Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie,

I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.

Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość.

 

Ten problem pojawił się już kilka stron temu :) Generalnie jeśli podnosi się ściankę kolankową to automatycznie płatwie idą do góry i znikają z widoku w pokojach. U nas jest podniesiona ścianka ale i również przesunięte (podniesione) płatwie (bo przechodziły by przez przewody kominowe). Dach był zrobiony 2 lata temu i póki co nic się z nim nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Po interesującej lekturze całego wątku (a trochę to trwało) chciałem się przedstawić. Rododendrona 6 G2 zamierzamy wybudować pod Gdańskiem, może uda się zacząć w tym roku na jesień a może wczesną wiosną roku przyszłego.

 

Na razie geodeta robi mapę (już pomierzył, teraz ponoć musi ona przejść przez jakiś urząd), warunki energii i gazu są, woda będzie ze studni + szambo (ew oczyszczalnia). Tu mamy też do pozałatwiania papierków bo w MPZP jest mowa o podłączeniu do wodociągu i kanalizacji, których to nie ma w okoicy działki (wodociąg daleko a kanalizacji nie ma w całej wsi - nie wiem kto te plany układa ;) ).

 

Projekt już kupiony i jak tylko będzie mapa robimy adaptację. Warto zauważyć, że w nowym projekcie np. nie ma już słupa między gabinetem a salonem, nie ma 3 okien balkonowych nad wykuszem itp. - projekt (może i "pod natchnieniem" forum) jest dopracowywany (nie wiem czy wspomniana płatew też nie jest jakoś lepiej rozwiązana, sprawdzę w domu).

Nasze zmiany (po części inspirowane forum):

- powiększenie salonu poprzez wydłużenie wykusza (chodzi o to żeby był dłuższy, nie głębszy)

- zamiana miejscami kuchni z gabinetem (gabinet jako pokój gościnny mieć musimy)

- jeśli się uda to poszerzenie garażu o 20-50cm

- zwiększenie drzwi balkonowych na taras (np na 3 skrzydła)

- ogrzewanie podłogowe w całym domu

- szafa wnękowa w wiatrołapie w miejscu spiżarki

- jeśli się uda to spiżarnie przeniesiemy pod schody, ale obawiamy się że drzwi od strony kuchni (były gabinet) musiałyby być jak dla krasnoludków

- schody z dwoma prostymi biegami i spocznikiem już nad garażem

 

Nasz pomysł na salon to umieszczenie go między kominkiem a dzwiami na taras (częściowo w powiększonym wykuszu). Na ścianie gdzie normalnie są drzwi do kuchni, a która będzie zamurowana (bo wejście do przeniesionego gabinetu będzie z korytarza), będzie TV i jakieś szafki. Jadalnia będzie gdzieś na pograniczu nowej kuchni i salonu.

 

Takie są plany - zaobaczymy jak wyjdzie w praniu. Na razie ta papierkowa robota bardzo się ciągnie...

 

pozdrawiam

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wczoraj zaczęło się na naszej działce dziać konkretniej. Teraz pewnie ruszą prace na tyle, że zmiany będą widoczne :-) Serdecznie dziękuję TAR za możliwość obejrzenia Rodka na żywo. Bardzo to było miłe spotkanie. Właściciele przesympatyczni, a i domek zbudowany zgodnie z tym projektem, nie zawiódł naszych oczekiwań. Pozdrawiam :-)

 

nic, tylko zyczyc powodzenia. nam rowniez bylo milo Was goscic. Sorki za nad_goscinnego Okrucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam ponownie,

Wiem że zasypuję Was pytaniami ale w tej fazie to chyba normalne. Wolimy przemyśleć większość rozwiązań żeby później nie było tylu niespodzianek, które i tak są nieuniknione

I właśnie mamy kolejny dylemat: nasz Dekarz sądzi że jeżeli damy płatew 16x20 tak jak jest w projekcie to będzie widoczna w pokojach i proponuje ją podnieść. Oglądałem chyba wszystkie dzienniki i wygląda to bardzo różnie.

Pytanie do osób które podniosły płatew czy to nie wpłynęło na konstrukcję dachową i jej wytrzymałość. Planujemy dachówkę ceramiczną która jest ciężka i obawiamy się że krokwie mogą się wygiąć a kompletnie się na tym nie znamy i nie mamy.

Pozdrawiamy

 

RATKI na tej stronie zrobiłem porównanie dot. płatwy podniesionej i w oryginale.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?73624-DOM-W-RODODENDRONACH-6/page342

 

U nas płatew jest 20 x 20 a krokwy 20 x 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dostałem wstępną wycenę od hydraulika i mam pytanie czy przystać na takie ceny czy szukać kogoś innego:

woda i kanalizacja -4300zł

instalacja podłogowa z osprzętem oraz grzejnikami w piwnicach-12400zł

koszt kotłowni w przyblizonej kwocie z kotłem DEFRO komfort plus ,zbiornikiem

300l, automatyką, pompami ,naczyniami wyrównawczymi,robocizną ---12500zł

bez białego montażu.

Rodosek z piwnicami,podłogówka wszędzie oprócz piwnic oraz garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ancyk- proszę :)

Oczywiście to nie nasz.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/elewacja.jpg

 

My też planujemy w ten deseń tyle że kolory odwrotne więcej jasnego mniej grafitowego (jasny to jakiś piaskowy kolor). Zastanawiam się nad zastosowaniem elementów drewnianych na fasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lokmen o ten domek mi właśnie chodziło:), ładnie się prezentuje choć mi chodzi po głowie również ecri z dodatkiem drewna (tak jak w projekcie my mamy domek 6N). Dom mamy już ocieplony oraz zagruntowany i nie wiem czy nie za późno na drewno słyszałam że w te miejsca trzeba dać cieńszy styropian bo tak będzie odstawało??? a te białe bloczki to co to takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancyk zamiast drewna mozesz zastosowac to:

http://rodeo-dr.pl/profile.html

 

a tu masz przyklad forumkowego domku z tymi panelami (o ile dobrze pamietam)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191056-Domek-Reni-fotki

 

ps. ja ma elewke jak ta powyzej tyle, ze odwrocone kolorki, wiecej bieli mniej szarosci

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

te białe boczki to tzw. BONIE

Ale u ciebie na to już za późno bo żeby uzyskać efekt jak na zdjęciu powyżej trzeba zastosować styropian o 2 różnych grubościach:

Tam gdzie szary np. daje się 15 a tam gdzie biały daje się 12, a potem się dokleja płaty o grubości 2 cm tak aby zrównać z tą 15ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te białe boczki to tzw. BONIE

Ale u ciebie na to już za późno bo żeby uzyskać efekt jak na zdjęciu powyżej trzeba zastosować styropian o 2 różnych grubościach:

Tam gdzie szary np. daje się 15 a tam gdzie biały daje się 12, a potem się dokleja płaty o grubości 2 cm tak aby zrównać z tą 15ką.

 

o ile chcesz bonie robic glebokie, u mnie sa plytkie na glebokosc tynku, "paski" pomalowane farba elewacyjna.

 

0%2520100.jpg

 

do robienia boni sa tez specjalne systemy listew - mowil nam o tym wykonawca ale nie zglebialam sie w temat, wystarczylo nam pomalowanie i niewielka ich glebokosc.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...