Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie, zastanawiamy sie nad kupieniem projektu domu w rododendronach 6, chociaz ostatnio podoba nam się dom w rododendronach 8 i tak mieliśmy przeprowadzać takie zmiany jake sa w tym nowym projekcie. Przeraża nan tylko wystawiona kwota kosztu budowy przy tym domu czy jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów budowy? Jak to kształtowało sie u was? Bo dom jest piekny ale ponad 250.000 zł systemem gospodarczym to strasznie dużo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Witajcie :) My rok temu ukończyliśmy stan surowy otwarty. Dach kryty papą. Z całą papierologią i materiałem na ogrodzenie (bez robocizny) kosztowało nas to 150 tyś zł. I środki się skończyły :( Teraz plany ile trzeba wziąć kredytu, aby starczyło :) p. s. Budujemy Rodoska 6 :) Pozdrawiam ciepło Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Gosik mamy ten sam dylemat- tyle, że my za swoje jeszcze zrobimy dach i okna. Na dokończenie myślimy aby wziąć 200 000- ciekawe czy styknie.

 

Mam pytanie, zastanawiamy sie nad kupieniem projektu domu w rododendronach 6, chociaz ostatnio podoba nam się dom w rododendronach 8 i tak mieliśmy przeprowadzać takie zmiany jake sa w tym nowym projekcie. Przeraża nan tylko wystawiona kwota kosztu budowy przy tym domu czy jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów budowy? Jak to kształtowało sie u was? Bo dom jest piekny ale ponad 250.000 zł systemem gospodarczym to strasznie dużo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

250 000 tysięcy na wiele nie wystarczy- stan surowy z dachówką i oknami wyniesie nas 220 000 w tym koszty robocizn to ok 55 000

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też myślimy o 200 tyś :) Wiadomo- wszystko zależy od tego, co wybierzemy do wykończeniówki. Planujemy zrobić całościowo dół i sypialnię na górze. Reszta- ile wystarczy :/ Śmiejemy się ze znajomymi, że wraz z kredytem na 30 lat skazujemy się na dożywocie ;), więc oby starczyło na jak najwięcej :)

Pozdrowionka

Gosia z mężem Tomkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauren śliczna kuchnia, bardzo mi się podoba;) Możesz zdradzić ile zapłaciliście za same mebelki? Może być na priv:)

 

Co do kosztów wykończenia to się nie wypowiem. My mamy SSZ, dach kryty blachodachówką, dom w połowie podpiwniczony, skosy betonowe i do tej pory poszło jakieś 160 tyś. A na wykończenie zbieramy :stirthepot:. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauren śliczna kuchnia, bardzo mi się podoba;) Możesz zdradzić ile zapłaciliście za same mebelki? Może być na priv:)

 

Co do kosztów wykończenia to się nie wypowiem. My mamy SSZ, dach kryty blachodachówką, dom w połowie podpiwniczony, skosy betonowe i do tej pory poszło jakieś 160 tyś. A na wykończenie zbieramy :stirthepot:. Pozdrawiam

Co do samych mebelków to chyba około 15tys:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas nie było ale mamy już serce domu czyli kuchnie i tu wypada się pochwalić efektem prac;)

http://img443.imageshack.us/img443/4992/obraz442800x600.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Kuchnia CUDOWNA !!!! :) czy mogłabym prosić jeszcze i fotkę ściany gdzie stoi mikrofala, piekarnik,okap, płyta (jakoś sprzęty wydają mi się znajome - mogę zapytać o firmę?)

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

1 wszy dzien za nami i jest zarąbiście- dachówka nie przyjechala. Gosc ktory mial pilnowac w nocy sprzetu nie przyjdzie. w egekcie czego inwestor musi sam cieciowac.

Pozdrawiam Was prosto z łona natury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janet 13. Bardzo ładna kuchnia, a co to za kolor górnych frontów?

Ja jestem przed urządzeniem kuchni i mam pytanie co to za bateria i czy jesteś z niej zadowolona?

 

Witam niestety to nie moja kuchnia tylko Lauren - tez bym chciała taką mieć :)

a tak nawiasem mówiąc to niebawem wrzucę fotki swojej kuchni która się kończy:)

Edytowane przez JANET 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wszy dzien za nami i jest zarąbiście- dachówka nie przyjechala. Gosc ktory mial pilnowac w nocy sprzetu nie przyjdzie. w egekcie czego inwestor musi sam cieciowac.

Pozdrawiam Was prosto z łona natury :)

 

Ojej, to mam nadzieję że noc była całkiem przyjemna i udało Ci się choć na chwilę zmrużyć oczy :)

To na pewno już koniec pechowych wydarzeń i teraz dach pójdzie jak z płatka:) Powodzenia!

 

 

JANET13 - dawno Cie tu nie było, co tam na budowie? Już blisko końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauren

A jednak biały... Na zdjęciu wyżej wygląda jak wanilia.

Ja zamówiłam kolor pod nazwą biały perlato i jestem ciekawa jak to będzie w całości wyglądało, a kuchnia dopiero na początku października.

Napisz czy masz jakieś drzwi zamurowane? A może wkleiłabyś zdjęcia ściany z lewej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JANET13 - dawno Cie tu nie było, co tam na budowie? Już blisko końca?

 

Witam serdecznie tak,tak dawno mnie tu nie było niestety brak czasu na wszystko :(

A na budowie chyba już widać koniec i pewnie przeprowadzka będzie jak wszystko dobrze pójdzie będzie w grudniu :)

,a prace końcowe dookoła domu to dopiero będą realizowane na wiosnę. Fotki niebawem wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tynkowałem silikonowym Caparolem Mocca 18

 

Dzięki ToSz01 za odpowiedź, jednakże chodzi mi dokładnie o odcienie jak wyżej napisałam. Chciałam zobaczyć jak wyglądają te kolorki na gotowym domku.

Mocca 18 jest bardzo jasna, prawie biała, ale może zamieścisz jakąś fotkę albo wyślesz na priv. A jaki masz kolor dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Siema. U nas porazek ciąg dalszy. Dach obity łatami. Dachówki brak. Majstry pojechali na inna robote. Co myslicie nad pomyslem aby dac 3 okna dachowe obok siebie w pokoju nad garazem podwojnym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do wszystkich budujących.

Czy ktośc z Was stosował tynk zewnętrzny silikonowy firmy Caparol kolor mocca15 lub nutria15?

 

Hej Margo,

 

My wybraliśmy z caparol tez odcień 15 ale kolor apricose. Jesteśmy baaaardzo zadowoleni.

Wybór koloru elewacji to strasznie trudna sprawa, trzy razy zmienialiśmy ostateczną decyzję:)

Pozdrowienia serdeczne!

 

PS. Wybrałaś tą kabinę? My zrobilismy mocny przegląd - napisze Ci na priv żeby tu nie zaśmiecać wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...