Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :)

nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale my mamy grupę taryfową W-3.6

 

 

http://images44.fotosik.pl/360/243f0f580ec8df93m.jpg

 

JANET13 tak o to właśnie chodzi.

Ja mam taką samą. Pytam bo dostałam pierwszy rachunek, jeszcze bez zużycia, same opłaty stałe i kwota ta trochę zwaliła mnie z nóg. Zastanawiałam się czy może przypisano mi niekorzystną taryfę. A wiesz może ile wynoszą Twoje opłaty stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANET13 tak o to właśnie chodzi.

Ja mam taką samą. Pytam bo dostałam pierwszy rachunek, jeszcze bez zużycia, same opłaty stałe i kwota ta trochę zwaliła mnie z nóg. Zastanawiałam się czy może przypisano mi niekorzystną taryfę. A wiesz może ile wynoszą Twoje opłaty stałe?

 

Witam:)

nasz rachunek gazowy bez zużycia za 2 m-ce wynosił około 130 zł a Twój ile wynosił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Witam:)

nasz rachunek gazowy bez zużycia za 2 m-ce wynosił około 130 zł a Twój ile wynosił?

 

Tona węgla rocznie za samą "radość posiadania" rury w domu :)

 

A u nas małe święto- wreszcie przysłali pismo ze starostwa, że elektrownia wzięła się za robotę i będzie kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tyle i wydaje mi się że to dużo.

 

Czy ma ktoś z Was może 3 lub 4-częściową baterię wannową wychodzącą z półeczki?

 

kludi zenta 384460575 U mnie w większości rozwiązania Kludiego i chyba tylko w dolnej łazience pod prysznicem wziąłem hansa. Z tego zestawu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kludi zenta 384460575 U mnie w większości rozwiązania Kludiego i chyba tylko w dolnej łazience pod prysznicem wziąłem hansa. Z tego zestawu jestem zadowolony.

 

mWilQ jeśli możesz to podaj jakieś szczegóły dotyczące tej baterii tzn. czy montuje się tylko baterię czy też system podwannowy oraz czy masz zapewniony dostęp do baterii (ruchoma płytka, rewizja przez ścianę), czy jest cicha w użytkowaniu. Chodzi oczywiście o tę Kludi Zenta 3-otworową. Może mógłyś podesłać jakieś zdjęcia na mój e-mail. Z góry dzięki.

P.S. Bardzo podobają mi się tego typu baterie wannowe ale zastanawiam się czy nie ma kłopotów z ich użytkowaniem, a właściciwe z dostępem w razie jakiejś awarii. Rozbieżności cenowe też są niezłe.

Edytowane przez margaret2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ jeśli możesz to podaj jakieś szczegóły dotyczące tej baterii tzn. czy montuje się tylko baterię czy też system podwannowy oraz czy masz zapewniony dostęp do baterii (ruchoma płytka, rewizja przez ścianę), czy jest cicha w użytkowaniu. Chodzi oczywiście o tę Kludi Zenta 3-otworową. Może mógłyś podesłać jakieś zdjęcia na mój e-mail. Z góry dzięki.

P.S. Bardzo podobają mi się tego typu baterie wannowe ale zastanawiam się czy nie ma kłopotów z ich użytkowaniem, a właściciwe z dostępem w razie jakiejś awarii. Rozbieżności cenowe też są niezłe.

 

U mnie decyzja padła, że taki zestaw będzie montowany na rancie wanny i przez to kilku producentów odpadło ze względu na oferowane wymiary. Bateria zamontowana jest po środku i do niej podłączone jest regulator i słuchawka. Bateria klasycznie wpięta do ściany gdzie przygotowane były zawory do ciepłej i zimnej wody. Eksploatuje się dobrze, bardzo głośne jest przełączanie wody z kranu na słuchawkę jak i chowanie i wyciąganie węża. Na plus jest konstrukcja słuchawki, która ogranicza spływanie wody po wężu pod wannę.

 

Za wanną do ściany mam kilkanaście centów przestrzeni. Jedna z płytek nad zaworami jest zafugowana, ale pod spodem wycięty jest otwór. Niestety zawsze przy takich rozwiązaniach użytkownik martwi się o awarie, bo to się wiąże z mniejszą lub większą demolką. Tak samo jest ze stelażami od wc. Ja już miałem za dużo innych problemów na głowie, żeby się tym przejmować. zrobiłem mały otwór i liczę, że nic się tam nie będzie działo. Plam na suficie nie mam, więc chyba woda się nie leje :D

 

P.S. co do samego montażu, to dobrze mieć sporą nasadkę, chyba, że ktoś precyzyjnie dokręci sprzęt kluczem. Z góry jest chromowana maskownica z uszczelką, z dołu też jest chyba uszczelka i nakrętka.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, troche czasu mnie tutaj nie bylo gdyz budowa pochlonela nas na calego! w koncu sie cos dzieje..i wszystko super - ale teraz mam dylemet odnosnie dachu - kierownik zapytal czy deskujemy czy nie, dodam ze mamy kryty dachowka ceramiczna. On mowi ze teraz juz sie tak nie robi i sama folia wystarcza..ja zas nie wiem..jak to bylo u Was? warto deskowac pod dachowke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My kryjemy dachówką i mamy deskę i papę ale to raczej wynikło z tego, że od pokrycia dachu papą do dachówki mija prawie rok. Co do tego co lepsze - uważam że deska to deska. Jeśli folia to dobra nie ta najtańsza no i trzeba bardzo pilnować aby jej nie porwali podczas kładzenia pokrycia.

 

Prośba do TAR bo o ile pamiętam masz na dachu creatona premion - po wielu bojach w końcu wybraliśmy tego :)- czy możesz podać ilości dachówki jaka poszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superelmirka mamy deskowanie i pape pod dachowka, jestesmy zadowoleni, jest ciszej i cieplej, a ze to stara metoda ? mi to nie robi jak oszczedzam na ogrzewaniu :) plus powody ktore wyzej podal lookmen :)

 

 

lookmen ponizej zestawienie skopiowane z faktury (pare dachowek mam jako zapas na wszelki wypadek :))

 

 

Creaton PREMION lupek ang.2352 szt

Creaton PREMION lupek ang. Prawa 83 szt

Creaton PREMIONlupek ang. lewa 83 szt

Creaton lupek ang. dach.wentylacyjna 4 szt

Creaton lupek ang.kominek SIGNUM A 2 szt

Creaton lupek ang.przelotowa do baterii solarnej 1 szt

Creaton PP lupek ang.gasior+klamra 57 szt

Creaton PP/PK lupek ang. Denko gasiora 5 szt

Spinka R34 Creaton podwójna 700 szt

Laty 4x6 impregnowane ciśnieniowo 4mb/4,5mb 832 mb

Kontrlaty 2,5x5 impreg.cisnieniowo 1,35mb/ 2mb 367,2 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

mam pytanko wiem że to już było pisane ale nie mam za dużo czasu czytania wszystkich wątków mam tynkaży do tynkowania 13zł za metr, tylko chciał bym się dowiedzieć ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło, a ja wam napisze ile mi naliczyli metrów,jutro mają mi obliczyć....

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

mam pytanko wiem że to już było pisane ale nie mam za dużo czasu czytania wszystkich wątków mam tynkaży do tynkowania 13zł za metr, tylko chciał bym się dowiedzieć ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło, a ja wam napisze ile mi naliczyli metrów,jutro mają mi obliczyć....

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

 

725 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...