Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

 

U nas wyszło 570 z podwójnym garażem ale nie odliczaliśmy jeszcze okien balkonowych, itd bo jeszcze nie skończona robota, jakieś 550 myślę wyjdzie całość (ale uwaga - my nie tynkujemy sufitu garażu i tej ściany garażu która styka się z domem - tam będziemy ocieplać styropianem więc nie ma sensu tynkować.)

Acha no i my mamy rodka z podwójnym garażem ale BEZ PIWNICY.

Cały dom mierzyliśmy z centymetrem w ręce więc chyba jest dokładnie:)

 

Cena za elektryjką nie jest zła ale jakaś dobra też nie - my robiliśmy miesiąc temu, cały materiał zamawialiśmy w sklepie internetowym, skrzynki mamy dwie (na górze i na dole), robocizna 33 zł za punkt, też mamy ponad 150 punktów, całość elektrucy zrobili sprawnie w niecałe 2 tygodnie. Cena za wszystko (robota+ materiał) 10 tyś

 

A co do tego że forum zamarło - to chyba przyszła ładna pogoda i wszyscy przystąpili do pracy na budowach:))

 

Pozdrowienia!

 

łooo... to u mnie ponad dwa razy tyle punktów, firma weszła pierwszego dnia osadzić puszki, zrobić otwory, drugiego kable (dużo więcej niż w tradycyjnej elektryce) i trzeciego dnia przyjechałem na rozliczenie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo... to u mnie ponad dwa razy tyle punktów, firma weszła pierwszego dnia osadzić puszki, zrobić otwory, drugiego kable (dużo więcej niż w tradycyjnej elektryce) i trzeciego dnia przyjechałem na rozliczenie :p

 

Heh:) No możliwe, wierzę że tak było. Tempo dobre:) Tylko pewnie trochę wiecej osób u Ciebie pracowało - u nas 2ch elektryków przez jakieś 7 - 8 dni roboczych, ale ładnie zrobili, tynkarze teraz pracują i są zadowoleni.

Rany, chciałabym już zamknąć tą mokrą robote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renia,

 

Twoje zdjęcie malutkie ale drzwi chyba macie zbite z desek? U nas tak identycznie - też się proszą o wymianę:)

Będziemy to pewnie po tynkach robić, temat mamy jeszcze nie rozpoznany. Tylko teraz na targach budowlanych w sobotę jakieś oglądaliśmy ale jeszcze bez decyzji, nei podobały mi się za bardzo.

Nie wiem nawet czy drzwi po wylewkach się nie robi? Nie wiem...? Musze się wywiedzieć:)

 

Widzę za to że macie bramę garażową - zdradzisz jaka firma? Własnie jesteśmy na etapie wybierania - rozważamy Wiśniewski i Migas door - Wiśniewski dał lepszą cenę, brama bardzo podobna, ocieplana 4 cm, segmentowa - chyba taka jak Wasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi montowalismy przed sama elewacja a i tak mamy zniszczone ,szkoda wczesniej.

 

O, TAR - chyba skorzystam z Twojej rady.... w sumie to nasze drzwi z desek na kłódkę działają dobrze więc niech sobie na razie zostaną. W środku i tak mamy alarm więc nie robi nam różnicy że nie ma jeszcze tych finalnych.

 

Ale Renia jak wybierzesz orzeczowe drzwi to daj znać jakie:)

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak drzwi mamy zbite z desek(zdjęcie z poprzedniej strony powiększone;) ) W planach mieliśmy zostawić takie do zakończenia prac, ale wszyscy mówią,że okna fajne ale drzwi do wymiany:) No i przez weekend szukaliśmy i nawet wpadły nam w oko jedne,o takie:http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/fav38-inox ale cena:jawdrop: 3800zł. No i teraz problem,bo to nie mało kasy a nie uśmiecha się nam ich zmieniać zanim się nimi nie nacieszymy. Trzeba to jeszcze przemyśleć. A co do bramy to kupiliśmy ją jakiś czas temu od znajomego za 1800zł z napędem i 2 pilotami. Brama z firmy HORMANN. Niestety troszkę różni się kolorem, ale trzeba lubić co się ma;)

I jeszcze jedno: Ja jestem w tym domku zakochana. Wszystko mi się w nim podoba i nie zamieniłabym GO na żaden inny, ale to pewnie też dlatego że widzę go 2 razy do roku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz proszę o ustosunkowanie się do wyceny hydrauliki c.o. woda, kanalizacja???

vc garaż-120ZŁ

umywalka garaż-120zł

pralka-120zł

zlew w pralni-120zł

grzejnik garaż 2 szt-220zł

grzejnik pralnia -110 zł

kratka w garażu fi 110-20 zł

woda na pole zawory z systemem niezamarzającym 2szt-160zł

umywalka-120zł

kabina-120zł

vc geberit-200zł

grzejnik łazienka dół-110zł

zmywarka-120zł

zlewozmyak kuchnia-120zł

wanna-120zł

vc geberit-200zł

umywalka-120zł

grzejnik łazienka góra-110zł

pozostałe grzejniki w pokojach 7szt-770zł

ogrzewanie podłogowe 35 zł m2 ?(im więcej tym taniej)(sterowanie podłogówką do osobnej wyceny)podłogówka zasilana bezpośrednio z kotłowni na osobnym obwodzie umożliwiającym indywidualne sterowanie. podłogówka w łazience na górze zasilona z rozdzielacza c.o. przez zawór RTL

podejście co pod kocioł gazowy w piwnicy-120zł

podejście wody do zbiornika zimna+ciepła+cyrkulacja-120zł

 

suma 3300zł + podłogówka

CENA ZA ROBOCIZNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@kojak139

U mnie robocizna 5700 PLN: wod-kan 100% w obrębie domu i wypuszczenie rur na zewnątrz; c.o. i c.w.u. 100% (połączenie piec-komin, kompletne orurowanie, test instalacji, powieszenie grzejników, itd. itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

 

Ja nie dawałem, mam za to kilka pętelek podłogówki w garażu i kotłowni za nim. W zimie w garażu miałem tak samo ciepło jak w każdym innym pomieszczeniu. Jedynie co to nad nim mam zamiast dwóch nadmuchów jeden (mało miejsca na suficie bo zostawiłem na wierzchu belki) i przez to w pokoju jest ok 1-2 stopni mniej niż w innych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

 

Ja dałem styropian 5cm ale nie mam porównania jak by było bez. Garaż lekko ogrzewany - nie do takiej temperatury jak reszta domu. W łazience i gabinecie temperatura taka jaką chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

 

na scianie 10 cm, na suficie chyba tez 10 cm, posadzka tak jak w projekcie na zewnątrz 15 cm. nie bylo potrzeby ogrzewac garazu (na wszelki wypadek mamy tam grzejnik, oprocz tego mamy przewietrzak grawitacyjny przez sciane - nie mamy za to komina) łazienka za garazem - grzejnik wylaczony - nie bylo potrzeby grzac, kotłownia grzejnik wylaczony - nie bylo potrzeby grzac, tu tez mamy dodatkowy przewietrza grawitacyjny przez sciane wiec swieze powietrze dociera na biezaco. w salonie ciepło :) Aha nie mamy podłogówki tylko grzejniki dobrane pod kociol kondensat. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla mieszkających :) Kto dawał styropian w garażu od środka (sufit, ściana granicząca z łazienką) a kto nie dawał i jak się Wam użytkowało pomieszczenia sąsiadujące z garażem podczas zim?

 

My jeszcze nie mieszkamy ale będziemy ocieplać sufit garażu i ścianę graniczącą z domem. Kierownik budowy nam tak doradził (sam ma podobny domek z archonu i mówi że to obowiązkowo).

 

W garażu zrobiliśmy miejsce na grzejnik ale nie zamierzamy go ogrzewać tak mocno jak reszty domu i stąd tez koneiczność ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze nie mieszkamy ale będziemy ocieplać sufit garażu i ścianę graniczącą z domem. Kierownik budowy nam tak doradził (sam ma podobny domek z archonu i mówi że to obowiązkowo).

 

W garażu zrobiliśmy miejsce na grzejnik ale nie zamierzamy go ogrzewać tak mocno jak reszty domu i stąd tez koneiczność ocieplenia.

 

"Konieczność" w czyim przekonaniu? Ja już mieszkam, zimę mam za sobą i nie widzę potrzeby ocieplania ściany wewnętrznej. Co więcej powiem, garaż w moim ustawieniu na działce, jest jednym z najcieplejszych pomieszczeń.

 

P.S. ile może kosztować ogrzewanie takiego pomieszczenia?

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ mysle, ze tu nawet nie chodzi o koszt ogrzania garazu ale o to by garaz nie wychladzal pozostalych pomieszczeń, wg. projektu styro jest i na scianie i na suficie (nie wiem czemu dalam 10 cm skoro w projekcie jest 5) sam koszt tego 5 cm styro w zasadzie zaden a zyski na ogrzewaniu potrafia byc znaczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Konieczność" w czyim przekonaniu? Ja już mieszkam, zimę mam za sobą i nie widzę potrzeby ocieplania ściany wewnętrznej. Co więcej powiem, garaż w moim ustawieniu na działce, jest jednym z najcieplejszych pomieszczeń.

 

P.S. ile może kosztować ogrzewanie takiego pomieszczenia?

 

Jeśli grzejesz w garażu to konieczności nie ma rzeczywiście, ale wydaje mi się że jednak więcej ludzi nie ma w garażu tak ciepło jak w domu.

Osobiście jakoś nie widze potrzeby ogrzewania garażu, a juz na pewno nie będzie "najcieplejszym pomieszczeniem w domu" (po co????) dlatego chcemy odciąć to pomieszczenie od domu ociepleniem ściany.

W pokoju nad garażem chcemy zrobić naszą sypialnię - ktoś już narzekał ostatnio z forumowiczów że nie ocieplił sufitu garażu i ma zimno w tym pokoju.

Koszt ogrzewania garażi może nie byłby jakiś wielki ale u nas podwójny garaż to jakieś 45 metrów, nie widzę po prostu potrzeby jego ogrzewania w zimie a koszt ocieplenia tych dwóch powierzchni jest już w ogóle mały.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...