na oko mi sprzedawca wycenił). Z tym że blacha to trochę oszczędności na więźbie bo nie musi być taka mocna. Co do wytrzymałości to około 30 lat materiał dobrej jakości może wytrzyma (tylko, że taka blacha jest pewnie droższa).

Z blachą też trzeba uważać bo te reklamowane (20, 30 zł m2) to szajs.

No i bębni w dach podczas mocniejszego deszczu :) - wiem bo teraz tak mieszkam.

Reasumując podejrzewam, że zaoszczedzisz 5-7 tys jeśli kupisz blachę, z tym, że stracisz większe pieniadze za kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt lat wymieniając dach. Natomiast przy dachówce to juz chyba spokój do końca życia :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka

Nie zastanawiaj się. Wybierz dachówkę :)

Zostaw sobie tylko taki wybór : cementowa czy ceramiczna.

Ja za swoją cementową- Braas podwójne S z powłoką cisar (czy jakoś tak)- dałem prawie 12 000.

Co do ceramiki to te najtańsze to koszt w granicach 13 -16 000 (takie miałem wyceny - marsylka + dopłata za kolor).

Nad blachą się nie zastanawiałem ale powinna być tańsza - 10 000 (na oko mi sprzedawca wycenił). Z tym że blacha to trochę oszczędności na więźbie bo nie musi być taka mocna. Co do wytrzymałości to około 30 lat materiał dobrej jakości może wytrzyma (tylko, że taka blacha jest pewnie droższa).

Z blachą też trzeba uważać bo te reklamowane (20, 30 zł m2) to szajs.

No i bębni w dach podczas mocniejszego deszczu :) - wiem bo teraz tak mieszkam.

Reasumując podejrzewam, że zaoszczedzisz 5-7 tys jeśli kupisz blachę, z tym, że stracisz większe pieniadze za kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt lat wymieniając dach. Natomiast przy dachówce to juz chyba spokój do końca życia :).

Pozdrawiam.

Nasza blacha kosztowała nas ok 21000 Gwarancja 10 lat i mowa tu razem z wykończeniówką z rynnami kanion(KOSZT RYNIEN 2000ZŁ)., bez 4 okien i wyłazu :trzeba dodać blacha gładka 45 arkuszy 86zł arkusz zakładając podwójne podbicie, blacha na podbitke(ta trapezowa od spodu72m/kw- 27zł metr),folia,gąsiory 13 sztuk 50zł sztuka,uszcelki,wkręty farmerskie12 paczek,śniegołapy 140sztuk 500zł i inne dodatki,sama blacha to nie jest jeszcze droga bo prawie 30złm/kw za ruukki plus połysk brąz. A więc widzicie ile jeszcze dodatków. Sytuacja z dodatkami jest też w ceramicznej i cementowej tylko, że o wiele drożej, wykończenie jest bardzo drogie.Mamy już położoną blachodachówke i niejeden deszcz spadł i nie jest tak głośno, mając na uwadze że dojdzie ocieplenie.Kochani a podaliście koszt położenia takiej dachówki cementowej ?Z tego co wiem za wykończenie ceramicznej bądź cementowej płaci się inaczej.My zapłaciliśmy za robociznę 6000 tys za dach(25zł metr- wykończenie nie liczone inaczej),z położeniem folii i łat mamy jeszcze kawałek dobudówki.Wiadomo więźba to osobny temat.A więc kochani rzeczywistość jest całkiem inna od tej co podają producenci i przedstawiciele, my nie żalowaliśmy na materiał bo dach z blachodachówki może dobrze wyglądać i spelniać swoje przeznaczenie.

PS. A CZYSZCZENIE DACHÓWKI CEMENTOWEJ-ŁADNIE WYGLĄDA PRZEZ 2-3 SEZONY ALE PÓŻNIE SZCZOTA,WODA I HEJA NA GÓRE,CHYBA ŻE KTOŚ POWIE TAK MOŻE BYĆ.Pozdrawiamy wszystkich RODO

KOLIBRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wLaśnie wybieramy z mężem projekt domu i odkąd znaleźliśmy rodo 6 wszystkie inne są niedoskonałe. J mam jednak trochę wątpliwości co do parteru, a dokładnie jadalni. Nie wiem jak sprawdza się umieszczenie jej w części salonu, chyba wolałabym jadalnie w części kuchenej. Bardzo proszę o zdjęcia z realizacji jeśli to możliwe. Mam też pytanie czy ktoś wybudawał już rodo6 w okolicach Warszawy, lub Mińska Maz. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...