Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To niestety jeden z droższych etapów, więc na kwoty rzędu 1500-2000zł bym nie liczył. Z tego co pamiętam to i 10 tyś u mnie było mało.

 

1500-2000 tyle mam ustalone z hydraulikiem. to jest ostatnia część hydrauliki. Na kanalizacje i rozprowadzenie wody zapłaciłam już ponad 10 tysięcy, piec 9700, grzejniki niecałe 5000 zł. także hydraulika pochłonęła już 25000 + robocizna ost. etapu 2000 to 27000, a więc jeszcze 10000 zł to chyba przesada, prawie 40000 zł na hydraulikę i to w plastiku ??? Jeżeli tak to cholernie drogi interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno mnie nie było na forum, właśnie skończyliśmy docieplenie domu i mam pytanie do was ile wyszło wam metrów kw bo nam naliczyli 250 i cos mi sie dużo wydaje.

Za centralne ogrzewanie wyliczyli nam na 18 tysięcy w tym podłogówka w kuchni, korytarzu i łazience, przygotowanie pod bateria solarne, piec, grzejniki, robione bedzie czesciowo z plastiku a reszta miedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak wasze postępy w budowie? U nas hydraulik kończy dziś centralne, ciekawe ile wyniosą materiały bo robocizna 1500-2000zł. Nie mam pojęcia czy te wszystkie rurki. złączki, zawory, elementy podłogówki wyniosą 2 tysiące czy 10t tysięcy, czy ktoś ma pojęcie? Cała instalacja w plastiku z wyjątkiem kotłowni która w miedzi będzie. Czekam na odpowiedź mniej więcej, bo jestem zielona:).

Wczoraj zamówiłam płytki do dolnej łazienki firma tubądzin flare, mam projekt jak kogoś zainteresuje lub zainspiruje, z tym że moja łazienka została powiększona kosztem kotłowni.

 

Ja za podłogówkę na dole a grzejniki na górze zapłaciłam 18900 zł (w tym grzejniki, orurowanie, zawory, głowice itp., szafki rozdzielaczowe, mieszacz) - materiał + robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Potrzebuję pilnej rady!

Jesteśmy na etapie kładzenia stropu terriva i zastanawiamy się czy w stropie powinny być belki żelbetowe. W projekcie mamy belkę 40x25 przez długość domu w miejscu gdzie na poddaszu będą słupy podtrzymujące dach natomiast nasz murarz sądzi że dwie belki połączone ze sobą i zazbrojone w zupełności wystarczą.

Czy możecie przesłać na prv projekty lub zdjęcia własnych stropów

 

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez Ratki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

 

potwierdzam jest to w folderze

 

mWilQ moze oprocz stopki folderu publicznego zrobisz ten folder jako podtemat do watku?

 

nie bardzo wiem jak mam to zrobić... chodzi o założenie nowego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja tez nie wiem :D, trzeba dodac temat" przyklejony"do watku, admin podpowie moze jak to zrobic. np. Elfir ma swoj watek ogrodowy i do nego przyklejony temat z zestawieniam roslin - jest to o wiele wygodniejsze, bo nie ma stu tysiecy pytan o to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja tez nie wiem :D, trzeba dodac temat" przyklejony"do watku, admin podpowie moze jak to zrobic. np. Elfir ma swoj watek ogrodowy i do nego przyklejony temat z zestawieniam roslin - jest to o wiele wygodniejsze, bo nie ma stu tysiecy pytan o to samo.

 

To by było dobre, jakby komuś się chciało podsumować informacje z tego tematu np o ilości metrów, ilości materiału... wartości można by było uśrednić, albo wymienić jedna po drugiej. Takie zestawienie na pewno pomogłoby nowo budującym. Przy okazji nie pojawiałoby się tyle pytań o to samo. Co do folderu publicznego, to praktycznie nic tam nie ma. Posiadam w swojej bazie zdjęcia, które wcześniej były umieszczane, a z różnych powodów nie są teraz na forum. Ale nie publikuję ich, bo nie są moją własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest tez to, ze prawie nikomu nie chce sie cofnac o 1 lub 2 strony albo nawet skorzystac z prostego narzedzia jakim jest wyszukiwarka, u gory na szarym pasku jest "przeszukaj temat" , ja czesto z tego korzystam, jak na szybko cos potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

pare stron wtecz mWilq pisał że za ocieplenie poddasza+zabudowę płacił za robociznę 12 tysięcy.

Jakie mieliście tutaj ceny za metr? (z materiałem/bez materiału).

Z góry dziękuję za informację.

 

Skończyliśmy tynki, przymierzamy się do podłogówki i wylewek....ale temat poddasza wciąż mnie jeszcze przeraża - przede wszytskim cenowo.

 

Pozdrowienia, Nuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

...

Skończyliśmy tynki, przymierzamy się do podłogówki i wylewek....ale temat poddasza wciąż mnie jeszcze przeraża - przede wszytskim cenowo.

 

Pozdrowienia, Nuta

 

Hej, jak nie przeraża Cię wełna mineralna i masz troszkę czasu, to zawsze układanie wełny można zrobić we własnym zakresie. W necie są tutoriale :) Przypuszczam, że z odrobiną starań można to zrobić tak samo dobrze, a może i nawet lepiej niż przeciętny wykonawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak nie przeraża Cię wełna mineralna i masz troszkę czasu, to zawsze układanie wełny można zrobić we własnym zakresie. W necie są tutoriale :) Przypuszczam, że z odrobiną starań można to zrobić tak samo dobrze, a może i nawet lepiej niż przeciętny wykonawca.

 

 

Hej:) - Właśnie bardzo poważnie taką opcję rozważamy.

Wliczam w to jednak fakt że mój mąż pracuje, ma ograniczony czas, będzie zmęczony, z tej wełny sie pewnie sypie, ja będę pewnie mało pomocna, itd więc jeszcze się zastanawiamy czy tego nie zlecić...zobaczymy w lecie, musze najpierw zoriętować się w cenach i zamknąć temat instalacji i wylewek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) - Właśnie bardzo poważnie taką opcję rozważamy.

Wliczam w to jednak fakt że mój mąż pracuje, ma ograniczony czas, będzie zmęczony, z tej wełny sie pewnie sypie, ja będę pewnie mało pomocna, itd więc jeszcze się zastanawiamy czy tego nie zlecić...zobaczymy w lecie, musze najpierw zoriętować się w cenach i zamknąć temat instalacji i wylewek :)

 

Oczywiście przygoda z wełną będzie zapamiętana na długo. Są fajne stroje do jej kładzenia, ale pojęcia nie mam ile kosztują. Przydać się możesz przy wiązaniu, tam zawsze kolejna para rąk się przydaje. Ja kiedyś z tatą izolowałem ściankę działową i po niej wiedziałem, że izolacja poddasza to etap którego muszę unikać :p - wiem zachęcające jak liść w policzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z racji problemow z oddychaniem i silnych reakcji uczuleniowych nie moglismy tego zrobic sami, welne zakladal nam kolega z forum, mial specjalny kombinezon, okulary itp. ale w kombinezonie piekielnie goraco i mimo wszystko te wszechobecne igielki sie wszedzie wbijaja. jak kladli welne to ja 5 minut nie moglam wytrzymac w pomieszczeniu. ocieplenie poddasza to chyba najgorsza robota mimo, ze niezbyt trudna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z racji problemow z oddychaniem i silnych reakcji uczuleniowych nie moglismy tego zrobic sami, welne zakladal nam kolega z forum, mial specjalny kombinezon, okulary itp. ale w kombinezonie piekielnie goraco i mimo wszystko te wszechobecne igielki sie wszedzie wbijaja. jak kladli welne to ja 5 minut nie moglam wytrzymac w pomieszczeniu. ocieplenie poddasza to chyba najgorsza robota mimo, ze niezbyt trudna :)

 

dlatego kombinezon to jedyna odzież przy kładzeniu wełny, resztę zostawia się w poczekalni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka u mnie cena za metr poddasza: 80 zł z materiałem, 30 zł bez materiału. Materiał mamy juz kupiony a wełnę ułoży mąż z bratem podobno filozofii nie ma, tylko uciążliwe i nieprzyjemne. ale kasa zaoszczędzona:) u mnie posadzki w przyszłym tygodniu:)

 

Ewelka, ale to jest cena za całość (z płytami, itd) ? 80zł razy 250 metrów u nas pewnie będzie....wychodzi ze 20 tyś....ech:)

Posadzki już - ładnie:) My jeszcze przed ale przymierzamy się i niedługo będa się robić. Tylko chyba Wy już macie elewacje z tego co pamiętam a my dopiero gdzieś w lipcu zrobimy. Działamy za to równoczesnie z ogrodzeniem - robimy sami i to nasza zmora od kilku sobót:)

 

mWilqu, TAR - ja alergik i do tego w stanie błogosławionym więc meżowi mało bym pomogła. On chce działać z tym poddaszem a ja jednak szukam jeszcze innych opcji bo nie chce żeby się wykończył:) Nie za bardzo mamy kogoś do pomocy niestety:(

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kwota na gotowo czyli z płytami, z tym, że my wyliczyliśmy 200 metrów z kawałkiem, więc dlatego układanie wełny robi mąż.

Ocieplenie poddasza to kolejna droga inwestycja, my walczymy teraz z podłogówką i powiem szczerze,że końca nie widać chodzi mi o pieniądze.

 

...jak chodzi o pieniądze to wręcz przeciwnie, koniec widać i to w straszliwym tempie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...