Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2: choc 600 m2 , wydaje mi sie z kolei wartoscia za duza, skoro aLienowi przy 2 stanowiskowym garazu wyszlo 563 m2, z tego wynika ze moja wartosc jest prawdopodobna (u mnie garaz jednostanowiskowy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2: choc 600 m2 , wydaje mi sie z kolei wartoscia za duza, skoro aLienowi przy 2 stanowiskowym garazu wyszlo 563 m2, z tego wynika ze moja wartosc jest prawdopodobna (u mnie garaz jednostanowiskowy)

 

Przypuszczam, że tutaj rozchodzi się o uwzględnienie otworów (okna, drzwi) i sufitów i ewentualnie do jakiej wysokości pociągnięte są tynki, bo to też troszkę metrów zrobi. Wiadomo im mniej liczą, tym lepiej dla inwestorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ mozliwe, ze masz racje, ja moglam cos przeoczyc (np. policzyc sciane tylko z jednej strony ;) ) ale faktem jest ze policzyli mi za 480 m2, protestowalbys wtedy, ze powinni policzyc wiecej ?:lol2:

 

No nie, na pewno nie, ale jak ja kazałam oszacować pi x drzwi, to krzyknęli 700. Wtedy wzięłam się za grzebanie po forum i znalazłam parę Waszych postów. Potem wzięłam się sama za liczenie z projektu i wyszło mi niecałe 640 (maksymalnie).

 

Teraz będę protestować jeśli wyjdzie im więcej niż Tobie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 metrów he he, a to dobre:)

 

U nas jak u aLiena - 550 metrów, podwójny garaż.

Tynki skończyli w piątek, jesteśmy bardzo zadowoleni, na pewno nie będziemy robić gładzi, wszystko teraz schnie.

 

Jakby ktoś potrzebował ekipy (okolice krakowa) to możemy polecić - tynki tradycyjne, cementowo-wapienne, panowie zrobili całość w 8 dni, wszystko idealnie gładziutkie.

Pozdrowienia, Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, na pewno nie, ale jak ja kazałam oszacować pi x drzwi, to krzyknęli 700. Wtedy wzięłam się za grzebanie po forum i znalazłam parę Waszych postów. Potem wzięłam się sama za liczenie z projektu i wyszło mi niecałe 640 (maksymalnie).

 

Teraz będę protestować jeśli wyjdzie im więcej niż Tobie :mad:

 

pewnie, ze tak 515 m2, to gorna granica za ktora powinni Ci policzyc, z wliczeniem ze otwor to sciana a jak nie to bierz kierbuda, wykonawce i obmiary zrobcie z rzeczywistosci, bardziej czasochlonne ale co najmniej z 2 tysie w portfelu zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Stoję teraz przed wyborem i zakupem wyposażenia kuchennego. Może macie jakieś sugestie co do sprzętów, coś polecacie coś odradzacie, w kwestii zlewozmywaka granitowego, płyty indukcyjnej, okapu, lodówki, zamrażarki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Napiszcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Również cenne będą uwagi co do mebli kuchennych, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 metrów he he, a to dobre:)

 

U nas jak u aLiena - 550 metrów, podwójny garaż.

Tynki skończyli w piątek, jesteśmy bardzo zadowoleni, na pewno nie będziemy robić gładzi, wszystko teraz schnie.

 

Jakby ktoś potrzebował ekipy (okolice krakowa) to możemy polecić - tynki tradycyjne, cementowo-wapienne, panowie zrobili całość w 8 dni, wszystko idealnie gładziutkie.

Pozdrowienia, Dana

 

My też jesteśmy zadowoleni z tynków gładź dawaliśmy tylko na dole u góry mam tynki bez gładzi wyglądają super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Stoję teraz przed wyborem i zakupem wyposażenia kuchennego. Może macie jakieś sugestie co do sprzętów, coś polecacie coś odradzacie, w kwestii zlewozmywaka granitowego, płyty indukcyjnej, okapu, lodówki, zamrażarki, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Napiszcie na co zwracać uwagę przy wyborze. Również cenne będą uwagi co do mebli kuchennych, jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakie nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

W kwestii producentów, to zależy jaki styl mebli i wyposażenia, bo niektórzy ewidentnie poszli np w nowoczesny wygląd. Kolejna sprawa, to trzymanie się jednej marki. Oczywiście przy takim wyborze można trafić na promocje, ale jednak często zdarza się, że jeden producent ma taniej zmywarkę i lodówkę, ale już piekarnik i płytę będzie miał droższą niż konkurencja. Według mnie łączenie ma sens tylko w przypadku oszczędności (o ile się trafi) i przy piekarniku i mikrofali, jeśli są umieszczane w jednej linii. W przypadku niektórych producentów np Bosch i Siemens, czy też Electrolux i AEG... można znaleźć lepszy model w niższej cenie, a wyprodukowany przez jedne ręce.

 

Osobiście jak wybierałem, to najpierw ustaliłem sobie limit cenowy, później określiłem sobie moje zapotrzebowania, kolejno sprawdziłem oferty w przeglądarkach cenowych i internetowych sklepach z których do tej pory korzystałem, poczytałem o sprzęcie, który rzucił mi się w o czy i dopiero zamawiałem. Tutaj warto rozważyć zakup w sklepie, który ma magazyn w Twoim rejonie (różnica w cenie może być kolosalna - ja za transport kompletu zapłaciłem 100zł, a z innego sklepu wyliczyli mi dowóz na 1100zł).

 

Od siebie jeszcze dodam, że mikrofali mimo, że ma 1000 opcji, to używam do podgrzania i rozmrażania... a niestety wybierałem ją pod kątem piekarnika i najtańszy pasujący model był za 1500zł, co mnie mocno irytowało. Lodówki drugi raz był nie wziął z podwójnym agregatem - gada, śpiewa, piszczy, zgrzyta. Zmywarka koniecznie 60cm (dla nas i tak wydaje się mało). Okap mam babciny od Teka i zadowolony nie jestem. Płytę mam z dużym 28cm polem i dwoma łączonymi na większe podłużne naczynie i dla mnie to było rozsądne rozwiązanie. Zlewozmywak wziąłem 1,5 komorowy z ociekaczem, z imitacji kamienia i dla mnie strzał w dziesiątkę - żadnych zacieków, cały czas tak samo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosze o opinie i własne doświadczenie nt grubości styropianu na elewacjach. Ściana z pustaka Porotherm 25cm. 15cm czy 20cm - czy przy 20 nie zasłania za bardzo okien, jak to wygląda i czy warto.

Pozdrawiam!

 

Chyba większość budujących z pustaka 25 wybiera 15cm styropian. Jaka różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images38.fotosik.pl/1539/3315d0b12b36fe86m.jpg

http://images50.fotosik.pl/1558/a9e56abb57dff6b6m.jpg

http://images37.fotosik.pl/1511/79d2d43ae45bbb9fm.jpg

http://images38.fotosik.pl/1539/c7902364294c7a92m.jpg

Robota idzie bardzo mozolnie, ale ważne, że do przodu :) W końcu coś się dzieje!! Pozdrowienia dla wszystkich budujących, a szczególnie rodzynków z kujawsko-pomorskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

 

Nie wiem, czy jeszcze będą dostępne zdjęcia w starszych postach, ale przynajmniej dwie osoby miały podobną sytuację i zaaranżowały większy salon z dwoma widocznymi słupami. Nie będziecie pierwsi :) Od siebie dodam, że salon z pokojem na dole, będzie malutki (pewnie znajdą się i tacy, co powiedzą, że w zupełności wystarczy - wedle potrzeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Z mężem budujemy w rododendronach 6 (G2N) w okolicach Głogów - Polkowice :) Śliczny domek ale cały czas stresuje się małym salonem :/ Niestety nie zrobiliśmy zmiany w stropie i mamy już słupy więc nie wiem czy zrezygnować z pokoju na dole i mieć większy salon z słupami czy jednak zakryć słupy i zdecydować się na ten pokój :(

 

my tak mamy, w trakcie budowy zdecydowalismy nie robic pokoju na dole i slupy zostaly (dzis juz bym ich nie robila) ale jak sie nie ma co sie lubi to i lubimy te nasze slupy. ponizej link do dziennika forumkow kamy i michala, ktorzy budowali w tym samym czasie co my i tez maja ciekawie zaaranzowany salon, w ogole chatke cala przesliczna. mam nadzieje ze sie nie pogniewaja :), przy okazji pozdrawiam ich serdecznie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148081-nasze-spełnione-marzenie

 

oraz str.92 post 3677 tam sa pokazane slupy :)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących :)

 

Mam szybkie pytanie dotyczące paneli podłogowych w pokoju nad garażem -a mianowicie w ,którym kierunku je układaliście? dłuższą stroną prostopadle w kierunku okna w szczycie czy do okien dachowych? Pytam bo mam wątpliwość ponieważ panele montuje się prostopadle do okna żeby nie było widać połączeń wzdłużnych ale w moim przypadku więcej światła do pokoju nad garażem będzie wpadać przez okno dachowe a zwłaszcza przez nie będzie świecić słońce :/ i mam dylemat teraz :/ pomożecie?

 

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek

Niestety jeszcze nie jestem na tym etapie więc nie udzielę fachowej porady, ale na ten moment ułożyłabym prostopadle do okna w szczycie.

 

Sama też mam pytanie, napiszcie ile macie dachówek - kominków wentylacyjnych. Problem polega na tym, że ja mam zamontowany jeden kominek wentylacyjny w miejscu jak w projekcie, a ekipa od wod-kan chce żeby zamontować drugi w pionie łazienki górnej i twierdzą że do tamtego nie można się podpiąć. Macie jakieś uwagi na ten temat? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących :)

 

Mam szybkie pytanie dotyczące paneli podłogowych w pokoju nad garażem -a mianowicie w ,którym kierunku je układaliście? dłuższą stroną prostopadle w kierunku okna w szczycie czy do okien dachowych? Pytam bo mam wątpliwość ponieważ panele montuje się prostopadle do okna żeby nie było widać połączeń wzdłużnych ale w moim przypadku więcej światła do pokoju nad garażem będzie wpadać przez okno dachowe a zwłaszcza przez nie będzie świecić słońce :/ i mam dylemat teraz :/ pomożecie?

 

u mnie prostopadle do okna, jest ok. ale moje maja kolor mlecznego migdala i w kazda strone bylyby ok. :) prostopadle do okien w szczycie pokoj optycznie bylby waski i dlugi - to tylko moje zdanie

 

Darek

 

ja mam prostopadle do okna rownolegle do szczytow, pokoj nie wydaje sie wtedy dluga waska kiszka. ale u mnie to kolor zamlecznego migdala wiec moze to tak nie razi, ja sobie chwale :)

 

Darek

Niestety jeszcze nie jestem na tym etapie więc nie udzielę fachowej porady, ale na ten moment ułożyłabym prostopadle do okna w szczycie.

 

Sama też mam pytanie, napiszcie ile macie dachówek - kominków wentylacyjnych. Problem polega na tym, że ja mam zamontowany jeden kominek wentylacyjny w miejscu jak w projekcie, a ekipa od wod-kan chce żeby zamontować drugi w pionie łazienki górnej i twierdzą że do tamtego nie można się podpiąć. Macie jakieś uwagi na ten temat? Z góry dzięki

 

dachowek wentylacyjnych mam albo 4 albo 8 jest za ciemno by teraz sprawdzac, kominek mam 1 szt. od kanalizacji, i obie lazienki mam podpiete do tego jednego. w projekcie jest wiecej ale ze wzgledu na reku, brak drugiego komina, inne rozwiazanie wentylacji garazu i komin od kotła gazowego u mnie jest tylko jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...