Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
CZy zestawienie więżby dachowej w Rodo 6P z 1 garażem jest źle policzone w projekcie czy tylko mi sie wydaję? róznica ok. 3m3 Archon policzyl za mało

U mnie wyszło coś ~7 kubików. Nie odniosłem wrażenia, że za mało. Wręcz przeciwnie - zostało mi tyle, że część sprzedałem, część poszła na zadaszenie nad wejściem do piwicy (z zewnątrz) a część nadal leży na paletach pod folią : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
U nas problemów z prądem ciąg dalszy. Waśnie się dowiedziałem (okrężnymi drogami) że PGE dostało pozwolenie na budowę przyłącza i tu koniec dobrych wiadomości bo jak twierdzi wykonawca w tym roku raczej na pewno nie postawią trafo :( więc prądu nie będzie zgodnie z umową- i teraz nie wiem co robić. Chcieliśmy wziąć kredyt Rodzina na Swoim a ten kończy się prawdopodobnie z końcem roku. Jak wezmę kredyt w ciemno to nie mając prądu nie wstawię okien bo mi je zwyczajnie zapierniczą, a teriny poszczególnych etapów będą leciały. 3 lata czekania na prąd? To jakieś jaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długo, aż 3 lata? My złożyliśmy wniosek o przyłącz w marcu i jakiś miesiąc temu postawili nam skrzynkę na działce i teraz czekamy na rachunek. Ostatnio odwiedziła nas elektryka i po okazaniu im dowodu wpłaty musimy podpisać umowę o prąd docelowy :bye:

 

Troszkę inaczej wygląda sytuacja jak nie ma infrastruktury. Jak prąd jest dociągnięty do działki lub w jej pobliże, to mówimy nie o pracach, a o formalnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Gdzieś Ty się wybudował, że tak wszystko kradną?

 

W lesie Sherwood :) i teraz mnie napadają zbóje :)

 

Co do infrastruktury- najśmieszniejsze jest to, że 200m mam do złącza które dla mnie jak się okazało jest już wyczerpane- brak mocy na inne przyłącza. Miesiąc temu pod te złącze podłączyli sąsiada :( Z tą sprawą w poniedziałek idę do kierownika i jak trzeba będzie zarządam na piśmie uzasadnienia dlaczego jego podłączyli, a mnie nie- dodam tylko że umowę o przyłącze podpisałem jakiś rok przed niem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas podłączenie prądu też idzie szybciej - na wisonę był wniosek o podłączenie a skrzynka ma się pojawić w przyszłym miesiącu. tylko, że u nas słup od którego będą do nas ciągnąć jest 1m od naszego płotu ;) no i dziś dzwonili w sprawie gazu - wygląda na to, że też wszystko na dobrej drodze. tylko pytanie gdzie jest nasze PNB??? (odpowiedź niestety jest oczywista i trywialna: utknęło w urzędzie na ustawowe 60 dni....).

 

lookmen powodzenia życzę i oby sie nie okazało, że "na układy..." eh.

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie Sherwood :) i teraz mnie napadają zbóje :)

 

Co do infrastruktury- najśmieszniejsze jest to, że 200m mam do złącza które dla mnie jak się okazało jest już wyczerpane- brak mocy na inne przyłącza. Miesiąc temu pod te złącze podłączyli sąsiada :( Z tą sprawą w poniedziałek idę do kierownika i jak trzeba będzie zarządam na piśmie uzasadnienia dlaczego jego podłączyli, a mnie nie- dodam tylko że umowę o przyłącze podpisałem jakiś rok przed niem.

 

taaaa, to pozdrów Marion i Robina :D

 

Takie sytuacja z przyłączami potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Nie zazdroszczę.

Zobacz jeszcze, czy nie ma innej opcji przyłączenia Twojej działki. U mnie w umowie z energetyką, dostałem wytyczne, żeby przyłączać się do konkretnego słupa (podali jego numer) i się okazało, że jest 400m od działki. Mocno mnie zastanawiało dlaczego wybrali właśnie tamten, a nie np te które są 60 i 80 metrów. Okazało się, że na jednej mapie nie mieli ich naniesionych ;) Polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zboczę lekko z tematu. Potrzebuje kupić jakiś agregat prądotwórczy na budowe. Taki żeby pociagnął betoniarke na siłe. Chciałbym wydać do 1000zł. Czy polecacie jakiś model?Moją uwagę zwrócił ten: http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-generator-3300w-230-400v-avr-i2701636497.html

A oto prace które ruszyły u mnie w poniedziałek i wtorek:)

Zdjęcie1495.jpgZdjęcie1484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
taaaa, to pozdrów Marion i Robina :D

 

Takie sytuacja z przyłączami potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Nie zazdroszczę.

Zobacz jeszcze, czy nie ma innej opcji przyłączenia Twojej działki. U mnie w umowie z energetyką, dostałem wytyczne, żeby przyłączać się do konkretnego słupa (podali jego numer) i się okazało, że jest 400m od działki. Mocno mnie zastanawiało dlaczego wybrali właśnie tamten, a nie np te które są 60 i 80 metrów. Okazało się, że na jednej mapie nie mieli ich naniesionych ;) Polska rzeczywistość.

 

U nas było podobnie bo w warunkach do przyłącza pierwotnie zakład zakładał że przyłącze będzie z istniejącego złącza, o którym wcześniej pisałem (200m) tyle, że w międzyczasie komuś zmieniła się koncepcja i tu dla mnie plus, bo zachowałem czujność. Gdyż bez naszej wiedzy ktoś sobie zmienił warunki przyłącza i postanowił nas podłączyć do istniejącewj stacji trafo i zbudować kabel o dł. ok 800m co dla nas oznaczało 37zł za każdy metr powyżej 200m czyli ok 17 000 zł. Na co oczywiście nie przystałem. Wyszedłem z propozycją, że załatwie kilku chętnych na drodze kabla i zrobią to na swój koszt na co przystali- i to tyle. Dalej to się ciągnie że mnie krew zalewa... ale nie odpuszczę.

 

Co do agregatu o którym pisze kolega wyżej to mam podobny czyli z tych tzw. tanich- nie nadają się do dłuższej pracy. Służa do tego aby je odpalić pokręcić bębnem kilka minut i wyłączyć a najlepiej w tym czasie lodem obłożyć jak Gołotę po 12 rundzie walki z Adamkiem...

 

3300W na trzech fazach. Szkoda że oszuści nie piszą że to coś ma zaledwie 750W dla napięcia 230V- piszą to co klient chce przeczytać. Ale jeśli masz zamiar z niego korzystać krócej jak rok to go w tym czasie nie żałuj żeby wysiadł w czasie gwarancji jak coś.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

opinie nt. innych urządzeń f-my Powermat są dość jednoznaczne

http://www.ciekawi.pl/powermat-opinie/

Za dobrej jakości agregat trzeba wybulić ok. 2-3x więcej niż masz przewidziane. Kiedyś pod uwagę brałem Hondę. Ponoć porządny jest też Pramac. Jak nie zależy Ci na jakości to bierz "chińczyka" na gwarancji póki jeszcze trwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem te opinie, są masakryczne:) Chyba będę musiał dołożyć pare groszy na lepszy.

Jeszcze taki znalazłem, 2 lata gwarancji:

http://allegro.pl/agregat-generator-pradotworczy-3-63kva-germany-i2695072947.html

 

Musze kupić w ostateczności dzisiaj albo jutro bo od poniedziałku chciałbym już ciągnąć bloczki w góre póki są pogody:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Nie masz tam sąsiada, który ma prąd?. Ja wolałem kupić za 1000zł kabel (w sumie kupiłem go 2 razy bo raz mi go zapierniczyli zbóje, o których wyżej ) niż jakiś dziadowski agregat. Agregat później kupiłem na 230V też z allegro 1200W póki co działa ale starter już ze 2 razy naprawiałem.

 

slavex17 coś Ci pokażę jak robią ludzi w konia :)

 

* 3 x 230 V / 2.5 kW - trzy niezależne gniazda jednofazowe)

 

Większość ludzi którzy go kupią, podłączą do niego diaksa, który ma np. 1200W i dupa nie chodzi lub burczy - CZEMU? bo te 2,5 KW jest w sumie dla 3 faz, a diaksa podłącza się do 1 fazy, która ma ledwo 690W... Dla mnie taki sprzedawca to oszust do tego podaje moc w kVA żebyś się nie połapał...

Patrz ostatnie zdjęcie na gniazdku od 230V jest 3A co wg wzoru P=U*I daje 690W (230V*3A=690wat)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Oszust mało powiedziane...

Slavex17 przeczytaj sobie opis aukcji - Germany, co ma sugerować że agregat jest niemiecki. Zresztą w opisie aukcji, oszust krzyczy że agregat jest prosto z Niemiec. Tymczasem firma nazywa się "German Import-Export", natomiast na agregacie jest naklejona nazwa firmy German (a nie Germany). Proszę sobie też zobaczyć ostatnie zdjęcie aukcji, na samym dole. Ostatni wers naklejki znamionowej: "Producent: #%@#$%@$#%#$%#". Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pewno potrzebujecie agregat 3-fazowy? U nas całą budowę przeżyliśmy na 1 fazowych (najpierw ekipy a później kupiliśmy swój 2,6kW) ale taki prąd kosztuje duuużo paliwa. Te tanie 3 fazowe to nonsens i może się okazać że taniej będzie kupić zwykły i do tego 1 fazową betoniareczkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...