Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

michalc tu masz moje zestawienie kosztów

https://docs.google.com/file/d/0B9P7UmNKZ8x1VG1BYXN4WEN0ZEE/edit

 

Materiały - te najważniejsze:

Cegła porotherm 25 Wienerberger

Klinkier na komin Wienerberger Stratus

Cegły pełne na kominy- te najdroższe

Ceramika- Creaton Premion

 

TAR- czy to Ci czegoś nie przypomina? :)

 

Witam mam tą sama dachówkę kupowałem rok temu w trapez carbo. Ile płaciłeś za nia w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

 

Witam mam tą sama dachówkę kupowałem rok temu w trapez carbo. Ile płaciłeś za nia w tym roku?

 

Dachówka podstawowa: 2,99

Dachówka skrajna L/P: 18,98

Gąsior podstawa 2.5/MB: 20,65

Gąsior początkowy: 74,40

Kominek wentylacyjny: 360,22 (rozbój w biały dzień)

CENY NETTO

 

Dziś dostaliśmy info listem, że będziemy mieli kontrolę budowy z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego :( czy ktoś spotkał się z taką kontrolą?- nie wiem czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Poszukuje opinii na temat drzwi firmy Clssen . Bardzo podoba mi się model Discavery - ale sprzedawca w sklepie w którym je widziałm był rozbrajająco nastawiony na sprzedaż i na pytanie o jakośc powiedział "JAK SIĘ UDA"???? o co chodzi?

Może ktoś ma takie drzwi???

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach zrobiony.

 

Jak by kogoś interesowało to acałkowity koszt pokrycia wyniósł 39 600.

 

Gratulacje i dzięki za info. Dach okazały :)

 

My jesteśmy po słowie z p. Jackiem co oznacza, że jak się nie zdarzy trzęsienie ziemi to ekipę mamy wybraną :) A jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku ruszymy ze stanem zero :)

 

pozdrawiam

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko :no: co jest potrzebne do meldunku?

czy muszę mieć zrobione barierki na balkonach?

Pozdrawiam:yes:

 

Pewnie zależy od gminy. U nas na przykład wystarczy akt własności działki i dokument nadający numer domu, który to można otrzymać jeszcze przed budową. Czyli można się zameldować na gołej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy możecie zdradzić jakie macie kolory podbitek? zwłaszcza ci którzy mają ciemny dach(czarny lub grafitowy) z góry dziękuję:)

 

U nas jest "Pinia" i generalnie wszystkie drewniane elementy wewnątrz i na zewnątrz podobne do koloru stolarki okiennej - "złotego dębu".

Drugi raz chyba poszlibyśmy w szarości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam. Czy możecie zdradzić jakie macie kolory podbitek? zwłaszcza ci którzy mają ciemny dach(czarny lub grafitowy) z góry dziękuję:)

U mnie Bondex sosna oregońska ale się nie wstrzeliłem - okna mam jaśniejsze. Później kupiłem Sadolin kukurydza 94 i to jest kolor który nam się najbardziej podoba i jest najbardziej zbliżony do stolarki okiennej (profil Bruegmann oregon 52).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR i michur

prosiłabym o nazwe producenta farby i zdjęcie na którym widać jak sie to komponuje w całości i jak wygląda ten kolor?

 

Wszystkie zdjęcia, które udostępniam są w moim dzienniczku - zerknij sobie jeśli chcesz :) Ciągle jeszcze nie mamy dokończonej elewacji, więc szału nie ma.

Podbitkę mamy sosnową, malowaną dwukrotnie (będzie jeszcze raz przy okazji robienia tynku).

Producent lazury to, o ile mnie pamięć nie myli, Xylomal. To chyba jakiś "marketowy" producent - kupowaliśmy w Castoramie.

 

Taras mamy olejowany - Sadolin superdeck Teak na drewnie modrzewiowym. Chyba jest bardziej podobny do złotego dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem projekt domu w rododendronach 6, chciałbym zakupić stal, tam w projekcie pisze ze trzeba kupić drut 6,8 i żebrowaną 8,10,12,16, czy Wy też kupowaliście takie średnice czy sama 6 i żebrowana 12 wystarczy? Nie rozumiem na co ma iść ta 8 i 10,

 

U nas na Rodka 6P z garażem poszerzonym o 1 metr weszło:

walcówki 6-ki 250 kg

żebrówki 8-ki 650 kg

żebrówki 12-ki 4,7 tony

a do tego 53 kg drutu wiązałkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...