Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nadbitke to rozumiesz, ze krokwie sa na wierzchu? jesli tak to my mamy sciane podciagnieta styro prawie do samej gory ze szczelina wentylacyjnaok 2 cm od nadbitki, a zeby ladnie to wygladalo z dolu to na styro zamontowane sa drewniane listwy dziurkowane, od wewnątrz przyklejona siatka zeby osy nie wlatywaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Czy ktoś z Was dysponuje jakimś kosztorysem i mógłby mi go wysłać? (email podam na PRIV)

 

Z góry dziękuję.

 

 

Loko - chodzi Ci o taki kosztorys z archon czy o taki gdzie spisywaliśmy co ile kosztowało?

Mamy teraz taki stan deweloperski (elewacja gotowa, tynki i wylewki w środku, instalacje skończone) - taki zestaw mogę Ci wysłać.

Ewentualnie zestaw dla jakiejś konkretnej rzeczy która już robiliśmy - napisz na priv.

 

Pozdr

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie jesteśmy przed etapem wykończeniówki i rozważamy różne opcje. Dajemy sobie na decyzje cała zimę aby na wiosną ruszyć z "kopyta". Dzisiaj natknąłem się na ciekawy artykuł, poniżej link. Co sądzicie? Na co wy się zdecydowaliście? Na dole i w górnej łazience planujemy podłogówkę, na piętrze grzejniki w każdym pomieszczeniu.

http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/miedz/roznica-kosztow-wykonania-instalacji-cieplej-i-zimnej-wody-uzytkowej-i-ogrzewania-podlogowego-w-domk,453_9333.html?podglad=1&page=0

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Myślę, że jest to kolejny temat sponsorowany, z którego zyski czerpie tylko murator, a nie inwestor...

 

Ratki po Waszym dzienniku widać, że jesteście przed stanem "zero" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to kolejny temat sponsorowany, z którego zyski czerpie tylko murator, a nie inwestor...

 

Ratki po Waszym dzienniku widać, że jesteście przed stanem "zero" :)

 

Lokmen też mam wrażenie że artykuł jest sponsorowany przez jedną z branż. Jednak chciałem podpytać o Wasze rozwiązania

Tak wiem dziennik zaniedbaliśmy ale obiecuję że nadrobimy zaległości, teraz mamy więcej czasu aby się tym zająć. SSO z pokryciem dachówką zakończyliśmy i jeszcze ogrodziliśmy naszą działkę co nie było proste ponieważ ma 2000m

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuje lokmen za wyczerpującą odpowiedz:)

Mam jeszcze jedno pytanko. Z tego co widzę to ludzie fundamenty i bloczki wykonują w ten sposób:

IMG_0163.jpg

a w projekcie ten murek w środku w stronę koparki jest tylko do połowy i nie łączy się ze ścianą garażową. A tam gdzie koparka ma łyżke to jest w projekcie taki fundament jakby w kształcie schodów. Czy robić tak jak w projekcie czy warto tak jak na powyższym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuje lokmen za wyczerpującą odpowiedz:)

Mam jeszcze jedno pytanko. Z tego co widzę to ludzie fundamenty i bloczki wykonują w ten sposób:

a w projekcie ten murek w środku w stronę koparki jest tylko do połowy i nie łączy się ze ścianą garażową. A tam gdzie koparka ma łyżke to jest w projekcie taki fundament jakby w kształcie schodów. Czy robić tak jak w projekcie czy warto tak jak na powyższym zdjęciu?

 

Ja zrobiłem tak:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=61590&d=1308329118

W projekcie ta ściana dochodzi do ściany garażu. posadzka w kotłowni jest na poziomie podłogi garażu i stąd ten schodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Dokładnie.

Nie podobało mi się to, że w kotłowni (u mnie pralnia) po środku będą schody. Podejrzewam, że projektanci zrobili tak aby zwiększyć kubaturę kotłowni na piec gazowy.

 

A ja się męczę z tym całym kosztorysem do banku i powiem, że to nie jest takie proste w szczególności jak się to robi 1wszy raz. Ponawiam prośbę o przesłanie na maila (adres podam na prv) jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zamawiać okna,

i muszę się zdecydować czy będe miał rekuperator czy nie...

bo kna albo z nawiewem albo bez...

 

i tu duże pytanie! Czy opłaca się zainwestować te 12-15k

czy to tylko nowy biznes z któego nic nie wynika...

 

proszę o pomoc ludzi którzy albo już mają

albo coś więcej wiedzą namacalnie o tym temacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Powiem, że mam identyczny problem bo jak widzę jak to cuś działa u szwagra to stwierdzam, że szkoda kasy bo tylko wiatr robi- i nic więcej.

 

12-15 tysięcy?- to mało i to bardzo. Ok 10 000 kosztują same rury i zrobienie GWC. W miarę dobre urządzenie to koszt ok 10-15 tysi. (dodasz wszystkie pierdoły to wyjdzie ze 30 000)

 

Kolejną sprawą- moim zdaniem na minus- jest to, że jak wiadomo jeden lubi cieplej mieć w jednym pokoju podczas gdy w drugim np. teściowa :) chłodniej- przy tym urządzeniu zapomnij o takiej regulacji. Do tego drzwi z prześwitem dla cyrkulacji powietrza, noo i nie ma co ukrywać trochę prądu to też połyka. etc.

 

Dużym plusem jest zawsze świerze powietrze.

Tak więc sam jestem w kropce- obecnie bliżej mi do zrobienia samych rur i ew. kupienia reku "kiedyś" jak już będę miał znowu dużo kasy na koncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Wiem, że w wersji 2g jest jakiś babol w kwestii więźby dachowej (my zamawialiśmy w/g projektu i było ok). 3m3 drzewa to bardzo dużo więc nie wierzę, że o tyle się pomylili. U nas poszło trochę ponad 8m3 więc wątpię aby pomyłka dotyczyła 1/3 ilości drzewa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...