Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80

Mam mieszane uczucia co do uszczelnienia bramy garażowej. W jej górnej części, w obu rogach, dwie uszczelki (pozioma i boczna) nachodzą na siebie przez co mam przelot. Proszę o spojrzenie jak to jest wykonanie w Waszych bramach - dla mnie to jest bez sensu, grzejnik w garażu, brama ocieplona, a między uszczelkami ... dziury. Nie mam zamiaru ogrzewać atmosfery. Chyba że wykorzystam je jako kanały wentylacyjne w garażu : /

Dzięki z góry za sugestie i porady. Pozdrawiam.

http://img209.imageshack.us/img209/6678/dom0969potynkowaniu.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/7856/dom0970potynkowaniu.jpg

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do uszczelnienia bramy garażowej. W jej górnej części, w obu rogach, dwie uszczelki (pozioma i boczna) nachodzą na siebie przez co mam przelot. Proszę o spojrzenie jak to jest wykonanie w Waszych bramach - dla mnie to jest bez sensu, grzejnik w garażu, brama ocieplona, w między uszczelkami ... dziury. Nie mam zamiaru ogrzewać atmosfery. Chyba że wykorzystam je jako kanały wentylacyjne w garażu : /

Dzięki z góry za sugestie i porady. Pozdrawiam.

http://img209.imageshack.us/img209/6678/dom0969potynkowaniu.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/7856/dom0970potynkowaniu.jpg

 

80mariusz80 musiałabym zobaczyć jak jest u mnie.

A jaką masz bramę, jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Brama ręczna, segmentowa. Lokalny producent - http://www.aftykabramy.pl

Na razie napisałem wiadomość do przedstawiciela handlowego, który nas obsługiwał i czekam na jego opinię. Jestem jednak ciekaw czy w Waszych bramach też są takie szczeliny. Wczoraj oglądałem bramę garażową u szwagra, taką bardziej przemysłową (wysoka) do warsztatu samochodowego i tam ma jeszcze gorzej, gdyż przy zamkniętej bramie górny panel (segment) pochylony jest pod lekkim kątem (nie przylega ściśle do nadproża) i ma jeszcze większe szczeliny. Sam już nie wiem, czy teraz takie standardy obowiązują czy ja jestem z innego świata... Kombinuję naciąć boczną uszczelką tak, aby pozioma mogła w tym miejscu przylgnąć do ściany, jednak będę czekał na info od producenta.

Przy okazji - jeśli ktoś będzie zamawiał bramę to może zapytać o ten szczegół. Ostatnio ktoś tu chyba szukał bramy.

Pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Mam już pierwszą reakcję - ponoć sprawę załatwi dodatkowa uszczelka na nadprożu. Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale w środę już przyjadą serwismeni. Na razie '+' za szybką reakcję. Jak zrobią, wrzucę fotki dla potomnych : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
.... no to się załamałem!!

Panie i Panowie ile kosztuje zrobienie

docieplenie steropianem 15 +siatka +klej +tynk za m2?

Czy całość ocieplenie z pracą + materiały!!

Jakie wy macie stawki??

bo mnie dziś rozwlalil.....

Może user henius da coś od siebie na tym forum i oprócz pytań napisze przynajmniej innym ile w krakowskiem jest wyceniony ten etap...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może user henius da coś od siebie na tym forum i oprócz pytań napisze przynajmniej innym ile w krakowskiem jest wyceniony ten etap...

Pozdrawiam.

 

no no :yes:

Mi powiedzieli 120-150!!!

ale może za porządnym autem podjechałem . ;-(

co do tynków wewnątrz z materiałem i ponoć dobrym wykonaniem 23zł!

 

dziwi mnie tylko jedna spawa, prześledziłem fora i znalazłem informacje

że w rodku g2 komuś wyszło z syfitami 700m2 tynków.... zastanawiam się

czy ja nie umię liczyć, czy coś jest nie tak...

 

wg wpisów na archonie jest:

Całość tynkowania wewnątrz w kosztorycie - 371m2

 

a co do elewacji:

Powierzchnia ścian zewnętrznych -176,30 m2 (tylko nie wiem czy ze stolarką i bramą) ???

 

Jak by ktoś mógł to ewentualnie sprostować...

przypominam że mowa o RODKU 6 g2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

U mnie m2 do tynkowania wewnętrznego wyszło ~760 m2 (rodo 6P). W tym są sufity gipsowe (piwnica, parter) - ~100m2 i ściany tynku c/w (piwnica, parter, pół- i piętro, trójkąty na strychu) - ~660 m2. Jeśli dobrze pamiętam, w projekcie (przynajmniej 6p) ściany działowe na piętrze były robione z kartongipsu - więc może w obliczeniach powierzchni tynkowanych najprawdopodobniej nie ujęto tych powierzchni.

Moja cena to 24,50 PLN za tynki c/w i coś mniej za gipsowe. W cenie tej było: obrzutka (rapówka), tynk c/w właściwy (Weber), zabezpieczenie okien (folia), zabezpieczenie puszek elektrycznych, listwy dylatacyjne pomiędzy ramą okna a framugą no i kątowniki tynkarskie na naroża. Warto ustalić sobie z tynkarzami przed rozpoczęciem robót aby w domu wyglądało po tynkowaniu przynajmniej tak samo jak przed :) I najlepiej też przypilnować ekipę zwłaszcza pod koniec robót - często gęsto zaczynają bardzo dobrze a im bliżej końca, tym bardziej zaczynają już pracować na odpi....... (no bo w końcu za x-dni jadą już na następną budowę i trzeba się wyrobić, obojętnie jak, ale trzeba :p ).

Pozdrawiam.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

No i jedziemy z budową trochę dalej :) wreszcie...

 

IMG018.jpg

 

Kryjemy dach. Po bardzo wielkich bojach wybraliśmy dachówkę Creaton Premion angoba kolor łupka.

Koszty tej imprezy dla Rodo 6 G2 to ok 40 000 (wszystko)

 

Prawdę mówiąc po wczorajszym pożarze jaki gasiliśmy w robocie żałuję, że nie wylałem skosów z betonu- od świeczki spaliły się 2 segmenty- drewniane p[oddasze poszło z dymem- a domy to ruina... -ech szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...