Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żeby było kontrastowo zawsze można iść w czerwoną dachówkę i żółte ściany ;-)

 

margaret2011 nie ma jeszcze takich detali jak balustrady i taras, które pewnie trochę namieszają.

Ogólnie zagospodarowanie najbliższego terenu przy domu - jakaś opaska, trawka czy coś też zrobią swoje.

 

Mnie się coraz bardziej podoba ale kresek bym jednak nie robił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Ja osobiście jestem zwolennikiem stonowanych kolorów, raczej nie kontrastowych i nie zdecydowanych, ale muszę przyznać rację mWilQ że wyszło trochę mdło. Teraz zastanawiam się nad nad balustradami. Pierwotnie miały być proste stalowe. Może macie jakieś sugestie.

Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bonie (które ponośc już są niemodne) miały służyć do osiągnięcia efektu optycznego rozciągnięcia budynku, bo z uwagi na to że ściana kolankowa została podwyższona o dwa pustaki dom trochę się wyciągnął do góry.

 

mi się podoba, choć pewnie bym wybrał kolor lekko jaśniejszy. a co do boni to trzeba powiedzieć, że spełniają swoją rolę znakomicie bo dom wygląda proporcjonalnie, ładnie ;)

 

michalC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - byliśmy bardzo z nich zadowoleni - tak jak pisałam wcześniej (i z ceny i z wykonania, full profeska i bezproblemowo). Zastanów się tylko czy chcesz mieć montowaną balustrade od góry tak jak u nas czy tak jak Arkama wkleił - takie kotwy od czoła balkonu.

 

Czoło balkonu będzie tynkowane ale dopiero jak na balkonie będę skończone płytki (są w trakcie układania) tak żeby było można ładnie wykończyć brzeg. Czyli czoło będzie wyglądało tak jak reszta elewacji (tak samo jak u Ciebie).

 

Kusiło nas żeby na czole balkonu dać płytki, jakiś kinkier czy coś....ale przeszliśmy się po okolicy i na wszystkich balkonach widać po-odpadane płytki także zrezygnowaliśmy, spece od elewacji tez nam odradzali bo balkon jest od południa i mocno na niego świeci słońce - mowili że to zawsze prędzej czy później odpadnie, także będzie tynk.

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory po 2 latach tez nie bedzie wygladal za szczegolnie, jesli nie bedzie okapnikow, a u was ich nie zauwazylam

 

A co to są okapniki? U mnie będą płytki z kapinosami.

Jeszcze nie są położone.

 

Nutka, tak właśnie mamy zamiar zrobić, tz. zamontować od czoła balkonu, jak u ArKaMa, jest to droższe rozwiązanie, ale bardzo polecane szczególnie na balkonie nad wykuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar- sa zalozone okapniki tylko tak zeby nie bylo widac :)

 

Na razie sa zalozone tylko na dolnej krawedzi balkonu (okapniki pcv)

Bezposrednio przed polozeniem plytek beda jeszcze zalozone okapniki aluminiowe.

Balkon jest bardzo gruby takze nie ma sie co ludzic - zacinajacy deszcz i tak zrobi swoje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...