Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem

 

 

Nasz kawałek Galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich.

 

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem

 

 

Nasz kawałek Galeria

 

Dolny - większy, mam na ściance w pomieszczeniu przejściowym do garażu (ścianka dzieląca to pomieszczenie z dolną łazienką), a na górze mam w pokoju od frontu we wnęce zaraz obok komina. Dolny zasila cały parter z garażem i kotłownią włącznie, a górny tylko łazienkę i przedpokój. Górne pokoje mają swoje zasilanie wypuszczone bezpośrednio z kotłowni i ogrzewane są każdy swoim klimakonwektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Ja mam pytanko do michura

michur

podoba mi się Twoje rozwiązanie schodów, jestem na etapie szalowania pierwszej płyty więc czas i na schody

nie bardzo tam sie mieści to wszystko i moje pytanko

jakie szerokie i wysokie masz schody? i jakie wymiary maja spoczniki?

z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Dawno nas nie było jestem w temacie instalacji wod-kan i C.O. Na dole bez gabinetu podłogówka i z tego samego rozdzielacza łazienka u góry. Czy ktoś tak zrobił czy u góry w łazience macie z RTL'a. Chcę tak zrobić bo wszystkim ma sterować automatyka SALUS. Dodatkowo w łazienkach drabinki, i na dole 3 grzejniki, u góry same grzejniki. Będę miał 3 szafki z rozdzielaczami. Najważniejsza sprawa pomóżcie gdzie macie rozdzielacze. Nie wiem gdzie je umieścić. podajcie swoje lokalizacje. Czy do podłogówki układ mieszająco-pompowy macie w kotłowniach czy w szafce razem z rozdzielaczem

 

Nasz kawałek Galeria

 

ja jeden mam w tym samym co mWilQ na sciance lazienka dolna/kotłownia, drugi na scianie lazienka gorna / spocznik schodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

 

Strop jest tylko nie ma informacji o którą pytam. Szukałem w wielu dziennikach ale nie ma odpowiedniego ujęcia na którym byłoby wyraźnie widać belką lub wzmocnienie, dlatego zwróciłem się do wszystkich.

Jeżeli ktoś ma takie zdjęcie lub doświadczenie to będę wdzięczny za info.

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
ratki - zajrzyj do folderu publicznego mWilQ-a (stopka) tam chyba jest rozrysowany strop terriva :)

 

Strop jest tylko nie ma informacji o którą pytam. Szukałem w wielu dziennikach ale nie ma odpowiedniego ujęcia na którym byłoby wyraźnie widać belką lub wzmocnienie, dlatego zwróciłem się do wszystkich.

Jeżeli ktoś ma takie zdjęcie lub doświadczenie to będę wdzięczny za info.

 

Pozdrawiam Marcin

 

Widać i to wyraźnie na projekcie, że są :) tzw. żebra rozdzielcze- zaznaczyłem Ci na fotce.

My nad garażem daliśmy 2 a nie 3 jak na rysunku- dodam, że to rysunek Remle, która budowała dom na terenie gdzie występują szkody górnicze stąd pewnie i 3 belki.\

 

Ta belka 40x25 musi być bo to belka biegnąca przez środek domu i pod nią jest ściana nośna więc niech te Twoje majstry nic nie kombinują

 

Na trzecim zdjęciu na żółto są belki, które mamy- ta naokoło schodów podparta jest słupem przy schodach- drugi słup poszedł do diabła :)

 

Co do wełny 0,039 a 0,033 ja bym dał 0,39 15cm w krokwie i 0,033 10 cm pod stelaż.

 

TAR

może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)

poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.

Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

IMG153.jpg

DSC_1474_.jpg

IMG152.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać i to wyraźnie na projekcie, że są :) tzw. żebra rozdzielcze- zaznaczyłem Ci na fotce.

My nad garażem daliśmy 2 a nie 3 jak na rysunku- dodam, że to rysunek Remle, która budowała dom na terenie gdzie występują szkody górnicze stąd pewnie i 3 belki.\

 

Ta belka 40x25 musi być bo to belka biegnąca przez środek domu i pod nią jest ściana nośna więc niech te Twoje majstry nic nie kombinują

 

Na trzecim zdjęciu na żółto są belki, które mamy- ta naokoło schodów podparta jest słupem przy schodach- drugi słup poszedł do diabła :)

 

Co do wełny 0,039 a 0,033 ja bym dał 0,39 15cm w krokwie i 0,033 10 cm pod stelaż.

 

TAR

może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)

poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.

Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

 

lookmen pozwól, że dodam zdjęcia do folderu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen sorrki ale się nie rozumiemy. Bela biegnąca przez środek domu pod którą jest ściana nośna oraz żebra rozdzielcze oczywiście są. Ja natomiast piszę i dopytuję o belkę 40x25, wzdłuż belek stropowych, której u nikogo nie widziałem. Zaznaczyłem ją na Twoich zdjęciach na niebiesko.

DSC_1474_.jpg

IMG153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Teraz kapuje.

 

Nie widziałeś tej belki u nikogo bo jej robienie jest bez sensu.

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem na czarno punkty gdzie są słupy na górze. Są w miejscach gdzie dane są żebra rozdzielcze. Na żółto zaznaczyłem gdzie trzeba dać belkę jeśli likwidujesz jeden słup.

Najlepiej to o zdanie zapytaj Kierownika Budowy bo od tego to on jest :), ale wg mnie jej robienie jest bez celu.

 

Od razu Ci napiszę, że jeśli zmienisz kominy z kwadratowych na prostokątne takie ukryte w ścianie to płatew od frontu domu będzie leciała prosto w komin i potrzeba jest dodatkowo ją podeprzeć w łazience. Jeśli robisz kotłownię za garażem to i w pokoju vis a vis łazienki potrzebny jest 2 słup. Tak przynajmniej u nas wyszło.

 

mWilQ- spoko śmiało dodaj.

 

Wracając do dachówki namącili mi w głowie o Creatonie, że lepiej jest wziąć zamiast niego Braas'a Rup Ceramikę model Topas antracyt bo:

- Wzór ten sam

- większe luzy na zamkach

- gładsza powierzchnia

- lepsza dostępność

- lepsza jakość wykonania ponieważ od jakichś 3-4 lat jakość Creatona ostro się pogorszyła.

- na Braasa czeka się ok 10 dni na Creatona ok 6 tygodni co przy jakimś braku czegokolwiek jest kłopotliwe.

- Cena - Braas jest tańszy o ok 2500

No i pupa - mam zagwozdkę.

DSC_1474_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o schody w rodku na etapie wykończeni z czego robicie i jak przedstawia się to cenowo

nasze wyceny różnych fachowców wahają się tak:

drewno jesion: 10 000 - 12 000 zł

drewno buk: 9 000 - 9 800 zł

 

 

mamy bukowe, jestesmy zadowoleni, na etapie wykonczenia liczylismy kazdy tysiaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TAR

może coś doradzisz :) trawa mi kiepawo rośnie :)

poszczególne źdźbła są drobne, wolno rośnie i jest blado zielona no jo i jeszcze jakby było mało to końcówki żółkną, a nawet robią się czerwone- o.

Przy drzewach rośnie ok- natomiast na wolnej przestrzeni - kiepsko.

 

jaka trawa (rodzaj, jakie przeznaczenie, firma itp.) jakie zrobiles podloze pod trawnik, moze za wczesnie wysiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Ja mam pytanko do michura

michur

podoba mi się Twoje rozwiązanie schodów, jestem na etapie szalowania pierwszej płyty więc czas i na schody

nie bardzo tam sie mieści to wszystko i moje pytanko

jakie szerokie i wysokie masz schody? i jakie wymiary maja spoczniki?

z góry dziękuje za odpowiedź

 

Schody mają wymiary: głębokość 27cm, wysokość 18cm, szerokość 90cm. Jest ich 9 do pierwszego spocznika - spocznik jest 10. Ten pierwszy podest ma wymiary 90x90cm, drugi 80x90cm (dłuższa krawędź równoległa do biegu schodów), a na piętro prowadzi jeszcze 5 stopni (5. już w podłodze). Na górze również zwęziliśmy drzwi do łazienki do 70cm - tak, żeby zmieściło się te 5 stopni. I to chyba tyle. Generalnie jest trochę pokombinowane w stosunku do oryginału ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR

 

Trawa z Iławy tzw. Parkowa do miejsc zacienionych. Podłoże - ziemia z pola nawieziona jako "okazja".

 

a tam gdzie ci nie rosnie to miejsce zacienione? ja wyprobowalam 3 rodzaje traw zanim znalazlam najlepsza.okazala sie nia Geolia uniwersalna, najladniejsze zdzbla, najzieleńsza, najtrwalsza, posiana i w sloncu i w cieniu. szybko rosnie.

i drugie pytanie trawnik zakladales zgodnie ze sztuka czy tylko sianie bez przygotowania podłoza? moze cyknij fotke tej trawy , bo czerwone kłacza to mi sie z perzem kojarza :D

no i nie poddawaj sie, pokaze dla porownania moje poczatki walki z trawnikiem, na fotkach gornych "trawnik" 7 tygodni po posianiu, porazka, mieszaknka traw tragedia - same chwasty, ktore recznie usuwalismy, trawnik musial byc robiony od poczatku, efekt dzis zdjecia dolne :)

 

jeszcze troche mu brakuje ale juz jest blizej niz dalej

 

Aparat_2011_20129.jpg

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, jaka piękna trawka :))) Marze o takiej !!! Ale u nas będzie jeszcze dosypywana ziemia gdzieś jesienią....po kopaniu w tym miesiącu dołów chłonnych na odprowadzenie wody z rynien i oczyszczalni na pewno jeszze wszystko siądzie przez najbliższe 3 miesiące.

 

 

Oriętowaliśmy sie w cenach za ocieplenie poddasza w naszych okolicach (Kraków) i ekipy życzą sobie 40 lub 45 zł za metr za robociznę... a że chcemy dość dużo wełny dać to pewnie wyjdzie materiał z 50 albo 60 zł za metr....ech.

Ile Wam wyszło metrów do ocieplenia poddasza w rodku z dwoma garażami? (albo z jednym to sobie dolicze trochę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Napiszcie proszę.

Czy współczynnik przewodzenia ciepła dla wełny mineralnej 0,033 a 0,039 to duża różnica? Czy kupno tej lepszej daje dużą różnicę?

margaret2011 nie ma co żałować na izolacji robisz to raz na "całe życie" ja mam wełnę 0,033 a styropian 0,031. Kiedyś miałem mieszkanie z poddaszem i latem było gorąco zima zimno w Rodku jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margaret2011 nie ma co żałować na izolacji robisz to raz na "całe życie" ja mam wełnę 0,033 a styropian 0,031. Kiedyś miałem mieszkanie z poddaszem i latem było gorąco zima zimno w Rodku jest w sam raz.

 

 

prawde gada, polac mu :D, dobre izolacje , okna, dach przekladaja sie na złotówki w rachunkach i na komfort mieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

A u nas dziś wielkie wydarzenie na naszej wsi!!!

Kopią wodę :) hehe będę miał 1 media w działce- może i po 3 latach też prądu się doczekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...