Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

GRATULACJE LOKMEN :yes::yes::yes::yes

 

Jak jestem to mam małe pytanko chciałem pomalować elewacje gruntem BAUMASTER + pigment

pędzlem daje rade i nawet to wygląda tylko troszkę to ciężko i zastanawiam się nad kupnem zestawu malarskiego elektrycznego (paint zoom ) coś takiego.

Ma ktoś coś takiego? jak to działa i czy da rade z tym podkładem(trochę gęsty).

 

Ja kupilem kiedys ten szajs (Paint Zoom - co prawda nie w telezakupach ale wygladal identycznie) i byly to pieniadze wydane w bloto, co najmniej z trzech powodow:

1. Rozrabianie farby - koszmar. Kupilem farbe akrylowa - trzeba bylo dodawac bardzo duzo wody (potrzebowal zeby dzialac bardzo, bardzo rzadkiej farby), ale mierzenie gestosci pseudourzadzeniem dolaczonym do PaintZooma - koszmarne,

2. Po rozrobieniu farby bardzo lubil sie zatykac. Wystarczylo odstawic na chwile i przestawal dzialac. Czyscilem go praktycznie do zera, upewnialem sie ze farba ma odpowiednia gestosc, probowalem malowac - i dooopa. Nie wiadomo czemu nie malowal, by znow dzialac chwile i znow przestac. Jak juz zaczal malowac - lubil pluc farba,

3. Na 15 minut malowania wypadala godzina zabawy z mieszaniem i zmuszaniem urzadzenia do dzialania.

 

Postanowilem sobie ze zobacze jak bedzie malowal w garderobie, jak dobrze planowalem malowac caly dom. W koncu nawet garderoby nie skonczylem, wkurzony tym ze z nie wiadomo jakich powodow przestaje dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

 

Gipsowy będzie gładziutki, ale za to bardziej podatny na uszkodzenia, rysy i tak jak piszesz gips ma sporą chłonność wody. Cementowo-wapienny można ładnie wygładzić, ewentualnie można pozostawić strukturę i też się nią cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TAR za wypowiedź obawiam si ę jednak, że u nas te słoneczne dni to można policzyć na palcach tu jest wiecznie zimno...no w lipcu i sierpniu trochę lata jest ale pozostałe miesiące to katastrofa:(.Czy mam rozumieć, że nawet w pochmurne dni od maja do września nie musisz załączać gazu? wystarczą kolektory na ciepła wodę? Edytowane przez Ancyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TAR za wypowiedź obawiam si ę jednak, że u nas te słoneczne dni to można policzyć na palcach tu jest wiecznie zimno...no w lipcu i sierpniu trochę lata jest ale pozostałe miesiące to katastrofa:(.Czy mam rozumieć, że nawet w pochmurne dni od maja do września nie musisz załączać gazu? wystarczą kolektory na ciepła wodę?

 

tak wychodzi z rachunku - zuzycie gazu za okres maj-wrzesien - 9 m3, piec gaz zalacza automatycznie wg. programu, jesli tempa w zasobniku jest taka sama lub wyzsza niz programowe ustawienia to gaz sie nie wlacza. nocki mam ustawione na ekonomic. od poczatku maja caly czas caly czas jedziemy na samych kolektorach - nie bylo dnia by nie nagrzalo wody do min. + 50st.

 

mnie irytuje tylko to, ze nie nadazamy zuzywac tej cieplej wody, no bo ile tej wody moga zuzyc 2 osoby + pies (zasobnik 300 l.) :) i zaluje, ze nie kupilam pralki, do ktorej mozna podłaczyc ciepla wode. bylaby tez oszczednosc na pradzie.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kiedys ten szajs (Paint Zoom - co prawda nie w telezakupach ale wygladal identycznie) i byly to pieniadze wydane w bloto, co najmniej z trzech powodow:

1. Rozrabianie farby - koszmar. Kupilem farbe akrylowa - trzeba bylo dodawac bardzo duzo wody (potrzebowal zeby dzialac bardzo, bardzo rzadkiej farby), ale mierzenie gestosci pseudourzadzeniem dolaczonym do PaintZooma - koszmarne,

2. Po rozrobieniu farby bardzo lubil sie zatykac. Wystarczylo odstawic na chwile i przestawal dzialac. Czyscilem go praktycznie do zera, upewnialem sie ze farba ma odpowiednia gestosc, probowalem malowac - i dooopa. Nie wiadomo czemu nie malowal, by znow dzialac chwile i znow przestac. Jak juz zaczal malowac - lubil pluc farba,

3. Na 15 minut malowania wypadala godzina zabawy z mieszaniem i zmuszaniem urzadzenia do dzialania.

 

Postanowilem sobie ze zobacze jak bedzie malowal w garderobie, jak dobrze planowalem malowac caly dom. W koncu nawet garderoby nie skonczylem, wkurzony tym ze z nie wiadomo jakich powodow przestaje dzialac.

Dzięki wielkie Artek.

a co sądzicie o grzejniku do łazienki w kolorze chromu? ładnie to wygląda ale ciekawe czy nie zostawia śladów po mokrych ciuszkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TAR ciekawe jak to będzie u nas ten klimat mnie dobija:( ale prawie mnie przekonałaś:) a co do problemu z nadmiarem ciepłej wody to nic trudnego weź przykład z Aliena:) i już po problemie mały człowiek potrzebuje dużej ilości wody:) u nas to nadmiar wody by się przydał zakupiliśmy sobie ogromną drewnianą balię przed dom do której wejdzie sporo litrów;) Pozdrówka Edytowane przez Ancyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TAR ciekawe jak to będzie u nas ten klimat mnie dobija:( ale prawie mnie przekonałaś:) a co do problemu z nadmiarem ciepłej wody to nic trudnego weź przykład z Aliena:) i już po problemie mały człowiek potrzebuje dużej ilości wody:) u nas to nadmiar wody by się przydał zakupiliśmy sobie ogromną drewnianą balię przed dom do której wejdzie sporo litrów;) Pozdrówka

 

ze mnie to maly czlowiek, zuzywalabym tej wody zapewne wiecej ale ogranicza mnie szambo (10 m3) :D ;)a wywoz nie jest tani. mieszkajac w bloku zuzywalismy 3 razy tyle wody, a teraz zmywarka, ekonomiczna pralka, ekonomiczne mycie ;) czlowiek jak sie przeprowadza z bloku do domu zaczyna liczyc kase i jej bezsensowne trwonienie. i chyba swiadomosc tez jest wieksza np. ze trzeba i warto zainwestowac przy budowie w dobre materialy na dach, sciany, izolacje, okna,instalacje, bo zima nikt cie przez sciane nie dogrzeje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad tynkami. Mam ofertę za tynk gipsowy Knauff Diamant 26 zł/m. Co o tym sadzicie i jakie tynki polecacie. Gipsowe podobno chłoną wilgoć i ją zatrzymują. Ma ktoś może taki tynk, możecie coś doradzić. Jak wygląda jego gładkość, biorę również pod uwagę cem-wapienne.

 

W maju skończyliśmy tynkować - zdecydowaliśmy sie na tynki cementowo-wapienne robione tradycyjną metodą (nie gotowe z worka)

 

Tynków gipsowych nie chcieliśmy nie tylko dlatego że chłoną wilgoć ale przede wszystkim dlatego że sa mniej trwałe - sąsiad robił takie, mieszka 2 lata, ma małe dzieci i mnóstwo dziur w ścianach poubijanych, to nas zniechęciło.

 

Efekt jest super ale myślę że to zależy głównie od tego jaka jest ekipa - nasi się starali i wyszło naprawdę gładko. Nie będziemy już na pewno robić gładzi, na to pójdzie farba.

 

Zamawialiśmy sami piasek, cement i wapno. Finalnie wyszła cena 22 zł za metr (ta cena uwzględnia wszystkie materiały, też np listwy do okien).

 

 

Lokmen - odemnie spóźnione gratulacje:)

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

TAR już złapałem o co chodzi tej mojej trawie- brak nawozu.

Kupiłem wiaderko i cisnąłem w miejsce, które najgorzej rosło tyle, że teraz te miejsca są miejscami, które najlepiej rosną.

Przy okazji zmieniłem kosiarkę na mocniejszą i z koszem- różnica widoczna po pierwszym koszeniu.

Teraz muszę kupić nawóz i sypnąć na resztę trawnika.

 

IMG039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawoz najlepiej sypnac przed deszczem albo obficie podlac po sypnieciu, bo moze wypalic mloda trawke no i warto zainwestowac w siewnik, przynajmniej rownomiernie rozsypiesz :) sa takie nawozy, ktore tez likwiduja chwasty, ostatnio sypnelismy takim i efekt jest. my nie mozemy bofixem pryskac ze wzgledu na psa - karencja dla zwierzat to 21 dni - nie wyobrazam sobie by Okruch przez tyle czasu nie wychodzil. trudno, pokocham koniczyne :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wiem że zasypuję Was pytaniami ale w tej fazie to chyba normalne. Wolimy przemyśleć większość rozwiązań żeby później nie było tylu niespodzianek, które i tak są nieuniknione

I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.

Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość. Planujemy dachówkę ceramiczną która jest ciężka i obawiamy się że krokwie mogą się wygiąć a kompletnie się na tym nie znamy i nie mamy.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam! Od wczoraj zaczęło się na naszej działce dziać konkretniej. Teraz pewnie ruszą prace na tyle, że zmiany będą widoczne :-) Serdecznie dziękuję TAR za możliwość obejrzenia Rodka na żywo. Bardzo to było miłe spotkanie. Właściciele przesympatyczni, a i domek zbudowany zgodnie z tym projektem, nie zawiódł naszych oczekiwań. Pozdrawiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...