Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Halo

 

Co tam u Was? Jak idzie budowanie?

U nas skończyli w sobotę wylewki :) :)

 

Powiedźcie czy barierkę na balkonie robiliście przed elewacją czy po?

 

Pewnie zależy od rodzaju barierek. Częściowo będziesz je kotwiła w ścianie, więc chyba dobrze pewne sprawy przewidzieć podczas robienia elewacji. Ja się obłożyłem deskami, ale akurat dało się wszystko wykonać po tynkarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ancyk ja bym z kamienia tym bardziej zrezygnowala, jest ciezki i niezaimpregnowany przyjmuje caly brud, a z kolei po impregnacji to sie jak dla mnie zbyt blyszczy. tu masz watek elewacyjny moze znajdziesz inspiracje

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdjęcia/page54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja myślałam o takim kamieniu http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,55,mexicana.html dokładnie kolor mexicana mocca mam go na kominach ładnie się prezentuje nie jest ciężki bo to imitacja kamienia zamierzałam zrobić tylko cokół elewacja będzie jasno kremowa.Te panele imitujące drzewo są fajne ale oni je przysyłają białe trzeba je malować lakiero-bejcą samemu więc się obawiam o efekt kolorystyczny oraz to że za chwilę to zacznie schodzić i nie będzie już efektownie wyglądać a ten kamień na domach jest ciekawy tylko zastanawia mnie to jak on będzie wyglądał w tych miejscach które są w projekcie zamiast drzewa ja mam rododendrony 6n drzewo jest trochę z tyłu domu na elewacji oraz przy wykuszu z prawej strony myślałam jeszcze obłożyć drzwi tak troszeczkę dookoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że ja juz drugi raz o to pytam ale musimy ostatecznie wybrac ekipę do poddasza.

 

Mamy poleconego gościa, podobno bardzo staranny, terminowy i uczciwy ale niestety wydaje nam się dosyć drogi....

 

Cena za wełnę+regipsy+gładz to 50 zł za metr. Co o tym myślicie? (To jest cena za samą robociznę).

 

pozdrowienia serdeczne i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ofertę 100 zł za m2 ale z materiałem. W mojej okolicy to korzystna oferta. Jeżeli Ci to pomoże to porównaj.

 

A ja mam pytanie do wszystkich odnośnie dolnej łazienki. Wstawcie fotki jak zabudowaliście sufit żeby pozbyć się tych skosów pod schodami. Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja myślałam o takim kamieniu http://www.stegu.pl/karta-produktu/art,55,mexicana.html dokładnie kolor mexicana mocca mam go na kominach ładnie się prezentuje nie jest ciężki bo to imitacja kamienia zamierzałam zrobić tylko cokół elewacja będzie jasno kremowa.Te panele imitujące drzewo są fajne ale oni je przysyłają białe trzeba je malować lakiero-bejcą samemu więc się obawiam o efekt kolorystyczny oraz to że za chwilę to zacznie schodzić i nie będzie już efektownie wyglądać a ten kamień na domach jest ciekawy tylko zastanawia mnie to jak on będzie wyglądał w tych miejscach które są w projekcie zamiast drzewa ja mam rododendrony 6n drzewo jest trochę z tyłu domu na elewacji oraz przy wykuszu z prawej strony myślałam jeszcze obłożyć drzwi tak troszeczkę dookoła.

 

Z pewnością prezentuje się ładnie, ale według mnie i opinii które pozyskałem, ciężko taki kamień utrzymać w czystości.

 

Remle proszę prześlij fotki swojej elewacji z tym kamieniem wielkie dzięki wam wszystkim za porady.

 

Ciekaw jestem czy założycielka tematu jeszcze tutaj zagląda :)

 

Wybaczcie że ja juz drugi raz o to pytam ale musimy ostatecznie wybrac ekipę do poddasza.

 

Mamy poleconego gościa, podobno bardzo staranny, terminowy i uczciwy ale niestety wydaje nam się dosyć drogi....

 

Cena za wełnę+regipsy+gładz to 50 zł za metr. Co o tym myślicie? (To jest cena za samą robociznę).

 

pozdrowienia serdeczne i z góry dziękuję!

 

Cena dobra. Ja za robotę w domku z jednym garażem miałem wyceny na 15000 i 13700. Więc wychodziłoby drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam moją gorącą prośbę dotyczącą dolnej łazienki. Pomóżcie jak zabudowaliście sufit. Jest tam tyle różnych skosów. Opiszcie albo wklejcie zdjęcia.

 

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz go zabudowywać... przy odpowiednim oświetleniu może się nieźle komponować.

U mnie z otwartą przestrzenią pod schodami i równym spocznikiem przez całą klatkę schodową zrobiłem dwie powierzchnie sufitu i skos. Pierwsza powierzchnia to główna część łazienki od wejścia, druga to cały spocznik (w tym miejscu jest troszkę niżej). Zabudowywałem na równo z wystającymi podciągami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.

Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.

Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.

Pozdrawiam

 

wiem o co ci chodzi nam po prostu tynkarz miejsce pod schodami obrobil na gladko, jest i schowek na mopy i miejsce na pralke. szczerze, nie zwracam zbytnio uwagi co tam sie dzieje, to tylko schowek ;)

 

TAR i mWilQ. Podzielcie się zdjęciami dolnej łazienki jak to u Was wygląda

 

fot nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

szukam sprawdzonej ekipy wykonującej tynki cementowo-wapienne,

po których nie trzeba już robić gładzi.

Budujemy Rodoska 6P po północnej stronie Krakowa .

Pozdrawiam

 

Polecamy z mężem naszą ekipę tynkarzy (też budujemy na północy Krakowa)

Na 100% nie będziemy już robić gładzi, tynki były robione cementowo wapienne, wyszło gładko.

Panowie dadzą Wam też znać na jakiej budowie teraz pracują i można pojechać oglądnąć jakość ich pracy.

Napisz na priv to napisze Ci namiary

Pozdrowienia, Nuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie u Was jakoś inaczej to wyszło. Ja mam zabudowane wnętrze pod schodami to chcę tam zrobić schowek na mopy, szczotki itp. a schody mam takie jak w projekcie i na suficie wyszegł niezły misz-masz. Muszę jakość opanować ten chaos na suficie i jakoś to zabudować. Wkleiłabym Wam zdjęcia żeby pokazać jak to wygląda ale nie wiem jak.

Może jest ktoś na forum kto miał też taki problem.

Pozdrawiam

 

Margaret - u nas tak samo jak u Ciebie, straszny misz-masz wyszedł na suficie w dolnej łazience - jest belka, jakieś uskoki....my przebudowaliśmy schody (usuwaliśmy zabieg) i chyba dlatego tak wyszło. Zaprojektowałam tam podwieszany sufit z fajnym oświetleniem - powierzchnia jest nieduża więc żeby to ładnie wyglądało to na pewno warto zrobić podwieszany sufit.

Pozdrowienia! Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...