Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 80mariusz80
kierownik zapytal czy deskujemy czy nie, dodam ze mamy kryty dachowka ceramiczna. On mowi ze teraz juz sie tak nie robi i sama folia wystarcza..ja zas nie wiem..jak to bylo u Was? warto deskowac pod dachowke?

Ja dałem membraną paroprzepuszczalną. Nie szukałem najtańszej. Wolę oszczędzać na innych rzeczach. Na dach położyłem o wysokiej paroprzepuszczalności i wysokiej wytrzymałości (na rozcięcia). Po położeniu pamiętam że pilnowaliśmy i naciskaliśmy, aby przerwa pomiędzy położeniem membrany a dachówki nie była długa (promienie UV są szkodliwe dla tych membran). Mimo wszystko, gdybym miał budować drugi raz - wybrałbym pełne deskowanie. Spałbym spokojniej przy starej i wypróbowanej metodzie.

 

Kolega który deskował dach i przykrył papą, wspominał mi że po ~roku od położenia przecieka mu w niektórych miejscach. Jeśli dobrze zrozumiałem, było coś nieczysto położone - trafiali papiakami w szczeliny między deskami i po roku mają niestety kłopot. Może ta informacja przyda się Wam.

Pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
ile wam wyszło metrów, mamy rodo z podwójnym garażem skosy zalewane i będzie wszystko tynkowane,chciał bym się zorientować ile waym wyszło

U mnie wyszło ~650 m2 c/w + ~100 m2 gipsowych.

Uwaga: rodek 6p, 100% podpiwniczenia. Garaż i piwnice bez jednego pomieszczenia też wliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?

 

Kurde majstra od dachówki mam dziwnego- zamiast w październiku chce przyjść już za 2 tygodnie :) zwykle bywa odwrotnie hehe.

 

Mam propozycję- z racji, że sporo osób często pyta o to samo więc na 1wszej stronie swojego dziennika będę dodawał linki do stron np. z ilościami m2 tynków, wycenami etc. zaznaczam, że nie od razu wszystko ale będę starał się dodawać z czasem coraz więcej.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?

Trudno mi powiedzieć, gdyż nie mam papy&lepiku na dachu. W dzieciństwie pomagałem ojcowi gotować lepik na szopę i stodołę. Ojciec mazał krawędzie pap i papiaki. Nie przypominam sobie aby coś przeciekało; było sucho. Tamten lepik był w metalowym pojemniku (beczka), odłupywało się go siekierą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

 

GRUPA 3.6 A RACZEJ SAMA CYFERKA 3 OZNACZA że opłata stała jest wyższa a gaz troche tańszy. Jest jeszcze grupa np 2.6 gdzie opłata stała będzie niższa a gaz trochę droższy - ale jest to taryfa tylko dla osób które zużywają rocznie mniej niz 1200m3.

Ja przy podpisywaniu umowy zdeklarowałam sie do grupy 2 ale co z tego skoro monopolista przeżucił mnie po połowie roku do grupy3 (bez żadnych pism itp...) i teraz zużywam miesięcznie 20m gazu a płace prawie 130zł.....

Na reklamacje odpisano mi że mogę złozyć wniosek o zmianę taryfy - ale jest to możliwe tylko1x w roku (u mnie luty!!!!!!!!) a zostałam przeżucona do droższej grupy bo komputer wyliczył mi zużycie od sierpnia(podpisanie umowy) do lutego (to ich rozliczenie...) takie że wychodziło iz zużyję więcej niż 1200 na rok - i co nikogo nie obchodzi że minął właśnie rok jak posiadam gaz, licznik ma 1080metrów ale do grupy tańszej dla mnie czyli drugiej nie mogę się przenieść od razu tylko muszę czekać do lutego ....PARANOJA!!!!!!

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za informacje odnosnie deskowania, widze ze ciezka decyzja nas czeka bo jednak folia jest tansza ale na dachu nie powinno sie oszczedzac..ale z drugiej strony niektorzy chwala folie..wiec juz sama nie wiem Jedyne czego sie boje to tak jak bylo napisane wyzej ze po paru latach folii nie bedzie...ach decyzje, decyzje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za informacje odnosnie deskowania, widze ze ciezka decyzja nas czeka bo jednak folia jest tansza ale na dachu nie powinno sie oszczedzac..ale z drugiej strony niektorzy chwala folie..wiec juz sama nie wiem Jedyne czego sie boje to tak jak bylo napisane wyzej ze po paru latach folii nie bedzie...ach decyzje, decyzje..

 

superelmirka jeżeli masz pozytywne opinie na temat folii od wieloletnich posiadaczy to ok ale jeżeli ktoś chwali folię połozoną w tym lub zeszłym roku to żadna opinia, deskowania napewno nie będziesz żałować, wiadomo to są koszty ale moim zdaniem lepiej jest zaoszczędzić na tym co mogę za jakiś czas sobie wymienić, dachu wolałabym przez długie lata nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dopilnowac robienia deskowania i tyle. sprawdzic przed polozeniem dachowki. i co do folii zgodze sie z margaret. opinia uzytkownikow folii w okresie rocznym czy -2 letnim nie jest dla mnie miarodajna a w folderze reklamowym mozna cuda wianki napisac. za to przy pelnym odeskowaniu znaczaco schodza koszty ogrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz cenna uwaga bo niestety u mnie są miejsce gdzie przez papę prześwituje słońce- dziura po gwoździu.- czy lepik w tym miejscu wystarczy?

 

kiedyś podczas deszczu w domu w stanie surowym z deskami i papą rozmawiałem z gościem co robi dachy i ma dobrą renomę. dach zaczął przeciekać w 2 miejscach ale na moje pytanie padła odpowiedź, że to nie ma znaczenia bo to dachówka musi zatrzymać 100% deszczu. nie powinno tak właśnie być? jeśli tak by nie było to łaty by były narażone na wilgoć... więc jak to właściwie jest?

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
kiedyś podczas deszczu w domu w stanie surowym z deskami i papą rozmawiałem z gościem co robi dachy i ma dobrą renomę. dach zaczął przeciekać w 2 miejscach ale na moje pytanie padła odpowiedź, że to nie ma znaczenia bo to dachówka musi zatrzymać 100% deszczu. nie powinno tak właśnie być? jeśli tak by nie było to łaty by były narażone na wilgoć... więc jak to właściwie jest?

mC

 

Co do deszczu to się zgadza. Ale podczas opadu śniegu i wietrznej pogodzie może się zdarzyć, że wiatr podwieje pod dachówkę śnieg, który się stopi pod dachówką. Jak będą dziurki w papie to będzie kapać na wełnę.

Łaty są impregnowane. Więc wilgoć w tak niewielkim stopniu im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

pisze ile mi wyszło tynków 760 m2 tyle obliczyli tynkarze, 13zł robocizna a materiał 6zł za m2 (a materiał kupowałem sam) elektryka mnie wyszła 12tyś ponad 220 punktów, brama garażowa wisniowiecki 5500zł z automatem , chciał bym się dowiedzieć ile kosztowała was hydraulika , bo hydrauliki jeszcze nie mamy,planujemy ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni i w łaziene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.

Wykończenie po woli nas wykańcza. Mąż własnie kończy ocieplenie elewacji i bierze się za poddasze.

Pozostaną grzejniki, podłogi i można się wprowadzać:) Meble kuchenne czekają w salonie, zostaną ustawione po założeniu płytek, które muszę wybrać.

Wszystko odciąga się w czasie, myślę, że na święta może się wprowadzimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Panowie takie pytanie,

ile czasu musi minąć od murowania do tynkowania wewnątrz?

 

W tym przypadku nie trzeba jakiejś większe karenji bo ściana i tak moknie (prawda, że im dłużej tym więcej wody wyjdzie ze środka ścian.)

Większe znaczenie ma tynkowanie i ocieplanie poddasza.

 

Co do drugiego pytania to która ekipa wymaga gładzi? - większość ekip na nią liczy bo załata jej "buble" :)

 

Kristos- pozwolę sobie przetłumaczyć Twój tekst - tak dla potomnych:

 

hej

Napisze ile mi wyszło tynków:

760 m2 bo tyle obliczyli mi tynkarze- 13zł robocizna, a materiał kosztował 6zł za m2 (materiał kupowałem sam)

Elektryka mnie wyszła 12tyś za ponad 220 punktów,

Brama garażowa WIŚNIOWSKI - 5500zł z automatem ,

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowała was hydraulika , bo hydrauliki jeszcze nie mamy. Planujemy ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni i w łazience.

 

Co do ilości m2 - to względem tego co podawali inni to jakoś dużo Ci policzyli...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...