Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

Że basen to i owszem :) podczas ostatniej imprezy był niezły ubaw :)

 

Swoją drogą to drogi interes bo zrobienie tego łoczka to w tej chwili już ok 16 000 bez roślin.

 

IMG_7166.JPG

 

LOOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

 

U nas na razie głównie papierologia...

Mapla do celów projektowych (architekt mówi, że takiej dokładnej jeszcze nie widział :) ) 800PLN

Adaptacja projektu + wszystkie zmiany (w tym powiększony wykusz i garaż, przeliczone fundamenty pod to co wyjdzie z badań gruntu + przeliczony dach) 2900PLN

Badania gruntu przez geotechnika 600PLN

Badania wody i zgłoszenie studni 1000PLN

 

Ciągle czekamy na wyceny od ekip + szukamy kolejnych namiarów.

 

lokmen: oczko robi wrażenie :) ile m kw działki trzeba mieć, żeby zacząć o tym myśleć?

 

pozdrawiam

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojak139 dzięki za odpowiedź. Ja zapłaciłam 22 zł za m2 z materiałem więc cena porównywalna. Chciałam się upewnić.

 

Mam też prośbę do wszystkich choć trochę zorientowanych w zakresie sprzętu AGD lub użytkujących nw. modele. Dokonuję zakupu lodówki (zakupy bez szaleństw) i mam do wyboru Elektrolux ERN29790 lub Siemens KI38VA50. Macie może jakieś sugestie, którą wybralibyście. Są to modele proste i ze sobą porównywalne ale może pomożecie w ostatecznym wyborze.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR właśnie chodzi o to że te dwa modele pod względem parametrów technicznym są prawie takie same, różnią się designem, ilością półek itp. A skąd u Ciebie to zamiłowanie do Elektroluxa? Masz w domu wszystkie sprzęty tej firmy? Czy może jest jakiś inny powód? :)

W punktach sprzedaży AGD raczej polecają markę Bosch/Siemens, a wizualnie bardziej podoba mi się Elektrolux i dlatego nie mogę się zdecydować. Pomyślałam że może jest ktoś na forum kto użytkuje sprzety ww. firmy (a konkretnie lodówki) może jakiś inny model porównywalny cenowo byłby lepszy? Czekam na wszystkie cenne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc sprzetu u mnie to elektrolux lodowa, pralki, plyta (sprawdzil sie na poprzednich mieszkaniach), jedynie piekarnik mam bosha - wygladal solidniej niz elektrolux - ale niestety stal nierdzewna ciagle "zapaluszczona" nie do doczyszczenia i zmywarka whirpool 6 zmysl - najwieksza wtopa i porazka. pozalowalam 200 zl i bardzo zaluje tego zakupu. ja mam taka lodowke ENA34933xx jestem bardzo zadowolona. gdybym miala wybierac jeszcze raz na pewno wzielabym te sama tyle ze juz jej nie ma w ofercie :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kotlownie mam jak w projekcie, nie mam drzwi p.poz - pomiedzy garazem a kotlownia mam drewniane przesuwne białe (z powodow techniczno-wygodowo-miejscowych :D) - to byl bardzo dobry pomysl (nie mam schodka na wejsciu do kotłowni tj. nie mam jej obnizonej ale mam 2 schodki przy przy przejsciu do garazu - stad drzwi przesuwne - przy zwyklych moglibysmy niechcaco "haczyc glowa" i jest malo miejsca na otwieranie ich, garaz jest stanowczo za waski) pomiedzy wiatrolapem a kotlownia mam zwykle drzwi wew. takie same jak w calym domku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dzięki za odpowiedź. Rozumiem też że przy odbiorze budynku nie było żadnych problemów i takich rzeczy nie sprawdzają. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy masz garaż ogrzewany, chodzi mi o grzanie tak jak w części mieszkalnej? Jeżeli masz w garażu niższa temp. albo w ogóle nie grzejesz to czy ciepło z kotłowni nie ucieka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo,

garaz mam ogrzewany ale grzejnik jest skrecony za tryb niezamarzania, w kotlowni jest nawet za cieplo i tez jest wylaczony grzejnik (czasem ja otwieramy zeby nagrzac wiatrołap). nic sie nie wyziebia przez garaz - mam dobra izolacje na podlodze , sciany zew. i szczelna brame garazowa w wariancie izolowanym. na scianie pomiedzy garazem i salonem tez polozony styro chyba 10 cm, na suficie 5 lub 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...