Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TAR, chodzi mi o szerokość klatki schodowej czyli długość stopnia:) może źle się ostatnio wyraziłam. LOKMEN, nie wiem czemu tak późno pojawił się post pisałam go około 22:):) Na rozwalenie schodów chyba trochę póżno elektryka i wod-kan już zrobione za chwilę wchodzą tynkarze mamy tylko jutrzejszy dzień na poprawki.tak więc jeżeli przesuniemy ścianę od łazienki zyskam 10cm schodów a łazienka i tak spora wyszła więc ok tylko się martwię,ze schody u góry będą za wąskie bo muszą je zaś ściąć, dziwi mnie jednak to,że nie są takie same wymiary....Pozdrówka i czekam na wymiary dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam wielką prośbę. Czy mógłby mi ktos podać jaką powierzchnię Wam wyliczyli do tynków wewnętrznych - dom w rododendronach 6 z garażem jednostanowiskowym. Jutro fachowcy konczą pracę i chciałabym wiedzieć czego mam sie spodziewać. Dodam, że projekt nie ma znaczących zmian. Niestety nie bywam często na forum i nie wiem czy ten temat był już poruszany. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze schody po poprawkach będą miały ok 110cm także myślę że ok, elektryka skończona, hydraulika też zaczynamy tynkować,zastanawiamy się nad wyborem pieca na eko-groszek chcemy żeby można było dodatkowo różne rzeczy w nim spalić co hydraulik to poleca jakiś inny a jak jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas 15 cm megarock + 5 cm toprock Rockwoola, jestesmy zadowoleni. mamy zaizolowany caly dach (skosy, polacie) + poddasze. czy isover i rockwool czyms sie roznia? sprawdz wspolczynniki przewodzenia ciepla i ceny. my na rockwoola dostalismy mega upusty stad nasz wybor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A ja mam pytanie z innej beczki. Wełna mineralna Rockwood czy Isover, macie jakieś uwagi co do tych dwóch firm? Napiszcie też czy ocieplaliście dach jak w projekcie czy dodaliście coś więcej. Pozdr.

 

sister_2 u mnie wyszło tynków 560m2

 

Ja miałem mieszankę isovera super maty o tym najniższym współczynniku z rockwoolem i jeszcze jedną firmą. Jak kupowałem to były pustki w hurtowniach. Uważam, że nie ma co szaleć z tymi wartościami przenikalności, lepiej dopłacić do bardziej sprawdzonej ekipy, która dobrze ułoży wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mieszankę isovera super maty o tym najniższym współczynniku z rockwoolem i jeszcze jedną firmą. Jak kupowałem to były pustki w hurtowniach. Uważam, że nie ma co szaleć z tymi wartościami przenikalności, lepiej dopłacić do bardziej sprawdzonej ekipy, która dobrze ułoży wełnę.

 

Ok. Rozumiem, a jeżeli chodzi o grubość wełny, zmieniałeś coś w stosunku do projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynkow z garazem stanowiskowym wyszlo mi z projektu 486,24 m2 (bez otworów, sufity na dole) nie uwzgledniajac podniesionej scianki kolankowej , policzyli nam 480 m2 (liczony sufit i 1 sciana garazu i wyzsza scianka) w tym obrobki naroznikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynkow z garazem stanowiskowym wyszlo mi z projektu 486,24 m2 (bez otworów, sufity na dole) nie uwzgledniajac podniesionej scianki kolankowej , policzyli nam 480 m2 (liczony sufit i 1 sciana garazu i wyzsza scianka) w tym obrobki naroznikow

 

Ja mierzyłem każdą długość ściany, wrysowywałem to do swojego dziennika, liczyłem i mi wyszło dla jednostanowiskowego ponad 600m2. Co do otworów to szczerze nie pamiętam, ale wszystko mam zapisane.

 

margaret2011 robiłem 15cm między krokwie i 10cm na zakładkę, z czego 15cm szła po sam szczyt, a 10cm zawijała się nad pokoje. Oczywiście na skosach w pokojach dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...