Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mWilq - Dzięki za odpowiedź odnośnie kosztów poddasza. Ale czy Ty masz na myśli samą robiciznę? Bo u nas te 50 zł za metr to wychodzi jakieś 7 tyś za całość (plus liczą sobie 200 zł za obróbkę każdego okna dachowego). Czy może miałeś na myśli koszt robocizny i materiał?

 

Podałem ceny za robociznę bez materiału w tym: przygotowanie przestrzeni wentylacyjnej między wełną i deskami, ułożenie wełny, płyty, u mnie siatka i klej, gipsowanie, strych zabudowany osb, podłogi na strychu, zabudowa słupa w pokoju frontowym na górze, obróbka okien, szlifowanie i malowanie jętek w pokoju nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie. własnie odebralismy pozwolenie na budowę ze starostwa. Tak jak prawie wszyscy przenieslismy kotłownie za garaz i tam powstanie nowy komin. Dopiero w domu zauważyłam że nasz architekt przeniosł komin za garaż ale w pomieszczeniu gospodarczym usunął go i wyglada na to że z w łazience nie będzie żadnej wentylacji. Myślicie że tak moze być? Zapomniał o tym czy w cale nie jest potrzebna wentylacja na dole. Rozumiem że w gorenej łazience jest okno i mozna przewietrzyc ale na dole...?Proszę o wasza opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanie. własnie odebralismy pozwolenie na budowę ze starostwa. Tak jak prawie wszyscy przenieslismy kotłownie za garaz i tam powstanie nowy komin. Dopiero w domu zauważyłam że nasz architekt przeniosł komin za garaż ale w pomieszczeniu gospodarczym usunął go i wyglada na to że z w łazience nie będzie żadnej wentylacji. Myślicie że tak moze być? Zapomniał o tym czy w cale nie jest potrzebna wentylacja na dole. Rozumiem że w gorenej łazience jest okno i mozna przewietrzyc ale na dole...?Proszę o wasza opinię.

 

a mechanicznej tez nie bedzie? jak nie, to powinna byc grawitacyjna w kuchni, lazience dolnej i gornej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nie widze zadnej. Chyba zapytam architekta.

 

nie wyobrazam sobie korzystania z lazienki bez zadnej wentylacji a szczegolnie w tej dolnej, gornej tez nie przewietrzysz zima. a w kuchni to jeszcze okap wystarczy ale w lazienkach musowo byc powinna

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosiliście moze wysokosc okien (chodzi mi o te z przodu domu) a dokladnie czy na tej wysokosci jaka jest w projekcie nie bylo potem problemu z wysokoscia mebli w kuchni? Zalezy mi aby okno nie dotykalo blatu, a mialo choc maly parapet. Boje sie ze jezeli zostawimy wneke na okno zbyt nisko, pozniej dojda kafelki na podloge i moze byc wtedy kiepsko.

 

I jeszcze jedno mnie trapi. Chcemy zostawic oba okna w kuchni. Te z przodu domu wydaja sie za waskie i chcielibysmy je troszke poszerzyc. Jeżeli te boczne pozostanie bez zmiany to jak myslicie, nie bedzie zbyt duzej roznicy? Nie bedzie to kiepsko wygladalo? Czy lepiej je tez dac troszke wieksze? Jakos nie moge sie przekonac do usuniecia go, boje sie ze wyjdzie wtedy ciemna dziupla:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic, tylko zyczyc powodzenia. nam rowniez bylo milo Was goscic. Sorki za nad_goscinnego Okrucha :D

 

Okruch był gościnny, ale nie za bardzo. Po prostu podekscytowany był psiak, że jakieś nowe ludziki po domu się plączą :)

Dziękuję za życzenia :) U nas na razie przerwa technologiczna, na doschnięcie ław fundamentowych. Zaplecza działki nie porzucamy. Tam dzieje się ogrodniczo. Z początkiem lipca dalej ruszą prace budowlane.

Do przeczytania wkrótce :)

Edytowane przez ejama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Za nasz projekt wziął się architekt i stara się nanieść nasze zmiany. Obiecał, że zrobi wizualizację ściany z powiększonym wykuszem - ciekawe co z tego wyjdzie. Niestety już drugi czy trzeci tydzień czekamy aż geodezja z Kartuz odda podbitą mapkę...

 

Ponieważ już na poważnie zaczynamy szukać ekipy to mam prośbę do wszystkich z okolic trójmiasta o podanie (tutaj lub np na prv) namiarów na ekipy które wam robiły SSO.

Jeden daleki znajomy rzucił z głowy 60tyś za robociznę (rodo 6 G2) i powiedział, że dokładnie wszystko wyjdzie z kosztorysu, którego koszt to 600zł - trochę szkoda tyle płacić jak by się okazało, że są drodzy...

 

Jak zdążymy to chcemy zacząć jeszcze na jesień :)

 

pozdrawiam

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...