Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panie i Panowie

Bardzo ważne pytanie, chcę podnieść

ściankę kolankową o jednego pustaka!

I pytania,

1)czy można to zrobić bez żadnych zmian w projekcie? nikt się do tego nie przyczepi? przy odbiorze?

2)i czy podnosimy też szczyt ? czy tylko same boki dachu no i się lekko zmienia kąt dachu??

 

Jest to zmiana znacząca, wiec powinna być uwzględniona w adaptacji projektu. Zmienia się metraż domu, więc i kierownik budowy powinien napisać stosowne oświadczenie. W praktyce, zmiana jest ciężka do wychwycenia. Jeśli ściany są z zewnątrz ocieplone, a w środku otynkowane, to mało kto na oko stwierdzi, że podnosiliście ściankę. Dachu w szczycie bym nie zmieniał, ewentualnie proporcjonalnie wydłużyłbym krokwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest to zmiana znacząca, wiec powinna być uwzględniona w adaptacji projektu. Zmienia się metraż domu, więc i kierownik budowy powinien napisać stosowne oświadczenie. W praktyce, zmiana jest ciężka do wychwycenia. Jeśli ściany są z zewnątrz ocieplone, a w środku otynkowane, to mało kto na oko stwierdzi, że podnosiliście ściankę. Dachu w szczycie bym nie zmieniał, ewentualnie proporcjonalnie wydłużyłbym krokwie.

 

Przy podnoszeniu ścianki kolankowej o jeden pustak nie zmienialiśmy kąta dachu,krokwie mamy dłuższe niż w projekcie,pasy podrynnowe są na równi z balkonami tak że rodek nie traci nic ze swego uroku ,krokwie zamawialiśmy o 40 cm dłuższe niż te z projektu.Zmianę kąta dachu zdecydowanie odradzamy.

Edytowane przez Sosnów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a ja mam takie pyta\nie, jak wygląda u Was styk bramy garażowej z posadzką w garażu. U mnie jest lekki prześwit i nie wiem co z tym zrobić?

 

Podłoga już gotowa? Jeśli tak, to telefon do firmy która to montowała i regulacja. Jeśli nie, to poczekaj aż będzie płytka, czy cokolwiek zaplanowanego, wtedy zobacz i w razie czego jak wcześniej - telefon do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga już gotowa? Jeśli tak, to telefon do firmy która to montowała i regulacja. Jeśli nie, to poczekaj aż będzie płytka, czy cokolwiek zaplanowanego, wtedy zobacz i w razie czego jak wcześniej - telefon do firmy.

 

mWilQ dzięki za poradę

podłoga już gotowa, a nie byłam pewna czy jest w ogóle możliwość jakiejś regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płyt g-k zamawialiście do zabudowy poddasza?

I jak dużo profili UD i CD?

 

Policz metry z sufitami i podziel przez metraż płyty (one chyba są 2,5x1,2). Ja kupowałem więcej, bo później i tak sporo mi zeszło to zabudowy łazienek i salonu. Profile to domawiałem z 5 razy, na całe szczęście lokalna hurtownia dowoziła bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rodo6 G2 sufit ok 2.60-2.65. Teraz mam wysokość 2.75 do spodu jętek i planuje dać ok 25-30cm wełny na sufity.

 

To będziesz musiał pokombinować z upychaniem, bo od sufitu pod jętki będzie z 10cm i reszta między jętki.

 

Przy jednym stanowisku w sumie zamówiłem 65płyt ale to na skosy i sufity, zabudowy w łazienkach, zabudowy słupów i zabudowy w salonie (jedna ściana plus rynna na oświetlenie wokół salonu). Profili UD-28 4m miałem 90szt plus sufitowych UD-60 4m 108szt. Uchwytów było ok 400szt, łączników miałem 20 ale zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chodzi o kominek. Chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła do trzech sypialni na górze. W związku z tym kilka pytań mi się urodziło:

1. Jakiej mocy kominek powinnam kupić?

2. Kogo szukać do rozprowadzenia dgp, czy możemy to sami zrobić?

 

14 lub 16 ja mam 16 i jest ok.

Wg mnie warto kupic taki wkład który może byc długo niegaszony (odlewany), mój do tego ma zapalanie (ciąg powietrza) od góry tzn najgrubsze drzewo na spód i coraz cieńsze do góry - bardzo uałtwia rozpalanie. Mój wkałd z Tarnawy spisuje sie super - nie wymaga wybierania popiołu za kazdym razme jak chce rozpalic w kiminku (ciąg od dołu = ciągłe wybieranie popiołu bo Ci nie pociągnie powietrza do rozpalenia...) W zimie zdarzało się że rano żar potrafił się utrzymać aż do rana = duuuuży komfort!!! Warto wg mnie dopłacić do dobrego wkładu.

 

Co do wykonaania jak umiesz to zrobic ok. Ale jezeli masz się dopiero uczyć to lepiej wziąść fachowca - głównie ze wzgędu na to żeby nie było czuć żadnych zapachów domu - co jest częstym minusem posiadania kominka....a o rozprowadzeniu do 3 pomieszczeń na górze to pomyśleć o tym chyba trzeba by było już podczas budowy bo ja robiłam kominek na końcu i nie było jak ocieplic pomieszczeń które nie sąsiadowały z kominem (bo gdzie puscić rury rozprowadzajace w podłodze było za późno a sufit na dole wymagałby wtedy regipsów co mi nie odpwiadało w tym miejscu...)

 

jeszcze jedna rada kominkowa - wymurujcie komin dopiero od stropu w górę - bo inaczej kominek zajmuje ogromnie dużo miejsca w salonie..

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dalej niekończąca się historia z papierami... architekt był bardzo szybki aż nie dostał wszystkich potrzebnych papierków i nagle jakoś zwolnił... :(

 

no i mamy kolejną wycenę:

41tyś SSO bez dachu, bez hydrauliki stanu 0. aż się nie chce wierzyć, że niektórzy z was w tej cenie mieli dom z dachem ;( chyba szukamy dalej, ale powoli opcje się kończą...

 

pozdro

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my dalej niekończąca się historia z papierami... architekt był bardzo szybki aż nie dostał wszystkich potrzebnych papierków i nagle jakoś zwolnił... :(

 

no i mamy kolejną wycenę:

41tyś SSO bez dachu, bez hydrauliki stanu 0. aż się nie chce wierzyć, że niektórzy z was w tej cenie mieli dom z dachem ;( chyba szukamy dalej, ale powoli opcje się kończą...

mC

 

Poszukaj jeszcze, często ale nie zawsze jest tak że Ci najlepsi fachowcy mają najwyższe ceny, czasem trzeba po prostu trafić na dobrą ekipę.

 

Ja ostatnio wyceniałam barierkę na balkon ze stali nierdzewnej do naszego rodka. Budujemy w Krakowie więc wyceniałam u fachowców tu na miejscu i tez w okolicach np w Limanowej, Nowym Sączu. Wszyscy się strasznie cenili i liczyli za metr barierki minimu 500 zł z montażem. Aż znaleźliśmy na allegro gościa z okolic Poznania który powiedzał że za 350 zł nam zrobi taką samą barierkę ze stali nierdzewnej razem z montażem. Potem zdecydowaliśmy z mężem dodać jeszcze jedną poprzeczkę, materiału było więcej więc staneło na cenie 390 zł z montażem.

 

Montaż był 3 tygodnie od zamówienia bo akurat wtedy ten Pan miał drugi montaż w Krakowie - to było w sumie jedyne ograniczenie ale nam aż tak się nie spieszyło. Wysłaliśmy więc mailem zdjęcie balkonu i rysunek z dokładnymi wymiarami i bylismy umówieni na montaż w sobotę 25tego. Panowie stawili się punktualnie o 7 rano (w nocy jechali z Poznania do Krakowa!!)

 

Robota idealna, wiedzieli co robią, barierka super, nie musieliśmy nawet ich pilnować, montaż zrobili w 2 - 3 godziny, przyjechali ładnym autem w czystych firmowych kombinezonach, 100% profesjonalizmu, no normalnie mucha nie siada. A za 6,5 metra barierki nad wykuszem zapłaciliśmy 2270 zł a nie 3250 zł (lub więcej) jak chciały ekipy z Krakowa i okolic które nie musiały do nas dojeżdzać z daleka.

 

Pan mi powiedział że oni wolą mieć robotę i pracować niż siedzieć i wyceniać się na niewiadomo jakie kwoty,...przyznaje że bardzo mi się podobało to podejście.

 

Dla kontrastu - ekipę od ocieplenia poddasza wzieliśmy stosunkowo drogą bo miała być super-extra a było mocno przeciętnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lub 16 ja mam 16 i jest ok.

jeszcze jedna rada kominkowa - wymurujcie komin dopiero od stropu w górę - bo inaczej kominek zajmuje ogromnie dużo miejsca w salonie..

 

pozdrawiam Mariola

 

Mariola bardzo cenna uwaga, ja na to wpadłam ale było już za późno, teraz mam zabudowany kominek i wyjechał mi prawie na środek salonu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka podziel się namiarem na ekipę od barierek. Ja co prawda buduję koło Częstochowy al może do mnie też przyjadą. A może zamieściłabyś zdjęcie wykonania?

 

Margaret - zdjęcie poniżej (jeszcze z momentu kiedy montowali bo nowszego na razie nie mam).

Później je usunę, namiar wysyłam Tobie na priv.

 

pozdrowienia, Dana

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie mamy jeszcze płytek - teraz będzie robić przed jesiennymi deszczami, najpierw je musimy wybrac i kupić. Chcieliśmy najpierw dać barierkę a potem płytki (tak chciał też filiziarz). Kierownik budowy przykazał nam użyć porządnego kleju do tych płytek na balkon, właśnie sprawdzałam że jest dosyć drogi (nazywa się sika bond T8) ale chyba zainwestujemy i go kupimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...