Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

akurat na tej ścianie nie będzie mebli tylko mały stolik śniadaniowy

 

No proszę, do tej pory widziałem chyba tylko jeden projekt kuchni w rodo z uwzględnionym stolikiem. Rozumiem, że ściana po przeciwnej stronie bez przejścia? Ja mam stolik w wykuszu, właśnie taki śniadaniowy na 4 osoby i też jestem zadowolony. W salonie w wnęce po gabinecie wcisnąłem większy stół z 6 krzesłami, ale przy tym rozwiązaniu póki co mam mieszane uczucia. Pożyjemy zobaczymy, może coś się kiedyś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii prądu dodam tylko, że wszystkie informacje o opłatach i o tym co trzeba wykonać we własnym zakresie jest na umowie.

 

Najgorsze jest to, że elektrownia nie informuje o kosztach- w naszym przypadku gdybym się nie zainteresował postępem prac- to za przyłącze musielibyśmy zapłacić ok 17 000 zł bo elektrownia na swój koszt robi złącze w odległości do 200m, a to co powyżej kosztuje 37zł/mb. W warunkach mieliśmy, że podłączą nas do istniejącego złącza, które znajduje się 180m od nas. Jak się okazało złącze to jest już za mocno obciążone i wymyślili nowy kabel od transformatora oddalonego o ponad 700m- ale o tym już nie raczyli poinformować...

Tak na marginesie na prąd czekamy już 2 lata, 3 miesiące i parę dni :(

 

Chyba mnie któś (zakład energrtyczny) chce naciągnąć. W warunkach podobno pisze, że mam sam kupić skrzynkę, to dlaczego jedni kupuja drudzy dostają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie któś (zakład energrtyczny) chce naciągnąć. W warunkach podobno pisze, że mam sam kupić skrzynkę, to dlaczego jedni kupuja drudzy dostają???

 

jesli na dzialce lub przy dzialce jest juz polozona siec bez skrzynek to przy podpisaniu umowy firma energetyczna sama zaklada skrzynki, licznik i zabezpieczenia,placisz tylko za podlaczenie do sieci. w trakcie budowy jest to umowa z taryfa budowlana a kiedy zglosisz wprowadzenie kabla do domu wraz z oswiadczeniem elektryka przechodzisz na prad docelowy. jesli zas takiej linii energetycznej nie ma chcesz miec prad to musisz na wlasny koszt podlaczyc sie "tymczasowo" do np. slupa energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie prądu. Czy Wy też musieliście na własny koszt zakupić skrzynke elektryczną na licznik energii elektrycznej.

Ja mam w warunkach umieścić ja na słupie, gość od prądu krzyczy sobie 450 zł z jakimiś bezpiecznikami do środka, a kolega mówi, że skrzynke założyli mu w cenie przyłącza. Jak to było u was???

 

Jak nam goście w tym roku montowali skrzynkę to powiedzieli nam tak:

 

Jak skrzynka jest na słupie to płaci się samemu a jak skrzynka w ogrodzeniu (my tak mamy - prąd przekopany ziemią) to wtedy płaci zakłąd energetyczny.

Trochę to bez sensu ale my mieliśmy ziemią i nie płaciliśmy za skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nam goście w tym roku montowali skrzynkę to powiedzieli nam tak:

 

Jak skrzynka jest na słupie to płaci się samemu a jak skrzynka w ogrodzeniu (my tak mamy - prąd przekopany ziemią) to wtedy płaci zakłąd energetyczny.

Trochę to bez sensu ale my mieliśmy ziemią i nie płaciliśmy za skrzynkę.

 

No i tu pewnie pies pogrzebany jest.

Ja mam słupa , wstawiali go tydzień temu, kabel przeciągany zza drogi powiatowej z innegoc słupa. I pewnie dlatego muszę sam płacić za skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Ale wy kombinujecie z tym prądem. Patrzcie jak macie na umowie. Co zakład energetyczny to inne ma wymagania. My będziemy mieli w ziemi. Skrzynkę ze złączem stawiają na swój koszt- ja muszę kupić i dostawić skrzynkę licznikową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy kombinujecie z tym prądem. Patrzcie jak macie na umowie. Co zakład energetyczny to inne ma wymagania. My będziemy mieli w ziemi. Skrzynkę ze złączem stawiają na swój koszt- ja muszę kupić i dostawić skrzynkę licznikową.

 

Ja kombinuje aby było jak najtaniej. Bo mimo tego, że muszę kupić skrzynke ok. 450 zł to jeszcze kabel ziemny od skrzynki do budynku 70m po 18 zł/m i robi się kwota spora + opłata za kW ok 1500zł i troche się zbiera.

Edytowane przez kojak139
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinuje aby było jak najtaniej. Bo mimo tego, że muszę kupić skrzynke ok. 450 zł to jeszcze kabel ziemny od skrzynki do budynku 70m po 18 zł/m i robi się kwota spora + opłata za kW ok 1500zł i troche się zbiera.

 

No ten kabel do budynku to już oczywiście płaciliśmy.

A co do tego prądu to pierwsze warunki też dostaliśmy na przyłąćz napowietrzny ale zmienialiśmy żeby dali nam ziemią. Wtedy oczywiscie o płaceniu za skrzynkę nie mieliśmy pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Nasza ekipa SSO zalicza wypad z budowy... Ratki, mogłabym prosić o namiary na waszych budowlańców? I jeszcze jedno - gdzie zamawialiście Nelskamp?

 

 

Namiary poszły na priv

Nelskampa kupiłem w Białych Błotach w hurtowni Słowiński. Zaoferowali najlepsze ceny i rozmawiało się z nimi bardzo rozsądnie.

 

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez Ratki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary poszły na priv

<....>

Pozdrawiam Marcin

 

też dzwoniłem do nich ale do nas im daleko, a i w tym roku już obłożeni (trudno się dziwić ;) ).

 

gratuluję 'męskiej' decyzji o zmianie ekipy, współczuję tych wszystkich nerwów...

 

a nasz architekt twierdzi, że ekipa co wybuduje SSO za 60tyś jest tania, bo ekipy z Gdyni wołają po 90-120 tyś. zresztą znajomy 4 lata temu budował dom pod Gdańskiem, b. podobny do rodo 5 i ponoć zapłacił właśnie 90tyś za robociznę SSO ;)

tymczasem czekamy na kolejną wycenę.

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za namiary!! Nerwów to nam nie brakuje, a gdzie tu jeszcze do wykończeniówki...

Lokmen chętnie bym ich dodała na czarną listę, ale oni nie robią domów tylko zatrudniają się jako podwykonawca do dużych projektów typu szpitale, centra handlowe itp. To podobno robią świetnie, ale tam grożą im bardzo wysokie kary za błędy, a nie tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

no tak to wybitni specjaliści :) od szybkiego robienia robót- byle jak byle szybko jako przykład podam robienie fug zgarniaczką do wody :)

 

Pytanie z innej beczki bo zaczynam się przymierzać do dachu majster dziś zadzwonił, że wchodzi we wrześniu, a nie w październiku :p (jakiś dziwny bo zwykle bywa odwrotnie :) )

chodzi mi o ocieplenie ściany szczytowej i o ocieplenie boku lukarny. Przy lukarnach mam krokwy tuż przy ścianie więc styropian dam tylko do dachu czy tu nie będzie mostka termicznego? Jeśli chodzi o ścianę szczytową nad garażem to deski od dachu mam do samej ściany i teraz ciąć je i wkładać styropian aż do dołu krokwy czy odgiąć papę i dać do desek, a od spodu dać wełnę?- niestety to muszę zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ocieplenie ściany szczytowej i o ocieplenie boku lukarny. Przy lukarnach mam krokwy tuż przy ścianie więc styropian dam tylko do dachu czy tu nie będzie mostka termicznego? Jeśli chodzi o ścianę szczytową nad garażem to deski od dachu mam do samej ściany i teraz ciąć je i wkładać styropian aż do dołu krokwy czy odgiąć papę i dać do desek, a od spodu dać wełnę?- niestety to muszę zrobić sam.

 

jakiś czas temu gdzieś znalazłem taki opis: http://ladnydom.pl/budowa/51,106570,9654177.html?i=2

ciężko mi wydedukować jak to się ma do twojej sytuacji, ale to newralgiczny punkt więc warto zrobić to zgodnie ze sztuką ;)

 

powodzenia

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

To co pokazujesz mam docieplone.

Chodzi mi o inną część dachu- pokazuje na przykładzie zdjęcia Gosik21:

 

DSC00391.JPG

 

oraz

 

DSC00392.JPG

 

tyle, że oni nie mają deskowanego dachu więc jak widać styropian mają aż do poddasza do spodu krokwy.

 

U mnie są deski do ściany więc gdybym tak chciał zrobić to muszę uciąć deski na grubość styropianu- stąd pytanie czy jeśli desek nie obetnę, a styropian dam do samej deski, a od strony poddasza dam wełnę - to czy ta będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dawno mnie tu nie było :( a szkoda tyle stron przybyło - super się czyta o postępach i zmaganiach forumowiczów

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki: Jakiej firmy polecilibyście płytę indukcyjną i dlaczego? prosiłabym również o podanie symbolu płyty i opisu sprawowania się produktu, może ktoś poleci mi coś fajnego praktycznego dobrego

z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie :):):)

 

A i o jeszcze jednym zapomniałam jak macie otwierane drzwi w górnej łazience na schody? na korytarz? a może do środka? proszę o odpowiedzi i fotki jak ktoś takowe posiada dzięki :)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...