Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

mWilQ ma rację z tym obklejaniem płytkami.

Ze swojej strony jeszcze dodam, że na tym etapie nie oszczędzaj na materiale.

U nas kominy są z pełnej cegły - i to z tej dobrej (drogiej bo po 1,12 zł/szt - była też po 0,60zł/szt, która rozpadała się w ręku) ponad dach idzie cegła klinkierowa (w sumie na 3 kominy poszło ok 1000 szt klinkieru i coś ok 2000 szt zwykłej cegły)

Komin do kominka zaczyna się od pierwszego piętra- u mnie w dzinniku masz pokazane jak to jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

 

Pełna cegła jest droga ale nas bardzo odwodzili od obklejania komina płytkami. - Komin na górze jest mocno narażony na warunki atmosferyczne, nie warto tu oszczędzać.

Zrobiliśmy z pełnej cegły i jesteśmy bardzo zadowoleni choć tanio nie była.

Poza tym komin robiliśmy systemowy schiedel - jakość dobra, tanio niestety nie było. Za to teraz przy wycenie montażu pieca gość powiedział że jest tanij przy systemowym kominie.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Nam dziś ciśnienie mocno podnieśli tynkarze - ciągle opóźniali swoje przybycie....w końcu przyszłi i przepraszali....byliśmy o krok od wywalenia ich z budowy i szukania kogoś innego. Zobaczymy,hmmm jacy teraz będą słowni...

 

 

Dokszatałcamy się też w kwestii bramy garażowej i bramy wjazdowej na działkę...strasznie drogo nam to wyceniają i zastanawiamy się co wybrać.

 

 

I ostatni temat - może coś doradzicie, a mianowicie:

Szukamy dobrej oczyszczlni i chcemy montować w najbliższym czasie.

 

Jak na razie na działce był Pan z tej firmy:

http://www.ekodren.pl/?gclid=CJGense9vq8CFcNF3wodIyBBwA

 

Rozwiązania mają bardzo fajne, to szwedzkie oczyszczalnie, niestety są drodzy - cena z VAT 8 tyś plus z montażem, żwirkiem, koparką, etc wychodzi pewne 10 tyś a nawet 10 i pół za całość, no sam VAT pewnie odzyskamy.

Gość prezentował wszystkie jakościowe walory....tylko ta cena nas trapi.

Facet z tej firmy przekonuje nas że kupowanie oczyszczalni w catoramie z 3, 5 tyś to wyrzucone pieniądze.

Co o tym myślicie?

Czy szukać tańszej oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka jeśli Ci mogę pomóc to polecam oczyszczalnię firmy EKOPOL http://oczyszczalnia.net/ u mnie działa już 2 lata i jak na razie sobie chwalę.

 

Dzięki aLien, sprawdzę sobei jaka to oczyszczalnia.

 

Dalej rozkminiamy ten temat. Znalazłam jeszcze kilka ofert tańszych oczyszczalni ale tam goście nawet nie pytają jaką mamy glebę, nic zupełnie, za 6 - 7 tyś chcą zrobić całość.

Przy tej ekodren gość był na działce, sprawdzał ziemię, wyniki odwiertów, etc, zalecił wielkość i ilość żwirku który miałby iść (całkiem sporo i określona granulacja), nie wiem, jak na razie opócz ceny to nam się ta firma podoba. No i oczywiście chcielibyśmy żeby to działało bezproblemowo a glebę mamy mocno gliniastą więć sprawa o tyle istotna.

No nic, będziemy myśleć dalej:)

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze o tej oczyszczalni.

 

aLien - fajnie też ta Twoja wygląda, wydaje mi się że jakoś bardzo podobna do tej szwedzkiej ekodren, którą wcześniej sprawdzałam.

Cena tez prawie taka sama (Twoja 6650 a moja 6900) plus oczywiście żwir i koparka to wychodzi taka cena koło 10 tyś.

Jedna różnica jest - do Twojej jest większa powierzchnia potrzebna i wydaje mi się że by się u nas nie zmieściła.

Ale ogólnie wygląda fajnie.

Dziękuję i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.

Pozdrawiam

 

wylewki poczatek kwietnia, ocieplenie poddasza koniec maja, zabudowa sufitow czerwiec, elewacje lipiec

 

 

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

 

 

tak dostalismy, atest szczelnosci i dane techniczne - jest potrzebny do odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o tej wycenie??

Etap przed tynkami.

vc garaż-120ZŁ

umywalka garaż-120zł

pralka-120zł

zlew w pralni-120zł

grzejnik garaż 2 szt-220zł

grzejnik pralnia -110 zł

kratka w garażu fi 110-20 zł

woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł

umywalka-120zł

kabina-120zł

vc geberit-200zł

grzejnik łazienka dół-110zł

zmywarka-120zł

zlewozmyak kuchnia-120zł

wanna-120zł

vc geberit-200zł

umywalka-120zł

grzejnik łazienka góra-110zł

pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł

ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL

podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł

podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

 

suma 3300zł + podłogówka

Edytowane przez kojak139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuccie do ulubionych "folder publiczny" mWilQ-a tam sa wszystkie dane, haslo chyba to mwrodo lub mwirodo, albo przeszukiwanie watku tez szybko mozna znalezc :)

 

tu folder publiczny:

http://www.4shared.com/dir/qkLufkTG/archon.html

 

no moze nie wszystkie dane ale duzo :D

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o tej wycenie??

Etap przed tynkami.

vc garaż-120ZŁ

umywalka garaż-120zł

pralka-120zł

zlew w pralni-120zł

grzejnik garaż 2 szt-220zł

grzejnik pralnia -110 zł

kratka w garażu fi 110-20 zł

woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł

umywalka-120zł

kabina-120zł

vc geberit-200zł

grzejnik łazienka dół-110zł

zmywarka-120zł

zlewozmyak kuchnia-120zł

wanna-120zł

vc geberit-200zł

umywalka-120zł

grzejnik łazienka góra-110zł

pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł

ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL

podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł

podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

 

suma 3300zł + podłogówka

 

To jest cena za samą robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wrażenie że forum ostatnio zamarło. Chyba wszyscy ruszyli się do wiosennych prac w swoich domach. Ja też i w związku z tym mam do Was pytanie. Jak szybko po zakończeniu wylewek robiliście ocieplenie i zabudowę poddasza??? Wiem że im więcej czasu na schnięcie tym lepiej ale trochę mnie czas goni. Napiszcie więc jakie jest to minimum.

Pozdrawiam

 

Według mnie nie tyle istotny jest czas schnięcia, co warunki temu sprzyjające. Bo tydzień czasu przy +25 i przy +5 stopniach będzie miał inny wpływ na posadzki.

 

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jeżeli chodzi o odprowadzenie ścieków u mnie możliwe jest tylko szambo i w związku z tym mam pytanie do wszystkich którzy montowali szambo czy dostaliście do niego atest?? Jeżeli tak to czego on dotyczy, czy jest to atest szczelności czy atest higieniczny czy jeszcze jakiś inny i czy takowy atest jest potrzebny do odbioru budynku?

 

Na pewno możliwości kończą się na szambie? Nie można tam zrobić oczyszczalni? Zrób wywiad środowiskowy, przejdź się po sąsiadach, zadzwoń do urzędu. Może oczyszczalnia będzie lepszym rozwiązaniem.

 

hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

 

Zależy jaki materiał. Kable mają sporą rozpiętość cenową. Zawsze podczas wycen życz sobie od wykonawców wyceny za robociznę i zestawienie materiału. Bo ja np nie zaryzykowałbym kupna kuchni ze sprzętem za 20 tyś. Bo jakiego producenta, jakie modele itd... Cena za punkt waha się w zależności od regionu od 30 do 60zł (ta druga to już bardziej rozwinięte instalacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\??

 

 

Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Nutka podawała parę postów wcześniej, że wyszło 625m^2. Ja liczyłam z projektu, tylko dla Rodo z pojedynczym garażem (bez piwnic) - parter i poddasze i wyszło koło 630m^2

 

Właśnie ja też liczyłem z projektu dla pojedynczego rodo i mi wyszło podobnie, a niektórym wychodziło mniej na podwójnym ;)

Dla potwierdzenia, bo mi to spać nie dawało latałem z miarką po każdym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ

Niestety u nas jest ochrona wód gruntowych i gmina nie wyraża zgody na przydomową oczyszczalnię, a poza tym w planach jest kanalizacja. A w sprawach atestu nie masz żadnych info?

Ppozdrawiam

 

Tylko tyle, że podczas odbioru przez inspektorat zostałem poproszony o wszystkie dokumenty związane z oczyszczalnią. U mnie na szczęście projektant adaptujący wcisnął dokumentację do projektu i to wystarczyło. Co do samej oczyszczalni, kiedyś miałem gazetkę, w której były przedstawione różne rozwiązania, m.in. takie do gruntów z wysokimi wodami. Robili tam nasyp ziemi, były jakieś studzienki i wszystko zostało obsadzone specjalnymi roślinkami. Wyglądało dobrze i przede wszystkim spełniało funkcję odbioru szamba.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
12 000 zł za elektrykę z materiałem- jeśli w tej wycenie jest już tablica wraz z osprzętem to powiedzmy, że cena jest ok. Jeśli nie to jest to bardzo droga oferta bo wychodzi ok 75zł/punkt. U mnie chłopaki biorą 55-60 zł za punkt z materiałem. Bywają też ofert po 40zł/punkt z materiałem :) ale cwaniaki liczą że żarówka i wyłącznik to 2 punkty, a schodowy to już 3 i tak za typowy punkt to i 120 zeta wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.mam pytanko wiem że już ten temat był na forum ale nie mam za barzdo czasu żeby iść do tyłu,ile metrów do tynkowania ma rodo z podwójnym garażem\?? i mam elektryka zgodzonego za 12tyś z materiałęm cały dom to dobra cena?? ponad 150punktów... pozdrawiam kristos...

 

Cześć,

 

U nas wyszło 570 z podwójnym garażem ale nie odliczaliśmy jeszcze okien balkonowych, itd bo jeszcze nie skończona robota, jakieś 550 myślę wyjdzie całość (ale uwaga - my nie tynkujemy sufitu garażu i tej ściany garażu która styka się z domem - tam będziemy ocieplać styropianem więc nie ma sensu tynkować.)

Acha no i my mamy rodka z podwójnym garażem ale BEZ PIWNICY.

Cały dom mierzyliśmy z centymetrem w ręce więc chyba jest dokładnie:)

 

Cena za elektryjką nie jest zła ale jakaś dobra też nie - my robiliśmy miesiąc temu, cały materiał zamawialiśmy w sklepie internetowym, skrzynki mamy dwie (na górze i na dole), robocizna 33 zł za punkt, też mamy ponad 150 punktów, całość elektrucy zrobili sprawnie w niecałe 2 tygodnie. Cena za wszystko (robota+ materiał) 10 tyś

 

A co do tego że forum zamarło - to chyba przyszła ładna pogoda i wszyscy przystąpili do pracy na budowach:))

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...